Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά πως μπορώ να δώ πόσο έχω μπεί στο ίντερνετ καθώς και τους χρόνους που έχω μιλήσει!!???:wacko::wacko::wacko:

 

Ακριβως αυτο μπηκα να γραψω και εγω τωρα.εχω κανει ενα μικρο googling αλλα δεν εχω βρει τιποτα σοβαρο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακριβως αυτο μπηκα να γραψω και εγω τωρα.εχω κανει ενα μικρο googling αλλα δεν εχω βρει τιποτα σοβαρο.

 

δεν υπαρχει ακομα καποιο τετοιο προγραμμα! πιστευω με την κυκλοφορια του mango ολα αυτα θα βγουν αμεσως

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πιστευω με την κυκλοφορια του mango ολα αυτα θα βγουν αμεσως

 

Μακάρι αν και δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Δεν είναι το Mango ο περιορισμός που δεν έχει εμφανιστεί τέτοιο πρόγραμμα τόσο καιρό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μετα απο 2 Trophy που εγιναν update σε nodo χωρις προβλημα το 3 που ειχα αναλαβει να το σεταρω εβγαλε προβλημα. Απο την στιγμη που το πηρα απο ελληνικο eshop παρατηρησα οτι το scrolling δεν ηταν ομαλο. Κανω τα update και στο τελος του 2ου εκει που λεει rebooting κολλαει. Το αφηνω πανω απο μια ωρα αλλα δεν γινεται τιποτα. Κανω cancel και το κινητο τωρα δεν ανοιγει. Περνω την Htc hellas Και μου λενε ειναι γερμανικο αρα δεν το υποστηριζουμε. Οποτε προσοχη με τα παραεισαγωγης (η Htc δεν ειναι Νοκια). Τι προτεινεται να κανω. Υπαρχει λυση για επαναφορα (δοκιμασα διαφορους τροπους π.χ. volume down/power button κτλ) αλλα τιποτα δεν γινεται. Θα ξαναμιλησω με το eshop το απογευμα παντως.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/Privateer2004/7783/221488/0/karaiskakh2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Δεν είναι το Mango ο περιορισμός που δεν έχει εμφανιστεί τέτοιο πρόγραμμα τόσο καιρό.

 

ναι το ξερω πως δεν ειναι το mango! απλα πιστευω πως αυτες οι εφαρμογες ειναι ηδη ετοιμες! απλα περιμενουν την nokia στο παιχνιδι και το official release για να τις πρωοθησουν! αυτη ειναι καθαρα δικη μ γνωμη! αν το δεις και διαφιμηστηκα πιο πολυ τους συμφερει να τις βγαλουν οταν γινει ο σαλος μς το νεο update! οπως και ακομα δουλευουν οι developers με τα 7.1 tools αλλα δεν φενετε λογικο να πλασαρουν μια εφαρμογη μονο για αυτους που εχουν beta mango! θα δειξει στο μελλον! παντος θα ειναι απο τα καλυτερα λειτουργικα! και ολο και θα αναβαθμηζετε γρηγορα μιας και βλεπω την microsoft να το εχει παρει πολυ στα σοβαρα το θεμα κινητο τηλεφωνο! :D θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να ακτεβασω τιποτα απο το μαρκετ, εχω το htc mozart 16 giga, τα εκανα ολα καλα με .com hotmail αλλα οταν μου ζητουσε να κανω λογαριασμο zune εβαλα ψς χωρα την ελλαδα, τι μπορω να κανω ? και σε οδηγιες για το σπασιμο λεει "Αν δεν ανοιξει τρεξτε το Zune και καντε κανονικη συνδεση και οχι GUEST και περιμενετε 1 λεπτο..

Αγνοειστε (ακυρωστε) οποιο μυνημα για Update αν βγει." απο που να το τρεξω το zune ? α και θελω στις επαφες του κινητου μου να βλεπω μονο επαφες κινητων οχι ενα καρο μαιλ και απο το Facebook ! και κατι τελευταιο, οταν συνδεω το τηλεφωνο μου με τον η/υ, μου ανοιγει το zune στο pc alla leei οτι καπου πρεπει να βαλεις το πιν, που να το βαλω ?

Edited by Xlapatsas4000
Link to comment
Share on other sites

Περνω την Htc hellas Και μου λενε ειναι γερμανικο αρα δεν το υποστηριζουμε. Οποτε προσοχη με τα παραεισαγωγης .

και εμενα 2 μερες αφου το ειχα παρει εμαθα οτι ειναι γερμανικο! βεβαιαι δεν ειχα καποιο προβλημα αλλα ο τυπος μου ειπε οτι εχει υποστηρίξει απο Ελλαδα!!

Εγω το πηρα απο ενα eshop στη μεταμόρφωση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να ακτεβασω τιποτα απο το μαρκετ, εχω το htc mozart 16 giga, τα εκανα ολα καλα με .com hotmail αλλα οταν μου ζητουσε να κανω λογαριασμο zune εβαλα ψς χωρα την ελλαδα, τι μπορω να κανω ? και σε οδηγιες για το σπασιμο λεει "Αν δεν ανοιξει τρεξτε το Zune και καντε κανονικη συνδεση και οχι GUEST και περιμενετε 1 λεπτο..

Αγνοειστε (ακυρωστε) οποιο μυνημα για Update αν βγει." απο που να το τρεξω το zune ? α και θελω στις επαφες του κινητου μου να βλεπω μονο επαφες κινητων οχι ενα καρο μαιλ και απο το Facebook ! και κατι τελευταιο, οταν συνδεω το τηλεφωνο μου με τον η/υ, μου ανοιγει το zune στο pc alla leei οτι καπου πρεπει να βαλεις το πιν, που να το βαλω ?

για το 1ο νομιζω πρεπει να το επαναφερεις στη αρχικη κατασταση και να φτιάξεις νεο account .οσο αφορα το 2 απλα πρεπει να το κινητο να ειναι ξεκλειδωτο -να μην ειναι Lock η οθονη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια δεν μπορω να ακτεβασω τιποτα απο το μαρκετ, εχω το htc mozart 16 giga,

 

Οι κάτοχοι του Mozart συζητάνε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283710

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι αν και δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο. Δεν είναι το Mango ο περιορισμός που δεν έχει εμφανιστεί τέτοιο πρόγραμμα τόσο καιρό.

 

Και ομως ο περιορισμός αυτος οφείλεται στο οτι δεν υπηρχαν διαθεσιμα τα καταλληλα ΑΡΙ απο την MS..

Με το Mango αυτα τα ΑΡΙ θα ειναι διαθεσιμα και ετσι θα αρχισουν να εμφανιζονται και εφαρμογες που εχουν προσβαση σε βασεις δεδομενων του συστηματος (διαρκεια τηλ Internet κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έψαξα στο φόρουμ αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό (μπορεί και να μην έψαξα καλά). Σήμερα πήρα το htc 7 trophy και όλα καλά. Το απόγευμα το άνοιξα, άρχισα να το χρησιμοποιώ κανονικά, του εγκατέστησα εφαρμογές κλπ αλλά τώρα το βράδυ, πρόσεξα ενα θέμα με την οθόνη. Καθώς κάνω πάνω κάτω το δάχτυλό μου στην οθόνη για να μετακινηθώ, φαίνεται να καθυστερεί λίγο να κινηθεί δλδ δεν πηγαίνει ομαλά. Επίσης και όταν το γυρίζω οριζόντια, δεν μου δείχνει την κίνηση αλλά καθυστερεί μερικά κλάσματα του δευτερολέπτου και μετά γυρίζει αυτό που δείχνει, οριζόντια. :( :( Τι μπορέι να φταίει; Μήπως να το γυρίσω (όχι και η καλύτερή μου καθώς το πήρα από ηλεκτρονικό κατάστημα και πρέπει να το στείλω πίσω, να το τσεκάρουν κλπ κλπ). Λέτε να εχω αφήσει εφαρμογές από πίσω να τρέχουν (μιας και το ανέφερα πώς μπορώ να δω τί είναι ανοιχτό); Edited by Fragiskos14
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το τροφυ αλλα η μπαταρια του μου κανει λιγη :(...βεβαια το ελιωσα και εγω αλλα κρατησε μια μερα με το ζορι!!!
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα με το τροφυ αλλα η μπαταρια του μου κανει λιγη :(...βεβαια το ελιωσα και εγω αλλα κρατησε μια μερα με το ζορι!!!

 

Αν το ελιωσες και κρατησε μια μερα εισαι πολυ καλος...

Σε ολα τα νεα smartphones η μπαταρια κραταει 1-1,5 ημερα αντε βαρια 2 ημερες αναλογα με τη χρήση...

Πανε οι εποχες που τα τηλεφωνα κραταγανε 3-4 ημερες...

 

Έχει γράψει κανείς εφαρμογή από εδώ μέσα για το trophy?

Η ερωτηση ειναι ενημερωτική ή θέλεις κατι ????

Στην υπογραφή μου στο λινκ με τις εφαρμογες θα βρεις 2 εφαρμογες για Ελληνικα νέα που εφτιαξα εγω...

Επισης και ο salida εχει γραψει κατι...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ωραια παει και αυτο με τη μπαταρια..

προβλημα νο2 hands free..

Εβαλα 1 Bt που ειχα και ο ηχος ειναι χαλια :( δεν με ακουνε καθαρα και τους ακουω χαλια..

Βαζω ενα με καλωδιο (nokia) ακούγομαι λες και ειμαι στο κουβα!!

Νομιζω οτι εχει μεσα hands free στο κουτι ? το εχει δοκιμασει κανεις ??

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν εξακολουθεί το πρόβλημα.

 

Έκανα reset και το πρόβλημα παραμένει :(

Έχω το δικαίωμα να το στείλω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα reset και το πρόβλημα παραμένει :(

Έχω το δικαίωμα να το στείλω πίσω;

 

Κοιτα αν μετα απο hard reset (settings/about/Reset your Phone) και χωρις να κανεις τιποτα αλλο εχει προβλημα στην κινηση και στο σκρολαρισμα της οθονης ...ναι να το πας πισω...Για τη ζεστη μπαταρια ειναι πολυ σχετικό αλλα ολα τα τηλεφωνα ζεσταινονται λίγο.

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ενα θεματακι με το κινητο,προσπαθω να το ξεκλειδωσω ακολουθωντας τις οδηγιες του colossus,αλλα οταν παω να κανω το τελευταιο βημα που κανω εγκατασταση το chevronWP7 στο pc για να τελειωσω μου βγαζει οτι δεν μπορει να συνδεθει και να ελενξω αν ειναι συνδεδεμενο το τηλ με το USB και να ανοιξω το zune.αλλα τα χω και τα 2 ανοιχτα,ολα οπως πρεπει,εχει συμβει και σε κανεναν αλλο???? καμια βοηθεια (πριν το σπασω:!:)
Link to comment
Share on other sites

@ colossus_r : Θέλω να γράψω κάτι τώρα που έχω χρόνο, μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις βιβλία ή How to Links, video υλικό γενικά; Θα σου ήμουν ευγνώμων.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχω ενα θεματακι με το κινητο,προσπαθω να το ξεκλειδωσω ακολουθωντας τις οδηγιες του colossus,αλλα οταν παω να κανω το τελευταιο βημα που κανω εγκατασταση το chevronWP7 στο pc για να τελειωσω μου βγαζει οτι δεν μπορει να συνδεθει και να ελενξω αν ειναι συνδεδεμενο το τηλ με το USB και να ανοιξω το zune.αλλα τα χω και τα 2 ανοιχτα,ολα οπως πρεπει,εχει συμβει και σε κανεναν αλλο???? καμια βοηθεια (πριν το σπασω:!:)

 

Πριν το σπάσεις διαβασες στις οδηγιες τι να κανεις αν εχει προβλημα ???

Μάλλον οχι ...θα το γραψω για τελευταια φορα )το εχω κανει πανω απο 10 φορες αλλα κανεις δεν διαβαζει πια ..ολα στο πιατο)

 

Βεβαιωσου οτι εισαι σε ROM 7004 η 7008 και οτι το ZUne εχει δει κανονικα τη συσκευη και οχι σε Guest mode...

 

Ανοιξε στο PC soy το αρχειο host που βρισκεται στον καταλογο c:\windows\system32\drivers\etc.

Σβησε ολες τις γραμμες που εχουν τη λεξη developers.... σωσε το αρχειο και ξαναπροσπάθησε.

 

 

 

@ colossus_r : Θέλω να γράψω κάτι τώρα που έχω χρόνο, μήπως θα μπορούσες να μου προτείνεις βιβλία ή How to Links, video υλικό γενικά; Θα σου ήμουν ευγνώμων.

 

Εδω υπάρχουν τα πάντα ...Αν θέλεις και κατι αλλο ρωτάς

http://www.windowsphonegeek.com/Resources

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση! στου ξαδερφου μου το trophy στο marketplace γραφει οταν παει να μπει maekrtplace is not yet available in your country/region πως διορθωνετε? πρπεει να αλαξω κατι απο το mail? ειναι live.com το email
Link to comment
Share on other sites

βασικα εκανα επανεκινηση και μου το πειρε,αλλα εχω αλλο θεμα τωρα,οταν μπαινω στο μαρκετ απο το κινητο μου λεει οτι μου λεγε και παλιοτερα,παταω ινσταλλ και μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμα αυτη τη στιγμη και να προσπαθησω αργοτερα ή οτι δεν επιτρεπεται στην χωρα μου ακομα.εφαρμογες και παιχνιδια τα παιρνει μονο απο το TOP XAP Installer που εδωσες.υπαρχει περιπτωση να δουμε καπου μαζεμενες εφαρμογες???? (δεν μπορω να κατεβασω ουτε απο το windowsphoneapplist )
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...