Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε email σημερα με ανακοινωση οτι το skype για windows phone 7 θα σταματησει να λειτουργει τις επομενες εβδομαδες.

 

Οι εφαρμογές Skype για Windows Phone 7 καταργούνται οριστικά

Παρατηρήσαμε ότι επί του παρόντος, ή παλαιότερα, συνδεθήκατε στο Skype από Windows Phone 7 και δυστυχώς θα πρέπει να γνωρίζετε ότι αποσύρουμε οριστικά πλέον όλες τις εφαρμογές Skype για Windows Phone 7. Συνεπώς, εντός των επόμενων εβδομάδων, δεν θα μπορείτε να συνδέεστε και να χρησιμοποιείτε το Skype από οποιαδήποτε συσκευή Windows Phone 7.

 

Ενημερώσατε πρόσφατα το Skype σε συσκευή Windows Phone 8 ή 8.1; Μπορείτε να αγνοήσετε αυτό το email.

 

Μείνετε σε επαφή με τους φίλους και την οικογένεια, χρησιμοποιώντας το Skype από επιτραπέζιο/φορητό υπολογιστή, τηλέφωνο ή tablet Windows Phone 8 ή 8.1, ακόμα και από Xbox One. Συνδεθείτε από όλες τις συσκευές με τον ίδιο λογαριασμό Skype. Οι τελευταίες εκδόσεις Skype για τις υποστηριζόμενες συσκευές διατίθενται στη διεύθυνση http://www.skype.com/download.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μου ηρθε email σημερα με ανακοινωση οτι το skype για windows phone 7 θα σταματησει να λειτουργει τις επομενες εβδομαδες.

 

Ναι, όντως έτσι είναι.

https://support.skype.com/en/faq/FA34489/is-skype-for-windows-phone-7-being-discontinued

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθούσα πάνω απο 3-4 μέρες να μπώ στο skype μέχρι που το διέγραψα και προσπάθησα να το κατεβάσω εκ' νέου απο το store (κινητό nokia lumia 610) αγορασμένο το νοέμβριο του 12!!!!!!! στην προνομιακή:mad: τιμή των 200€, που παρ' όλο που το αντιπάθησα απο την πρώτη στιγμή λόγω λειτουργικού, που μάλλον περισσότερο παιδικό παιχνίδι είναι, σε σχέση με τα αγαπημένα μου windows mobile 6.5 σε διαφορα htc, το κράτησα αφού δοκίμασα και android σε sony χperia και ιphone os σε apple 4s και δεν μπόρεσα να συμπαθήσω κανένα απο τα δύο λειτουργικά αφού πάντα τα συγκρίνω με τα αγαπημένα μου windows mobile που τα είχα απο το 2000 σε διάφορα (ipaq, glofish, qtek...)

Aλλά η ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ την microsoft δεν έχει προηγούμενο, ΟΚ το να έχει κάποιος ένα δηθεν mainstream smartphone me wp7.8 και να θέλει να αναβαθμίσει σε wp8 ;h 8.1 είναι υπερβολικό το δέχομαι ΑΛΛΑ οι καραγκιόζηδες αυτής της εταιρίας να σου αφαιρούν κάποιες απο τις ελάχιστες χρήσιμες υπηρεσιές απο το τηλέφωνο σου ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ όπως το skype, ειναι η χειρότερη αντιμετώπιση καταναλωτη ΑΛΛΑ και ΕΞΑΠΑΤΙΣΗ του,

Κάποια ΖΩΑ σα ρομποτ μπορεί να υπακούσουν και να κάνουν αυτό που τους ζητάει αυτή η εταιρία να αγοράσουν ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ, εγώ εκτός απο τα .........ΔΕΝ πρόκειται να τους δώσω κάτι άλλο σε αυτούς τους αλήτες

Edited by Loop3636
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούσα πάνω απο 3-4 μέρες να μπώ στο skype μέχρι που το διέγραψα και προσπάθησα να το κατεβάσω εκ' νέου απο το store (κινητό nokia lumia 610) αγορασμένο το νοέμβριο του 12!!!!!!! στην προνομιακή:mad: τιμή των 200€, που παρ' όλο που το αντιπάθησα απο την πρώτη στιγμή λόγω λειτουργικού, που μάλλον περισσότερο παιδικό παιχνίδι είναι, σε σχέση με τα αγαπημένα μου windows mobile 6.5 σε διαφορα htc, το κράτησα αφού δοκίμασα και android σε sony χperia και ιphone os σε apple 4s και δεν μπόρεσα να συμπαθήσω κανένα απο τα δύο λειτουργικά αφού πάντα τα συγκρίνω με τα αγαπημένα μου windows mobile που τα είχα απο το 2000 σε διάφορα (ipaq, glofish, qtek...)

Aλλά η ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ την microsoft δεν έχει προηγούμενο, ΟΚ το να έχει κάποιος ένα δηθεν mainstream smartphone me wp7.8 και να θέλει να αναβαθμίσει σε wp8 ;h 8.1 είναι υπερβολικό το δέχομαι ΑΛΛΑ οι καραγκιόζηδες αυτής της εταιρίας να σου αφαιρούν κάποιες απο τις ελάχιστες χρήσιμες υπηρεσιές απο το τηλέφωνο σου ΠΟΥ ΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ όπως το skype, ειναι η χειρότερη αντιμετώπιση καταναλωτη ΑΛΛΑ και ΕΞΑΠΑΤΙΣΗ του,

Κάποια ΖΩΑ σα ρομποτ μπορεί να υπακούσουν και να κάνουν αυτό που τους ζητάει αυτή η εταιρία να αγοράσουν ΝΕΑ ΣΥΣΚΕΥΗ, εγώ εκτός απο τα .........ΔΕΝ πρόκειται να τους δώσω κάτι άλλο σε αυτούς τους αλήτες

 

Πάρε βρε άνθρωπε ένα μεταχειρισμένο 520 να κάνεις δουλειά σου.. Δε θα τα δώσεις και στους αλήτες έτσι.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Είναι πολύς καιρός που με απασχολεί το θέμα και όλο ανέβαλα το να ρωτήσω και την άποψή σας.

Πιθανά δε να έχει αναφερθεί ξανά αλλά δεν μπορώ να το βρω. Πιθανά επίσης να μην είναι ο καταλληλότερος χώρος εδώ που το αναρτώ αφού, λογικά, αφορά γενικότερα και όχι μόνο τα 7άρια αλλά, απ' την άλλη, 7.8 έχω (σε lumia 800).

 

Θέμα:

Είναι συχνότατο φαινόμενο να έχουμε επαφές που, μεταξύ τους, έχουν και κοινά τηλέφωνα π.χ. σπιτιού, εξοχικού, δουλειάς κοκ.

Αν καταχωρήσουμε τα κοινά τους τηλέφωνα σε κάθε τέτοια επαφή, όταν καλέσει κάποιος τους από τέτοιο τηλέφωνο, η αναγνώριση εμφανίζει μόνο μία από τις επαφές τους, πράμα καθόλου βολικό αφού μπορεί να παραπέμπει σε λάθος, ειδικά αν δεν προλαβαίνεις να παρατηρήσεις το είδος του τηλεφώνου αφού, αυτό, είναι και λιγότερο "φανταχτερό".

Υπάρχει άραγε κάποια λύση σε αυτό το ζήτημα;;;

 

Εμμέσως το "αντιμετωπίζω" με το να μην καταχωρώ τα κοινά τηλέφωνα στις επιμέρους τους επαφές και να φτιάχνω ξεχωριστή επαφή μόνο για τα κοινά τους. Όμως, ούτε αυτό το θεωρώ και πολύ "πρακτικό"...

..."So, so you think you can tell, Heaven from Hell"...:whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αν κατάλαβα καλά τα εχεις μεταφερει στην καρτα sd. Εφοσον στα εμφανιζει ετσι μαλλον εχει προβλημα η καρτα σου. Δοκιμασε απο τον ελεγχο αποθηκευσης να μπεις στα περιεχομενα της καρτας. Αν τα αναγνωριζει κανε τα μεταφορα στην μνημη τηλεφωνου.

--------------------------------------------

ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΘΕΩΡΩ ΑΝΑΓΚΑΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

1. Έχω ένα Laptop w7 και ένα wp7.8 (HTC TITAN ) και ένα ίδιο wp7.8 ενός συγγενούς .ΠΑΡΟΧΟΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΗΝ ΗΟL όπου εκεί είχα μαιλ ΧΧΧΧΧΧΖΑ@hol.gr kai άλλο κωδικό

 

2. Μέχρις τώρα χρησιμοποιούσα σαν όνομα χρήστη το email mou dpxxxxxxx@gmail.com και σαν password ένα σύνθετο όνομα . Δεν είχα πρόβλημα με ενημερώσεις-ημερολόγια κλπ . Οταν έβαλα στην ομάδα και το άλλο κινητό του συγγενούς χρησιμοποίησα τα ΙΔΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ με το δικό μου και μετά απο κάποιο διάστημα άρχισαν τα προβλήματα στο δικό μου ! Με του συγγενούς όλα καλά .Στο δικό μου προσπάθησα και με ένα αλλά και με δύο βήματα(είναι μια διαδικασία ανάκτησης...) να επαναφέρω τον κωδικό (αν τον είχα λάθος) αλλά εκείνο που κατάφερνα είναι να μπω στην microsoft.live.com αλλά χωρίς να μου λέει κάνε αυτό και άλλαξε κωδικό και χωρίς βέβαια να κάνει τις ενημερώσεις ....Οι κωδικοί που μου έβγαζε ήταν πότε 80048823 και πότε (τις περισσότερες φορές) 8004889d

.Μερικές φορές ,όπως τώρα , μου λέει πως για είσοδο στο windows live θα χρειασθεί να πληκτρολογήσω τους χαρακτήρες κλπ αλλά ενώ έχει πλαίσιο για εμφάνιση χαρακτήρων ΟΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ.... [Ολες αυτές οι ενέργειες γίνονται απο το smartphone]

 

3.Εξακολουθώ να είμαι στη ΧΟΛ αλλά από τον 6/14 αποσυνδέθηκε το μαιλ μου από την πλατφόρμα του windows live . Όλες οι συσκευές παίρνουν wifi από τον ίδιο ρούτερ όπως και παληά .

 

Είμαι σε αδιέξοδο και ζητάω κάποια λύση. Φοβάμαι όμως να καταργήσω το windows live id διότι αν το ξαναδημιουργήσω θα μου λέει "τέτοιο όνομα υπάρχει κλπ" .Υποθέτω πως κάθε χρήστης μπορεί να έχει το ίδιο ID για πολλές συσκευές (PC/TABLETS/SMARTPHONE ,ETC).

Αν δεν μπορείς να μπείς απο κάθε συσκευή στο live id τότε δεν έχει νόημα ...

Τέλος θέλω τη βοήθειά σας : Πως θα μεταφέρω τις επαφές (που άλλες είναι καταχωρημένες στο windows live άλλες στο google άλλες στο outlook )

Όπως ξέρετε τα wp7.x δεν υποστηρίζουν SD

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδια βοηθηστε λιγο αν γνωριζετε.εχω ενα νοκια 610 και θελω να μεταφερω τις επαφες μου που εχω στο τηλεφωνο(συσκευη) στην sim ??να κανω αντιγραφη δηλαδη.πως γινεται γιατι οσο και αν το ψιλο εψαξα ακρη δεν εβγαλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθηστε λιγο αν γνωριζετε.εχω ενα νοκια 610 και θελω να μεταφερω τις επαφες μου που εχω στο τηλεφωνο(συσκευη) στην sim ??να κανω αντιγραφη δηλαδη.πως γινεται γιατι οσο και αν το ψιλο εψαξα ακρη δεν εβγαλα.

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Οι επαφές σου είναι συγχρονισμένες με τον Microsoft λογαριασμό που έχεις συνδέσει στη συσκευή σου. Μπορείς να μπείς από τον υπολογιστή σου στο people.live.com και από εκεί να τις κατεβάσεις σαν αρχείο csv για να τις συγχρονίσεις με κάποιο καινούριο τηλέφωνο για παράδειγμα.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Για πια συσκευή μιλάς;;

Αν είναι πάλι Windows δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

απο νοκια 610 σε samsung

 

Android να υποθέσω; Θα μπεις από τον υπολογιστή στο Gmail που θα χρησιμοποιήσεις στη συσκευή και θα κάνεις εισαγωγή επαφών από το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από το Lumia 610 στο iphone; Υπάρχει κανάς εύκολος τρόπος;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Android να υποθέσω; Θα μπεις από τον υπολογιστή στο Gmail που θα χρησιμοποιήσεις στη συσκευή και θα κάνεις εισαγωγή επαφών από το αρχείο που κατέβασες στον υπολογιστή σου.

 

ok αυτο ητανε :) τις περασε μεσο gmail.

tnx!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

πως μπορώ να κάνω μαζική αποστολή φωτογραφιών από windows 7 ώστε να τις σβήσω μετά;

Μέσω hotmail χειροκίνητα δεν με αφήνει λόγω μεγέθους.

H συσκευη ειναι HTC Trophy 7.

Edited by fertis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...