Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC Desire (HTC Bravo)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραίο φαίνεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Η συγκεκριμένη συσκευή προορίζεται ως η ναυαρχίδα της εταιρίας στο Android λειτουργικό με βασικό ανταγωνιστή το ομόσταυλο nexus one.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το ραδιόφωνο είναι θέμα software ?

 

To sense UI δεν είναι άσχημο πάντως ειδικά στις επαφές που τα έχεις όλα συγκεντρωμένα..

Link to comment
Share on other sites

λολ, μαζι με τα αισχρα εικονιδια παει και η γλωσσα της συγκεκριμενης συσκευης!:P σε τι γλωσσα ειναι το μενου! ελεος!
Link to comment
Share on other sites

 

by the way και το Nexus One εχει ραδιοφωνο στο hardware του - απλα δεν ειναι ακομα ενεργο.

Οι συσκευές αυτές H/W τελικά είναι ολόιδιες...

Link to comment
Share on other sites

by the way και το Nexus One εχει ραδιοφωνο στο hardware του - απλα δεν ειναι ακομα ενεργο.

Οι συσκευές αυτές H/W τελικά είναι ολόιδιες...

 

δεν ξερω αλλα το nexus μου φαινεται πολυ πιο ομορφο! το bravo με τα κουμπια απο κατω δεν μου καθεται καλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αλλα το nexus μου φαινεται πολυ πιο ομορφο! το bravo με τα κουμπια απο κατω δεν μου καθεται καλα :lol:

 

+1

Συμφωνώ.. είναι πανέμορφο και ειδικά μετά απο τα video πως φτιάχνεται κλπ ακόμα πιο ωραίο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ίδια πράγματα ... Δεν μπορώ να τους καταλάβω ... :wacko:

 

Βγάλε άγορι μου το Bravo με μεγαλύτερο επεξεργαστή να πω μάλιστα ... :p

 

Τώρα δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να γίνει όλο αυτό ...

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Το bravo μπορεί να μην έχει τρομερές διαφορές από το nexus όμως υπάρχουν κάποιες διαφορές που είναι αξιοσημείωτες.

Η ύπαρξη sence θα κάνει το bravo πιο λειτουργικό και εύχρηστο χωρίς να σημαίνει ότι υστερεί σε αυτό το nexus μιας και υπάρχει πληθώρα εφαρμογών όπως weather widget, pure messenger pure calendar κ.λ.π.

Η ύπαρξη ραδιοφώνου στο bravo άν και εδώ μπορεί να δούμε κάποιο patch ή update που να το ενεργοποιεί στο nexus.

Τα hardware Buttons του bravo ίσως για κάποιους να μην προκαλούν καλή αίσθηση αλλά να αποδειχθούν πιο εύχρηστα παρά τα touch του nexus

Το εξωτερικό ηχείο είναι ένα θέμα, από την προσωπική μου εμπειρία με το nexus είναι το αδύνατο σημείο του χωρίς να σε χαλάει φυσικά αλλά πιστεύω ότι το bravo θα έχει καλύτερο εξωτερικό ηχείο

Για μένα όμως σημαντικό είναι και η διαθεσιμη ελέυθερη ram που θα έχει η συσκευή. Εδω το nexus με 512 ram με το patch έχει ελεύθερη 280-290 πόση όμως θα έχει το bravo me 256-320 ram είναι ένα ερώτημα που πρέπει να περιμένουμε για να απαντηθεί. ίσως να είναι το μόνο σημείο που θα υπερτερεί το nexus

 

αυτά σε συντομία:)

Link to comment
Share on other sites

Το bravo μπορεί να μην έχει τρομερές διαφορές από το nexus όμως υπάρχουν κάποιες διαφορές που είναι αξιοσημείωτες.

Η ύπαρξη sence θα κάνει το bravo πιο λειτουργικό και εύχρηστο χωρίς να σημαίνει ότι υστερεί σε αυτό το nexus μιας και υπάρχει πληθώρα εφαρμογών όπως weather widget, pure messenger pure calendar κ.λ.π.

Η ύπαρξη ραδιοφώνου στο bravo άν και εδώ μπορεί να δούμε κάποιο patch ή update που να το ενεργοποιεί στο nexus.

Τα hardware Buttons του bravo ίσως για κάποιους να μην προκαλούν καλή αίσθηση αλλά να αποδειχθούν πιο εύχρηστα παρά τα touch του nexus

Το εξωτερικό ηχείο είναι ένα θέμα, από την προσωπική μου εμπειρία με το nexus είναι το αδύνατο σημείο του χωρίς να σε χαλάει φυσικά αλλά πιστεύω ότι το bravo θα έχει καλύτερο εξωτερικό ηχείο

Για μένα όμως σημαντικό είναι και η διαθεσιμη ελέυθερη ram που θα έχει η συσκευή. Εδω το nexus με 512 ram με το patch έχει ελεύθερη 280-290 πόση όμως θα έχει το bravo me 256-320 ram είναι ένα ερώτημα που πρέπει να περιμένουμε για να απαντηθεί. ίσως να είναι το μόνο σημείο που θα υπερτερεί το nexus

 

αυτά σε συντομία:)

 

Μα μονος σου λες "διαφορές" τις οποίες εσυ ο ίδιος καταρρίπτεις.

πχ. για το Sence - λες οτι υπαρχουν και τα weather widget, pure messenger pure calendar κ.λ.π.

για το ραδιοφωνο λες οτι μπορεί να δούμε κάποιο patch ή update που να το ενεργοποιεί στο nexus. (για μενα ειναι βεβαιο αυτο):D

Για το θεμα των HW κουμπιων ειναι θεμα συσκευης. Δεν το κανει καλυτερο η χειροτερο αυτο.

Για το ηχείο εχω μια επιφύλαξη - μιας και το mb φαινεται να ειναι παρομοίο με του N1.

Η μνημη ειναι ενα θεμα...:cry::cry:

Και οπως εχω ξαναπει - το Ν1 ειναι GOOGLE PHONE - με οτι ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μα μονος σου λες "διαφορές" τις οποίες εσυ ο ίδιος καταρρίπτεις.

πχ. για το Sence - λες οτι υπαρχουν και τα weather widget, pure messenger pure calendar κ.λ.π.

για το ραδιοφωνο λες οτι μπορεί να δούμε κάποιο patch ή update που να το ενεργοποιεί στο nexus. (για μενα ειναι βεβαιο αυτο):D

Για το θεμα των HW κουμπιων ειναι θεμα συσκευης. Δεν το κανει καλυτερο η χειροτερο αυτο.

Για το ηχείο εχω μια επιφύλαξη - μιας και το mb φαινεται να ειναι παρομοίο με του N1.

Η μνημη ειναι ενα θεμα...:cry::cry:

Και οπως εχω ξαναπει - το Ν1 ειναι GOOGLE PHONE - με οτι ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ!:D:D

 

δεν τις καταρρίπτω απλά εννοούσα ότι άλλο να έχεις κάτι από την μάνα του και άλλο να τρέχεις να βάζεις εσύ εφαρμογές και ότι αυτό συνεπάγεται.

τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα ότι θα δούμε ράδιο στο nexus, δεν νομίζω ότι η htc να το δώσει επίσημα μιας και θα το βάλει στο bravo.

για τα κουμπιά είναι θέμα γούστου άλλοι προτιμούν τα hardware άλλοι τα touch όσο αφορά την ευχρηστία.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από το nexus αλλά αναμένω ένα καλύτερο nexus με το bravo

Link to comment
Share on other sites

δεν τις καταρρίπτω απλά εννοούσα ότι άλλο να έχεις κάτι από την μάνα του και άλλο να τρέχεις να βάζεις εσύ εφαρμογές και ότι αυτό συνεπάγεται.

τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμα ότι θα δούμε ράδιο στο nexus, δεν νομίζω ότι η htc να το δώσει επίσημα μιας και θα το βάλει στο bravo.

για τα κουμπιά είναι θέμα γούστου άλλοι προτιμούν τα hardware άλλοι τα touch όσο αφορά την ευχρηστία.

 

Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος από το nexus αλλά αναμένω ένα καλύτερο nexus με το bravo

 

Το nexus το εχει o CYANOGEN και ηδη αρχισε τα bacon

και εχει και παραπανω μνημη ...αυτα αρκουν μια και απο Gui βαζεις οτι θελεις μια και ειναι rooted...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι σίγουρο ακόμα ότι θα δούμε ράδιο στο nexus, δεν νομίζω ότι η htc να το δώσει επίσημα μιας και θα το βάλει στο bravo.

 

Δεν το δινει η HTC... ή Google αποφασιζει!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δινει η HTC... ή Google αποφασιζει!:D

 

μακάρι να είναι έτσι όπως το λές, ο χρόνος θα δείξει :)

σωστό αυτό που λές αφού είναι θέμα λογισμικού και ανήκει στην google, όμως ας μην ξεχνούμε ότι η συγκεκριμένη συσκευή είναι μια συνεργασία των δύο εταιριών άρα γιατί να θέλει η htc να βγεί επίσημα τέτοια εφαρμογή αφού θα τόχει στην καθαρά δική της νέα συσκευή.

Εγώ βλέπω να γίνεται η δουλειά εάν γίνει από hackers όταν διαρρεύσει η ρομ του bravo και όχι από την επίσημη google.:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στενη συνεργασία Cyanogen με Romain Guy , JBQueru,Dan Morill (android google) και δεν ειναι τυχαιο που δωσανε το hack για την extra μνημη στο Nexus one....

Αρα πολλα μπορουν να γινουν.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
άρα γιατί να θέλει η htc να βγεί επίσημα τέτοια εφαρμογή αφού θα τόχει στην καθαρά δική της νέα συσκευή.

 

Δεν υπάρχει αυτή η λογική ανάμεσα στις δύο εταιρίες, εξάλλου η HTC έχει κέρδος και από τις δύο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη του ονοματος σε HTC Desire...

Οι s/w διαφορες με το Nexus one ειναι .... HTC Sence :lol::lol::lol::lol: και βεβαια Flash enabled, 10.1 ready.

 

H/W - 3.7 inch AMOLED, 1GHz Snapdragon...

Link to comment
Share on other sites

Live from HTC's MWC 2010 press event

 

http://androidcommunity.com/wp-content/uploads/2010/02/HTC-Desire-540x446.jpg

 

The smartphone we knew unofficially as the Bravo has been made official, and the HTC Desire is enough to put any Nexus One envy out of your mind. The Desire has the same 3.7-inch AMOLED multitouch display as the Nexus One, but throws in HTC’s coveted Sense user interface complete with Exposé-style “helicopter view” for homescreen thumbnails.

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/02/mwc201020100216671.jpg

 

There’s also European UMTS/HSPA 900/2100, an optical joystick, 5-megapixel autofocus camera with LED flash, WiFi, Bluetooth and a 1GHz Snapdragon CPU. In fact the only real feature that the Desire lacks and the Nexus One has, is active noise cancellation; that’s apparently a cost-saving measure, to keep the Desire relatively affordable. Unfortunately HTC have told us in a pre-brief that there are currently no plans to make a US-version, so Nexus One owners will have to wait for the inevitable hacked ROM.

Link to comment
Share on other sites

Ισως το πρωτο review της συσκευης:

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/hands-on-htc-desire-review-670596

 

Οι διαφορες με το Nexus One:

- Δεν εχει το δευτερο μικροφωνο για το noise cancellation (που κατα τη γνωμη μου μονο μπελας μπορει να γινει - βλεπε milestone)

- Εχει οπτικο καταδεικτικο αντι για το trackball του Ν1 (αδιαφορα και τα δυο)

- Εχει hardware keys κι οχι αφης (στα συν κατα κατα τη γνωμη μου).

Το sense με αφηνει προσωπικα αδιαφορο...

Link to comment
Share on other sites

Ισως το πρωτο review της συσκευης:

 

http://www.techradar.com/news/phone-and-communications/mobile-phones/hands-on-htc-desire-review-670596

 

Οι διαφορες με το Nexus One:

- Δεν εχει το δευτερο μικροφωνο για το noise cancellation (που κατα τη γνωμη μου μονο μπελας μπορει να γινει - βλεπε milestone)

- Εχει οπτικο καταδεικτικο αντι για το trackball του Ν1 (αδιαφορα και τα δυο)

- Εχει hardware keys κι οχι αφης (στα συν κατα κατα τη γνωμη μου).

Το sense με αφηνει προσωπικα αδιαφορο...

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3077&idPhone2=3069

Επισης:

1.To Desire καταγραφει HD Video

DESIRE: HD 720p

NEXUS ONE: D1 (720x480 pixels)@min. 20fps

 

2.Το Desire εχει και στερεοφωνικά ηχεια και προεγκατεστημενο ραδιο.

 

3. Το Desire ειναι απειροελαχιστα μεγαλυτερο και βαρυτερο

DESIRE: Dimensions 119 x 60 x 11.9 mm / Weight 135g

NEXUS ONE: Dimensions 119 x 59.8 x 11.5 mm / Weight 130 g

 

Προφανως αν οι τιμες ειναι παραπλησιες δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να αγορασει καποιος το Nexus One αφου αν παραμεριστει το μαρκετινγκ με το λογοτυπο της Google, το Desire ειναι σαφως καλυτερο απο τεχνικα χαρακτηριστικα!

Link to comment
Share on other sites

Γραφει σιγουρα 720P Δεν ειδα να το αναφερει πουθενα ουτε στην παρουσιαση ελεγε τπτ

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3077&idPhone2=3069

Επισης:

1.To Desire καταγραφει HD Video

DESIRE: HD 720p

NEXUS ONE: D1 (720x480 pixels)@min. 20fps

 

2.Το Desire εχει και στερεοφωνικά ηχεια και προεγκατεστημενο ραδιο.

 

3. Το Desire ειναι απειροελαχιστα μεγαλυτερο και βαρυτερο

DESIRE: Dimensions 119 x 60 x 11.9 mm / Weight 135g

NEXUS ONE: Dimensions 119 x 59.8 x 11.5 mm / Weight 130 g

 

Προφανως αν οι τιμες ειναι παραπλησιες δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να αγορασει καποιος το Nexus One αφου αν παραμεριστει το μαρκετινγκ με το λογοτυπο της Google, το Desire ειναι σαφως καλυτερο απο τεχνικα χαρακτηριστικα!

 

Προσθεσε στα παραπανω και την ελαφρως καλυτερη ποιοτητα κατασκευης (σε αντιθεση με το φτηνοτερο HD mini βεβαια, που ειναι full metal jacketed, παλι στην πλαστικουρα θα πηξουμε εδω).

Για την εγγραφη βιντεο διατηρω καποιες επιφυλαξεις μεχρι να το επιβεβαιωσουμε κι απο αλλη πηγη.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως αν οι τιμες ειναι παραπλησιες δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος να αγορασει καποιος το Nexus One αφου αν παραμεριστει το μαρκετινγκ με το λογοτυπο της Google, το Desire ειναι σαφως καλυτερο απο τεχνικα χαρακτηριστικα!

 

οπως εχω ξαναπεί, ο κύριος λόγος για να πάρεις το Nexus ειναι το branding. Οι συσκευές ειναι 99.9% ιδιες. To N1 έχει το προτέρημα του logo... "Google" Αυτο σημαινει αναβαθμίσεις λειτουργικού, νέες ROM, κλπ κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...