Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν χάνει 20 μοίρες αλλά 60....το 20 το έγραψα έτσι από το μυαλό μου χωρίς να έχω κοιτάξει ακριβώς την εφαρμογή...

 

 

 

Μάλλον δεν υπάρχει λύση οκ το έχω καταλάβει :Ρ

 

κοιτα, μπορει η πυξιδα του να μην ειναι και οτι καλυτερο αλλα 60 μοιρες ειναι παρα πολλες. Κατι αλλο θα παιζει. Μηπως υπαρχει κατι που την αποπροσανατολιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η πυξίδα καλιμπράρεται με το να κάνεις στον αέρα 8άρια με το τηλέφωνο. Δοκίμασέ το και πες μας. Σε εμένα δουλεύει πάντα όταν χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα σε ενα 3gs ποτε δεν καταλαβα τι εφταιγε ποτε δεν καταφερα να το φτιαξω

στο Ν1 ευτηχως ειμαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε spare battery κ το expansys... Αχρείαστη να'ναι χεχε

 

Αλήθεια geovass, με το desktop dock πώς τα πας??? Είναι χρήσιμο τλκ?

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε spare battery κ το expansys... Αχρείαστη να'ναι χεχε

 

Αλήθεια geovass, με το desktop dock πώς τα πας??? Είναι χρήσιμο τλκ?

 

ειναι απιθανο φιλε μου!:D

Για το βραδυ ειναι οτι πρεπει! Διπλα στο κομοδίνο με dim light ολο το βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κ εγώ για το desktop dock, πολύ χρήσιμο, για να "ξεκουράζεται" το τηλέφωνο το βράδυ...

Στα "-" για όσους χρησιμοποιούν θήκες-glove ότι πρέπει να την βγάλεις για να το χρησιμοποιήσεις.

Στα "+" η λειτουργία bluetooth για "streaming" μουσικής από το Ν1 στην βάση και με audio out σε συνδεδεμένο ενισχυτή, ηχεία κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Διαβαζω το forum λιγο καιρο τωρα μιας και ημουν κατοχος ενος Nexus One.

 

Λεω ημουν γτ εχθες μου το εκλεψαν. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να το κλειδωσω ή να κανω track την (πρωην) συσκευη μου.

 

Φυσικα οι ελπιδες μου ειναι τοσες που ηδη αγορασα καινουριο αλλα ποτε δεν ξερεις...

Link to comment
Share on other sites

Λεω ημουν γτ εχθες μου το εκλεψαν. Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος τροπος να το κλειδωσω ή να κανω track την (πρωην) συσκευη μου.

 

Εάν πριν στο κλέψουν δεν είχες εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή, όπως το Wavesecure, δεν υπάρχει τρόπος να το εντοπίσεις ή να κάνεις οποιαδήποτε άλλη ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα οι ελπιδες μου ειναι τοσες που ηδη αγορασα καινουριο αλλα ποτε δεν ξερεις...

 

Βλέπω δεν ήσουν καθόλου ευχαριστημένος από το κινητό έτσι?:p:p

 

Πολύ κρίμα πάντως. Ελπίζω να είχες πάρει τα μέτρα σου και να το βρεις.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... Βαζω το seesmic και το beautiful widgets να ανανεωνονται καθε 1 ωρα και ενεργοποιω το 3g για να ανανεωνονται μονα τους (με απενεργοποιημενο το background sync)... Καθε φορα δεν γινεται καθολου ανανεωση γτ ενω δειχνει το σηματακι του 3g πανω, δεν υπαρχει συνδεση... Δλδ ουτε στο browser μπαινει.. Απενεργοποιησα κ το apndroid μηπως εφταιγε αυτο, εκανα κ επανεκκινηση αλλα το πρόβλημα μπαινει... Φαινεται σαν να μπαινει σε sleep mode κ μετα να μη συνδεεται... Τι μπορεί να φταίει???
Link to comment
Share on other sites

η οθονη κατω απο τον ηλιο πως ειναι ; φαινεται τιποτα ;

Μια χαρά βλέπεις, από τα ελάχιστα κινητά που μπορείς! ;)

Link to comment
Share on other sites

η οθονη κατω απο τον ηλιο πως ειναι ; φαινεται τιποτα ;

 

ειναι λιγο σκοτεινη αλλα αμα θες εχω ενα nokia 6110 να κανεις τη δουλεια σου! :p

Link to comment
Share on other sites

ειναι λιγο σκοτεινη αλλα αμα θες εχω ενα nokia 6110 να κανεις τη δουλεια σου! :p

 

μα για να κανω τη δουλεια μου το θελω το κινητο, οχι για τιποτα αλλο (να το δειχνω απλα ας πουμε ) :X

Link to comment
Share on other sites

μα για να κανω τη δουλεια μου το θελω το κινητο, οχι για τιποτα αλλο (να το δειχνω απλα ας πουμε ) :X

 

αν δουλευεις οικοδομη ή κανεις οποιαδηποτε δουλεια κατω απο τον ηλιο σιγουρα δεν κανει για σενα.Παρε καποιο με οθονη υγρων κρυσταλλων οχι AMOLED. :p

 

Δεν θελω να γινω εριστικος αλλα αυτη η ερωτηση γινεται συνεχως και ειναι ανουσια. Ειναι σαν να παρεις μια Φερραρι κι εγω να σε ρωταω αν κοπαναει στις λακουβες ή αν εχει μεγαλο πορτπαγκαζ!!

Link to comment
Share on other sites

Απορεία: Οταν κολλάει -μου έχει συμβεί 2 φορές μέχρι τώρα, σε 15 μέρες περίπου, την μία πήγα να απαντήσω μία κλήση κ πάγωσε πριν την απαντήσω, είχα απλά "μισο-σύρει" το answer, και την άλλη πήγα να πάρω κ έγινε μαύρο- η μόνη λύση είναι βγάζουμε μπαταρία? ή υπάρχει κάτι άλλο?

Δεν έχω κάνει ακόμα root και δεν το έχω φορτώσει σε εφαρμογές (πιστεύω δηλαδη)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... Βαζω το seesmic και το beautiful widgets να ανανεωνονται καθε 1 ωρα και ενεργοποιω το 3g για να ανανεωνονται μονα τους (με απενεργοποιημενο το background sync)... Καθε φορα δεν γινεται καθολου ανανεωση γτ ενω δειχνει το σηματακι του 3g πανω, δεν υπαρχει συνδεση... Δλδ ουτε στο browser μπαινει.. Απενεργοποιησα κ το apndroid μηπως εφταιγε αυτο, εκανα κ επανεκκινηση αλλα το πρόβλημα μπαινει... Φαινεται σαν να μπαινει σε sleep mode κ μετα να μη συνδεεται... Τι μπορεί να φταίει???

 

Λοιπόν. Απεγκατεστησα εντελώς το apnDroid κ πάλι το ίδιο θέμα! Μου εμφανίζει το σηματακι του 3g αλλά αναβοσβηνει μόνο το βελακι αποστολης δεδομένων! Δεν το είχα συναντήσει παλιότερα αυτό καθώς απλά όταν ήθελα ενεργοποιούσα το 3g το χρησιμοποιούσα κ το ξαναεκλεινα! Τώρα πού το άφηνα ανοιχτό συνέβη αυτό! Καμία ιδέα ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα... Βαζω το seesmic και το beautiful widgets να ανανεωνονται καθε 1 ωρα και ενεργοποιω το 3g για να ανανεωνονται μονα τους (με απενεργοποιημενο το background sync)... Καθε φορα δεν γινεται καθολου ανανεωση γτ ενω δειχνει το σηματακι του 3g πανω, δεν υπαρχει συνδεση... Δλδ ουτε στο browser μπαινει.. Απενεργοποιησα κ το apndroid μηπως εφταιγε αυτο, εκανα κ επανεκκινηση αλλα το πρόβλημα μπαινει... Φαινεται σαν να μπαινει σε sleep mode κ μετα να μη συνδεεται... Τι μπορεί να φταίει???

 

με το apndroid μου συμβαινει το ιδιο, οταν το απενεργοποιώ και το ξαναενεργοποιω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Απεγκατεστησα εντελώς το apnDroid κ πάλι το ίδιο θέμα! Μου εμφανίζει το σηματακι του 3g αλλά αναβοσβηνει μόνο το βελακι αποστολης δεδομένων! Δεν το είχα συναντήσει παλιότερα αυτό καθώς απλά όταν ήθελα ενεργοποιούσα το 3g το χρησιμοποιούσα κ το ξαναεκλεινα! Τώρα πού το άφηνα ανοιχτό συνέβη αυτό! Καμία ιδέα ρε παιδιά;

 

προσπαθησε να θυμηθεις αν ειχες εγκαταστησει καποια εφαρμογη πριν αρχισει να σου παρουσιαζει το συμπτωμα αυτο.Επισης μετα απο restart σου κανει τα ιδια ή οχι?τελος πες μου αν χρησιμοποιεις wind

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Χθες αποφάσισα να το κάνω αυτό με το διαρκώς ανοιχτό 3g...δεν το είχα ξαναδοκιμάσει...Vodafone εχω... Το μοναδικο σχετικο προγραμμα που εχω ειναι το apndroid...

 

Τώρα δοκίμασα να κάνω κ επανεκκίνηση αφού έβγαλα το apndroid...Να δούμε... πάντως μετά από επανεκκίνηση που είχα δοκιμάσει πριν, δούλευε κανονικά, αλλά μετά από λίγο που έμενε μόνο του, εμφάνιζε ακριβώς το ίδιο πράγμα...

 

Edit

 

Μετα την απεγκατασταση του apndroid και την επανεκκινηση, (εχοντας βαλει το seesmic να κανει ανανεωση καθε 10 λεπτα) είχα κανονικά ειδοποίηση... Έβαλα τώρα το διάστημα ανανέωσης στην 1 ώρα για να δω αν θα συνεχίσει να δουλεύει μετά από αυτό το χρονικό διάστημα...

Edited by adamspir
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μια χαρά βλέπεις, από τα ελάχιστα κινητά που μπορείς! ;)

 

Εχμ... ανάποδα τα λες! Στον ήλιο η AMOLED δεν τα πάει καθόλου καλά! Σε σχέση με το iphone η οθόνη του Nexus στον ήλιο είναι κατά πολύ χειρότερη! Προφανώς και βλέπεις τα βασικά αλλά δεν είναι κάτι super! Αλλά μετά που μπαίνεις σε εσωτερικό χώρο, σε αποζημιώνει με την ποιότητα!

:p

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... ανάποδα τα λες! Στον ήλιο η AMOLED δεν τα πάει καθόλου καλά! Σε σχέση με το iphone η οθόνη του Nexus στον ήλιο είναι κατά πολύ χειρότερη! Προφανώς και βλέπεις τα βασικά αλλά δεν είναι κάτι super! Αλλά μετά που μπαίνεις σε εσωτερικό χώρο, σε αποζημιώνει με την ποιότητα!

:p

 

Η αλήθεια είναι ότι το προηγούμενό κινητό ήταν το omnia το οποίο δεν είχε καμία σχέση με το nexus αλλά θεωρό ότι έχει καλούτσικη οθόνη. Στον ήλιο όμως δεν έβλεπες καθόλου άνετα, ενώ με το nexus βλέπεις απροβλημάτιστα μέρα μεσημέρι με ντάλα ήλιο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Η αλήθεια είναι ότι το προηγούμενό κινητό ήταν το omnia το οποίο δεν είχε καμία σχέση με το nexus αλλά θεωρό ότι έχει καλούτσικη οθόνη. Στον ήλιο όμως δεν έβλεπες καθόλου άνετα, ενώ με το nexus βλέπεις απροβλημάτιστα μέρα μεσημέρι με ντάλα ήλιο.

 

Το "απροβλημάτιστα μέρα μεσημέρι με ντάλα ήλιο" θα μου επιτρέψεις να μην το δεχτώ!

:p

Link to comment
Share on other sites

Η πυξίδα καλιμπράρεται με το να κάνεις στον αέρα 8άρια με το τηλέφωνο. Δοκίμασέ το και πες μας. Σε εμένα δουλεύει πάντα όταν χρειάζεται.

 

Το έκανα αλλά δεν....

 

 

Η οθόνη του N1 όντως στον ήλιο δεν είναι και η καλύτερη αλλά γενικά είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά τύχη..... Πάλι τα ίδια...αφού το άφησα περίπου 1 ώρα με ενεργοποιημένο το 3g δεν έμπαινε ουτε σε ιστοσελίδα...Πάλι το ίδιο με το βελάκι αποστολής... Αμέσως μόλις μπήκα στις ρυθμίσεις του 3g εκανε μονο του επανεκκινηση το 3g κ αμεσως δουλευε παλι κανονικα... Κατι πρόβλημα έχει και κολλάει μετά από καποιο διάστημα και δεν συνδεεται στο 3g.... :(

 

Δεν έχει κανένας άλλος σχετικό πρόβλημα εκτός από τον geovass? Ελπίζω να καταλάβατε τι ακριβώς αντιμετωπίζω!

Edited by adamspir
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...