Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

Ε οχι και κακασχημη..Μοιαζει με το grande punto στη μουρη...Το punto οταν το ειχα δει σε φωτο δε μου αρεσε καθολου...Χθες το αγορασε ο πατερας μου και ομολογω οτι μου αρεσε παρα πολυ...Οποτε μην κρινεις ενα αυτοκινητο που βλεπεις ακομη σε σχεδιο,ουτε καν οριστικη φωτογραφια!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ (ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΣΑΝ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ) ΣΤΗΝ ALFA156 MOY.

TO ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ:

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 48.000ΧΛΜ. ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.

ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ Ο ΜΕΤΑΒΛΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΟΥΝ ΙΜΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ, ΣΥΝΟΛΟ 175 ΕΥΡΩ, ΑΥΤΑ ΧΩΡΙΣ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΠΑΙΡΝΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΛ. ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΩ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΛΑΘΟΣ ΟΙ ΙΜΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΝ 245 ΕΥΡΩ. ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παντως αφου ειναι να τον αλλαξεις τον μεταβλητο αλλαξε και τους ιμαντες... Εισαι κοντα στο οριο που οριζει η Alfa Romeo για αυτους και θα γλιτωσεις και αρκετα εργατικα αργοτερα! Μπορεις παντως αν θες να του ζητησεις να μην σου αλλαξουν τους ιμαντες αλλα θα πρεπει να το κανεις ουτως η αλλως μετα απο 10000χλμ (αν δεν κανω λαθος!) και τοτε θα πληρωσεις και τα εργατικα... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,PS=photoshop....HLEOS :p....το πλαινό μέρος είναι copy paste 159 και το πίσω τελείωμα Brera κάτι που δείχνει την προχειρότητα του γραφίστα του ιταλικού περιοδικού.
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΕΠΣΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΙΑ(ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ). ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΜΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΔΙΑΦΟΡΑ 10 20 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΛΑΘΟΣ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΑΛΩΣ, ΑΛΛΑ ΣΧΕΔΟΝ 80 ΕΥΡΩ :wacko:

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ:O

Link to comment
Share on other sites

saki

οι τιμες που αναφερεις ειναι by any chance για την ελληνικη αγορα η μιλαμε για Ιταλια?

 

Για ελλάδα είναι....

1.4TB(150+) progression 22.000/23.000

2.2JTS progression 29.000/30.000

 

Ιταλία

1.4ΤΒ(120+) progression 20.000/21.000

1.4TB(150+) progression 22.000/23.000

2.2JTS progression 26.000

Link to comment
Share on other sites

8c competizione

'Οπως είπαμε στο Παρίσι θα δούμε την έκδοση παραγωγής με τον καινούριο v8 Ferrari/Maserati/AR των 4.7 λίτρων.Αυτή την εβδομάδα θα γίνει η παρουσίαση του αυτοκινήτου στο Balocco.Noέμβριο θα ξεκινήσουν οι πωλήσεις και τέλη 2007 οι πρώτες παραδόσεις.H εξέλιξη του καινούριου v8 βρίσκεται στο τελικό στάδιο.θα έχει τουλάχιστον 460hp.0-100 κοντά στα 4.5sec και περίπου 310km/h τελικής..η 8c έχει συλλεκτικό χαρακτήρα (σύνολο 500 μονάδες) και θα προωθήσει την εικόνα της AR.Θα κοστίζει μεταξύ 130k και 150k στην Ιταλία.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία νέα για την ''149''

Tα πρώτα σκίτσα δημιουργήθηκαν το 2002 και η αρχική παρουσίαση της 940 ήταν προγραμματισμένη για το Paris motorshow 2006.Eξαιτίας των καθυστερήσεων στην επιλογή του πατώματος (compact/premium) και στο λανσάρισμα της 159 (ο kalbfell το παρέτεινε επειδή ήθελε να μην υπάρχουν ποιοτηκά ψεγάδια ),θα δούμε την 940 αρχές 2008.Λόγω αυτής της καθυστέρησης το centro stile σκέφτεται να επανασχεδιάσει το πλαίνο μέρος το οποίο θυμίζει 147.Το εμπρόσθιο μέρος δεν θα αλλάξει (τεχνοτροπίας 8c) όπως και το πίσω μέρος με τα στρογγυλά φωτιστικά σώματα.Τον οκτώβρη θα έχουμε περισσότερα νέα από Arese oπότε είδωμεν.

http://img201.imageshack.us/img201/8396/149aj2.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ?

ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΙ ΜΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ 175 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ 245 ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΜΑΝΤΕΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ? ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ? Η΄ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ? ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ

ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΡΚΕΣ ΑΥΤΚΝΤΩΝ Ή ΜΟΝΟ Η ALFA?

Link to comment
Share on other sites

Για τις τιμές δεν ξέρω να σου πω..

Μεταβλητό αλλάζουν μόνο οι Alfa (τόσο συχνά), αλλά υπάρχει πλέον το "σωστό" ανταλλακτικό, που δεν ξαναχρειάζεται αλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

basika skepsou ton metablhto sxedon san analwsimo, egw apo osous exw akousei ka8e 50-60 xiliades 8elei allagh, opote an to syndiaseis kai me imantes to kostos tou den einai megalo.
make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον μεταβλητό ήταν ότι απ' την στιγμή που άναβε ο κινητήρας μέχρι να ανέβει το λάδι πάνω, αυτό το γραναζάκι δούλευε με ελάχιστο λάδι. Στο καινούριο ανταλλακτικό βάλανε μια βαλβίδα αντεπιστροφής ώστε να μη χάνει το λάδι όταν σβήνει ο κινητήρας. Πάντως δεν είναι σίγουρο ότι θα χαλάσει ο μεταβλητός. Ενδεικτικά, στην 156 με 150.000 χλμ δεν έχει χρειαστεί αλλαγή ο μεταβλητός και μέχρι στιγμής δεν ακούγεται καθόλου. Αντίθετα, στην 146 στα 60.000χλμ άρχισε να ακούγεται, οπότε αλλάχτηκε παράλληλα με τους ιμάντες.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ KATAΛΑΒΑ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΤΑΒΛΗΤΟ. ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ? ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΤΑ ΤΡΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΜΑΝΤΕΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...:O Η ΚΟΡΟΪΔΙΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ:mad:
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον μεταβλητό ήταν ότι απ' την στιγμή που άναβε ο κινητήρας μέχρι να ανέβει το λάδι πάνω, αυτό το γραναζάκι δούλευε με ελάχιστο λάδι. Στο καινούριο ανταλλακτικό βάλανε μια βαλβίδα αντεπιστροφής ώστε να μη χάνει το λάδι όταν σβήνει ο κινητήρας. Πάντως δεν είναι σίγουρο ότι θα χαλάσει ο μεταβλητός. Ενδεικτικά, στην 156 με 150.000 χλμ δεν έχει χρειαστεί αλλαγή ο μεταβλητός και μέχρι στιγμής δεν ακούγεται καθόλου. Αντίθετα, στην 146 στα 60.000χλμ άρχισε να ακούγεται, οπότε αλλάχτηκε παράλληλα με τους ιμάντες.

 

 

 

ΕΓΩ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ (ALFA156-2004) ΣΤΑ 35.000 ΧΛΜ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω μια άκρη για να βάλω τα bilstein sprint στην 147 που έχω σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Ξέρει κανείς ποιά η διαφορά τους με τα sport.Αν δεν κάνω λάθος τα sport δεν κάνουν για χαμήλωμα,σωστά??

Επίσης,από θέμα άνεσης-κρατήματος τι λένε??

 

Οποιαδήποτε απάντησή σας θα με βοηθούσε αρκετά στην τελική μου απόφαση...

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αλλαξω στην 147 ζαντολαστιχα..Θελω να παω σε 17 ή 18 ιντσες...Τι μου προτεινετε?Σε τι τιμη θα βγουν περιπου?Οι ζαντες της ti υπαρχουν στο εμποριο?
Link to comment
Share on other sites

Στην 147 ακομα και οι 17αρες θεωρουνται υπερβολη...

Μοναδικη εξαιρεση οι 17αρες της Ti οι οποιες ειναι απλα πανεμορφες!! Τις ζαντες αυτες τις βγαζει η Toora οποτε μπορεις να τις παρεις απο οποιοδηποτε ζανταδικο... ;)

Αν βαλεις παλι 18αρες τοτε, ναι μεν θα δειχνει πολυ ομορφο το αμαξι, αλλα απο γκαζι αστα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω μια άκρη για να βάλω τα bilstein sprint στην 147 που έχω σε πάρα πολύ καλή τιμή.

Ξέρει κανείς ποιά η διαφορά τους με τα sport.Αν δεν κάνω λάθος τα sport δεν κάνουν για χαμήλωμα,σωστά??

Επίσης,από θέμα άνεσης-κρατήματος τι λένε??

 

Οποιαδήποτε απάντησή σας θα με βοηθούσε αρκετά στην τελική μου απόφαση...

 

Κανείς???:( :( :(

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς???:( :( :(

 

Εμ τα είχα σε πεζό με 45άρια λάστιχα και ελατήρια άπεξ, κράτημα άψογο άλλα ψιλοκοπανάνε;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...