Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη μπορεί να μου πει που θα βρω τον οδηγό για να κάνω debrand?

Eίναι της cosmote με firmwaRE 1224-4699_r2e021

 

άκυρο, τον βρήκα !

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια οταν γραφω μηνυμα στο vivaz με το touch full qwerty, δεν φαινεται τιποτα καθως τα γραμματα ειναι μαυρα !! Ειναι καποα ρυθμιση? η πραγματικη μα...κια της sonyericsson ? Εσεις γραφετε κανονικα με full qwerty?

 

To θεμα που χρησιμοποιεις φταιει. Αλλαξε το...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Anyway, ακομα δε καταλαβα το λογο για τον οποιο εκανες format...:O

Οταν ειχα το 5800 το firmware γυρνουσε στο αρχικο.

Τεσπα εκανα φορματ γιατι μου κανει κατι δυσλειτουργιες και ηθελα να εξαντλησω ολα τα περιθωρια πριν το στειλω στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα το 5800 το firmware γυρνουσε στο αρχικο.

Τεσπα εκανα φορματ γιατι μου κανει κατι δυσλειτουργιες και ηθελα να εξαντλησω ολα τα περιθωρια πριν το στειλω στο σερβις.

 

lol, τοσα χρονια symbian αυτο παλι πρωτη φορα το ακουω...:p

Anyway, αμα θες να εξαντλησεις τα περιθωρια ξαναπερασε το λειτουργικο μεσω SEUS, επιλεγοντας το κουτακι για φορματ.

Αν ειναι θεμα software ετσι θα λυθει.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Η σωστή έκδοση του ΝDrive είναι η 9.3.15....???

 

Ναι! και αφου βαλεις και τον χαρτη GRC_NT v2.15 2009.12 μπορεις μετα να βαλεις και την εκδοση 9.3.18.

Δοκιμασε αν θες και το s y g i c mobile:happy:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, μολις πηρα το vivaz μου και εχω ήδη αρχισει να το επεξεργάζομαι . επειδη εχω ψαξει λιγο και εχω μπερδευτει πολλυ με το πως να κανο sign τις εφαρμογες, υπαρχει καποιο λινκ καπου? που να εχει αναλυτικεσ οδηγιες?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, μολις πηρα το vivaz μου και εχω ήδη αρχισει να το επεξεργάζομαι . επειδη εχω ψαξει λιγο και εχω μπερδευτει πολλυ με το πως να κανο sign τις εφαρμογες, υπαρχει καποιο λινκ καπου? που να εχει αναλυτικεσ οδηγιες?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!

 

να ρωτησω και κατι αλλο αν γνωριζετε? το τελευταιο update στο firmware ειναι το R2EA023? καλα.. ακομα δεν εχουν προσθεσει kinetic scroll? εχω εγω παλιο firmware ή ακομα περιμενουμε? αν ναι .. ξερουμε ποτε περιπου?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Περασα τελευταια sygic και garmin και ειναι οκ,δεν βιαζομαι τωρα!Σιγα σιγα θα το φτιαξω.

Απλα μου αρεσει το NDrive περαν οτι ειναι αψογο σαν λειτουργικο,με τους 3D χαρτες Αθηνας......Ειναι αααααααλλη αισθηση!

 

Καλησπερα μπορεις να μου πεις απο που να κατεβασω 3D χαρτες?Την εκδοση 10 εχεις του NDrive?

Link to comment
Share on other sites

έχω συνδέσει τo vivaz με τo laptop μέσο bluetooth και έχω ενεργοποιήσει την χρήση του laptop ως ακουστικό η ηχείο για κλήσεις στο τηλέφωνο...(windows 7)

 

τo θέμα πιο είναι, ότι όταν περνω από το κινητό σε άλλους αριθμούς μπορώ να κάνω κλίση και να μιλήσω αλλα k να ακούσω μέσο laptop, όταν όμως πάνε να με πάρουν η γραμμή πεφτει άμεσος προτού καν προλάβω να το σηκώσω...

το ίδιο γίνετε k όταν παω να κάνω κλίση από το laptop, πατάω κλίση k εκτος ότι αργεί όταν πάει να πάρει κλείνει άμεσος την γραμμή...

τι πρέπει να κάνω?

στο vivaz έχω το laptop στις αξιόπιστες συσκευές και έχω ενεργή την ρύθμιση εξουσιοδότησης... δηλαδή το έχω ρύθμιση ως εξουσιοδοτημένη .

 

μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

μια φίλη μου έχει το vivaz και συχνα πυκνά της κάνει χαζομάρες. Στα καλα καθουμενα κολλαει, κανει επανεκκίνηση κτλ

 

Με κανενα firmware update θα λυθει;

 

Επίσης με το firmware update Θα σβήσει τίποτα απο το κινητο; (Επαφες/φωτο)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα πριν 2 βδομαδες το Βιβαζ το χρωμα Venus Ruby .. στα βιντεο που το χα δει μου φαινοταν αρκετα "μπορντο" .. η αληθεια ειναι οτι ειναι ροζ :/

Θελω να αλλαξω προσοψη .. ξερει κανεις αμα γινεται και απο που ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα πριν 2 βδομαδες το Βιβαζ το χρωμα Venus Ruby .. στα βιντεο που το χα δει μου φαινοταν αρκετα "μπορντο" .. η αληθεια ειναι οτι ειναι ροζ :/

Θελω να αλλαξω προσοψη .. ξερει κανεις αμα γινεται και απο που ?

 

Εισαι σιγουρη οτι πηρες Venus Ruby? Γιατι εχει βγει και νεο χρωμα ροζ. Googlare το, παντως το Venus Ruby δεν ειναι σιγουρα ροζ. Το εχει φιλη μου.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αγορι ειμαι για αυτο θελω να το αλλαξω... δεν ειναι ακριβως ροζ αλλα ειναι αρκετα γυναικειο το χρωμα..! :ρ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι απο εμενα, εδω και δυο μερες το δικο μου εχει φαει ενα τρελο κολλημα και ισως ειναι απο καποια εφαρμογη ή ρυθμιση που εκανα. θα ήθελα λιγο βοήθεια όποιος ξέρει καμια ιδεα.

 

Κάθε φορα που με καλουν και το κινητο ειναι κλειδωμενο , χτυπαει κανονικα, τα κουμπια ανταποκρινονται(δλδ μπορω να απαντησω) αλλα η οθόνη παραμενει σβηστη!!! δεν δειχνει τιποτα.. μαλλον δεν ειναι τεχνικο το θεμα γιατι πολυ απλα αν απαντησω ή αν απορριψω την κληση , κατεθυειαν αναβει κανονικα και λειτουγει σαν να μην αλλαξε τιποτα.. ισως καποια εφαρμογη το μπροκαρει ? καποιος που να αντιμετωπισε στο παρελθον παρομοιο προβλημα?

 

το κινητο ειναι debranded και εχει γινει update!

ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αγορι ειμαι για αυτο θελω να το αλλαξω... δεν ειναι ακριβως ροζ αλλα ειναι αρκετα γυναικειο το χρωμα..! :ρ

 

Αν θελεις το πισω καπακι μονο, το βρισκεις σχετικα ευκολα. Το δυσκολο ειναι να αλλαχτουν τα δυο μικρα κομματια πανω και κατω απο την οθονη καθως και τα πλαινα. Οταν λεω δυσκολο, εννοω οτι δεν τα βρισκεις ευκολα στα μαγαζια.

Μονο σε κανα se center, αλλα θα σε μαδησουν.

Οποτε αλλαξε μονο το πισω η βαλτο σε καμια αγγελια να το κανεις τραμπα με κανα αλλο χρωμα.

 

Κάθε φορα που με καλουν και το κινητο ειναι κλειδωμενο , χτυπαει κανονικα, τα κουμπια ανταποκρινονται(δλδ μπορω να απαντησω) αλλα η οθόνη παραμενει σβηστη!!! δεν δειχνει τιποτα.. μαλλον δεν ειναι τεχνικο το θεμα γιατι πολυ απλα αν απαντησω ή αν απορριψω την κληση , κατεθυειαν αναβει κανονικα και λειτουγει σαν να μην αλλαξε τιποτα.. ισως καποια εφαρμογη το μπροκαρει ?

 

Μηπως εχεις εγκαταστησει το spb shell?

Αν ειναι κανε μια δοκιμη χωρις την καρτα μνημης μεσα.

Αν δε δουλεψει και παλι πας για επανεγκατασταση λογισμικου και φορματ.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ενος φιλου στον 4μηνα παντως δονηση off και της γυναικας μου στον ιδιο χρονο εσβησε απο μπαταρια στην τζαντα της,μεσα στην θηκη και δεν ξαναανοιξε....

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο τα αρχεια που εχω αποθηκευσει στο κινητο μου απο bluetooth (απο φιλους..) που μπορω να τα βρω στο PC Suite?

Και επειδη μετα απο χρονια πηρα καινουργιο κινητο συγκεκριμενα με Symbian αν μπορει να με βοηθησει καπως με τις εφαρμογες που μπορω να περασω αν γινεται hack η δεν ξερω εγω τι αλλο :ρ

Edited by tmachot
Link to comment
Share on other sites

έχω συνδέσει τo vivaz με τo laptop μέσο bluetooth και έχω ενεργοποιήσει την χρήση του laptop ως ακουστικό η ηχείο για κλήσεις στο τηλέφωνο...(windows 7)

 

τo θέμα πιο είναι, ότι όταν περνω από το κινητό σε άλλους αριθμούς μπορώ να κάνω κλίση και να μιλήσω αλλα k να ακούσω μέσο laptop, όταν όμως πάνε να με πάρουν η γραμμή πεφτει άμεσος προτού καν προλάβω να το σηκώσω...

το ίδιο γίνετε k όταν παω να κάνω κλίση από το laptop, πατάω κλίση k εκτος ότι αργεί όταν πάει να πάρει κλείνει άμεσος την γραμμή...

τι πρέπει να κάνω?

στο vivaz έχω το laptop στις αξιόπιστες συσκευές και έχω ενεργή την ρύθμιση εξουσιοδότησης... δηλαδή το έχω ρύθμιση ως εξουσιοδοτημένη .

 

μπορείτε να με βοηθήσετε?

 

thanks

 

Καλησπέρα!!!

 

Πως το έκανες αυτό? Δηλ να το σύνδεσής με το laptop... και να ακούς από τα ηχεία τον άλλο κατά την διάρκεια τις κλήσης ?

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

@skafetzakis

Ποιους drivers χρησιμοποιείς;

 

@fotisk13

Υπάρχει πρωτόκολλο του bluetooth που το υποστηρίζει αυτό.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...