Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 5 Οκτ. 2004 , 21:13)

 

Στο 7610 μπορούμε να κάνουμε αναβάθμιση μόνοι μας;

Με χρήση μόνο καλωδίου εννοω. :worry:

 

distixos oxi file mou.mono i siemens parexei auti tin politimi ikanotita sta kinita tis.mboreis bebaia na kaneis kai esu monos sou to update alla xreiazesai eidiki siskeui(to griffinbox to opoio einai kai panakribo--->300e)klaps!!!! :wacko:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή είναι ουσιαστικά άχρηστο το αρχείο που μας έδωσε ο φίλος μας???

και αν πάω σε ένα κατάστημα για αναβάθμιση κατά πόσο θα μου ελαφρύνουν το πορτοφολάκι μου?

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Letis ( 6 Οκτ. 2004 , 11:37)

 

δηλαδή είναι ουσιαστικά άχρηστο το αρχείο που μας έδωσε ο φίλος μας???

και αν πάω σε ένα κατάστημα για αναβάθμιση κατά πόσο θα μου ελαφρύνουν το πορτοφολάκι μου?

 

Δωρεαν ειναι μεχρι τον πρωτο χρονο ....απλα βρες μια δικαιολογια ;)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

κατέβασα αρκετά προγράμματα από τα grouρs των παιδιών και εγκατέστησα αρκετά.έχω όμως 2 σημαντικές απορίες...γιατί δεν μπόρεσα να περάσω με τίποτα τα : camera fx και το hairstyle?και τα 2 τα κάνω εγκατάσταση κανονικά και μόλις επιλέγω το εικονίδιο τους πάνε να ανοίξουν και ξανα κλείνουν...τα απεγκατέστησα και τα έβαλα ξανά αλλά μάταια...δεν μπόρεσα με τίποτα να τα κάνω να δουλέψουν. :( :( :(

 

και η άλλη μου απορία είναι πως κρακάρεις κάποια προγράμματα με τα .app αρχεία.διάβασα ένα txt που είχε ένα πρόγραμμα,αλλά μπερδεύτικα. :wacko: :wacko: εκεί που έλεγε ότι πρέπει να περάσεις το .αρρ με κάποιον file manager και κάτι τέτοια.δηλαδή το περνάω όπως είναι σαν αρχείο μέσα στο κινητό και κάνω την δουλειά με τον file manager της συσκευής μου,ή πρέπει να χρησιμοποιήσω file manager,από το p.c Μου?

 

:confused: :confused: pls HELP ME !!! :confused: :confused:

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xagios ( 6 Οκτ. 2004 , 11:42)

 

Δωρεαν ειναι μεχρι τον πρωτο χρονο ....απλα βρες μια δικαιολογια ;)

 

 

 

δηλαδή λέτε να με πιστέψουν αν τους πω ότι το πιο σημαντικό πράγμα στην ζωή μου είναι να μην κολλάνε τα amr κάθε 5 sec. στο κινητό μου???? :p :D :D :p :p :D :D :p

LET MY LIFE BE PSYCHEDELIC!!!

http://www.danasoft.com/sig/Letis.jpg

mail me!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Letis ( 6 Οκτ. 2004 , 11:46)

 

κατέβασα αρκετά προγράμματα από τα grouρs των παιδιών και εγκατέστησα αρκετά.έχω όμως 2 σημαντικές απορίες...γιατί δεν μπόρεσα να περάσω με τίποτα τα : camera fx και το hairstyle?και τα 2 τα κάνω εγκατάσταση κανονικά και μόλις επιλέγω το εικονίδιο τους πάνε να ανοίξουν και ξανα κλείνουν...τα απεγκατέστησα και τα έβαλα ξανά αλλά μάταια...δεν μπόρεσα με τίποτα να τα κάνω να δουλέψουν. :( :( :(

 

και η άλλη μου απορία είναι πως κρακάρεις κάποια προγράμματα με τα .app αρχεία.διάβασα ένα txt που είχε ένα πρόγραμμα,αλλά μπερδεύτικα. :wacko: :wacko: εκεί που έλεγε ότι πρέπει να περάσεις το .αρρ με κάποιον file manager και κάτι τέτοια.δηλαδή το περνάω όπως είναι σαν αρχείο μέσα στο κινητό και κάνω την δουλειά με τον file manager της συσκευής μου,ή πρέπει να χρησιμοποιήσω file manager,από το p.c Μου?

 

:confused: :confused: pls HELP ME !!! :confused: :confused:

 

 

To Camera FX 2.03 είναι η κατώτερη έκδοση που δουλεύει στο 7610.

Δουλεύει σίγουρα εκτός αν έχεις εγκαταστήσει και το Photographer μαζί.

 

Για το cr@ck με .app:

Αρχικά κάνεις κανονικά εγκατάσταση το .sis, το οποίο είναι το trial.

Στη συνέχεια στέλνεις το αρχείο .app μέσω BT στο κινητό. Το αρχείο έρχεται σαν μήνυμα.

Με τη βοήθεια ενός file manager (οι πιο γνωστοί είναι seleq, filemanager...) πας στον φάκελο c:\system\mail\? και το βρίσκεις σε κάποιον από τους υποφακέλους. Όταν τον βρείς πατάς options--> edit--> cut.

Στη συνέχεια μεταφέρεσαι στο φάκελο της εφαρμογής της οποίας θέλεις να αλλάξεις το .app.

Δηλαδή c:\system\app\(όνομα εφαρμογής) ή (e:\system\app\(όνομα εφαρμογής) αν η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη στην MMC. Εκεί πατάς options--> edit--> paste. Ζητάει επιβεβαίωση αν θέλεις να αντικαταστήσεις το αρχείο. Εσύ πατάς σε όλα "yes".

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 6 Οκτ. 2004 , 12:49)

 

...Στη συνέχεια στέλνεις το αρχείο .app μέσω BT ή IR στο κινητό....

 

 

:D :D :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 6 Οκτ. 2004 , 12:58)

 

:D :D :D :D :D :D :D

 

Damn, το διόρθωσα.

Το έκανα copy-paste και δεν πρόσεξε αυτή την ελαχίστης σημασίας λεπτομέρεια. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ntineli ( 6 Οκτ. 2004 , 13:16)

 

geia sas paidia.exw to 7610 edw kai 2 meres.thelw na perasw ena arxeio MPEG sto kin.pws mporw na to kanw ayto???

 

 

Μετατρεψε το σε 3gp με το nokia multimedia converter ή σε

αvi με το smart movie να το μετατρεψεις και να το βλεπεις στο κινητο

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xagios ( 6 Οκτ. 2004 , 11:42)

 

Δωρεαν ειναι μεχρι τον πρωτο χρονο ....απλα βρες μια δικαιολογια ;)

 

δεν νομιζω να χρειαζεται καμια δικαιολογια.απλα λες οτι θελω να κανω την αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στον φάκελο με τις εικόνες έχει έναν υποφάκελο με το όνομα _PAIbTN που τον βλέπω μόνο από File Explorer και έχει μέσα κάτι φωτογραφίες μεγέθους ~2,5Κ η κάθε μία. Τι φάκελος είναι αυτός; Μπορώ να τον διαγράψω;Sorry αλλά είμαι λίγο άσχετος από 60αρι, τι να κάνω έχω ταυτόχρονα 6230 και 7610 και έχω μπερδευτεί.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gwgw ( 7 Οκτ. 2004 , 13:26)

 

Μέσα στον φάκελο με τις εικόνες έχει έναν υποφάκελο με το όνομα _PAIbTN που τον βλέπω μόνο από File Explorer και έχει μέσα κάτι φωτογραφίες μεγέθους ~2,5Κ η κάθε μία. Τι φάκελος είναι αυτός; Μπορώ να τον διαγράψω;Sorry αλλά είμαι λίγο άσχετος από 60αρι, τι να κάνω έχω ταυτόχρονα 6230 και 7610 και έχω μπερδευτεί.

 

Αυτά είναι τα thumbnails, δηλαδή οι μικρές εικόνες που εμφανίζονται στην έκθεση πριν τις επιλέξεις για να τις δείς ολόκληρες.

Και να τις διαγράψεις, αυτές θα δημιουργηθούν ξανά, αν πας στην έκθεση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 7 Οκτ. 2004 , 13:33)

 

Αυτά είναι τα thumbnails, δηλαδή οι μικρές εικόνες που εμφανίζονται στην έκθεση πριν τις επιλέξεις για να τις δείς ολόκληρες.

Και να τις διαγράψεις, αυτές θα δημιουργηθούν ξανά, αν πας στην έκθεση. ;)

 

 

το περίεργο σε εμένα είναι οτι ενω οταν βγάζω καποια φωτο την περνάω στο pc και μετα την σβήνω απο το κινητο. στον φάκελο αυτο μπορώ να δω ολες τις φωτογραφίες που εχω βγαλει απο τότε που πήρα το κινητο!

 

Καλό αυτο!! :cool:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laios23 ( 3 Οκτ. 2004 , 23:57)

 

an exeis ena eidiko kouti to griffinbox mboreis.mono pou kanei 300e to kouti auto....opote ase ta agglika pros to paron kai ama ertheis ellada to pas se ena club nokia kai me 15e kaneis tin douleia sou!!! ;)

 

 

δεν είμαι σίγουρος, αλλά μπορεί να υπάρχουν και cheap flashers (χλωμό?). Άσε που έχει βγει και το griffinbox2 αλλά υπάρχει και το Doctor Mobile που το θεωρώ κορυφαίο σαν προσφερόμενα χαρακτηριστηκά!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να με ενημερώσει κάποιος σχετικά με την αποστολή ringtones στο κινητό μέσω bluetooth. Η προηγούμενη συσκευή μου ήταν το Τ-610 της SE. Από το φάκελλο που είχα στο υπολογιστή τα ringtones, πήγαινα και με δεξί κλικ στο αρχείο το έκανα αποστολή προς bluetooth -> t610 και πήγαινε κατευθείαν στο φάκελλο με τις μελωδίες στο κινητό. Με το ΝΟΚΙΑ 7610 αν κάνω τα ίδια βήματα τα στέλνει τα αρχεία σαν μήνυμα αλλά δεν τα πάει στον ανάλογο φάκελλο. Ακούω κανονικά τη μουσική σαν ένα MMS αλλά δεν επιλέγοντε-δεν υπάρχουν σαν ringtones. Μέσω PCSuite δεν γίνεται γιατί δεν μου τα βλέπει τα midi αρχεία. Και για τα themes το ίδιο. Περιμένω τη βοήθειά σας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

οταν σου ερχεται το μηνυμα πατας αναπαραγωγη και αφου κανεις διακοπη πατας αποθήκευση ατη μνημη που το θέλεις!! :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό τις επαφές του 7610 με του outlook. Επίσης δεν το βλέπει στον Windows Explorer σαν σκληρό δίσκο. Το συνδέω μέσω USB σε Windows XP SP2. Το PC Suite που χρησιμοποιώ είναι το 6.4. Όταν πατάω να κάνει συγχρονισμό, βγάζει ένα σφάλμα SyncMX ή κάπως έτσι (δεν θυμάμαι καλά)...

 

Any help please???????????

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει...

 

 

Άλκης Αλκαίου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oresti$ ( 7 Οκτ. 2004 , 22:53)

 

δεν είμαι σίγουρος, αλλά μπορεί να υπάρχουν και cheap flashers (χλωμό?). Άσε που έχει βγει και το griffinbox2 αλλά υπάρχει και το Doctor Mobile που το θεωρώ κορυφαίο σαν προσφερόμενα χαρακτηριστηκά!

Υπάρχουν και φθηνότεροι με 60-80€,.ομως δεν είναι και τόσο ασφαλείς.... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...