Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές: Επιλογή / Αναβάθμιση


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν χψάχνετε netbook, αλλά αν ψάχνετε έχει μια καλή ευκαιρία στο getitnow. Δίνουν το Asus EEE PC 1101HA στα 289 ευρώ.!! Το έχω εδώ και ένα μήνα περίπου το συγκεκριμένο και πραγματικά είναι πολύ καλό!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

κοιταω τωρα τελευταια για καινουριο λαπτοπ για να αντικαταστησω αυτο που ηδη εχω και κοιταω αυτα τα 2

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.906398&u=FUJITSU-AMILO-PI3660-F4

 

και

 

http://www.cld.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3294&category_id=175&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

 

Το θεμα ειναι πως γνωστοι μου μου λενε να μη παρω fujitsu γιατι ειναι μουφα και οτι θα χαλαει συνεχεια κτλ κτλ κτλ, εσεις τι αποψη εχετε?

 

Επισης, οποιαδηποτε αλλη προταση στα ιδια πλαισια δεκτη :)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας μερικές πληροφορίες ακόμη για να σε βοηθήσουμε καλύτερα στην επιλογή σου. Γύρω στα 1000 ευρώ ψάχνεις; Ενδιαφέρεσαι να έχει μεγάλη οθόνη γιατί το χρειάζεσαι για την δουλειά σου; Το θές περισσότερο για ψυχαγωγία και gaming;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δει αυτο το laptop http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Toshiba-Satellite-U500-17E-PSU8CE-00400KG3.htm και μου φαινεται καλο,η γνωμη σας?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω δει αυτο το laptop http://www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Toshiba-Satellite-U500-17E-PSU8CE-00400KG3.htm και μου φαινεται καλο,η γνωμη σας?

 

Μια χαρα ειναι, αλλα ψαχνεσε για τοσο μικρο?? Γιατι σε αυτες τις τιμες πας σε laptop με μεγαλυτερη οθονη (15''+)!!

 

Αλλα ας μεινουμε στα μικρα δες και αυτο το Sony

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι, αλλα ψαχνεσε για τοσο μικρο?? Γιατι σε αυτες τις τιμες πας σε laptop με μεγαλυτερη οθονη (15''+)!!

 

Αλλα ας μεινουμε στα μικρα δες και αυτο το Sony

 

ελα φιλε μου,χρονια σου πολλα κιολας.το ειδα το vaio που λες ομως νομιζω πως το toshiba πρεπει να ειναι λιγο καλυτερο στα σημεια.δεν ξερω αν κανω λαθος.

προτιμω τα 13 αρια λαπτοπς,τα μεγαλυτερα δε με βολευουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε μου,χρονια σου πολλα κιολας.το ειδα το vaio που λες ομως νομιζω πως το toshiba πρεπει να ειναι λιγο καλυτερο στα σημεια.δεν ξερω αν κανω λαθος.

προτιμω τα 13 αρια λαπτοπς,τα μεγαλυτερα δε με βολευουν.

 

Ναι το Toshiba εχει καλυτερο επεξεργαστη και καρτα γραφικων - αν και για μενα σε αυτες τις κατηγοριες φορητων την καρτα γραφικων δεν την ψηριζεις και πολυ- Απο κει περα το Sony ειναι πιο εργονομικο (+1 usb θυρα, μεγαλυτερη αυτονομια, ελαφρυτερο).

 

Απο κει και περα κοιτα αμα θες αυτο το Lenovo (οχι κατι τρομερο αλλα "σκυλακι") και αυτο το Sony !!

 

Αν παλι εχεις καταληξει στο Toshiba ειναι πολυ καλη αγορα!! Εγω απλα ιδεες ριχνω στα ιδια επιπεδα και εξισου καλα μηχανηματα, για ποικιλια!

 

PS Ευχαριστω πολυ να 'σαι καλα!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το Toshiba εχει καλυτερο επεξεργαστη και καρτα γραφικων - αν και για μενα σε αυτες τις κατηγοριες φορητων την καρτα γραφικων δεν την ψηριζεις και πολυ- Απο κει περα το Sony ειναι πιο εργονομικο (+1 usb θυρα, μεγαλυτερη αυτονομια, ελαφρυτερο).

 

Απο κει και περα κοιτα αμα θες αυτο το Lenovo (οχι κατι τρομερο αλλα "σκυλακι") και αυτο το Sony !!

 

Αν παλι εχεις καταληξει στο Toshiba ειναι πολυ καλη αγορα!! Εγω απλα ιδεες ριχνω στα ιδια επιπεδα και εξισου καλα μηχανηματα, για ποικιλια!

 

PS Ευχαριστω πολυ να 'σαι καλα!! :)

πηρα τελικα το toshiba

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας μερικές πληροφορίες ακόμη για να σε βοηθήσουμε καλύτερα στην επιλογή σου. Γύρω στα 1000 ευρώ ψάχνεις; Ενδιαφέρεσαι να έχει μεγάλη οθόνη γιατί το χρειάζεσαι για την δουλειά σου; Το θές περισσότερο για ψυχαγωγία και gaming;

 

για ψυχαγωγια περισσοτερο, γι'αυτο θελω μεγαλη οθονη για ταινιες κτλ. γενικα και αυτο που εχω τωρα ειναι 17αρι, δεν θα ηθελα κατι μικροτερο. για παιχνιδια ενταξει δεν παιρνεις λαπτοπ αλλα θα ηθελα να παιζει καλα κανενα νορμαλ παιχνιδι. Οσον αφορα τη τιμη ναι καπου εκει "παιζω"

Link to comment
Share on other sites

Δες κι αυτό το Sony Vaio VGN-AW21Z/B το έχουν προσφορά 1099 ευρώ και πραγματικά είναι θηρίο για ψηχαγωγία, με Full HD οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλος μου φανηκε αυτος ο hp! Οσον αφορα το vaio επισης πολυ καλος αλλα με ανησυχει λιγο το τι ssd φοραει
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρκετά καλούδια οπως για παράδειγμα επεξεργαστή νέας γενιάς intel i3!:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι, το προβλημα ειναι οτι δεν ειμαι τοσο σχετικος ωστε να καταλαβω τι προτερηματα εχει αυτος ο επεξεργαστης :p
Link to comment
Share on other sites

Mε απλά λόγια πρόκειται για νέα γενιά επεξεργαστών που δεν ανεβάζουν μεγάλες θερμοκρασίες,δεν σέρνονται και γενικά μπορείς να εκτελείς παράλληλες εφαρμογές χωρίς να σέρνεται. Υποστηριζει και μερικές νέες τεχνολογίες.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον, ειδικα αυτο με τη θερμοκρασια που προσωπικα το θεωρω σημαντικο. ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε ανησυχεί ο SSD στο Vaio; Έχει 500γβ κανονικό σκληρό +SSD. Και τα δυο είναι πολύ καλά μηχανήματα τόσο το HP όσο και το Vaio θα σε καλύψουν απόλυτα σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια εχω καποιες ερωτησεις.

εχω το SONY VAIO VFN-SZ71XN και χτες αγορασα τα win 7 proffesional,τι πρεπει να κανω για να χω ολους τους driver που ειχα,οι συντομεσεις ας πουμε στο πληκτρολογιο δεν παιζουν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από όλα πρέπει να ψάξεις στο site του κατασκευαστή για drivers για τα windows 7.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου δούεψαν ποτέ τα κουμπάκια πάνω από το πληκτρολόγιο με τα 7 :) :) Απλά δεν έχει βγάλει η εταιρία τους κατάλληλους drivers !!
Link to comment
Share on other sites

ολα ok,παιζουν ολα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω ένα Netbook και έχω δει το “Asus 1001 HA” στα 239 ευρώ. Πως σας φαίνεται ? Το θέλω συγγραφή κειμένων στο Word και για σερφάρισμα στο Internet. Μπορείτε να μου προτείνεται κάποιο οικονομικότερο ? Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι φθηνότερο. Το λέω γιατί μου φαίνονται λίγο πολλά τα 239 ευρώ μόνο για συγγραφή κειμένων επειδή για όλα τ’ άλλα (Gaming, σερφάρισμα etc) έχω τον σταθερό υπολογιστή μου.

 

Ευχαριστώ.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα ηθελα να μου προτεινετε laptop(οχι μικρα) για καφετερια,μεχρι 400-500€ ..δε ξερω ποσα θα παρουμε..αλλα σιγουρα οχι 1..

η χρηση προφανως θα ειναι για web browsing(facebook,mail κτλ) επι των πλειστων..αλλα σε αυτα τα λεφτα θα ηθελα το καλυτερο value for money!

Link to comment
Share on other sites

που βρήκες το Asus 239? πολύ καλη τιμή!! το έχω κι εγώ:) :) φοβερή μπαταρία

 

καλησπερα!θα ηθελα να μου προτεινετε laptop(οχι μικρα) για καφετερια,μεχρι 400-500€ ..δε ξερω ποσα θα παρουμε..αλλα σιγουρα οχι 1..

η χρηση προφανως θα ειναι για web browsing(facebook,mail κτλ) επι των πλειστων..αλλα σε αυτα τα λεφτα θα ηθελα το καλυτερο value for money!

 

Μπορείς να δεις το HP Presario CQ61-430EV στα 449 ευρώ, αρκετά καλό για τα λεφτά του και με αρκετά καλή κάρτα γραφικών.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

καλο οντως..ριξτε και μια ματια σε αυτα που βρηκα,σε σχεση με αυτο που μου προτεινεις

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0446169&catid=010200

&

http://www.zero1.gr/product_info.php?products_id=130202

 

και τα 2 εχουν camera 1,3mp και η διαφορα τους ειναι οτι το 1 εχει 500gb σκληρο και 2gb ram,και το αλλο 3gb μνημη κ 320gb..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...