Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ένα ψάξιμο που έκανα βρήκα αυτό http://support.microsoft.com/ph/11921/el. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις. Επίσης, μήπως έχεις αγοράσει κάποιες εφαρμογές με πιστωτική; Ίσως να χτυπάει εκεί..

 

Δεν έχω συνδέσει καμία κάρτα.......μια μέρα ξαφνικά,άρχισε το πρόβλημα! Θα δω μήπως το λύσω με αυτόν τον τρόπο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι εκει εχω γραψει εγω αρκετες φορες ( πρωην microsoft answers) και εχουν αναλαβει το θεμα οι τεχνικοι. Ισως σε βοηθησουν και εσενα.

 

Που ακριβώς γράφεις,ώστε να το αναλάβει κάποιος τεχνικός?

Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικο δεν υπαρχει συγκεκριμενο φορουμ για τα windows phone. Το αγγλικο ειναι εδω . Το ελληνικο οπου ειχα και την καλυτερη εξυπηρετηση ειναι εδω. Απλα επιλεγεις " καντε μια ερωτηση". Γραφεις τον τιτλο δηλαδη. Μολις πατησεις enter θα γραψεις το προβλημα σου σε οποια κατηγορια βολευει περισσοτερο και θα περιμενεις. Ειχα σχεδον καθημερινη συνομιλια με θεμα πανω απο 20 post και αλλα τοσο προσωπικα μηνυματα μεχρι να λυθει το θεμα μου.(δεν συγχρονιζοταν το κινητο με το λογαριασμο live)
Link to comment
Share on other sites

Στο ελληνικο δεν υπαρχει συγκεκριμενο φορουμ για τα windows phone. Το αγγλικο ειναι εδω . Το ελληνικο οπου ειχα και την καλυτερη εξυπηρετηση ειναι εδω. Απλα επιλεγεις " καντε μια ερωτηση". Γραφεις τον τιτλο δηλαδη. Μολις πατησεις enter θα γραψεις το προβλημα σου σε οποια κατηγορια βολευει περισσοτερο και θα περιμενεις. Ειχα σχεδον καθημερινη συνομιλια με θεμα πανω απο 20 post και αλλα τοσο προσωπικα μηνυματα μεχρι να λυθει το θεμα μου.(δεν συγχρονιζοταν το κινητο με το λογαριασμο live)

 

.......................:)

 

Έκανα την ερώτηση μου εδώ,κάθε βοήθεια δεκτή!

Edited by vasileios13
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα λινκ από κινέζικο site που δείχνει την νέα αναβάθμιση που σε λίγο καιρό θα πάρουμε..

 

http://www.wpcentral.com/windows-phone-78-and-nokia-lumia-510-get-demonstrated-new-video

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε ένα λινκ από κινέζικο site που δείχνει την νέα αναβάθμιση που σε λίγο καιρό θα πάρουμε..

 

http://www.wpcentral.com/windows-phone-78-and-nokia-lumia-510-get-demonstrated-new-video

 

Αμήν και πότε !

Link to comment
Share on other sites

Kαι ποια η διαφορα δηλαδη? τι το διαφορετικο ειδατε στο βιντεο απο την υπαρχουσα εκδοση χ***** η φοραδα στο αλωνι λεω εγω:mad:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια τα πραγματα ειναι απλα.δεν μπορειτε να περιμενετε το ποτε θα το φτιαξουν οποτε καντε επαναφορα στισ εργοστασιακεσ ριθμυσεισ και μετα μια επαναφορα οσα δεδομενα 8ελετε απο τι συλλογη στο κινιτο (τραγουδια-βιντεο-εικονεσ).εγω αυτο εκανα αφοθ εδω και 10 μερεσ δεν κανει τιποτα η εταιρια.ολη η δουλεια μου πηρε 20 λεπτα.
Link to comment
Share on other sites

2. Συνδέουμε στο ρεύμα τη συσκευή με το καλώδιο της συσκευασίας (και όχι με άλλο)

 

Ελπίζω να σας δουλέψει! :)

 

έλεος το εχω ξανακούσει αυτό με το καλώδιο της μαμάς , τι το super duper έχει αυτό το καλώδιο επιτέλους; μολις το βρω θα το δοκιμάσω γιατί επαναφορα δεν πρόκειται να κανω με τίποτα

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

.......................:)

 

Έκανα την ερώτηση μου εδώ,κάθε βοήθεια δεκτή!

 

Πολλα θεματα που αφορουν το μαρκετ λυθηκαν εχθες το βραδυ ...Ξαναδοκιμσατε !!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι ποια η διαφορα δηλαδη? τι το διαφορετικο ειδατε στο βιντεο απο την υπαρχουσα εκδοση χ***** η φοραδα στο αλωνι λεω εγω:mad:

 

Δεν ξερω τι εννοεις με το "υπαρχουσα εκδοση" αλλα με την υπαρχουσα εκδοση 7.5 εχει μεγαλες διαφορες και αν εννοεις τις ΡΟΜ 7.8 ειναι απο μια beta που κυκλοφορησε

Link to comment
Share on other sites

Πολλα θεματα που αφορουν το μαρκετ λυθηκαν εχθες το βραδυ ...Ξαναδοκιμσατε !!!!

 

Μπορώ να κάνω update στην συσκευή πλέον,αλλά στο Marketplace πάλι :

Server Error

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed... βγάζει!!! Έλεος ρε...................:X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω update στην συσκευή πλέον,αλλά στο Marketplace πάλι :

Server Error

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed... βγάζει!!! Έλεος ρε...................:X:X:X

 

Vasileios13, μήπως πρέπει να στείλεις τη συσκευή σου στο service; Πραγματικά, είναι κρίμα τόση ταλαιπωρία..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Vasileios13, μήπως πρέπει να στείλεις τη συσκευή σου στο service; Πραγματικά, είναι κρίμα τόση ταλαιπωρία..

 

Δεν είναι θέμα συσκευής,είναι του λογαριασμού hotmail/outlook...

Link to comment
Share on other sites

Το σύνδεσα με το καλώδιο της μαμάς αλλά τίποτα , μετά το σύνδεσα στo Zune για καμια ώρα και όταν το απύνδεσα δούλευε κανονικά

. Πάντως το κινητό το είχα στην αχτηστία από το Μάιο και δεν υπάρχει ούτε 1 update!!! Μάλλον γιαυτό η MS δεν λέει στο Store πότε ανανεώθηκε τελευταία φορά!!!!

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου πήρε πάνω από 3 ώρες η όλη ιστορία, και έχασα και 2 εφαρμογές που δεν υπάρχουν πλέον στο marketplace.......

και οι 3 ώρες είναι 3 ώρες χαμένη δουλειά γιατί στο κινητό κάνουμε development......

Πάντως το χειρότερο από όλα είναι η τρελή γείωση από microsoft για το θέμα! τόσες εβδομάδες έχουν περάσει και ακόμα θα επικοινωνήσουν μαζί μου εντός 72 ωρών....

Κατά τα άλλα τρελά λεφτά κάθε χρόνο για microsoft certified developer/professional και partnership!!!!! microΙΚΑ είναι όχι microsoft!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω τι διαφορες εχει η 7,5 με την 7,8? Ειδες κάτι?

 

Nαι ειδα μεγαλες διαφορες ..

Ειδικα η τελευταιες ΡΟΜ που βγηκαν με την τελικη 8858 που εβαλα στον Τιτανα εχθες

 

Αν εχεις τηλ που μπορει να παρει τετοια ΡΟΜ δοκιμασε την ..Στο συνιστω !!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο ολοκληρωμένο "manual" για το πως θα κανουμε update εμεις της LG στην 7.8;

απο το backup μέχρι τέλος

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιο ολοκληρωμένο "manual" για το πως θα κανουμε update εμεις της LG στην 7.8;

απο το backup μέχρι τέλος

 

Θα περιμενεις την εκδοση απο την MS .. απο οτι ξερω δεν υπαρχουν custom rom για LG ...

Aν και απο οτι θυμαμαι τωρα η LG ανακοινωσε οτι δεν θα βγαλει update στα 7.8 !!!

Link to comment
Share on other sites

ναι γιαυτό το ρωτάω. Μιας και η LG δεν θα βγάλει 7,8
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...