Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (13 Ιούν. 2004 , 22:56)

 

 

Στο 6600, τις αναπάντητες του ενός κουδουνίσματος τις ακούς καθόλου ή δεν προλαβαίνει να χτυπήσει;

 

 

Δεν προλαβαίνει να χτυπήσει!

 

edit: μου θυμίζει το siemens M55 της μάνας μου η περίπτωση αυτή του 7610! Όλοι οι ήχοι κλήσης όταν σε καλούν ξεκινάνε με πολύ χαμηλή ένταση!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (13 Ιούν. 2004 , 22:56)

 

Ε τότε δεν είναι το ίδιο. Στο 7610, όσο μεγάλο και αν είναι το μέγεθος του ήχου κλήσης, ξεκινάει αμέσως αλλα κατα τον πρώτο χτύπο και λίγο παραπάνω ο ήχος ακούγεται πάρα πάρα πολύ χαμηλά. Σχεδόν καθόλου. Και αμέσως μετά επανέρχεται στην κανονική του πολύ καλή ένταση.

 

Στο 6600, τις αναπάντητες του ενός κουδουνίσματος τις ακούς καθόλου ή δεν προλαβαίνει να χτυπήσει;

 

Προς galinios:

Και τα mp3 αλλά και τα wav ακούγονται πάρα πολύ καλά όταν χρησιμοποιούνται για ήχοι κλήσης. Δεν έχω παρατηρήσει καμιά διαφορά στην ποιότητα.

 

 

 

Στο 6600 άμα κάποιος σου κάνει αναπάντητη δεν σου βγάζει ήχο απλός ανάβει το κινητό :(

 

Αχχχ φεύγει το 7610 απο την λίστα μου... :cry:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου κανει αυτο το μπιπ με τα mp3 αλλα πρεπει να στησεις καλα αυτι για να το καταλαβεις,το αλλο που λετε με τον ηχο κλησης δε μου το κανει παιζει κανονικα την ενταση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ki omos yparxei lysi....

me tin mama nokia pame deka xronia piso....

ksexname tous polyfonikous ixous kai epilegoume enan apo tous aplous...

dokimaste na deite pou varaei amesos...:)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (4.09.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από hostolis

Σωστό αυτό, το ήξερα αλλά δεν νομίζω να θέλει κανείς να χρησιμοποεί .rng ήχους..

 

Simfono, poli pisogirisma me tetoia tilefona :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasulm (13 Ιούν. 2004 , 23:47)

 

apo to na min akougontai oi anapantites emena kalytera mou kathetai.

(kai siga tous polyfonikous tou 6600 san synaxomenoi akougontai...

gia to 7610 den ksero :P)

 

Το 7610 εχει πολυ καλη ποιοτητα στουσ πολυφωνικους γιατι εχει τους διπλασιους τονους απο τα παλιοτερα s60! εχει 48 τονους εναντι 24 του 6600!;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

lipon:

oso afora ton ixo klisis ontos arxizi kapos siga gia ta prota 3 deuterolepra , alla auto einai gia asfalia. otan leo asfalia enoo oti an to tilefono gia kapion logo to exis sto auti sou kai arxisi na xtipa tote pas amesos sto giatro giati 99% tha ise koufos!!!! ;)

to idio kani kai to SX1 pou exo kai den exo kanena problima me tis anapantites.

gia ta paixnidia tou NGAGE osa pezoun sto SX1 (den xero gia to 6600) pezoun mia xara kai sto 7610 :D

telefteo gia to SELEQ ontos exi auto to problima kai ofileten stis IR pou exi mesa sto menu alla oxi to 7610(pistevo oti einai kai perites). me alon file manager den exo kanena problima. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,Εαν ειναι ιδιο με το σχ-1 οπως λεει το παιδι τοτε ειναι οκ,,γιατι ειχα σχ-1 και δεν ειχα κανενα προβλημα.ειναι κατι που ολα τα σεριες 60 το κανουν!οταν λετε υψηλης αναλυσησ μπ3 που κανουν αυτον τον ιχο κατα τιν αναπαραγωγη εννοεις 128??..ευχαριστω
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά, και στους .rng ήχους μου το κάνει αυτό. Έχω δοκιμάσει όλες τις μορφές και όλα τα μεγέθη αλλά το πρόβλημα παραμένει ίδιο και απαράλαχτο.

 

Γαλίνιε, όλα τα mp3 που χρησιμοποιώ και έχω στον υπολογιστή μου είναι στα 128 kbps 44Khz. Σιγά μην κάτσω να τα μετατρέψω για να τα βάλω στο κινητό μου. Άσε που αλλάζω σχεδόν καθημερινά κομμάτια στην κάρτα μνήμης. Οπότε μόνο αυτά έχω δοκιμάσει.

 

Το παράξενο είναι οτι τώρα σταμάτησε τελείως να μου το κάνει. Τα παίζει όλα μια χαρά. Δοκίμασα αρκετά κομμάτια και δεν άκουσα το παραμικρό σε κανένα. Να μας τρελάνουν; Λέτε σε λίγο καιρό να φτιάξουν απο μόνοι τους οι ήχοι κλήσης;

 

Πάντως κανένα απο τα προβλήματα που έχουμε ανακαλύψει δεν είναι σημαντικό. Όσοι σκέφτεστε να το πάρετε, πάρτε το χωρίς δεύτερη σκέψη. Απλά εμείς κοιτάμε τις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος con (14 Ιούν. 2004 , 11:10)

 

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν κάνει συγχρονισμό με notes από το outlook

 

Εκανα συγχρονισμο μεσω ΒΤ και μετεφερε τα notes κανονικα. ;)

Κατι αλλο, προβλημα με την συνδεση wap ειχε κανεις?

Εχω ΤΙΜ :(

Link to comment
Share on other sites

paidia hthela na rotiso kati to 7610 einai kalitero apo to 6600 se genikes grames?ti perissotero exei kai ti ligotero alla kai poso kostisei ? kikloforei sthn ellada?.paidia sorry gia tis poles erotiseis alla exo poli kairo na ertho sto myphone kai thelo na enimerotho :o

 

thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Loipon, mia vistiki souma!

Einai kalitero apo 6600 afou einai pio kainourgio! Exei 1,3Mpixel camera se sigrisi me ta 300.000 pixels to 6600! Distixos den exei iperithres kai den exei stereo! To ixio tou einai kalitero apo to ixio tou 6600! To video tou einai 10 lepta enanti ton 25 sec tou 6600!Sto megethos einai ligo mikrotero kirios sto paxos! Stin Ellada kikloforise prin kamia vdomada kai me xontri strogilopoiisi kanei ligo pio kato apo 550e!

The best preparation for tomorrow... is doing your best today!
Link to comment
Share on other sites

Eγώ απλώς να σημειώσω πως τα δύο κινητά έχουν μια διαφορά τιμής περίπου 100 Ευρώ, που μπορεί να είναι και 50 αν ψαχτεί καλύτερα....Συγκεκριμένα το 6600 μπορεί να βρεθεί γύρω στα 400 και περίπου 470 το 7610....Περισσότερα μόνο με PM και 20 Ευρώ για την πληροφορία.... :p
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση της κάμερας δεν είναι 1,3Mpixel αλλά 1. Συγκεκριμένα η ανάλυση της φωτογραφίας του είναι 995.328 pixel έναντι 307.200 του 6600 και των υπολοίπων. Η φωτογραφίες του είναι πολύ καλύτερες απο το 6600, το βίντεό του δραματικά καλύτερο, η διάρκεια του είναι 10 λεπτά αλλά ουσιαστικά απεριόριστο αφού μπορείς να τραβήξεις όσα 10λεπτα θέλεις και να τα ενώσεις εύκολα και γρήγορα σε ένα με την ενσωματωμένη εφαρμογή επεξεργασίας βίντεο.

 

Η οθόνη του λίγο καλύτερη απο του 6600, το μενού του πιο γρήγορο, δεν έχει κανένα τρανταχτό bug, είναι αρκετά μικρότερο σε όγκο, έχει 2ΜΒ παραπάνω μνήμη στο τηλέφωνο (άκρως σημαντικά), διπλάσια κανάλια στις πολυφωνικές μελωδίες, θύρα pop-port σύνδεσης με υπολογιστή μέσω usb θύρας για συγχρονισμό δεδομένων και μεταφορά αρχείων, πολύ καλύτερο ηχείο, υποστήριξη αναπαραγωγής mp3 απο τον real one player με δυνατότητα δημιουργία playlist και με αρκετά καλή απόδοση αν και μονοφωνικό.

 

Και τέλος, αντικειμενικό βέβαια, είναι πολύ πολύ πολύ πιο όμορφο. Όλα αυτά βέβαια νομίζω οτι αξίζουν την διαφορά των 80 περίπου ευρώ

Link to comment
Share on other sites

ακόμα έχει την κυκλική εναλλαγή μενού που κανένα series60 δεν είχε ως τώρα και τρέχει πολύ πιο γρήγορα τα themes.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

to plaisio,germanos,vodafone kai tim den to exoun edw salonika, mou lene na perimenw mia vdomada na erthei....egw omws to thelw twra :mad: plaka kanw.xerei kaneis pote tha erthei salonika pira sti nokia kai mou eipan oti ipirxe ena provlima me ta 7610 gia auto tha kikloforisoun mazika apo tin epomeni bdomada.alithevei auto?

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος superfot (14 Ιούν. 2004 , 14:29)

 

to plaisio,germanos,vodafone kai tim den to exoun edw salonika, mou lene na perimenw mia vdomada na erthei....egw omws to thelw twra :mad: plaka kanw.xerei kaneis pote tha erthei salonika pira sti nokia kai mou eipan oti ipirxe ena provlima me ta 7610 gia auto tha kikloforisoun mazika apo tin epomeni bdomada.alithevei auto?

 

nai ontos exi problima! :!:

einai telio gia na einai nokia :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.threegmobile.net/international/index.html

 

Δειτε και αυτο... ;) :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα εχει μνημη ram 32mb που λεγατε? Αν οχι ποσο εχει και πως μπορουμε να το δουμε αυτο γιατι θελω να δω και στο SX1 μου ποσο ram εχει.

Κατι αλλο, παιζει το FIFA του NGAGE?

[sIGPIC][/sIGPIC]Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (14 Ιούν. 2004 , 17:20)

 

http://www.threegmobile.net/international/index.html

 

Δειτε και αυτο... ;) :)

 

7610 me 3g

an den doyleyeis 3g ti na to kaneis??

be smart use brain

http://www.danasoft.com/sig/Bange.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...