Jump to content

Samsung C3212 Dual Sim


Mitsakosgr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν διαβασα σωστα ο κατασκευαστης δινει 13 ημερες αναμονη. Τα μισα να ειναι πραγματικα ειναι μια χαρα.
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 88
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σήμερα το πήρα και εγώ.... πολύ καλύτερο σε σχέση με ένα παρόμοιο (στην εξωτερική εμφάνιση) κινέζικο dual sim που είχα... μέχρι στιγμής!
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απο αυτονομία στην πράξη είναι καλό; πόσο κρατά η μπαταρία του;

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
καποιος κατοχος του μπορει να μας ππει ποσο κρατα η μπαταρια κ αν μπορω να κλειδωνω το πληκτρολογιο με δικο μου κωδικο ασφαλείας?

 

ξέρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Έχψω το κινητό αυτό 3 μήνες και είμαι πολυ ευχαριστημένος...εμένα η μπαταρία κρατάει με λιώσιμο 3 μέρες...(γιατί μιλάω συνεχέια) έχει πολυ καλή ανοικτή ακρόαση...(καλύτερη απο το νοκια που έχω) όχι δεν νομίζω να κλειδώνει με κωδικό...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αγόρασα αυτό το κινητό από τη WIND 111,95 € στις 27-5-2010. Δυστυχώς από ότι έχω καταλάβει η συγκεκριμένη σειρά είναι προβληματική.

 

Το πρόβλημα που μου παρουσιάζει είναι το εξής; Σε κατάσταση αναμονής, ανάβει η οθόνη και μένει παγωμένη (δεν λειτουργούν ούτε πλήκτρα, ούτε τίποτα, το μόνο που λειτουργεί είναι το κουμπί on/off) μέχρι να κλείσω το κινητό και να το ξανανοίξω. Όποιος με καλεί νομίζει ότι δεν σηκώνω το τηλέφωνο.

 

Αποτέλεσμα ήταν ότι το είχα για 4 ώρες ακουμμπισμένο πάνω σε ένα τραπέζι στο σπίτι μου και επί 4 ώρες με καλούσαν αλλά εγώ φυσικά δεν πήρα χαμπάρι.

 

Επικοινώνησα με τη samsung στο 801χχχχχχχχ κλπ και ψάχνανε διάφορους αντιπροσώπους ανά την Αττική για να το πάω να μου το φτιάξουν.

 

Επίσης στο επίσημο site της samsung έχει εξαφανιστεί το μοντέλο του συγκεκριμένου κινητού καθώς και κάθε υποστήριξή του. Πριν μερικές μέρες προσπάθησα να κατεβάσω τη σουιτα για το κινητό μου (ώστε να το συνδέσω στον υπολογιστή) και κόλαγε το pc μου!!!

 

Στο εγχειρίδιο λειτουργίας δεν αναφέρεται πουθενά η φράση «σύνδεση με τον υπολογιστή» ούτε μαζί με τη συκευασία προσφέρουν καλώδιο σύνδεσης με υπολογιστή το οποίο κοστίζει 20€!!! από το Γερμανό που το πήρα.

 

Στη συσκευασία δεν προσφέρεται κάρτα μνήμης, αλλά θα μου πείτε για αυτό είναι φθηνο.

 

Τη σουιτα τη κατέβασα από εδώ: http://www.samsung.com/gr/consumer/mobile-phone/mobile-phone/basic-phones/GT-C3212DSAEUR/index.idx?pagetype=prd_detail

Edited by akis1972
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι πως θα λυθεί το πρόβλημά του κινητού μου. Στο Samsung New PC Studio (μέσω από τον υπολογιστή) όταν πατάω την επιλογή αναβάθμιση λογισμικού, μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση για το συγκεκριμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες και στον υπολογιστή κανενός φίλου σου; Τι λειτουργικό έχεις;

 

Το λειτουργικό μου είναι windows 7

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό ένα μήνα περίπου. Του έχω πιεί το αίμα στην κυριολεξία!

Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Κατέβασα το New_PC_Studio_1.5.1.10064_2.exe (δεν θυμάμαι από πού! Νομίζω από το επίσημο site). Έκανα συγχρονισμό επαφές χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. Γενικώς ότι προσφέρει το πρόγραμμα δουλεύει χωρίς το παραμικρό ΚΙΧ! Το έχω εγκατεστημένο σε 2 υπολογιστές. Ο ένας έχει Windows XP και ο άλλος Windows 7. Δουλεύει εξίσου καλά και στις δύο περιπτώσεις.

Είχα καλώδιο από ένα άλλο Samsung το οποίο το χρησιμοποίησα για να συγχρονίσω το C3212. Το θέμα όμως είναι ότι ο συγχρονισμός (και οτιδήποτε άλλο) γίνεται ΚΑΙ ΜΕ BLUETOOTH (χωρίς καλώδιο).

Γενικά το πρόγραμμα είναι πολύ καλό, με πολύ ωραίο περιβάλλον και μου δούλεψε κατευθείαν χωρίς να με ζορίσει καθόλου (παραδόξως για Samsung software!!!).

Η αναβάθμιση όντως λέει ότι δεν υποστηρίζεται για το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

το τηλ το πηρα σημερα απο γνωστο καταστημα στα 85 ευρω. δειχνει πολυ καλο αν και δυσκολευει λιγο οταν θελεις να κανεις κληση με τη δευτερη sim. μηπως υπαρχει καποιο κολπακι???

παντως καμια σχεση με τα κινεζικα που εχω δοκιμασει σε ποιοτητας κατασκευης.

Link to comment
Share on other sites

το τηλ το πηρα σημερα απο γνωστο καταστημα στα 85 ευρω. δειχνει πολυ καλο αν και δυσκολευει λιγο οταν θελεις να κανεις κληση με τη δευτερη sim. μηπως υπαρχει καποιο κολπακι???

παντως καμια σχεση με τα κινεζικα που εχω δοκιμασει σε ποιοτητας κατασκευης.

 

Όταν βρίσκεσαι στα ΜΗΝΥΜΑΤΑ ή στον ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ (και ΜΟΝΟΝ στα δύο αυτά μενού) , πατάς το πλαϊνό πλήκτρο και αλλάζεις SIM. ;)

Καμία μα καμία δυσκολία. :D

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

φοβερη πατεντα!!! Αν και διαβασα το manual δεν το ειδα πουθενα γραμενο και ηταν λιγο δυσκολη χρηση με ανοιξε κλεισε τηλ. Τωρα ειναι παιχνιδι. Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αγόρασα αυτό το κινητό από τη WIND 111,95 € στις 27-5-2010. Δυστυχώς από ότι έχω καταλάβει η συγκεκριμένη σειρά είναι προβληματική.

 

επειδη φιλε σκεφτομαι να το παρω κι εγω απο wind.απο που βγαινει το παραπανω συμπερασμα;;;

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα παιδία.. εχω κ εγω το κινητο κ εω το εξης προβλημα δεν κανει συνδεση με bluetooth nokia hb607.εχει κανεις καποια ιδεα.μηπως δεν ειναι συμβατο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung C3212 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...