Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξε τα εξής:

1) Πήγαινε στο Ρυθμίσεις->email+λογαριασμού, πάτα παρατεταμένά πάνω στο Windows Live και μετά πάτα "συγχρονισμός"

2) Πήγαινε στο Επαφές->τρεις τελείες->ρυθμίσεις->φιλτράρισμα των επαφών μου και δες αν το Windows Live δεν είναι επιλεγμένοι. Από αυτό το μενού γενικότερα ελέγχεις τι επαφές φαίνονται στις "Επαφές". Για παράδειγμα, αν έχεις 1000 φίλους στο Facebook και δεν θες να γεμίσει η λίστα σου, δεν τους επιλέγεις, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι τους σβήνεις. Απλά δεν τους βλέπεις. Όταν κάνεις search στους βγάζει ΟΛΟΥΣ.

3) Δεν έχεις περάσει τις επαφές στο hotmail που έφτιαξες

4) Δεν έχεις καλή σύνδεση με το ίντερνετ και το κινητό δεν μπορεί να κατεβάσει τις επαφές. Συνδέσου με WiFi

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα εχω δοκιμασει αυτα αλλα μαλλον κατι βρηκα... Προσθεσα στις επαφες μου το 'hotmail team' (member_services@live.com) που μου εστειλε το πρωτο email και βλεπω οτι αμεσως συγχρονιστηκε με το κινητο... Δηλαδη πρεπει να εχει η επαφη απαραιτητα email? Με σκετο αριθμο κινητου δεν τις συγχρονιζει δηλαδη? :X

 

Τροποποιηση: Μαλλον ουτε αυτο πρεπει να ειναι το προβλημα γιατι στις επαφες μου εχω 2 μονο με email αλλα δεν τις εχει συγχρονησει... Μηπως το προβλημα ειναι οτι ειναι περασμενες στο Hotmail μεσω του gmail μου (connected to gmail)? Θα δοκιμασω να τις κανω import στο hotmail απο αρχειο του pc και επιστρεφω!

Edited by Dimitris_Sg
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεμμμμμμ... δεν μας τα λες αυτά...:lol:

Εικρινά, δεν ξέρω, αλλά ίσως αυτό φταίει. Πρέπει να τις περάσεις "καθαρά" τις επαφές στο Hotmail. Και δεν χρειάζεται να έχουν e-mail. Έχω πάρα πολλές επαφές με μόνο τηλέφωνο. Κλασσικά πράγματα όπως ήταν οι επαφές πριν 10 χρόνια. Ούτε mail, ούτε φώτο, ούτε καν επώνυμο...:D

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Κανω export τις επαφες μου στον υπολογιστη απο το gmail σε μορφη .csv για outlook (ναι εχει και τετοια επιλογη χαχα) για να τις περασω στο hotmail. Τις περναω αλλα δεν αναγνωριζει τα ελληνικα.... Μα ποσο πισω ειναι πια αυτο το hotmail....:wacko: Edited by Dimitris_Sg
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο, το είχα και γω αυτό το πρόβλημα και τις διόρθωσα μία-μία, κάτι που όμως θα το έκανα έτσι και αλλιώς γιατί ήθελα να τις μετονομάσω όπως τις είχα συνηθίσει τόσα χρόνια στο κινητό μου.

Πρέπει να υπάρχει λύση, ψάξτο λίγο. Έχει αναφερθεί και κάπου εδώ παλαιότερα αυτό το πρόβλημα.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδω να πω οτι για δοκιμη περασα στο κινητο το gmail account μου (γιατι οχι? ολοκληρη επιλογη εχει) και ως δια μαγειας ολες οι επαφες συγχρονιστηκαν αμεσως ελληνικες ή μη.... :)

 

Ειναι σαν να σου λεει η microsoft ελα φιλε μην παιδευεσαι με το hotmail φτιαξε ενα gmail να κανεις τη δουλεια σου... :blink:

 

Εγω που θελω απο πεισμα να εχω συγχρονισμενο το hotmail μου στα ελληνικα..... θα με αφησεις κυρια microsoft??? Για να δουμε! (Ας μην πω τιποτα για τα κλειστα λειτουργικα και τον επαγγελματικο- ανθρωποκεντρικο προσανατολισμο των windows phone...)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτήσω υπαρχει εφαρμογη για μσν ?εκτός του κινητού εννοω εφαρμογή στο marketplace...επισης το tunein radio μονο με ίντερνετ συνδέεται?εννοω την εφαρμογή για streaming radio
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτήσω υπαρχει εφαρμογη για μσν ?εκτός του κινητού εννοω εφαρμογή στο marketplace...επισης το tunein radio μονο με ίντερνετ συνδέεται?εννοω την εφαρμογή για streaming radio

 

Για msn υπάρχει το palringo και το IM+ (με πατέντα) αν έχεις Dev unlock το κινητο σου. Το tunein ναι, ειναι μόνο για τα δυκτιακά ραδιόφωνα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ρωτήσω υπαρχει εφαρμογη για μσν ?εκτός του κινητού εννοω εφαρμογή στο marketplace...επισης το tunein radio μονο με ίντερνετ συνδέεται?εννοω την εφαρμογή για streaming radio

 

TuneIn for Windows Phone 7

 

"Switch Between FM Tuner and Streaming

TuneIn automatically uses your phone's FM tuner when you listen to local stations with a strong signal, which saves battery life and data. Just click the FM icon to switch between FM and streaming".

Link to comment
Share on other sites

πως κανω τη συσκευή μου unlock?α παιδιά μου ρθε μια ειδοποίηση που λέει να μπω στον υπολογιστή και να κανω αναβάθμιση για βελτίωση των λειτουργιών του κινητού τι είναι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

πως κανω τη συσκευή μου unlock?α παιδιά μου ρθε μια ειδοποίηση που λέει να μπω στον υπολογιστή και να κανω αναβάθμιση για βελτίωση των λειτουργιών του κινητού τι είναι αυτό?

 

Αναβάθμιση είναι, καν'την.:)

Το Lumia δε γίνεται ακόμα unlock.

Link to comment
Share on other sites

πως κανω τη συσκευή μου unlock?α παιδιά μου ρθε μια ειδοποίηση που λέει να μπω στον υπολογιστή και να κανω αναβάθμιση για βελτίωση των λειτουργιών του κινητού τι είναι αυτό?

 

Κατέβασε το πρόγραμμα Zune, και εγκατέστησέ το.

http://www.zune.net/en-WW/

Συνέδεσε το κινητό σου με 50% μπαταρία τουλάχιστον, στον υπολογιστή με το USB. Το Zune θα σε ενημερώσει και θα κάνει το update.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Το htc location ειναι πολυ αργο στον επανυπολογισμο διαδρομης, φενεται και στο βιντεο που παραθεσε ο racoon, εκτος αν εχει προβλημα το trophy μου, αλλα το nokia drive παει σφαιρα, ισως με καποια αναβαθμιση να το κανουν καλυτερο, οπως ειναι δεν ειναι να το εμπιστευτει καποιος ιδιαιτερα σε μια πολη με πολλα στενα και μονοδρομησεις

 

Υ.Γ Μιας και το φερε η κουβεντα υπαρχει κανα gps tools ν αυξησουμε την ευαισθησια του gps?

Edited by mustanggre
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

της HTC είναι.. σίγουρα θα είναι βαρύ.. από την άλλη το Nokia δεν έχει ούτε τα βασικά, ούτε παραμέτρους σε αφήνει να βάλεις, χωματοδρομους, διόδια.. είναι το 1/3ενος προγράμματος πλοήγησης.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

της HTC είναι.. σίγουρα θα είναι βαρύ.. από την άλλη το Nokia δεν έχει ούτε τα βασικά, ούτε παραμέτρους σε αφήνει να βάλεις, χωματοδρομους, διόδια.. είναι το 1/3ενος προγράμματος πλοήγησης.

 

Δεν νομιζω πως εχει να κανει με το αν ειναι βαρυ, αλλωστε και το navigon βαρυ ειναι αλλα παει σφαιρα, οπως και σε συσκευες pna πανε σφαιρα με 400αριδες επεξεργαστες και ραμ 64mb, ειναι κακογραμενο μαλλον αλλα για πρωτη αποπειρα καλα ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απλώς αν δεις πως πάει το sensetion μου με και χωρίς sense θα καταλάβεις γιατί το είπα. και το navigon δεν το θεωρώ βαρύ για τα wp αλλά έχει δύσκολο μενού. το θέμα είναι ότι η πλοήγηση θα είναι δωρεάν μόνο για 1μηνα ;;ελπίζω πως όχι

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω μια απορια. Πως συγχρονιζω τις επαφες μου απο το hotmail στο τηλεφωνο. Μεχρι τωρα δεν εχω βρει ακρη. Στο android με το που τις περνας στο gmail συγχρονιζονται αυτοματα στις επαφες του τηλεφωνου. Εδω τι γινεται?

 

Δεν ξερω να σου πω για το hotmail, παντως με το gmail μπορεις να συγχρονισεις πολυ ευκολα, απλως προσθετεις το google account.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλώς αν δεις πως πάει το sensetion μου με και χωρίς sense θα καταλάβεις γιατί το είπα.

 

Δεν έχει καμία σχέση το ένα λειτουργικό με το άλλο, συνεπώς δεν μπορούμε να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να προσθέσει δεύτερο gmail account; Βασικά έχω τα contacts μου στον ένα λογαριασμό και φοβάμαι μήπως βάζοντας το δεύτερο gmail μου τα σβήσει όλα.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

μη φοβάσαι , μπορείς να βάλεις όσους λογαριασμούς θέλεις και να επιλέξεις τι θα συγχρονίσεις στον κάθε ενα....

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Εγώ έχω ένα κανονικό gmail και ένα εταιρικό που είναι powered by google και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις όλες τις επαφές και όλα τα στοιχεία τους σε ένα λογαριασμό, και να συγχρονίζεις τις επαφές μόνο από αυτόν.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις συνδεσει το FB με το Windows Live Msg για να εμφανιζει επαφες απο ΦΒ και γενεθλια και επισης να κανεις και τις αντιστοιχισεις των επαφων (τηλεφωνου με ΦΒ) ... Τελος στα ημερολογια του windows live (pc) ενεργοποιησε και το ημερολογιο Γενεθλιων

 

Επανέρχομαι με το θέμα του ημερολογίου γενεθλίων.

Κοντεύει να με τρελάνει το θέμα αυτό.

 

Από το κινητό οι ρυθμίσεις για την εμφάνιση των ημερολογίων είναι ΟΚ.

Οι λογαριασμοί συγχρονισμένοι.

Οπότε πάμε τώρα στον υπολογιστή και συγκεκριμένα στο HOTMAIL.com

Καταρχήν έχω κάνει link τον λογαριασμό του facebook.

Στο calendar.live.com

πρέπει να εμφανίζει σε όλους μας 3 ημερολόγια αν δεν κάνω λάθος.

Στα αριστερά με κάτι κουτάκια που κάνεις ΤΙΚ.

-Ημερολόγιο του χρήστη τάδε

-Αργίες στην Ελλάδα

-Ημερολόγιο Γενεθλίων

 

Τικαρισμένα και τα 3. Το θέμα είναι ότι ενώ στην κεντρική σελίδα του windows live στα Upcoming Birthdays μου εμφανίζει τα γενέθλια.

Για παράδειγμα σήμερα και αύριο 2 επαφές μου του facebook έχουν γενέθλια. Στο Ημερολόγιο δεν τα εμφανίζει!!!!!!!!!!

 

Μπαίνω στο Calendar και με το που μπαίνω, κάτω δεξιά πετάει γιε μερικά δευτερόλεπτα ένα παραθυράκι pop-up που γράφει:

"Ημερολόγιο του Hotmail

Εντοπίστηκαν νέα γενέθλια στη λίστα επαφών σας. Σύντομα θα εμφανίζονται."

 

Τώρα πατάω να μπω στο Ημερολόγια γενεθλίων. Στην αριστερή στήλη δίπλα από το αντίστοιχο τικαρισμένο κουτάκι.

Μπαίνω μέσα και βλέπω ότι στον τομέα τελευταία ανανέωση λέει ότι δεν έχει γίνει ακόμα ανανέωση. Ανανέωση τώρα.

Το ανανέωση τώρα είναι URL. Το πατάω και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα

"Σφάλμα ημερομηνίας

 

Η ενημέρωση του ημερολογίου γενεθλίων δεν έχει ολοκληρωθεί. Ενδέχεται να διαρκέσει λίγο ακόμα. Ελέγξτε το ξανά αργότερα."

 

 

Το θέμα είναι ότι κάποια άλλα γενέθλια επαφών του FB τα εμφανίζει. Για παράδειγμα είδα το μήνα Μάιο και όντως κάποιες μέρες εμφανίζονται γενέθλια. Το βλέπω και από το κινητό αυτό.

 

 

Ρε παιδιά δεν θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο αλλά αναγκάζομαι να ρωτήσω μήπως κάτι κάνω λάθος.

 

Να πω κάτι τελευταίο. Ότι ψάχνοντας βρήκα τρόπο να περάσω τα γενέθλια των επαφών του FB με εξωτερικό URL από τα events του FB.

Στο calendar πάτησα εγγραφή, έκανα εκεί paste το link και έδωσα ένα όνομα. Και ως δια μαγείας όλα εμφανίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Δύο απορίες για τους power users:

1.) Φορτώνοντας εφαρμογές γεμίζει η registry και επιβραδύνεται η ταχύτητα του κινητού;

2.) Φορτώνοντας εφαρμογές επηρεάζεται η αυτονομία της μπαταρίας; (στο android κάποιες εφαρμογές άρμεγαν την μπαταρία μου).

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...