Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρέπει να κάνεις synchronise μετά στο κινητό.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρέπει να κάνεις synchronise μετά στο κινητό.

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα άλλο ρωτάω.

Πχ σε έχω κάνει add στο msn,μετά πάω στο προφίλ σου και βάζω τον αριθμό του τηλεφώνου σου.Ο αριθμός θα φαίνεται δημόσια η μόνο εσύ θα το βλέπεις (η μόνο εγω?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Φίλε μου είχα καιρό να μπώ και τώρα το είδα..:rolleyes:

Λογικά αυτό θα μπορείς να το δεις μόνο εσύ.Αλλά κακού κοίτα τις ρυθμίσεις του mail αν υπάρχει επιλογή.

 

Παιδιά έχω τόσο καιρό την mango οfficial και σκέφτομαι να βάλω κάποια rom για να είναι unlocked και να μπορώ να περάσω καμιά εφαρμογή.Ποια είναι η καλύτερη επιλογή.Γτ είδα εδώ στο forum ότι απο την TouchIT έχουν παράπονα πολλά παιδιά.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είχα καιρό να μπώ και τώρα το είδα..:rolleyes:

Λογικά αυτό θα μπορείς να το δεις μόνο εσύ.Αλλά κακού κοίτα τις ρυθμίσεις του mail αν υπάρχει επιλογή.

 

Παιδιά έχω τόσο καιρό την mango οfficial και σκέφτομαι να βάλω κάποια rom για να είναι unlocked και να μπορώ να περάσω καμιά εφαρμογή.Ποια είναι η καλύτερη επιλογή.Γτ είδα εδώ στο forum ότι απο την TouchIT έχουν παράπονα πολλά παιδιά.

 

Βάλε την DFT v4 full unlocked http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω βρει μια συσκευη στην Πολωνια, συγκεκριμένα την HTC Mozart, που χρησιμοποιει το λειτουργικό σύστημα Windows Mobile 7 PL (την πολωνική έκδοση).

Αυτο που θέλω να ρωτησω ειναι αν μπορω ευκολα απο τις ρυθμισεις να αλλαξω τοσο τη γλωσσα γραφης όσο και τη γλωσσα του τηλεφωνου σε Αγγλικα ή αν η μονη μου επιλογη ειναι να κατεβασω κα να εγκαταστασω το αγγλικο πακετο γλωσσας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Το έχω ψάξει πολύ αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη ... Με ποιο τρόπο μπορώ να επεξεργαστώ τις επαφές από τον υπολογιστή ??? Δοκίμασα να κάνω συγχρονισμό με το Outlook αλλά δυστυχώς δεν το κατάφερα. Το κινητό που έχω είναι το HTC Mozart. Σας παρακαλώ μια βοήθεια διότι το χρειάζομαι για επαγγελματική χρήση ... Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά!

Έχω βρει μια συσκευη στην Πολωνια, συγκεκριμένα την HTC Mozart, που χρησιμοποιει το λειτουργικό σύστημα Windows Mobile 7 PL (την πολωνική έκδοση).

Αυτο που θέλω να ρωτησω ειναι αν μπορω ευκολα απο τις ρυθμισεις να αλλαξω τοσο τη γλωσσα γραφης όσο και τη γλωσσα του τηλεφωνου σε Αγγλικα ή αν η μονη μου επιλογη ειναι να κατεβασω κα να εγκαταστασω το αγγλικο πακετο γλωσσας.

 

Ναι, περιλαμβάνει την Αγγλική by default.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Θέλω λίγο την βοήθεια σας. Είχα το iphone4 εδώ και 2 χρόνια περίπου, αλλά πρίν απο λίγο καιρό μου πήρε νερό απο μια νεροποντή που έφαγα και τελικά δεν φτιάχνεται . Με την ευκαιρία αυτή, σκέφτομαι να πάω να πάω στα windows Phone7, και συγκεκριμένα για την συσκευή Nokia-710 . Τι λέτε ? Εσείς που τα έχετε δοκιμάσει, αξίζει τον κόπο να αφήσω πλέον τα IOS5?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σας,

 

Θέλω λίγο την βοήθεια σας. Είχα το iphone4 εδώ και 2 χρόνια περίπου, αλλά πρίν απο λίγο καιρό μου πήρε νερό απο μια νεροποντή που έφαγα και τελικά δεν φτιάχνεται . Με την ευκαιρία αυτή, σκέφτομαι να πάω να πάω στα windows Phone7, και συγκεκριμένα για την συσκευή Nokia-710 . Τι λέτε ? Εσείς που τα έχετε δοκιμάσει, αξίζει τον κόπο να αφήσω πλέον τα IOS5?

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Τέτοιες συζητήσεις είναι off topic εδώ. Για αυτά τα θέματα συζητάμε αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω PDF στο κινητό; Προσπάθησα με το Zune αλλά δεν μπόρεσα:confused:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω PDF στο κινητό; Προσπάθησα με το Zune αλλά δεν μπόρεσα:confused:

 

Πέρνα το στο skydrive και κατέβασέ το από εκεί. Κατέβασε και την εφαρμογή skydrive ε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η εφαρμογή skydrive δε χρειάζεται. Μπορεί να δει τα Pdf και απο το office hub και να τα κατεβάσει να τα ανοίξει απο εκεί.

Απαξ και ανοίξουν, αποθηκεύονται για offline view απο τον adobe reader.

Απλά το skydrive app είναι πιο βολικό και για οργάνωση και για upload φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η εφαρμογή skydrive δε χρειάζεται. Μπορεί να δει τα Pdf και απο το office hub και να τα κατεβάσει να τα ανοίξει απο εκεί.

Απαξ και ανοίξουν, αποθηκεύονται για offline view απο τον adobe reader.

Απλά το skydrive app είναι πιο βολικό και για οργάνωση και για upload φυσικά.

 

το skydrive app κανει upload τις φωτογραφιες σε full ποιοτητα σε αντιθεση με το picture hub

οποτε μονο και μονο για αυτο αξιζει να το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Η dft team "ξαναχτυπά" και παρουσιάζει τα wm να τρέχουν μέσα από το htc gold και παράλληλα με τα wp7 !!!
θα περιμένω την στιγμή που το hd2 θα τρέχει triple boot wp7/wm/android :D Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

απο το zune.net κατεβαζω το αρχειο και το τρεχω

Μου βγαζει μηνυμα:

Can't contact Microsoft update..

Error code 0xc8000222

και ενα link απ οπου κατεβασα ενα αλλο αρχειο -πληρεστερο συμφωνα με την περιγραφη της microsoft:

zunepackage.exe

...installation failed because the required package 'windows 7 portable device update' didnt install

Error code 0xc8000222

και απο κατω link σρην ιδια παλι σελιδα support.microsoft..

 

μηπως εχει συμβει αντιστοιχο προβλημα σε καποιον αλλο?

Ευχαρ για την βοηθεια

 

 

 

 

 

 

Sent from my LG-E900 using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : οταν στέλνω μήνυμα με ελληνικά γιατί στον παραλήπτη πηγαίνουν κεφάλαια και όχι κανονικά ;

Και τι πρέπει να κανω για να το αλλάξω. Ξέρω ότι έχει σχέση με το character encoding και ότι θα μειωθούν τα γράμματα του μηνύματος αλλά δε ξέρω πως να το κάνω:ρ

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει σε μελλοντικό update του t-mobile DE branded lumia μου να χάσει τα Ελληνικά; Επειδή παίρνοντας τηλέφωνο σε nokia shop ρωτώντας για εγγύηση, μου είπαν ναι καλύπτεται πλήρως, αλλά μπορεί να χάσει τη γλώσσα.

Νομίζω αυτό συνέβαινε στο symbian. Σκέφτομαι πως αφού το mango βγήκε σε όλες τις χώρες και με τα Ελληνικά μέσα, γιατί να τα αφαιρέσουν μετά;

Αλλιώς θα έκανα unbrand αλλά νομίζω χάνεται η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

επειδή σκέφτομαι να πάρω windows phone και θα δημιουργήσω καινούριο windows live id για το κινητό, θα ήθελα να μάθω αν πρέπει να κάνω ελληνικό ή αγγλικό. αυτό το καθορίζεις από την χώρα που θα δηλώσεις?
Link to comment
Share on other sites

Όχι, οι τοπικές ρυθμίσεις γίνονται απο το μενού, αν εννοείς για hotmail.com/.gr Edited by TechManiac

Nokia 3310 (5/2002) -> Nokia 3650 (8/2003) -> Nokia N95 (7/2007) -> Nokia Lumia 800 (2/2012) -> Nokia Lumia 620 (11/2013) -> Nokia Lumia 830 (5/2015) -> Samsung S7 edge (5/2017) -> Samsung S20 (5/2020) -> iPhone 13 Pro (11/2022)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παίζει σε μελλοντικό update του t-mobile DE branded lumia μου να χάσει τα Ελληνικά; Επειδή παίρνοντας τηλέφωνο σε nokia shop ρωτώντας για εγγύηση, μου είπαν ναι καλύπτεται πλήρως, αλλά μπορεί να χάσει τη γλώσσα.

Νομίζω αυτό συνέβαινε στο symbian. Σκέφτομαι πως αφού το mango βγήκε σε όλες τις χώρες και με τα Ελληνικά μέσα, γιατί να τα αφαιρέσουν μετά;

Αλλιώς θα έκανα unbrand αλλά νομίζω χάνεται η εγγύηση.

 

Αυτή είναι και δική μου απορία! όταν αγόρασα πριν λίγες μέρες τον τιτάνα από ιντερνετικό κατάστημα, μου είπαν να το πηγαίνω στην αθήνα να κάνουν αυτοί τις ενημερώσεις για να μην χάσει την γλώσσα!! :blink: :blink: :lol: (είναι εισαγωγή από γερμανία). Αλλά μου φαίνεται απίθανο να χάσει την γλώσσα!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι και δική μου απορία! όταν αγόρασα πριν λίγες μέρες τον τιτάνα από ιντερνετικό κατάστημα, μου είπαν να το πηγαίνω στην αθήνα να κάνουν αυτοί τις ενημερώσεις για να μην χάσει την γλώσσα!! :blink: :blink: :lol: (είναι εισαγωγή από γερμανία). Αλλά μου φαίνεται απίθανο να χάσει την γλώσσα!

 

Το θέμα είναι ότι δε μπορείς να βασιστείς γιατί μιλάνε εκ πείρας απο το Symbian και στα wp7 μάλλον αλλάζουν τα πράγματα.

Θα δείξει. Καλό είναι να μαθουμε στην Nokia πως το κάνουν. Νομίζω βάζουν άλλο λογισμικό χωρίς να αλλάζει το product code γι αυτό και παίρνει ξανά γερμανικές αναβαθμίσεις. Γιατί έτσι μόνο δε χάνεται η εγγύηση.

Όπως και να έχει, πιστεύω και ελπίζω πως τα γερμανικά firmwares θα έχουν και τα ελληνικα μέσα όπως τα mango.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...