Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους!

Ειμαι έτοιμοσ να αγοράσω το Trophy απο εδω: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007914&sid=1

Δύο ερωτήσεις:

1. Αξιζει;

2. (και ποιο σημαντικο) στο site γράφει: "το λειτουργικό του σύστημα Windows 7 Αγγλικά(αναβαθμίζεται σε 7.5 Mango με ένα απλό update στην πρώτη σύνδεση στο Internet ή τον υπολογιστή σας) θα σας προσφέρει ένα πλήθος εφαρμογών για το γραφείου και την διασκέδασή σας." Μετά την αναβαθμιση θα έχω ελληνικα στο μενού και σε γραμματοσειρά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αξίζει !!

τσάμπα το δίνουν , και σε λίγο καιρό βγαίνουν και τα 7.8 :D

 

οσο για τα ελληνικά δεν ειμαι 100% σιγουρός γιατι δεν τα έχω βάλει ποτε(sms-επαφές κτλπ Μπορείς να τα έχει ελληνικα με αγγλικο μενου)

Edited by lepes
Link to comment
Share on other sites

Τι έχω 1.5 χρόνο τώρα.. Για τα λεφτά του είναι σκυλάκι.. Χωριά που του έχω τα 7.8 από τον Σεπτέμβρη, με custom rom βέβαια.. Ελληνικά θα έχει οπωσδήποτε..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχουμε κανενα ευκαιρο λινκ για το ChevronWP7.cer. επειδη θελω να ξεκλειδωσω το κινητο?

 

http://www.2shared.com/file/XEGZrAkK/ChevronWP7.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=857127

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εχω το εξης προβλημα. Οταν ειχα πρωτοπαρει το wp7 μου, ειχα δηλωσει ως διευθυνση για πληρωμες στο ζουν μια αμερικανικη διευθυνση- που δεν υπαρχει φυσικα- για να μπορω να χρησιμοποιω πιστωτικη, μια και ο λαιβ λογαριασμος μου ηταν αμερικανικος (.com). H πιστωτικη που χρησιμοποιουσα εως τωρα δουλευε κανονικα χωρις το παραμικρο προβλημα - ητανε μια atm καρτα visa της αλφα μπανκ. Το θεμα ειναι το εξης , εχασα το πορτοφολι με την καρτα μεσα, και φυσικα την ακυρωσα στην τραπεζα. Τωρα που προσπαθω να συνδεσω αλλη καρτα, μια προπληρωμενη της ΑΤΕ, δεν την παιρνει καθολου, και φυσικια εχει την αμερικανικη διευθυνση μεσα στο συστημα που δεν μπορω να την αλλαξω. Δοκικασα και με pay pal, αλλα ουτε αυτο δουλευει. εχει κανενας σας καμια ιδεα, γιατι δεν μπορω να αγορασω τιποτα πια...

 

ευχαριστω :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

μάταια προσπαθώ να συνδέσω το κινητό μου HTC Trophy με τον υπολογιστή μου καθώς, παρόλο που φορτίζει, δεν το αναγνωρίζει ο υπολογιστής καθόλου. Το έχω δοκιμάσει με άλλο original καλώδιο Trophy, καθώς και σε άλλο υπολογιστή ο οποίος έχει γίνει πρόσφατα format.

Εννοείται ότι έχω εγκαταστήσει το Zune.

Έχω κάνει reset το κινητό χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

 

Ποιές είναι οι εναλλακτικές μου;

Θέλω πολύ να περάσω το update αλλά χλωμό το βλέπω.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω το κολπο ωστε να αναγκασω την 7,8 να κατεβει ,εχω κανει μια ενημερωση χθες και σημερα 4 ως τωρα :confused:

τι γινεται ειχα μεινει τοσο πισω:blink:

Η συσκευη ειναι απο vodafone Ελλαδα.

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω το κολπο ωστε να αναγκασω την 7,8 να κατεβει ,εχω κανει μια ενημερωση χθες και σημερα 4 ως τωρα :confused:

τι γινεται ειχα μεινει τοσο πισω:blink:

Η συσκευη ειναι απο vodafone Ελλαδα.

 

Και σε εμενα το ιδιο φιλε! βονταφον ελλαδα. Εχω παει σε 7.8 αλλα bluetooth transfer δεν ειδα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω ειδα κατι με το bt μαλλον περιμενουμε το προγραμματακι κατι σαν της Nokia να υποθεσω:worry:
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα το ιδιο φιλε! βονταφον ελλαδα. Εχω παει σε 7.8 αλλα bluetooth transfer δεν ειδα!

 

 

 

 

 

ουτε εγω ειδα κατι με το bt μαλλον περιμενουμε το προγραμματακι κατι σαν της Nokia να υποθεσω:worry:

 

Ξεκλειδώστε τα τηλέφωνα και θα δείτε.. Από την πρώτη στιγμή που πήρα το Trophy, το ξεκλείδωσα και άνοιξα και την δυνατότητα μεταφοράς αρχείων μέσω Bluetooth.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕ|Α ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩΩ

φιλος με το ιδιο κινητο εκανε την τελευταια αναβαθμιση σε 7,810.....

που το μετατρεπει σαν windows phone 8

εμενα με το που το συνδεω στο zune μου λεει οτι εχω την τελευταια ενημερωση και δε μ δινει την τελευταια που αλλαζει το menu και καποια ακομα πραματα....

καποια ιδεα τι να κανω???????

ευχαριστω πολυ

Edited by ffactory21
Link to comment
Share on other sites

απο άλλο θέμα του φορούμ .... δεν παίζει πάντα με τη 1η θέλει υπομονη ;)

 

1. Put phone in airplane mode

2. Connect phone to PC and wait till Zune starts and device is connected.

3. Go to settings -> update

3.5 Tricky part: After about 2-3 seconds (you gotta get a feeling for the timeframe) , disconnect you internetconnection during the update search process.

4. Update should be found, if not, try again

5. If update found, reconnect Internet

6. Start update process

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

διάβασε στο παρακάτω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=305504&page=17

Αλλα αυτη που παίζει αρκετά ειναι η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1523976

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ξεκλειδώστε τα τηλέφωνα και θα δείτε.. Από την πρώτη στιγμή που πήρα το Trophy, το ξεκλείδωσα και άνοιξα και την δυνατότητα μεταφοράς αρχείων μέσω Bluetooth.. ;)

πως μπορουμε να το κανουμε απλα? :)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να το κανουμε απλα? :)

 

Τι εννοεις απλά? Ενδιαφέρεσαι να ανοίξεις την δυνατότητα μεταφοράς αρχείων με το Bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις απλά? Ενδιαφέρεσαι να ανοίξεις την δυνατότητα μεταφοράς αρχείων με το Bluetooth?

 

ΝΑΙ αυτο θελω να κανω και κατι ακομα πως μπορω να βαλω τα Ελληνικα στο μενου?

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

απλα να αλλάξεις το region απο τα settings ;)

 

:offtopic: ΟΝ

lumia 900 - Trophy = 0 - 1

με έναν μήνα χρήσης του lumia 900 (το trophy το πήρε η σύζυγος) το αποτέλεσμα ειναι οτι το trophy(και με custom rom) δουλεύει ελαφρώς καλύτερα (εξαίρεση η οθονάρα και οι Photo του νοκια)

:offtopic: OFF

Link to comment
Share on other sites

απλα να αλλάξεις το region απο τα settings ;)

 

:offtopic: ΟΝ

lumia 900 - Trophy = 0 - 1

με έναν μήνα χρήσης του lumia 900 (το trophy το πήρε η σύζυγος) το αποτέλεσμα ειναι οτι το trophy(και με custom rom) δουλεύει ελαφρώς καλύτερα (εξαίρεση η οθονάρα και οι Photo του νοκια)

:offtopic: OFF

 

το εκανα αλλα δεν εχει Ελληνικη γλωσσα μονο Γερμανικα Ισπανικα Αγγλικα και κατι αλλες ασχετες.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πως κανουμε downgrade σε w7.5 και μετα να μπορεσω να του βαλω μια ξεκλειδωτη custom rom ετσι ωστε να εχω κανονικα bluetooth ξεκλειδωτο κλπ? :)

εχω windows 8 στο pc.

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...