Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πληκτρολογιο αν και μικρο,γραφω πολυ πιο γρηγορα και σωστα απο το μανησιο του android στο sensetion η στο hd2

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πληκτρολόγιο των wp7 το βρίσκω και εγώ καταπληκτικό.Στο hd2 μου με wp7 γράφω πιο γρήγορα και απο android και από wm.
Link to comment
Share on other sites

το πληκτρολογιο θεορητε το καλυτερο που εχει βγει ποτε σε smartphone :) και ιδικα σε landscape ειναι θαυμασιο, δοκιμασε το λιγο ακομα και θα το αγαπησεις
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις μια οθόνη 5,3" με μια 3,7".Οσο μεγάλα και να γίνουν τα πλήκτρα πιο άνετα θα γράφεις πάλι στο note.Το βλέπω και στον ευατό μου.Δεν έχω φτάσει ακόμη στο note αλλά οτιδήποτε κάτω από 4,3" με δυσκολεύει στο γράψιμο,ανεξαρτήτως πληκτρολογίου.
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να ειναι και αυτό.Πάντως για τους ήχους μηνύματος με ξεκλείδωμα και την εφαρμογή advanced config,μπορείς να βάλεις όποιον ήχο θέλεις.Από εκεί και πέρα φαντάσου να έπρεπε να ξεκλειδωθεί,για να έχεις αναφορά μηνύματος :lol:
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος Samsung Omnia W. :D Το κινητό πετάει..... Επίσης, η οθόνη είναι όλα τα λεφτά.... Όσο για το πληκτρολόγιο, απλά είναι απόλαυση να γράφεις... Το μέγεθος των πλήκτρων είναι τέλειο! Τόσο σε landscape, όσο και σε portrait. Μόνο θετικά λοιπόν! :)
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το omnia w με την τελευται ενημερωση πως κανω jailbrake και τι κεριζω με αυτο?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Με την έλευση του skydrive desktop app, παλεύω να βγάλω άκρη με την συμβατότητα των αρχείων office στον υπολογιστή και στο κινητό.

 

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Σε αρχείο excel, και ενώ σε μία στήλη έχω βάλει τις 30/31 μέρες του τρέχοντος μήνα και έτους, στο κινητό, μου βγάζει τον τρέχοντα μήνα αλλά 4 χρόνια πίσω. Η ημερομηνίες δλδ, κάπου μπερδεύονται. Δοκίμασα κάποιους συνδυασμούς αλλαγής τοπικών ρυθμίσεων στο κινητό, αλλά δεν κατάφερα να εμφανίσω στο κινητό, σωστά το αρχείο. Γνωρίζει κανείς κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Όταν μπαίνω στο Marketplace και πηγαίνω στις εφαρμογές με χρέωση, οι τιμές είναι σε $.. :confused: Η απορία μου είναι: Τι έχω κάνει λάθος;..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Όταν μπαίνω στο Marketplace και πηγαίνω στις εφαρμογές με χρέωση, οι τιμές είναι σε $.. :confused: Η απορία μου είναι: Τι έχω κάνει λάθος;..

 

Τον λογαριασμο live/hotmail που εχεις "δεσει" το κινητο εχει σαν χωρα USA.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εχω το omnia w με την τελευται ενημερωση πως κανω jailbrake και τι κεριζω με αυτο?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ. Για περισσότερες πληροφορίες για τη συσκευή σου όμως απευθύνσου στο σχετικό θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον λογαριασμο live/hotmail που εχεις "δεσει" το κινητο εχει σαν χωρα USA.

 

Χμ. Καλα το φαντάστηκα..

Να υποθέσω τίποτα δεν έχεις κάνει λάθος. Εμένα τις βγάζει σε ευρώ κανονικά. Απλά μπαίνε στο zune και περίμενε να κάνει όλες τις αναβαθμίσεις,ακόμα κι αυτές που δεν είναι ορατές....Εμένα,για παράδειγμα, στην αρχή δεν έβγαζε 160 χαρακτήρες για μηνύματα και μετά από μέρες έγραφα κανονικά 160 χωρίς κάποια ορατή αναβάθμιση! Παιδιά το λειτουργικό πετάει. Το χαίρομαι όπως το android μου. Έχω συνδέσει και τα πάντα μεταξύ τους και είναι χαράς ευαγγέλια. Όλα γίνονται όμορφα και γρήγορα και μου λύνουν τα χέρια. Έχω και δύο browsers που πετάνε,δύο τηλέφωνα με αφάνταστες,για smartphones, μπαταρίες και δύο λειτουργικά που τα χαίρομαι πραγματικά. Ελπίζω στη επόμενη αναβάθμιση,αν την πάρουμε,γιατί πολλά διαβάζουμε,να διορθωθούν όλα!

 

Thanks για τις απαντήσεις!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το omnia w i8350 ανιτμετωπιζω προβλημα με τον συγχρονισμο επαφων μου με το windows live αλλα και το gmail ας ξεκινησω με το windows live λοιπον κανω εξαγωγη των επαφων απο την καρτα sim συγχρονιζω με windows live αλλα οι επαφες μου δεν φαινονται στο windows live ωστε να μπορω να τις διαχειρηστω απο το pc οι επαφες που ειχα στο windows live φαινονται στο κινητο. τωρα οσο αφορα το συγχρονισμο με τις gmail επαφες μου εχω το εξης προβλημα αμα σε μια επαφη στο google εχω ορισει πχ 2 κινητα σαν ετικετα τηλεφωνου στο τηλεφωνο θα εμφανιστει μονο το 1 τηλεφωνο επισης δεν εμφανιζονται νουμερα που εχουν προσαρμοσμενες ετικετες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφες σου στο google σου συνιστω πρωτα να πας στο gmail σου, στο tab επαφες και να δεις τι πως εχει κρατήσει τους αριθμούς..... μπορεί να βλέπει τους αριθμούς ξεχωριστά και να βλέπεις διπλές επαφές..... Αυτό το πάθαινα με HTC τηλέφωνα......κοιτα και πες μας να σου πουμε αν φταιει κατι αλλο τι να κοιταξεις... Edited by nikosm10

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία και δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πιο πριν. Αν πάρω ένα windows phone απο εξωτερικό, θα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά ή στο μενού ή στα μηνύματα; Υπάρχουν κανονικά σε όλα;
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απο ευρωπη και καινουργιο δεν θα εχεις προβλημα,αν ειναι παλιο η αμερικη,κινα ισως

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία και δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πιο πριν. Αν πάρω ένα windows phone απο εξωτερικό, θα έχω πρόβλημα με τα ελληνικά ή στο μενού ή στα μηνύματα; Υπάρχουν κανονικά σε όλα;

 

Οχι, μπορεις να τα προσθέσεις μεσω cab sender. Για τα 1ης γενιας υπαρχουν custom rom που τα περιεχουν. Αν ειναι 2ης γενιας τα εχουν ηδη μεσα (το Fosus S που πηρα ειχε κανονικα ελληνικα μεσα)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για το omnia w ενδιαφέρομαι απο το γερμανικό ebay,έλεγα να το πάρω

 

Αν ειναι απο ευρωπη και καινουργιο δεν θα εχεις προβλημα,αν ειναι παλιο η αμερικη,κινα ισως

 

Οχι, μπορεις να τα προσθέσεις μεσω cab sender. Για τα 1ης γενιας υπαρχουν custom rom που τα περιεχουν. Αν ειναι 2ης γενιας τα εχουν ηδη μεσα (το Fosus S που πηρα ειχε κανονικα ελληνικα μεσα)
Link to comment
Share on other sites

Για το omnia w ενδιαφέρομαι απο το γερμανικό ebay,έλεγα να το πάρω

 

Θα έχει κανονικά τα Ελληνικά μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εξαφανιστεί γιατί για να εξαφανιστεί πρέπει πρώτα να εμφανιστεί. Δυστυχώς μόνο αμερική.
Link to comment
Share on other sites

Ήξερα για Ελλάδα αλλά νόμιζα σε άλλη χώρα της Ευρώπης θα έχει βγει. Και όντως μόνο στο αμερικάνικο amazon υπάρχει.

Καλή συσκευή, έπρεπε να τη προωθήσουν παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

@narta:

Το focus S απο που το πήρες και πόσο; Γιατί έχει εξαφανιστεί; Το πίστευα πολύ, μιας και ήθελα ένα σαν το sgs2 αλλά με wp.

 

Αμερικη μου στοιχησε περιπου 380 ευρω με διαφορα εξοδα και ξεκλειδωμα. Ειναι φανταστικη συσκευη που αυτην την στιγμη δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις κορυφαιες WPOS υλοποιησεις της HTC (Τitan II) και Nokia (Lumia 900) εκτός απο το unibody σωμα και τον Carl Zeiss του τελευταιου. To μονο που με χαλάει ειναι οτι ειναι παναλαφρο :lol: και δεν μου καθεται καλα στο χερι (γιατι ειναι λιγο κουπι το χερι)

Edited by narta

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα μια προσφορά internet με 150 Mb και 60 sms.Έχω wp7 κινητό,δεν ξέρω πως να το ενεργοποιήσω και δεν μπορώ να μπω...Ξέρετε τι παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...