Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος ν'ανοίξει το τηλ.; Ο τεχνικός μου είπε οτι βγάζει τη λευκή οθόνη που γράφει Νοκια κ τίποτα άλλο απο κει κ πέρα. Αλλα παρόλο που έκανε αυτό το φορμάτ είπε οτι κατα 1% μπορεί να σώσει τις επαφές. Γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω το 7610 και καθεται. ο λογος ειναι οτι ο φωτισμος της οθονης, τρεμοπαιζει. μου ειχε πεσει απο αρκετο υψος με αποτελεσμα να σπασει η οθονη, την οποια βεβαια και αλλαξα με γνησια απο nokia shop. ξερει κανεις τι μπορει να φταιει?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν κάνουν καλή επαφή τα leds που φωτίζουν την οθόνη.

Γιατί δεν το πας σε nokia shop να πάρεις μια γνώμη...;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παει αλλα δεν βρηκαν κατι.

θα δοκιμασω βεβαια και σε αλλο καταστημα.

απλα μπας και εχει συμβει το ιδιο σε καποιον.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα!

Έχω το 7610 από το 2004 και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπη! Ακόμη και σήμερα, μετά από 5 χρόνια συνεχούς χρήσης, είναι "ζωντανό" και συμβατό με τις περισσότερες εξελίξεις στην κινητή τηλεφωνία. Γι' αυτό και το λατρεύω και θέλω να το "φρεσκάρω" λιγάκι!

 

Επειδή έχει αρχίσει να μου γίνεται λιγάκι αργό, φοβάμαι μη μου τα "τινάξει" και σκέφτομαι να του κάνω ένα φορμάτ και να ξαναπεράσω το λειτουργικό.

 

  1. Όμως πώς θα κάνει κανείς φορμάτ σε ένα 7610;
  2. Πού θα βρω το λειτουργικό και
  3. πώς θα το ξαναεγκαταστήσω;

 

Ελπίζω να ξέρει κάποιος, γιατί πραγματικά θα δυσκολευτώ πολύ να βρω επάξιο "αντικαταστάτη" του!

 

Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη, αν πιθανόν υπάρχει ήδη σχετικό θέμα, αλλά η αναζήτηση που έκανα έφερε ένα λαβύρινθο αποτελεσμάτων και δεν έβγαλα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

1.Δεν χανεται το λειτουργικο μετα το φορματ

2.Διαβασε αυτο για το πως το κανεις

 

Έχω ένα πρόβλημα και αποφάσισα να κάνω φορμάτ. Πως όμως γίνεται;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578

3.Εαν δεν εχεις περασει την τελευταια αναβαθμιση ,το κανεις

σε νοκια σοπ (ελπιζω δηλαδη ,διοτι το 7610 ειναι αρκετα παλιο)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το έχω κι εγώ ως δεύτερο το εργαλείο. Για αναβάθμηση προσπάθησα να το κάνω με το λογισμικό της ΝΟΚΙΑ αλλά είναι πολύ παλιό λέει. Δν πειράζει, μια χαρά πάει ακόμα. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν υποστηρίζεται από το NSU.

Οι DCT4 συσκευές δεν είναι συμβατές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
γεια σας!εχω ενα νοκια 7610.καποια πληκτρα εχουν χαλασει επειδη επεσε νερο κ η οθονη εχει σπασει.επειδη εχω φαει κολλημα με αυτο το τηλεφωνο υπαρχει περιπτωση να φτιαχτει?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop, ναι.

 

ΥΓ: Το έχω και εγώ πλήρως λειτουργικό και μάλιστα σε πάρα πολύ καλή κατάσταση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop, ναι.

 

ΥΓ: Το έχω και εγώ πλήρως λειτουργικό και μάλιστα σε πάρα πολύ καλή κατάσταση.:)

 

ευχαριστω πολυ.το κοστος περιπου?τελικα κ η προσοψη μου εχει σπασει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ξεθαψα το παλιο μου νοκια και ειπα να το χρησημοποιησω για το τηλ. της δουλειας

και εχει μεσα κωδικο ασφαλειας τον οποιο δεν θυμαμαι

μπορω να κανω τιποτα η πρεπει να το παω σε καμια νοκια???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον έχεις αλλάξει ο default είναι 12345.Αν τον έχεις αλλάξει ρίξε μια ματιά εδώ Εύρεση κωδικού ασφαλείας σε συσκευές Nokia

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας παιδια!

Θα ηθελα την βοηθεια σας!

 

Ξεθαψα και εγω το παλιο μου αγαπημενο κινητο Nokia 7610.

Το ειχα παντα σε καλη κατασταση και το δουλευα σαν αντικα.

Πριν 3 μηνες το ειχα ανοιξει το κινητο και ολα μια χαρα.

Σημερα πηγα να το ανοιξω, ανοιξε κανονικα το κινητο, και εκει που παω να βαλω κωδικο PIN δεν μπορουσα, πατουσα τον κωδικο μου PIN και τα κουμπια δεν πατιοντουσαν.

Δεν ειναι ουτε χαλασμενα, ουτε εχει πεσει κατι ουτε τιποτα, γιατι πριν 3 μηνες δουλευε κανονικα ολα μια χαρα, και το αφησα παλι στο ραφι μετα, και σημερα που το ανοιξα μου εκανε αυτα τα κολπα, δοκιμασα να βγαλω sim να ξανα βαλω, το ιδιο και την καρτα μνημης κτλπ.

Οπως καταλαβατε το κινητο ανοιγει μια χαρα δεν εχει προβλημα.

Να πω πως 2-3 κουμπια δουλευουνε κανικα, το ελπιζω δηλαδη, δεν ξερω αν πχ παταω το 2 και αυτο βγαζει αλλο γιατι εκει που βαζω το PIN τα δοκιμαζω οποτε ειναι με αστερακια, αλλα 5-6 κουμπια οταν τα παταω ακουγεται μονο ο ηχος οτι το παταω δηλαδη αλλα δεν βαζει κατι εκει που μπαινει το PIN μονο ο ηχος ακουγεται, και τα αλλα 3-4 κουμπια οταν παταν δεν κανουνε ουτε ηχο αλλα ουτε βγαζει κατι.

Περα απο αυτο παει και το PIN τωρα ζηταει PUK αλλα ενταξει ειχα μια καρτα παλια η οπια δεν δουλευει πλεον οποτε ενταξει.

Αλλα γιατι μου κανει τετοια κολπα τωρα?

Γνωριζει κανεις τι μπορει να εγινε?

Για να κανω φορματ το κινητο χωρις να μπω μεσα στο μενου τι ακριβως παταω? Ητανε καποια κουμπια αλλα δεν τα θυμαμαι ακριβως.

Το νουμερο 3 το * το πρασινο call πληκτρο και μετα το ανοιγα? Αυτα ητανε τα θυμαμαι σωστα? Τα δοκιμασα και δεν επιασε, και τωρα το εβαλα να φορτιζει γιατι θυμαμαι πρεπει να ειναι τερμα η μπαταρια για να γινει κατι τετοιο, οποτε θα το δοκιμασω και αυτο.

Καποια αλλη ιδεα το τι μπορει να παιζει και πως θα το διορθωσω?

Παιζει να καηκε καμια πλακετα πληκτρολογιου απο μεσα ετσι στα καλα καθουμενα?

Και κατι τελευταιο, τι ακριβως καλωδιο παιρνει αυτο το κινητο για να το συνδεσω στον υπολογιστη?

Δεν μπορω να βρω το καλωδιο του, η μαλλον εχω πολλα, τα δοκιμασα ολα, και δεν καταφερα να το βρω, δεν ξερω, DKU-2 δεν παιρνει? Το βαζω και δεν εφαρμοζει τελεια ουτε αυτο.

Αν εχει κατι, συμφαιρει να το φτιαξω? Ειναι χαμηλα τα ανταλακτικα απο ενα τοσο παλιο κινητο? Η δεν θα βρω καν ανταλακτικα και δεν θα φτιαχτει?

Ευχαριστω πολυ.

Περιμενω βοηθειες, απαντησεις, γνωσεις, και οτι αλλο καλο μπορειτε να προσφερετε για να με βοηθησετε.

Edited by MaZzzZ
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω φορματ το κινητο χωρις να μπω μεσα στο μενου τι ακριβως παταω? Ητανε καποια κουμπια αλλα δεν τα θυμαμαι ακριβως. Το νουμερο 3 το * το πρασινο call πληκτρο και μετα το ανοιγα? Αυτα ητανε τα θυμαμαι σωστα?

Με κλειστή τη συσκευή πατάμε τα "Πράσινο πλήκτρο κλήσης", "Αστερίσκο (*)", "Τρία (3)" και ταυτόχρονα ανοίγουμε τη συσκευή χωρίς να αφήσουμε τα πλήκτρα.

 

Και κατι τελευταιο, τι ακριβως καλωδιο παιρνει αυτο το κινητο για να το συνδεσω στον υπολογιστη? Δεν μπορω να βρω το καλωδιο του, η μαλλον εχω πολλα, τα δοκιμασα ολα, και δεν καταφερα να το βρω, δεν ξερω, DKU-2 δεν παιρνει?

Nokia Connectivity Cable DKU-2

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτα που ειπα και εγω πιο πανω τα κουμπια, αρα τα παταω σωστα.

Τα παταω και δεν κανει τιποτα, ετσι οπως το λες και εσυ το κανω αλλα δεν κανει τιποτα.

Ανοιγει κανονικα το τηλεφωνο και δεν κανει φορματ.

 

Αυτο το καλωδιο εχω τοτε, δοκιμαζω να το βαλω στο τηλεφωνο και δεν μπαινει, δεν ταιριαζει δεν μπορω να καταλαβω το γιατι.

 

Οσο αφορα το προβλημα μου?

Τι μπορει να εχει γινει?

Τι προβλημα παιζει να εχει το τηλεφωνο μου?

 

Ανοιγει κανονικα, αλλα δεν μπορω να βαλω κωδικο πιν για τον λογο οτι τα μισα κουμπια πατιουντε κανονικα, τα αλλα μισα δεν πατιουντε καν, και τα αλλα μισα οταν τα παταω βγαζουνε μονο ηχο και δεν γραφει κατι.

Τωρα αν πειραχτικε και η σειρα τον κουμπιων πχ να παταω το 5 και να βγαινει αλλο πχ το 9 δεν ξερω γιατι δεν εχω καταφερει να μπρω μεσα γιατι ζηταει κωδικο πιν και τα βλεπω με αστερακια.

 

Τι μπορω να κανω ρε παιδια?

Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service.Εκτός εάν <<πιάνουν>> τα χέρια σου και δοκιμάσεις να το ανοίξεις για ένα καθάρισμα μήπως και δουλέψει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το ανοιξα και το καθαρισα μιας και δεν ειναι δυσκολο στο συγκεκριμενο τηλεφωνο.

Αλλα και παλι τιποτα.

Το περιεργο ειναι οτι τα μισα κουμπια οπως ειπα οταν τα πατας δουλευουνε μονο στον ηχο, δηλαδη οταν τα πατας ωαζουνε μονο ηχο, φαινεται να πατιουντε, αλλα δεν κανουνε τιποτα αλλο.

Τι να πω, αν ειναι θα το παω για service.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Οταν κανεις φορματ (*#7370#) σβηνεται τιποτα απο την σιμ( επαφες) ?

Τα τηλεφωνα και τα αρχεια στην καρτα και στο τηλεφωνο σβηνονται?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...