Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Συντήρηση / Προβλήματα


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο μοντέλο έχεις να το κοιτάξω;

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908637

:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε να μπεις στο web interface του router. Από κει θα το βρεις.

Αγαπητέ φίλε έκανα όντως αυτό που προτεινες (το βρήκα εύκολα) πλην

όμως δεν λύθηκε πάλι το πρόβλημα..

Βλέπει πιο εύκολα από πριν το δίκτυο αλλά και πάλι αδυνατεί να μπει :cry:

Τι παίζει εδώ ?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα στο laptop μου, εχει σπασει το κουμπι που ανοιγει το wifi και δεν μπορω να το ανοιξω, το ασυρματο στον υπολογιστη ειναι ενεργοποιημενο αλλα δεν βρισκει κανενα δικτυο, μηπως μπορει να μου πει πως μπορω αλλιως να ανοιξω το wifi. εχω ενα λαπτοπ acer aspire 5670 με windows 7.
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα στο laptop μου, εχει σπασει το κουμπι που ανοιγει το wifi και δεν μπορω να το ανοιξω, το ασυρματο στον υπολογιστη ειναι ενεργοποιημενο αλλα δεν βρισκει κανενα δικτυο, μηπως μπορει να μου πει πως μπορω αλλιως να ανοιξω το wifi. εχω ενα λαπτοπ acer aspire 5670 με windows 7.

 

Έναρξή>Βοηθήματα>Διευκόλυνση πρόσβασης>Πληκτρολόγιο οθόνης.

 

Για δοκίμασε το να δούμε αν μπορείς να το καταφέρεις από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν ξαφνικά το laptop εντοπίζει λιγότερα ασύρματα δίκτυα, τι μπορεί να φταίει;

Εκτός από το ενδεχόμενο να φταίει το hardware (για να μην μπλέκουμε εξαρχής με service), υπάρχει περίπτωση να φταίει το software;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν ξαφνικά το laptop εντοπίζει λιγότερα ασύρματα δίκτυα, τι μπορεί να φταίει;

Εκτός από το ενδεχόμενο να φταίει το hardware (για να μην μπλέκουμε εξαρχής με service), υπάρχει περίπτωση να φταίει το software;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

στο ιδιο σημειο βρισκοσουν οταν ειχες πολλα ασυρματα και λιγα ασυρματα???

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν ξαφνικά το laptop εντοπίζει λιγότερα ασύρματα δίκτυα, τι μπορεί να φταίει;

Εκτός από το ενδεχόμενο να φταίει το hardware (για να μην μπλέκουμε εξαρχής με service), υπάρχει περίπτωση να φταίει το software;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Είσαι σίγουρος ότι τα δίκτυα είναι ανοιχτά;

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο να μην υπάρχουν πια αυτά τα ασύρματα δίκτυα υπάρχει;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με τον giothesuper και τον zxr...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η περίπτωση να έχει κοπεί ή φθαρεί κάποιο από τα καλώδια της κεραίας του Wi-Fi που περνάνε από το κάτω μέρος του υπολογιστή στο πάνω (οθόνη).
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους ηθελα να ρωτησω αν ξερετε συνηθως οι μπαταριες των laptop ποσο καιρο εγγυηση εχουν και με ποιες προυποθεσεις στην αλλαζουν.Στο laptop της αδερφης μου η μπαταρια με μετρια χρηση με το ζορι κρατει 5 λεπτα πιστευεται θα μου την αλλαξουν?Το laptop εχει ακομα εγγυηση δεν εχει κλεισει 2 χρονια ακομα.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους ηθελα να ρωτησω αν ξερετε συνηθως οι μπαταριες των laptop ποσο καιρο εγγυηση εχουν και με ποιες προυποθεσεις στην αλλαζουν.Στο laptop της αδερφης μου η μπαταρια με μετρια χρηση με το ζορι κρατει 5 λεπτα πιστευεται θα μου την αλλαξουν?Το laptop εχει ακομα εγγυηση δεν εχει κλεισει 2 χρονια ακομα.

ναι...αμα εχει ενεργη εγγυηση...λογικα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεται για το pci express για τις θυρες usb; πηρα ενα σκληρο δισκο usb 3.0 αλλα για να λειτουργησει ταχυτερα χρειαζεται να αλλαξω αυτο το πραγμα..

δεν εχω ιδεα οποτε καθε γνωμη δεκτη!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα!

Η αδερφή μου έριξε νερό πριν ένα μήνα περίπου στο πληκτρολόγιο του laptop της και έκτοτε υπάρχει πρόβλημα με τους χαρακτήρες.Συγκεκριμένα πληκτρολογώντας κάποια γράμματα και αριθμούς υπάρχει αναντιστοιχία ανάμεσα στα πλικτρολογούμενα και τα εμφανιζόμενα στην οθόνη τα οποία είναι είτε άλλα γράμματα και αριθμοί είτε διπλά εμφανιζόμενα στοιχεία.Το laptop είναι εντός εγγύησης αλλά προφανώς δεν καλύπτεται.Έχει κάποιος υπόψιν του ποιο ακριβώς μπορεί να είναι το πρόβλημα κ το κόστος επισκευής?

Link to comment
Share on other sites

Εκτος εγγυησης αρα -> Megaservice. Νομιζω καπου 70 ευρω +φπα+ μεταφορικα αν δεν εισαι αθηνα θα σου πουνε για καινουριο (με την εργασια δικια σου προφανως).
Link to comment
Share on other sites

θέλεις κάτι τέτοιο δηλαδή. απλά το αγοράζεις, το κουμπώνεις στο λαπτοπ και βουαλά!

 

 

σε επιτραπεζιο υπαρχει;ενσωματομενο πανω στην μητρικη που τοποθετειται

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!Εκτος αθηνών οπότε σύνολο δηλαδή μαζί με εργασία να υπολογίζω στα 150 περίπου?Θεωρητικά και τα εντός εγγύησης δεν θα έπρεπε να τα στέλνει στο megaservice η σονυ?Το δικό μου όταν παρουσίασε πρόβλημα είχε πάει γερμανία αν θυμάμαι καλά..Να δοκιμάσω να το στείλω εξωτερικό και ό,τι γίνει???Λογικά εκεί το φέσι θα είναι πολύ μεγαλύτερο...:(
Link to comment
Share on other sites

Για τα εντος εγγυησης, παιρνεις τηλεφωνο στο vaio link στο 0080044142962, δινεις σειριακο αριθμο, μιλας με τηλεφωνητη-τρια και σου στελνει κουριερ να το παραλαβει για να παει Βελγιο για επισκευη. Ολα αυτα χωρις χρεωση. Μια φορα εγω ειχα αντιστοιχη περιπτωση μονο που ειχε πεσει λιγο νερο πανω στο keyboard (σταγονες οχι ποτηρι ολοκληρο) οποτε το ρισκαρα μεσω vaio link και το καλυψε η εγγυηση, προφανως επειδη δε φαινοταν σημαδια υγρου εσωτερικα. Αν νομιζεις, οτι αξιζει να το ρισκαρεις καντο ετσι. Αν δε στο πιασουν σε εγγυηση ομως θα δωσεις ισως και παραπανω απο 150. Αν θεωρεις οτι πιανουν τα χερια σου (δεν ειναι δυσκολο συνηθως το πληκτρολογιο να βγει), τοτε παραγγειλε το κατευθειαν απ το megaservice. Γενικα η sony παντως, αν εισαι εκτος εγγυησης, βαραει πολυ στα ανταλλακτικα της.
Link to comment
Share on other sites

Για τα εντος εγγυησης, παιρνεις τηλεφωνο στο vaio link στο 0080044142962, δινεις σειριακο αριθμο, μιλας με τηλεφωνητη-τρια και σου στελνει κουριερ να το παραλαβει για να παει Βελγιο για επισκευη. Ολα αυτα χωρις χρεωση. Μια φορα εγω ειχα αντιστοιχη περιπτωση μονο που ειχε πεσει λιγο νερο πανω στο keyboard (σταγονες οχι ποτηρι ολοκληρο) οποτε το ρισκαρα μεσω vaio link και το καλυψε η εγγυηση, προφανως επειδη δε φαινοταν σημαδια υγρου εσωτερικα. Αν νομιζεις, οτι αξιζει να το ρισκαρεις καντο ετσι. Αν δε στο πιασουν σε εγγυηση ομως θα δωσεις ισως και παραπανω απο 150. Αν θεωρεις οτι πιανουν τα χερια σου (δεν ειναι δυσκολο συνηθως το πληκτρολογιο να βγει), τοτε παραγγειλε το κατευθειαν απ το megaservice. Γενικα η sony παντως, αν εισαι εκτος εγγυησης, βαραει πολυ στα ανταλλακτικα της.

 

Eυχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Την διαδικασία με το vaio link την έχω κάνει και εγώ για το δικό μου laptop και έμεινα ευχαριστημένος σε αυτό το ζήτημα.Το θέμα είναι βέβαια να μην χρειαστείς ποτέ service.'Αντε να δω τι θα αγοράσω μετά από το fujitsu siemens και το vaio που μου βγήκαν προβληματικά..sorry για το εκτός θέματος..

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!Την διαδικασία με το vaio link την έχω κάνει και εγώ για το δικό μου laptop και έμεινα ευχαριστημένος σε αυτό το ζήτημα.Το θέμα είναι βέβαια να μην χρειαστείς ποτέ service.'Αντε να δω τι θα αγοράσω μετά από το fujitsu siemens και το vaio που μου βγήκαν προβληματικά..sorry για το εκτός θέματος..

Dell φίλε. Εχουν μακράν το καλύτερο after sales στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν κάνει δώρο πριν 2 χρόνια ένα laptop acer.. To είχα μόνιμα στο ρεύμα και πολύ σπάνια τον έκλεινα η αλήθεια είναι.. Ξαφνικά.. ξυπνάω μια μέρα και η οθόνη μου βγάζει αυτό

 

http://i55.tinypic.com/9u7nzs.jpg

 

Φαίνεται πραγματικά σαν να είναι η οθόνη σπασμένη αλλα κι όμως δεν είναι καθόλου... Επίσης δεν μου έχει πέσει.. Πραγματικά πολύ περίεργο.. ίσως που δεν έκλεινα ποτέ την οθόνη σκέφτηκα μήπως έχει καεί.. Δεν ξέρω.. Παρ όλα αυτά ακούγεται ο ήχος ότι μπήκα στα windows και δουλεύουν τα άλλα κανονικά... Να το πάω για service δεν νομίζω ότι αξίζει αφού ξέρω ότι η αντικατάσταση οθόνης κοστίζει πολύ και δεν αξίζει στο συγκεκριμένο laptop..

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι μοντέλο είναι να δούμε πόσο μπορεί να κοστίσει ενδεχόμενη αντικατάσταση οθόνης. Αν δεν έχουν περάσει τα δύο χρόνια, έχεις εγγύηση κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...