Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εννοείς μέσω bluetooth τότε ναί.Έχω δοκιμάσει bluetooth handsfree.Αν λες για την pop port ...δεν ξέρω :o

 

 

 

Επειδή όταν εγκαθιστώ κάποια εφαρμογή επιλέγω αποθήκευση στην κάρτα(πρίν γίνει η εγκατάσταση) δημιουργείται ένα αντίγραφο της εγκατάστασης στο E:\nokia\Installs

Αυτά είναι τα αρχεία που μπορείς να στείλεις σε άλλους και να εγκαταστήσουν τις εφαρμογές.Επίσης μπορείς να τα σβήσεις για να ελευθερώσεις μνήμη ;)

 

Οχι δεν εννουσα pop port δεν νομιζω να γινεται αλλα για bluetoοth δεν το ξερα...

αφησαν τετοια τρυπα οι εταιριες???

 

Πως επιλεγεις αποθηκευση στην καρτα ΠΡΙΝ την εγκατασταση..??

εγω απλα κανω διπλο κλικ στο sis αρχειο κ το το τρεχει με το nokia application installer!

κ ΜΕΤΑ με ρωταει απλα ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ σε ποια μνημη να εγκαταστηθει!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως επιλεγεις αποθηκευση στην καρτα ΠΡΙΝ την εγκατασταση..??

εγω απλα κανω διπλο κλικ στο sis αρχειο κ το το τρεχει με το nokia application installer!

κ ΜΕΤΑ με ρωταει απλα ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ σε ποια μνημη να εγκαταστηθει!

 

Αυτος ειναι ο τροπος για να εγκαταστησεις στην καρτα μνημης.Δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ειναι ο τροπος για να εγκαταστησεις στην καρτα μνημης.Δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

ε ετσι το κανω κ στο φακελο E:\NOKIA\installs δεν δημιουργειτε κανενα αντιγραφο...

μονο στον E:\nokia\system\installs !

Κ για αυτα τα αντιγραφα μιλουσα πριν! κ μου ειπε ο φιλος nervous οτι αυτα δεν μπορω να τα στειλω σε καποιον κ να δουλεψουν μονο ολοκληρο το sis αν το μεταφερω απο το PC στο κιν.

Ο φιλος Μrz ομως λεει οτι γινεται.

Τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να γινεται.Αν παρατηρησεις το μεγεθος του αρχειου που βρισκεται σε αυτον τον φακελο ειναι αρκετα μικροτερο απο το αρχικο *.sis που χρησιμοποιησες κατα την εγκατασταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Epeidh exw allaksei panw apo 8 sumbian kinhta ( 3 6600, 1 x700, 1 7650 , 2 3650, ena 7610) kai pragmatika exw psilokourastei na psaxnw pali apo thn arxh efarmoges kai na kanw check an kapoios exei to 7610 apo 8essaloniki kai exei etoimasei kapoio cdaki me efarmoges pou douleuoun sot kinhto 8a me ypoxrewne afantasta an 8amporouse na to moirastei mazi mou...Eyxaristw kai sorry an einai poio buy and sell kai ligotero 7610 to sugkekrimeno post..

 

 

ps plz pm me!! :O

καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Epeidh exw allaksei panw apo 8 sumbian kinhta ( 3 6600, 1 x700, 1 7650 , 2 3650, ena 7610) kai pragmatika exw psilokourastei na psaxnw pali apo thn arxh efarmoges kai na kanw check an kapoios exei to 7610 apo 8essaloniki kai exei etoimasei kapoio cdaki me efarmoges pou douleuoun sot kinhto 8a me ypoxrewne afantasta an 8amporouse na to moirastei mazi mou...Eyxaristw kai sorry an einai poio buy and sell kai ligotero 7610 to sugkekrimeno post..

 

 

ps plz pm me!! :O

 

Την ερωτηση σου δεν χρειαζεται να την κανεις σε ολα τα Threads.Και σε ενα αν την κανεις οποιος μπορει θα το δει και θα σε βοηθησει. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

paidia..den patioudai ta koubia apo to kinito mou tilefwnwo 7610...ti na kanw??(sigekrimena i to asteraki aristera katw.)

 

Το πηγαινεις στο service για να εισαι ησυχος :idea:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το πηγαινεις στο service για να εισαι ησυχος :idea:

 

Ή απλα kostakiss το ανοιγεις μονος σου για να δεις αν κανει καλη επαφη. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Στο 3650 μου έστειλαν τον Caribe (skouliki) , το οποίο μου κατέστρεψε όλο το λογισμικό. Το τηλέφωνο ούτε που ανοίγει. Please help me!!! Yάρχει antivirus το F-Caribe που θα το βρώ;
Link to comment
Share on other sites

Στο 3650 μου έστειλαν τον Caribe (skouliki) , το οποίο μου κατέστρεψε όλο το λογισμικό. Το τηλέφωνο ούτε που ανοίγει. Please help me!!! Yάρχει antivirus το F-Caribe που θα το βρώ;

 

Κατεβασε το απο ΕΔΩ . :)

Και για να ξερεις απο τι πρεπει να προφυλαχτεις ριξε μια ματια στο : [Επισημο] Ιοί στα κινητά Series 60 . ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η μνήμη RAM του κινητού ολοένα και πέφτει!Πρίν κανά μήνα είχα 8500Κb και τώρα έχει πεσει 7700Κb!Για ποιό λόγο?Σε λίγο ίσως δεν θα παίζουν μερικές εφαρμογές αν συνεχιστεί να πέφτει!Τώρα που πέρασα και το πρόγραμμα sysman βλέπω ότι αυτή μνήμη είναι λιγότερη από την μέση!Να αναφέρω επίσης ότι έχω 5,80Μb ελεύθερα στην συσκευή και 183,53Μb από την 256 κάρτα μου!Επίσης δεν τρέχει ούτε μια εφαρμογή όταν ανοίγω το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η μνήμη RAM του κινητού ολοένα και πέφτει!Πρίν κανά μήνα είχα 8500Κb και τώρα έχει πεσει 7700Κb!Για ποιό λόγο?Σε λίγο ίσως δεν θα παίζουν μερικές εφαρμογές αν συνεχιστεί να πέφτει!Τώρα που πέρασα και το πρόγραμμα sysman βλέπω ότι αυτή μνήμη είναι λιγότερη από την μέση!Να αναφέρω επίσης ότι έχω 5,80Μb ελεύθερα στην συσκευή και 183,53Μb από την 256 κάρτα μου!Επίσης δεν τρέχει ούτε μια εφαρμογή όταν ανοίγω το κινητό!

 

Ειναι λογικο αυτο.Οσο πιο πολλες εφαρμογες εχεις εγκατεστημενες τοσο περισσοτερα processes αρα λιγοτερη RAM.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικο αυτο.Οσο πιο πολλες εφαρμογες εχεις εγκατεστημενες τοσο περισσοτερα processes αρα λιγοτερη RAM.

Κάτι άχρηστα αρχεία π.χ όταν κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση κάποιο παιχνίδι δεν χρειάζεται να ξαναβάλω key άρα κάποια αρχεία παραμένουν!Όπως και το welcome το έσβησα και όταν πάω να το ξανακάνω εγκατάσταση μου λέει αντικατάσταση άρα πάλι μένουν κάπου κατι,Τα οποία αρχεία δεν τα βρισκω με τίποτα!Υπάρχει κάποιος τρόπος μήπως να τα βρώ και να τα σβήσω?Στην registry τα γράφει με κωδικούς και δεν μπορώ να ξέρω ποιό είναι το σωστό αρχείο να σβήσω!

Link to comment
Share on other sites

kai mena kollaei apisteuta... egw balei polla paixnidia k efarmoges alla den trexw kamia.

ara giati kollaei??? mipws ftaiei pou xw 600 min apothikeumena???

 

ena allo koufo pou mou kanei kai to kane kai palia einai otan mou rxetai neo minima to bgazei sth mesh oxi prwto!!!! dld mou leei 5/600 anti na to bgazei 1/600.kalo e??? giati?

 

Sto appman to compress memory ti kanei???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Μολις εκανα αναβαθμιση το 7610 μου και οταν το ανοιξα μου εγραφε πως η καρτα μνημης(η εργοστασιακη) ειναι κλειδωμενη και μου ζηταει κωδικο! Μπορει καποιος να με βοηθησει? Εχω τρελαθει!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Μολις εκανα αναβαθμιση το 7610 μου και οταν το ανοιξα μου εγραφε πως η καρτα μνημης(η εργοστασιακη) ειναι κλειδωμενη και μου ζηταει κωδικο! Μπορει καποιος να με βοηθησει? Εχω τρελαθει!!!!!!!!!!

 

Δοκιμασε το default κωδικο 12345, αλλιως θα χρειαστει να πας εκει που εκανες την αναβαθμιση να στην ξεκλειδωσουν αν εχεις αλλαξει τον κωδικο.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πως επιλεγεις αποθηκευση στην καρτα ΠΡΙΝ την εγκατασταση..??

εγω απλα κανω διπλο κλικ στο sis αρχειο κ το το τρεχει με το nokia application installer!

κ ΜΕΤΑ με ρωταει απλα ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ σε ποια μνημη να εγκαταστηθει!

Αυτος ειναι ο τροπος για να εγκαταστησεις στην καρτα μνημης.Δεν χρειαζεται να κανεις κατι αλλο.

 

Μάλιστα....κατάλαβα...

Jason...κάνεις εγκατάσταση μέσω του application installer, Γι'αυτό δεν σου δημιουργεί αντίγραφο και αφού δεν σου δημιουργεί αντίγραφο φυσικά δεν θα σε ρωτήσει που θα το βάλεις μνήμη συσκευής ή κάρτα :p λογικό

 

Asymvivastos...Εγώ συνδέω το κινητό στο pc και κάνω copy paste τις εφαρμογές που θέλω σε κάποιον φάκελο του κινητού.Έπειτα το αποσυνδέω από το pc,πηγαίνω με ένα filemanager στο φάκελο που έβαλα τα αρχεία και ξεκινάω την εγκατάσταση.Τότε πρίν κάνει εγκατάσταση με ρωτάει που θα αποθηκέυσει ένα αντίγραφο του setup...Εσείς δεν το κάνετε έτσι...δεν έχετε αρχείο...

 

Γιατί με αυτόν τον τρόπο?Γλιτώνω χρόνο, περνάω τα αρχεία στο κιν και όταν έχω χρόνο θα τα εγκαταστήσω,δεν χρειάζεται να είμαι σπίτι,να έχω κοντά μου pc κτλ :)

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

Thanx MRZ καταλαβα!

 

@martiniskiss: το compress memory σου αυξανει την RAM κατα ενα μικρο ποσο αλλα αποτι εχω προσεξει την "ξανακερδιζει" το κινητο σου πισω (καμμια φορα) !

Πατα το αφοβα δεν ειναι καμμια ειδους συμπιεση αρχειων, δισκου, προγραμματων η οτιδηποτε...γιαυτα υπαρχει το Stacker!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Μολις εκανα αναβαθμιση το 7610 μου και οταν το ανοιξα μου εγραφε πως η καρτα μνημης(η εργοστασιακη) ειναι κλειδωμενη και μου ζηταει κωδικο! Μπορει καποιος να με βοηθησει? Εχω τρελαθει!!!!!!!!!!
paidia ayto simbainei pada meta apo anabathmisi...to mono pou exete na kanene einai na balete arketes fores ton kwdiko.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Έκανα και εγώ αναβάθμηση (v4.0437.4 15-09-04) και μπορώ να πώ πως το κινητό ''πετάει''

Επίσης κάτι που παρατήρησα μόλις τώρα: όταν πατάμε στο σταυρό πάνω η κάτω ανοίγει τις επαφές δεξιά ανοίγει ημερολόγιο και δεξιά σε πάει κατευθείαν στην δημιουργία νέου μηνύματος :D :D

όσο για αυτό με την κάρτα μνήμης προσωπικά δεν είχα κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

ean thes na alla3eis tis sidomeyseis apo ton stavro(sidomeyseis mporeis na pas --Rithmiseis-->Tilefwno-->Katastasi anamonis-- k ekei blepeis ti 8eleis na baleis ws sidomeysh)ayto me thn karta mnhmhs kai ton kwdiko simbainei...otan proigoumenos..exeis balei kwdiko apo prin(thn anabathmisi).. :p !!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους. Μολις εκανα αναβαθμιση το 7610 μου και οταν το ανοιξα μου εγραφε πως η καρτα μνημης(η εργοστασιακη) ειναι κλειδωμενη και μου ζηταει κωδικο! Μπορει καποιος να με βοηθησει? Εχω τρελαθει!!!!!!!!!!

 

An den tin exeis kseklidwsei akoma, egkatestise enan filemanager sto C: (Mnimi Kinitou)

Kane ena Search kai bale na brei to arxeio MMCSTORE.

Otan to brei, kane to antigrafi-epikolisi sto C: kai metonomase to, apo mmcstore se mmcstore.txt

Anoikse to arxeio kai tha deis ton kwdiko.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...