Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στα Lumia το ίδιο...

καποιο bug θα έχει το refresh Marketplace απλά θα πρέπει να γινει κάτι γρήγορα, διότι χάθηκαν τα apps κ δεν γίνεται τίποτα.

Απορία...

Γιατι μπήκε άραγε στο Xbox Live το update; Μόνο για τα παιχνιδια θα γινει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο marketplace όταν πατάω το "Purchase history" να δω τα apps μου,βγάζει: "Server Error

 

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed".

 

Εδώ και καιρό δεν έδειχνε όλες τις εφαρμογές που είχα αποκτήσει...αλλά πλέον τα'παιξε εντελώς!!! Οι υπόλοιποι έχετε θέμα ή βλέπετε όλες τις εφαρμογές???:wacko::wacko::wacko:

 

Παιδιά τι να κάνω με το πρόβλημα? Πως να επικοινωνήσω με την Microsoft για να το λύσω? Συνεχίζεται το θέμα μου και δεν μπορώ να κάνω update,παρά μόνο σε free εφαρμογές..........μου βγάζει "error c101a7d1"!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Και στα Lumia το ίδιο...

καποιο bug θα έχει το refresh Marketplace απλά θα πρέπει να γινει κάτι γρήγορα, διότι χάθηκαν τα apps κ δεν γίνεται τίποτα.

Απορία...

Γιατι μπήκε άραγε στο Xbox Live το update; Μόνο για τα παιχνιδια θα γινει;

Λίγο που το έψαξα νομίζω πως υπάρχει ένα θεματάκι με κάποιο configuration file στο marketplace αλλά μπορώ να σου πω πως ξενέρωσα απίστευτα με το όλο θέμα, έχασα εφαρμογές γιατί δεν τις βρίσκω πλέον στο marketplace και πάνω που ετοίμαζα και μια εφαρμογή για WindowsPhone μάλλον θα το ξανασκεφτώ...... από το 2003 έχω συσκευές windows mobile/phone τέτοιο χάλι πρώτη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα νομίζω πως υπάρχει ένα θεματάκι με κάποιο configuration file στο marketplace αλλά μπορώ να σου πω πως ξενέρωσα απίστευτα με το όλο θέμα, έχασα εφαρμογές γιατί δεν τις βρίσκω πλέον στο marketplace και πάνω που ετοίμαζα και μια εφαρμογή για WindowsPhone μάλλον θα το ξανασκεφτώ...... από το 2003 έχω συσκευές windows mobile/phone τέτοιο χάλι πρώτη φορά!

 

και εγω το lumia 710 εχω και σε εμενα τα ιδια..

υπαρχει τροπος να αποφυγουμε την επαναφορα της συσκευης ωστε να δουλεψει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μία απορία. Παλιά οταν έκανα συγχρονισμό τον φάκελο "camera roll" μου αποθήκευε τις φωτογραφίες εκεί στο κινητό. Όμως με την ενημέρωση του προγράμματος (για Mac) μου φτιάχνει νέο φάκελο με όνομα "camera roll (from mac)" και τώρα ο φάκελος των φωτογραφιών μου στο κινητό είναι άδειος ενώ τις έχω. Καμία ιδέα πως να τις περάσω ξανά εκεί και όχι σε ξεχωριστό φάκελο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το Omnia W(i8350) αλλα το εχω αφησει στην ακρη. εχω θεμα με τις επαφες gmail οταν σε μια επαφη ειχα δυο τηλεφωνα με την ιδια ταμπελα πχ "κινητο" μου εμφανιζε μονο το ενα νουμερο αυτο εχει διορθωθει η οχι?

 

Η google γενικα δεν τα παει καλα με τα WP και δεν νομιζω να κανει κατι για την πλατφορμα ....Για αυτο κια εγω μετεφερα ολες τις επαφες στο hotmail για να κανω την δουλεια μου ..

 

Γεια σας παιδιά, μία απορία. Παλιά οταν έκανα συγχρονισμό τον φάκελο "camera roll" μου αποθήκευε τις φωτογραφίες εκεί στο κινητό. Όμως με την ενημέρωση του προγράμματος (για Mac) μου φτιάχνει νέο φάκελο με όνομα "camera roll (from mac)" και τώρα ο φάκελος των φωτογραφιών μου στο κινητό είναι άδειος ενώ τις έχω. Καμία ιδέα πως να τις περάσω ξανά εκεί και όχι σε ξεχωριστό φάκελο;

Δεν εχω καταλαβει ακριβως τι λες ... Που σου φιατχνει νεο φακελλο στο τηλ η στον Μακ ?

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ενα προβλημα με το μαρκετ αυτες τις μερες σε καποιους χρηστες ...

Θεωρητικα θα λυθει στις επομενες μερες ...

 

Τωρα αν ετοιμαζες εφαρμογή και το σκεφτεσαι για αυτον τον λογο ..τι να πω ..!!!

Τα WP δεν εχουν καμμια σχεση (αλλα καμμια) με τα παλια win mob ...αυτα ας το εχουμε ολοι στο μυαλο μας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας . Έχω το εξής πρόβλημα.

Αφου έκανα συγχρονισμό των επαφών απο το iphone στο google προσπάθησα να συγχρονίσω και το tania μου με το google. Το πρόβλημα είναι ότι σε όσες επαφές είχα δημιουργήσει νέο τύπο-είδος τηλεφώνου, δηλαδή αντί ΟΙΚΙΑ το είχα ονομάσει COSMOTE , ενώ συγχρόνισε την επαφή (όνομα κλπ) δεν συγχρόνισε τις ονομασίες που είχα δημιουργήσει χειροκίνητα και που δεν ήταν του συστήματος. Είναι έλλειψη του wp ή κάνω κάτι λάθος.

Ευχαριστώ

 

Η google δεν τα παει καλα με τα wp ..και ουτε και κανει κατι να διορθωσει τετοια θεματα ...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ενα προβλημα που υπαρχει 3η εβδομαδα τωρα, το εχω αντιμετωπισει 3 φορες στο 1 κινητο και 1 στο αλλο, που οφειλεται 100% σε ανετοιμη εφαρμογη της microsoft ειναι κατι απλο που μπορει να παραβλεπτει;

 

Πως θα σου φαινοταν εσενα σαν πελατης εαν ειχες αγορασει ενα CRM αρκετα λεφτα, και μετα εδωσες και αλλα 400 να παρεις windows phone κινητο για να βαλεις και τη φορητη παραγγελιοληψια και να γυρισουν να σου πουν: ξερετε καντε και ενα hard reset αμα βαριεστε... Υποτιθεται υπαρχει και υποχρεωτικοτητα ολα μεσω marketplace, αλλα μπορει και να μην παιζει κιολας; Με κατι τετοια αυτος ο πελατης θα στειλει στον αγυριστο, και το κινητο, και την εφαρμογη και μενα που του τα εφτιαξα....

Link to comment
Share on other sites

και εγω το lumia 710 εχω και σε εμενα τα ιδια..

υπαρχει τροπος να αποφυγουμε την επαναφορα της συσκευης ωστε να δουλεψει;

 

Είχα και εγώ το πρόβλημα και ακολούθησα τις παρακάτω οδηγίες:

 

From the Start screen on your Windows Phone, flick left to the App List. Scroll to the Games Hub and note whether the Games Hub icon says Xbox LIVE or not. If yes, continue with Step 2. If not, skip to Step 5.

 

Tap the Xbox LIVE Games icon to open the Games Hub.

 

Tap More More icon, then tap Refresh. You should see Updating... on the top-left of the screen.

 

Re-open the Marketplace Hub. You should no longer see the You must install the Refresh Marketplace App notice, and you should be able to see various featured apps and games. You can now continue to use Marketplace—enjoy!

 

If you continue to have problems, do the following:

 

Plug in your Windows Phone using it's wall charger, ensure your phone is connected to a cellular data connection or Wi-Fi, and charge your phone for at least 24 hours. During this time, your phone will automatically attempt to connect to the updated online Windows Phone Marketplace infrastructure, after which you should be able to continue using Marketplace.

 

Δλδ, κάνουμε refresh στο XBOX-LIVE και μετά συνδέουμε το κινητό στον φορτιστή με wifi και gprs ανοιχτό. Σε εμένα, μέσα σε 1 ώρα είχε διορθωθεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός ήσουν εσύ, εμένα δεν δούλεψε καμία από τις 6 φορές που το δοκίμασα.....
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ενα προβλημα που υπαρχει 3η εβδομαδα τωρα, το εχω αντιμετωπισει 3 φορες στο 1 κινητο και 1 στο αλλο, που οφειλεται 100% σε ανετοιμη εφαρμογη της microsoft ειναι κατι απλο που μπορει να παραβλεπτει;

 

Πως θα σου φαινοταν εσενα σαν πελατης εαν ειχες αγορασει ενα CRM αρκετα λεφτα, και μετα εδωσες και αλλα 400 να παρεις windows phone κινητο για να βαλεις και τη φορητη παραγγελιοληψια και να γυρισουν να σου πουν: ξερετε καντε και ενα hard reset αμα βαριεστε... Υποτιθεται υπαρχει και υποχρεωτικοτητα ολα μεσω marketplace, αλλα μπορει και να μην παιζει κιολας; Με κατι τετοια αυτος ο πελατης θα στειλει στον αγυριστο, και το κινητο, και την εφαρμογη και μενα που του τα εφτιαξα....

 

Δεν ειπα αυτο το πραγμα ...ουτε απλο ειναι αλλα ουτε και να παραβλεφθει ...

Αυτο που ειπα ειναι οτι ειναι ενα προβλημα που θα λυθει ...

Και για την εφαρμογή που λες για τον πελατη σου εχεις δικιο .. Το περιεργο εδω ειναι οτι δεν συμβαινει σε ολους ...

Και οχι σε ολα τα τηλεφωνα .. στα 2 που εχω εγω το ενα δουλευει καλα (με την ρομ της μαμας του) ..Ο τιτανας μου που εχει custom rom εχει το προβλημα !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα αυτο το πραγμα ...ουτε απλο ειναι αλλα ουτε και να παραβλεφθει ...

Αυτο που ειπα ειναι οτι ειναι ενα προβλημα που θα λυθει ...

Και για την εφαρμογή που λες για τον πελατη σου εχεις δικιο .. Το περιεργο εδω ειναι οτι δεν συμβαινει σε ολους ...

Και οχι σε ολα τα τηλεφωνα .. στα 2 που εχω εγω το ενα δουλευει καλα (με την ρομ της μαμας του) ..Ο τιτανας μου που εχει custom rom εχει το προβλημα !!

 

Εγώ το έχω αντιμετωπίσει σε 2 LG, το είναι ήταν της κούτας κιόλας (με όλα τα updates του) και το άλλο developer unlocked.

Σε συνάδελφο το έχω δει σε NOKIA 800 & 710 (και τα 2 developer unlocked).

 

Το χειρότερο από όλα είναι η τρελή γείωση από το support της microsoft (Αμερικής κιόλας!)... ακόμα στέλνουν mail (και καλά εντός 72 ωρών...)

Link to comment
Share on other sites

Θα σας περιγράψω τι έκανα και δούλεψε (στο LG Optimus 7 μου):

 

1. Ανοίγουμε την σύνδεση wifi και data (και τα δύο - το είχα κάνει μόνο με το wifi και δεν δούλεψε)

2. Συνδέουμε στο ρεύμα τη συσκευή με το καλώδιο της συσκευασίας (και όχι με άλλο)

3. Ανοίγουμε τα παιχνίδια (Xbox live)

4. Ανοίγουμε τις πρόσθετες επιλογές κάτω (...) και πατάμε την επιλογή "ανανέωση". Θα πετάξει ένα μήνυμα πάνω αριστερά "Ενημέρωση...".

5. Επιστρέφουμε στο Marketplace που πλέον ανοίγει κανονικά και δεν εμφανίζει πλέον το τρισκατάρατο Refresh.

6. Κάνουμε επανεκκίνηση της συσκευής (χωρίς επανεκκίνηση αν και έβλεπε τις εφαρμογές στο marketplace, δεν μπορούσε να εγκαταστήσει καμία)

 

Ελπίζω να σας δουλέψει! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να κάνω με το πρόβλημα? Πως να επικοινωνήσω με την Microsoft για να το λύσω? Συνεχίζεται το θέμα μου και δεν μπορώ να κάνω update,παρά μόνο σε free εφαρμογές..........μου βγάζει "error c101a7d1"!:cry:

 

Βαρέθηκα,μετά τις γιορτές θα πάω σε Android.....................

Link to comment
Share on other sites

Βαρέθηκα,μετά τις γιορτές θα πάω σε Android.....................

 

Ίσως να έχουν κάνει καμια "εξυπνάδα", λόγω WP8.. :worry: Πάντως, στη δική μου συσκευή δε μου έχει τύχει κάτι τέτοιο (samsung omnia w )... Έχεις κάνει όλα τα updates της συσκευής; Όχι των εφαρμογών. Επίσης, έχεις περάσει κάποιο custom firmware στη συσκευή σου ή έχεις κάνει κάποιου τύπου ξεκλείδωμα; Μπορεί αυτό βρίσκει και να σου "χτυπάει" το error.. Καλά, το android έχει άλλα θέματα.. :p

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχουν κάνει καμια "εξυπνάδα", λόγω WP8.. :worry: Πάντως, στη δική μου συσκευή δε μου έχει τύχει κάτι τέτοιο (samsung omnia w )... Έχεις κάνει όλα τα updates της συσκευής; Όχι των εφαρμογών. Επίσης, έχεις περάσει κάποιο custom firmware στη συσκευή σου ή έχεις κάνει κάποιου τύπου ξεκλείδωμα; Μπορεί αυτό βρίσκει και να σου "χτυπάει" το error.. Καλά, το android έχει άλλα θέματα.. :p

 

"Στο marketplace όταν πατάω το "Purchase history" να δω τα apps μου,βγάζει: "Server Error

 

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed".

 

Εδώ και καιρό δεν έδειχνε όλες τις εφαρμογές που είχα αποκτήσει...αλλά πλέον τα'παιξε εντελώς"!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμασεις να απεγκαταστησεις τελειως την εφαρμογη που εχει update και σου πεταει το σφαλμα κατα την εγκατασταση του και να την εγκαταστησεις παλι, δεν γινεται κατι?
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμασεις να απεγκαταστησεις τελειως την εφαρμογη που εχει update και σου πεταει το σφαλμα κατα την εγκατασταση του και να την εγκαταστησεις παλι, δεν γινεται κατι?

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να μπω στην σελίδα από τον ΗΥ για να δω το ιστορικό αγορών! Έτσι το τηλέφωνο δεν με αφήνει να κάνω update εφαρμογές που έχω αποκτήσει από promotion και πλέον δεν είναι δωρεάν! Ουσιαστικά είναι σαν να μην έχω ιστορικό καθόλου και μπορώ να ασχοληθώ μόνο με ότι είναι δωρεάν!!!:!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν με αφήνει να μπω στην σελίδα από τον ΗΥ για να δω το ιστορικό αγορών! Έτσι το τηλέφωνο δεν με αφήνει να κάνω update εφαρμογές που έχω αποκτήσει από promotion και πλέον δεν είναι δωρεάν! Ουσιαστικά είναι σαν να μην έχω ιστορικό καθόλου και μπορώ να ασχοληθώ μόνο με ότι είναι δωρεάν!!!:!::!::!:

 

Άρα είναι πρόβλημα της Microsoft, όχι της συσκευής σου. :) Νομίζω πως το μήνυμα λάθους με τον κωδικό 500 είναι όταν κάτι δε δούλευει σωστά από αυτούς. Όταν σου βγάζει το μήνυμα, εχεις δοκιμάσει να κάνεις refresh;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι πρόβλημα της Microsoft, όχι της συσκευής σου. :) Νομίζω πως το μήνυμα λάθους με τον κωδικό 500 είναι όταν κάτι δε δούλευει σωστά από αυτούς. Όταν σου βγάζει το μήνυμα, εχεις δοκιμάσει να κάνεις refresh;

 

Έχω κάνει τα πάντα......ξέρεις πως να στείλω μην. στην Microsoft,για να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει τα πάντα......ξέρεις πως να στείλω μην. στην Microsoft,για να το λύσω?

 

Με ένα ψάξιμο που έκανα βρήκα αυτό http://support.microsoft.com/ph/11921/el. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις. Επίσης, μήπως έχεις αγοράσει κάποιες εφαρμογές με πιστωτική; Ίσως να χτυπάει εκεί..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

ναι εκει εχω γραψει εγω αρκετες φορες ( πρωην microsoft answers) και εχουν αναλαβει το θεμα οι τεχνικοι. Ισως σε βοηθησουν και εσενα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...