Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Desire (HTC Bravo)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμάς στο Βέλγιο, το pre-order είναι στα 469€, 40€ ακριβότερο από το Legend.

 

http://www.pdashop.be/merk/421/category-4214-smartphones/htc.html

 

Στο συγκεκριμένο κατάστημα βλέπω οτι θα το δώσουν και σε silver απόχρωση.

Επειδή με ενδιαφέρει περισσότερο απο το brown και θέλω να προβώ σε παραγγελία έχω κάποιες ερωτησούλες.

Αν κάνω αγορά απο το Βελγικό κατάστημα, η γλώσσα του τηλεφώνου θα είναι NL ή UK;

Το βρίσκεται αξιόπιστο; (Εμένα μια χαρά μου φαίνεται).

Επίσης στο google έψαξα αλλά δεν βρήκα πουθενά να λέει για διάθεση silver htc desire:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

διλλημα, μεγαλο διλλημα.... να μου φερει φιλος το nexus one απο Καναδα 25 Μαρτιου ή να περιμενο τη wind να φερει το Desire που εχω και 220 ευρω επιδοτηση..... Και αμα δε το φερει η wind?????..... διλλημα σου λεω?????.... ;)

 

Εαν δεν βιαζεσαι και θελεις Local support περιμενε μετα το Πασχα να το φερει καποιο Ελληνικο δικτυο.

Εαν βιαζεσαι (αν εισαι σαν εμενα) Nexus One for ever!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

κσι εγώ παρόμοιο δίλημμα έχω. Αλλα μάλλον θα καταλήξω στο να περιμένω γιατι είναι μεγάλη υποθεση το local support. Κινητό παίρνεις και μάλιστα ακριβο. που να τρεχεις αν γίνει κάτι, χτύπα ξύλο...

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

HTC Desire Smartphone (5 MP, AMOLED, HSPA, Android 2.1)

von HTC

Noch keine Kundenrezensionen vorhanden: Schreiben Sie die erste! Mehr zu diesem Artikel

Preis: EUR 419,00 Kostenlose Lieferung.

 

 

http://www.amazon.de/HTC-99HKZ014-00-Desire-Smartphone/dp/B0038JDF3E/

 

 

 

μια διαφορα,υπαρχει...

ονειρικη τιμη αλλα δυσκολο να ειναι κι αληθινη.

παντως θα ειναι και το πρωτο android κινητο που θα παρω κι ευχομαι καποια στιγμη να βαλουν κι ελληνικα,υπαρχει περιπτωση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ονειρικη τιμη αλλα δυσκολο να ειναι κι αληθινη.

παντως θα ειναι και το πρωτο android κινητο που θα παρω κι ευχομαι καποια στιγμη να βαλουν κι ελληνικα,υπαρχει περιπτωση?

 

Το Sense έχει ελληνικά κανονικά οπότε θα έχει και το Desire.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχομαι καποια στιγμη να βαλουν κι ελληνικα,υπαρχει περιπτωση?

 

Δεν είναι η πρώτη συσκευή της HTC με ελληνικά Android, γιατί να μην έχει και αυτή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο κατάστημα βλέπω οτι θα το δώσουν και σε silver απόχρωση.

Επειδή με ενδιαφέρει περισσότερο απο το brown και θέλω να προβώ σε παραγγελία έχω κάποιες ερωτησούλες.

Αν κάνω αγορά απο το Βελγικό κατάστημα, η γλώσσα του τηλεφώνου θα είναι NL ή UK;

Το βρίσκεται αξιόπιστο; (Εμένα μια χαρά μου φαίνεται).

Επίσης στο google έψαξα αλλά δεν βρήκα πουθενά να λέει για διάθεση silver htc desire:worry:

 

Την ασημένια έκδοση την βρίσκω επίσης μονο σε ολλανδικά (.nl) και βελγικά (.be) site.

Αν δεν είσαι διατεθειμένος να κανεις κατευθείαν root τότε δε συνιστώ την αγορά από βελγικό site. Λογικά το Desire θα φοράει βελγική ROM όπως το Hero. Η γλώσσα ήταν ολλανδικά-γαλλικά-αγγλικά, αλλα υπήρχαν κάποιες αλλαγές όπως το keyboard που ήταν AZERTY και επίσης λείπουν ορισμένα widgets (όπως πχ το Youtube) λόγω διαμάχης εδώ και χρονια μεταξύ Google και βελγικής κυβέρνησης. Ακόμα και στο browsing στους υπολογιστές μας να φανταστείς, πολλά video στο Youtube δεν έχουμε τη δυνατότητα να τα δούμε και μέχρι πριν κάνα-δυο χρονια στο Google search δεν έβγαιναν βελγικά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεεκίνησαν και τα Ελληνικά μαγαζιά την εισαγωγή ...

 

Μαγαζί : Play 247

Τιμή : 541,45€ (για την ώρα γιατί σε κανα μήνα το βλέπω στα 500€)

Διαθεσιμότητα : Αναμένεται

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18072

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση λογισμικού και υποστήριξη ελληνικών από την Ace Hellas

 

Υποστήριξη για το προϊόν αυτό καθώς και επιπλέον πληροφορίες, μπορείτε να βρείτε στο site του κατασκευαστή:

 

Αυτά μου φαίνονται σαν copy/paste από παλιότερες εποχές και αποτελούν ανακρίβειες και γι' αυτό γράφω το συγκεκριμένο post. Όπως μάλλον γνωρίζετε, η ACE Hellas είναι σε αυτή τη φάση μόνο εξουσιοδοτημένο service για τα κινητά της HTC. Δεν παρέχει υποστήριξη για τα ελληνικά, αλλά και η σελίδα στην οποία παραπέμπει το link του play247.gr έχει σταματήσει να ενημερώνεται. Αυτά γίνονται από τη "μαμά" HTC.

 

Αυτό μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα. Η play247.gr θα φέρνει HTC Desire τα οποία όντως θα έχουν υποστήριξη ελληνικών, αλλά από παραδρομή (ή άγνοια) δεν ενημερώθηκε σωστά η σελίδα για το συγκεκριμένο κινητό. Το δεύτερο ενδεχόμενο (και πιθανότατα πιο ανησυχητικό) είναι τα κινητά να μην υποστηρίζουν εγγενώς τα ελληνικά και πάλι από παραδρομή (ή άγνοια) κάποιος να έγραψε ότι υποστηρίζουν.

 

Για να μη βρεθείτε προ εκπλήξεως, καλό είναι να επιβεβαιώσετε ότι το Desire που θα παραγγείλετε θα έχει ελληνικά και η εγγύησή του καλύπτεται από την ACE Hellas. Βέβαια, αυτό ισχύει όχι μόνο για το play247.gr που αναφέρθηκε εδώ, αλλά οποιοδήποτε άλλο κατάστημα αποφασίσετε να αγοράσετε το Desire.

 

Βασιζόμενος στο γεγονός ότι η HTC στην τελευταία αναβάθμισή της για το HTC Magic, έδωσε ένα αρχείο για όλες τις ευρωπαϊκές χώρες, θέλω να πιστεύω ότι ισχύει το πρώτο ενδεχόμενο. Οι υποστηριζόμενες γλώσσες ενεργοποιούνταν ανάλογα με το CID του τηλεφώνου πχ σε κινητό με ελληνικό CID ενεργοποιούνταν τα ελληνικά και όχι τα φινλανδικά. Όπως καταλαβαίνετε, εάν το κινητό που θα παραγγείλετε από οπουδήποτε, έχει μη ελληνικό CID, όταν το ενεργοποιήσετε την πρώτη φορά, δε θα σας δοθεί η δυνατότητα να επιλέξετε τα ελληνικά ως γλώσσα, αλλά τη γλώσσα της χώρας για την οποία προοριζόταν αρχικά το κινητό πχ Φινλανδία. Βέβαια, θα υπάρχει η εναλλακτική των αγγλικών, αλλά όχι των ελληνικών.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου φαίνονται σαν copy/paste από παλιότερες εποχές και αποτελούν ανακρίβειες και γι' αυτό γράφω το συγκεκριμένο post. Όπως μάλλον γνωρίζετε, η ACE Hellas είναι σε αυτή τη φάση μόνο εξουσιοδοτημένο service για τα κινητά της HTC. Δεν παρέχει υποστήριξη για τα ελληνικά, αλλά και η σελίδα στην οποία παραπέμπει το link του play247.gr έχει σταματήσει να ενημερώνεται. Αυτά γίνονται από τη "μαμά" HTC.

 

Αυτό μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα. Η play247.gr θα φέρνει HTC Desire τα οποία όντως θα έχουν υποστήριξη ελληνικών, αλλά από παραδρομή (ή άγνοια) δεν ενημερώθηκε σωστά η σελίδα για το συγκεκριμένο κινητό. Το δεύτερο ενδεχόμενο (και πιθανότατα πιο ανησυχητικό) είναι τα κινητά να μην υποστηρίζουν εγγενώς τα ελληνικά και πάλι από παραδρομή (ή άγνοια) κάποιος να έγραψε ότι υποστηρίζουν.

 

Για να μη βρεθείτε προ εκπλήξεως, καλό είναι να επιβεβαιώσετε ότι το Desire που θα παραγγείλετε θα έχει ελληνικά και η εγγύησή του καλύπτεται από την ACE Hellas. Βέβαια, αυτό ισχύει όχι μόνο για το play247.gr που αναφέρθηκε εδώ, αλλά οποιοδήποτε άλλο κατάστημα αποφασίσετε να αγοράσετε το Desire.

 

Βασιζόμενος στο γεγονός ότι η HTC στην τελευταία αναβάθμισή της για το HTC Magic, έδωσε ένα αρχείο για όλες τις ευρωπαϊκές χώρες, θέλω να πιστεύω ότι ισχύει το πρώτο ενδεχόμενο. Οι υποστηριζόμενες γλώσσες ενεργοποιούνταν ανάλογα με το CID του τηλεφώνου πχ σε κινητό με ελληνικό CID ενεργοποιούνταν τα ελληνικά και όχι τα φινλανδικά. Όπως καταλαβαίνετε, εάν το κινητό που θα παραγγείλετε από οπουδήποτε, έχει μη ελληνικό CID, όταν το ενεργοποιήσετε την πρώτη φορά, δε θα σας δοθεί η δυνατότητα να επιλέξετε τα ελληνικά ως γλώσσα, αλλά τη γλώσσα της χώρας για την οποία προοριζόταν αρχικά το κινητό πχ Φινλανδία. Βέβαια, θα υπάρχει η εναλλακτική των αγγλικών, αλλά όχι των ελληνικών.

κοιτα να δεις τι γινεται

πλεον οι ρομς για android ειναι aosp και οι περισσοτερες wwe και ναι εχουν κανονικοτατη υποστηριξη ελληνικων

στο neχus με desire rom που ειναι πολυ beta ακομα εχει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ υποστηριξη ελληνικων και 160 sms

αυτα προτασσει η °google και οχι η htc η οποια απλα ακολουθει οδηγιες

 

για το cid που λες

οταν μπουταρει για πρωτη φορα σε ρωταει γλωσσα και βαζεις ελληνικα (δεν εινια το locale)

και μετα ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζει καποιος αυτο το (Πρώην Bravo) απο τον τιτλο του θεματος??

Ειναι λιγο ΑΚΥΡΟ!:lol:

 

Ολα τα κινητα εχουν μια διαφορετικη ονομασια πριν παρουσιαστουν επισημα!

Link to comment
Share on other sites

στο neχus με desire rom που ειναι πολυ beta ακομα εχει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ υποστηριξη ελληνικων και 160 sms

αυτα προτασσει η °google και οχι η htc η οποια απλα ακολουθει οδηγιες

 

Η συγκεκριμένη ROM που αναφέρεις είναι leaked. Αυτό σημαίνει ότι η HTC δε θα μπήκε στη διαδικασία να την "κλειδώσει", για να μπορεί να κάνει το developing και testing ανεμπόδιστα. Επίσης, εγκαθίσταται σε συσκευές (Nexus) στις οποίες έχει γίνει unlock (fastboot oem unlock) του SPL και κατ' επέκταση δε γίνεται έλεγχος για το CID. Με την ίδια λογική οποιαδήποτε custom ROM δεν "ψάχνει" το CID του κινητού στο οποίο εγκαθίσταται.

 

Αυτό που λέω είναι ότι τα πράγματα μπορεί να διαφέρουν στις retail συσκευές και το λογισμικό που τις συνοδεύει, οπότε καλό είναι κάθε ενδιαφερόμενος να ψάξει το θέμα των ελληνικών, για να μη βρεθεί προ εκπλήξεως.

 

Σχετικά με το AOSP που αναφέρεις, πάντα από εκεί ξεκινούσαν και ξεκινούν οι ROMs που γίνονται compile από τον κώδικα, άσχετα με το πως θα διαμορφωθούν στην πορεία. Οι γλώσσες που θα περιλαμβάνουν εξαρτώνται από τον developer. Επίσης, δε νομίζω ότι οι περισσότερες ROM είναι WWE. Μάλλον το αντίθετο συμβαίνει.

 

Η Google θέτει κάποια standards, όπως είπες, που πρέπει να ακολουθεί η HTC για το google experience. Εάν το κινητό που παραγγέλνεις προοριζόταν για τη Φινλανδία, θα έχει φινλανδικά και θα είναι όλα σύμφωνα με όσα ορίζει η Google. Ωστόσο, εσύ θα έχεις ένα κινητό που δεν υποστηρίζει ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα Πλαισιο σημερα και δοκιμασα το HD2 για πρωτη φορα ανοικτο καλα τα επαιξα απο την ταχυτητα φανταζομαι το desire πως θα ειναι που θα εχει και πιο γρηγορο λειτουργικο ( android ) Ποιος περιμενει . Εχουμε επισημη ημερομηνια για το ποτε ερχεται διοτι και απο το play παλι αναμενεται το εχει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η εγγραφη video γινεται σε D1(720x480) η 720P (1280 x 720)???

 

Αλλα γραφει το ενα site αλλα το αλλο τι ισχυει??

 

Το Samsung S8500 παντος γραφει κανονικα σε 720P

 

Ειναι κατι που με ενδιαφερει γιαυτο ρωταω.

 

Και προτειμω να παρω το Desire με Adroid παρα το Samsung με Bada OS

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Τελικα η εγγραφη video γινεται σε D1(720x480) η 720P (1280 x 720)???

Σε D1 γίνεται η εγγραφή. Ωστόσο σύμφωνα με πηγές του MobiletechWorld ίσως να βγει Update που να υποστηρίζει 720p αλλά και Divx playback ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Απο τι ξερω το Ν1 τραβαει βιντεο σε αναλυση D1 ενω το desire σε 720p

 

Ακυρο τοτε :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Δεν τραβάει σε 720p, έτσι έλεγαν στην αρχή αλλά δεν είναι έτσι ;) Διάβασε το link που έδωσα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλος...Ε ειναι απαραδεκτο με τετειο Hardware να μην γραφει 720P..Εδω το Pixon12 που εχω γραφει σε D1 που εχει και 800Mhz επεξεργαστη.Μακαρι να ισχυει το Update αυτο που λες

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πηγα Πλαισιο σημερα και δοκιμασα το HD2 για πρωτη φορα ανοικτο καλα τα επαιξα απο την ταχυτητα φανταζομαι το desire πως θα ειναι που θα εχει και πιο γρηγορο λειτουργικο ( android ) Ποιος περιμενει . Εχουμε επισημη ημερομηνια για το ποτε ερχεται διοτι και απο το play παλι αναμενεται το εχει

 

φιλε μου δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στα wm και android αδικεις την ms ετσι...

μια χαρα ειναι το nexus σε γκαζια

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό . Είναι επίσημο θα έχουμε ραμ 578 mb ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου φαίνονται σαν copy/paste από παλιότερες εποχές και αποτελούν ανακρίβειες και γι' αυτό γράφω το συγκεκριμένο post. Όπως μάλλον γνωρίζετε, η ACE Hellas είναι σε αυτή τη φάση μόνο εξουσιοδοτημένο service για τα κινητά της HTC. Δεν παρέχει υποστήριξη για τα ελληνικά, αλλά και η σελίδα στην οποία παραπέμπει το link του play247.gr έχει σταματήσει να ενημερώνεται. Αυτά γίνονται από τη "μαμά" HTC.

 

Αυτό μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα. Η play247.gr θα φέρνει HTC Desire τα οποία όντως θα έχουν υποστήριξη ελληνικών, αλλά από παραδρομή (ή άγνοια) δεν ενημερώθηκε σωστά η σελίδα για το συγκεκριμένο κινητό. Το δεύτερο ενδεχόμενο (και πιθανότατα πιο ανησυχητικό) είναι τα κινητά να μην υποστηρίζουν εγγενώς τα ελληνικά και πάλι από παραδρομή (ή άγνοια) κάποιος να έγραψε ότι υποστηρίζουν.

 

Για να μη βρεθείτε προ εκπλήξεως, καλό είναι να επιβεβαιώσετε ότι το Desire που θα παραγγείλετε θα έχει ελληνικά και η εγγύησή του καλύπτεται από την ACE Hellas. Βέβαια, αυτό ισχύει όχι μόνο για το play247.gr που αναφέρθηκε εδώ, αλλά οποιοδήποτε άλλο κατάστημα αποφασίσετε να αγοράσετε το Desire.

 

Βασιζόμενος στο γεγονός ότι η HTC στην τελευταία αναβάθμισή της για το HTC Magic, έδωσε ένα αρχείο για όλες τις ευρωπαϊκές χώρες, θέλω να πιστεύω ότι ισχύει το πρώτο ενδεχόμενο. Οι υποστηριζόμενες γλώσσες ενεργοποιούνταν ανάλογα με το CID του τηλεφώνου πχ σε κινητό με ελληνικό CID ενεργοποιούνταν τα ελληνικά και όχι τα φινλανδικά. Όπως καταλαβαίνετε, εάν το κινητό που θα παραγγείλετε από οπουδήποτε, έχει μη ελληνικό CID, όταν το ενεργοποιήσετε την πρώτη φορά, δε θα σας δοθεί η δυνατότητα να επιλέξετε τα ελληνικά ως γλώσσα, αλλά τη γλώσσα της χώρας για την οποία προοριζόταν αρχικά το κινητό πχ Φινλανδία. Βέβαια, θα υπάρχει η εναλλακτική των αγγλικών, αλλά όχι των ελληνικών.

 

Μίλησα με άτομο μέσα από την ACE Hellas και το κινητό θα το φέρουν κανονικά και ένας από τους επίσημους μεταπωλητές είναι και το Play247. Οπότε από το συγκεκριμένο τουλάχιστον κατάστημα, το Desire και ελληνικά θα έχει και θα καλύπτεται κανονικά από την διετή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο preview του myphone αναφέρεται : "Μνήμη RAM: 576 MB"...!!!

Ισχύει ?

Ναι και εγώ ήθελα να το ρωτήσω αυτό . Είναι επίσημο θα έχουμε ραμ 578 mb ?

Ναι τόσα έχει! :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...