Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το limia 610 θα αναβαθμιστει σε 7,8? Υποστηριζεται usb mass storage? Εγκατασταση εφαρμογών εκτος marketplace, όπως στα win mobile? Και το σηματικότερο αποθήκευση ιστοσελίδων απο τον browser? kai downloading αρχείων??????

 

Επι πολλα χρονια ημουν κατοχος μια wm 6.5 συσκευης. Με τα στραβα(κυριως) και τα καλα της περασα 4 χρονια. Σκοπευω να αγορασω μια WP συσκευη και συγκεκριμενα το Samsung omnia W. Να το τολμησω; Η να ακολουθησω την μάζα στο android; Η αναβαθμιση σε 7.8 θα λυσει τα παραπάνω προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επι πολλα χρονια ημουν κατοχος μια wm 6.5 συσκευης. Με τα στραβα(κυριως) και τα καλα της περασα 4 χρονια. Σκοπευω να αγορασω μια WP συσκευη και συγκεκριμενα το Samsung omnia W. Να το τολμησω; Η να ακολουθησω την μάζα στο android; Η αναβαθμιση σε 7.8 θα λυσει τα παραπάνω προβλήματα;

 

Το 610 θα πάρει την 7.8 αλλά δεν θα υποστηρίζει τίποτα από αυτά που ζητας. Εκτος ίσως από το sideload

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επι πολλα χρονια ημουν κατοχος μια wm 6.5 συσκευης. Με τα στραβα(κυριως) και τα καλα της περασα 4 χρονια. Σκοπευω να αγορασω μια WP συσκευη και συγκεκριμενα το Samsung omnia W. Να το τολμησω; Η να ακολουθησω την μάζα στο android; Η αναβαθμιση σε 7.8 θα λυσει τα παραπάνω προβλήματα;

 

Πάρε το HTC Windows Phone 8S,που είναι σχετικά φτηνό και με Win8.....

Link to comment
Share on other sites

γιατι να τις κατεβάζεις απο τορεντ ? απο το Pc βάλτες με το zune..

 

 

ερωτηση

Πως στέλνω mail με Pdf attach ????

Link to comment
Share on other sites

γιατι να τις κατεβάζεις απο τορεντ ? απο το Pc βάλτες με το zune..

 

 

ερωτηση

Πως στέλνω mail με Pdf attach ????

Δεν έχω ιντερνετ σπίτι και ήθελα να τις κατεβάζω στο κινητό και να τις περνάω στο λάπτοπ. Εφαρμογή υπάρχει ομως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του nokia lumia 900 μου όσον αφορά τη σύνδεση με το δίκτυο της WIND.

Πριν παραθέσω τις δικές μου ρυθμίσεις που κατα πάσα πιθανότητα είναι λάθος θα ήθελα να μάθω (αν κάποιος ξέρει) ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις για πρόσβαση στο internet μέσω 3g δικτύου της WIND για WP7?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τις ρυθμίσεις του nokia lumia 900 μου όσον αφορά τη σύνδεση με το δίκτυο της WIND.

Πριν παραθέσω τις δικές μου ρυθμίσεις που κατα πάσα πιθανότητα είναι λάθος θα ήθελα να μάθω (αν κάποιος ξέρει) ποιές είναι οι σωστές ρυθμίσεις για πρόσβαση στο internet μέσω 3g δικτύου της WIND για WP7?

 

http://www.wind.com.gr/files/1/Device_Settings/Rythmiseis%20Internet/Windows%20phone.pdf δεν ξέρω αν βοηθάει...

Link to comment
Share on other sites

Mην κάνεις το λάθος που έκανα και εγώ θα ξενερώσεις οσο δε πάει ΔΕΝ ΕΧΕΙ σχέση με την ευελιξεία που είχε ενα pocketpc να σου πω και άλλο δε θα βρείς εφαρμογές απο το νετ να τις κατεβάσεις μεσω τορρεντ ή να στις δώσει κάποιος μονο μεσω marketplace και με πιστωτική δηλαδή βάζεις στην χρήση της συσκευής σου και ενα νταβατζη που λέγεται microsoft καθώς και της κοινοποιήσεις προσωπικά σου έγγραφά (doc, xls, pdf) αφού ο μόνος τρόπος να τα περάσεις στη συσκευή είναι το skydrive

 

Δε ξέρω στα phone 8 πάντως στα οικτρά 7,5 ή χρήση zune (ας πούμε κάτι σαν το activesync) προυποθέτει την χρήση νετ για να επιτρέψει την εγκατάσταση της ΑΛΛΙΩΣ δεν αναγνωρίζει το pc την συσκευή

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιντερνετ σπίτι και ήθελα να τις κατεβάζω στο κινητό και να τις περνάω στο λάπτοπ. Εφαρμογή υπάρχει ομως;

 

Κανε share το ιντερνετ του κινητου και συνδεσου απο το λαπτοπ!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς να βάλεις δικό σου ήχο δες στο http://www.windowsphone.com/el-gr/how-to/wp7/start/create-ringtones
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ερθει στην Ελλαδα αυτη η αναβαθμιση για 610 και αλλεw σησκεβες;

 

Ριξε μια ματια εδω εδω και εδω

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ειμαι έτοιμος να αγοράσω το Trophy απο εδω: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007914

Ρώτησα και στο φορουμ του trophy αλλα επειδη δεν πήρα απάντηση είπα να ρωτήσω και εδω.

Στο site γράφει: "το λειτουργικό του σύστημα Windows 7 Αγγλικά(αναβαθμίζεται σε 7.5 Mango με ένα απλό update στην πρώτη σύνδεση στο Internet ή τον υπολογιστή σας) θα σας προσφέρει ένα πλήθος εφαρμογών για το γραφείου και την διασκέδασή σας." Μετά την αναβαθμιση θα έχω ελληνικα στο μενού και σε γραμματοσειρά;

Link to comment
Share on other sites

Για το trophy μπορείς να απευθυνθείς και εδώ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=259697

 

Εκει ρωτησα πρώτα mod αλλα επειδη δεν πηρα απαντηση ποσταρα εδω.

Παντως το ερωτημά μου αφορα μαλλον περισσότερο το λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αναβαθμηση οχι, δεν θα εχεις Ελληνικα αλλα υπαρχουν παρα πολλοι και απλοι τροποι να τα περασεις οποτε μην μασας!!! Το τηλεφωνο το εχω 2 χρονια τωρα και δεν σκεφτομαι καν να το αλλαξω!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ειμαι έτοιμος να αγοράσω το Trophy απο εδω: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.007914

Ρώτησα και στο φορουμ του trophy αλλα επειδη δεν πήρα απάντηση είπα να ρωτήσω και εδω.

Στο site γράφει: "το λειτουργικό του σύστημα Windows 7 Αγγλικά(αναβαθμίζεται σε 7.5 Mango με ένα απλό update στην πρώτη σύνδεση στο Internet ή τον υπολογιστή σας) θα σας προσφέρει ένα πλήθος εφαρμογών για το γραφείου και την διασκέδασή σας." Μετά την αναβαθμιση θα έχω ελληνικα στο μενού και σε γραμματοσειρά;

 

Μπορείς να φλασαρεις κάποια ρομ και να έχεις τα πάντα αλλά το φλασάρισμα πρέπει να γίνει πριν την αναβάθμιση. Στο φορουμ του τροφυ έχει όλους τους οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αναβαθμηση οχι, δεν θα εχεις Ελληνικα αλλα υπαρχουν παρα πολλοι και απλοι τροποι να τα περασεις οποτε μην μασας!!! Το τηλεφωνο το εχω 2 χρονια τωρα και δεν σκεφτομαι καν να το αλλαξω!!

 

βάζοντας την 7.5 μαμά νομίζω μπαίνουν και τα ελληνικα

(αν κάνω λάθος διορθώστε με ,γιατι ποτέ δεν του έβαλα ελληνικο μενου - δεν μου αρεσει καθόλου)

Link to comment
Share on other sites

Τα WP7.5 δεν έχουν τα Ελληνικά, ανεξάρτητα από το ποια χώρα προορίζεται η συσκευή; :confused:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πως μπορω να καταλαβαινω οτι εχω καποια δραστηριοτητα στο fb?κατι σαν ειδοποιηση ηχητικη?εκτος απο email που νομιζω οτι γινεται?
Ζητείται προίκα χωρίς νύφη για σοβαρό σκοπό…:wink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πως μπορω να καταλαβαινω οτι εχω καποια δραστηριοτητα στο fb?κατι σαν ειδοποιηση ηχητικη?εκτος απο email που νομιζω οτι γινεται?

 

Δυστυχώς το θέμα ειδοποίησεις και wp δεν πάνε καλά... Δεν γίνεται φίλε...

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!πως μπορω να καταλαβαινω οτι εχω καποια δραστηριοτητα στο fb?κατι σαν ειδοποιηση ηχητικη?εκτος απο email που νομιζω οτι γινεται?

 

Στο live tile "Εγω" (Me) εχει ολες τις ειδοποιησεις που εχεις απο FB twitter κλπ ...!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...