Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα μυνήματα παιδιά πάντως παρατήρησα οτι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με τους 70 γραφικούς χαρακτήρες. Υπάρχει λύση; Η θα ζήσουμε με αυτό;

 

(BTW ο πιο γκρινιάρης χρήστης WP7 έκανε την αναβάθμιση με το γνωστό "κολπάκι" :P)

Nokia N-gage Wasn't a bad phone...

it was a good console.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα μυνήματα παιδιά πάντως παρατήρησα οτι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με τους 70 γραφικούς χαρακτήρες. Υπάρχει λύση; Η θα ζήσουμε με αυτό;

 

(BTW ο πιο γκρινιάρης χρήστης WP7 έκανε την αναβάθμιση με το γνωστό "κολπάκι" :P)

 

Εγω που δοκιμασα μου γραφει 2ο μηνυμα στα 160!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δοκιμασα μου γραφει 2ο μηνυμα στα 160!!!!!!

 

έχεις κάνει κάποια ρύθμιση η αλλαγή απο MFG? Εμένα μέχρι 70 γραφικούς χαρακτήρες βγάζει...

Nokia N-gage Wasn't a bad phone...

it was a good console.:lol:

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει κάποια ρύθμιση η αλλαγή απο MFG? Εμένα μέχρι 70 γραφικούς χαρακτήρες βγάζει...

Οχι δεν εκανα τιποτα!

Μαλιστα οσο πληκτρολογο δεν μου διχνει στα ποσα ειμαι και μολις φτασω στα 130 μου λεει 130/160!!!

Μολισ παω 161 εμφανιζει "2 messages 161/306"

Link to comment
Share on other sites

στο LG εμένα με τα ελληνικά μου βγάζει 60 γραφικούς χαρακτήρες με όλες τις ρυθμίσεις ελληνικές, αλλά αγγλικό μενού. Δεν ξέρω τι γίνεται και αν υπάρχει λύση...

Nokia N-gage Wasn't a bad phone...

it was a good console.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά ΜΕΝΟΥ, πρέπει ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ να κάνουμε το εξής:

Με το πρόγραμμα Registry Editor ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKey Local Machine\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string (χωρίς τα εισαγωγικά!) Βγαίνουμε από τον registry editor και ξαναμπαίνουμε για να βεβαιωθούμε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

1. το κολπακι ισχυει για τροφυ συνδρομητων βονταφον μονο; το δικο μου το πηρα απο βοντα, αλλα σαν συσκευη, δεν εχω συνδεση μαζι τους.

2. αν το παρουμε με αυτον τον τροπο, ποιες λειτουργιες επηρεαζονται περα απο το ελληνικο μενου;

Link to comment
Share on other sites

ωχ αν έχουμε κάνει χωρίς το κολπάκι δεν μπορούμε να έχουμε 160 χαρακτήρες . πως να επαναφέρουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορούμε να έχουμε στο Mango και Ελληνικά ΜΕΝΟΥ, πρέπει ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ να κάνουμε το εξής:

Με το πρόγραμμα Registry Editor ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKey Local Machine\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string (χωρίς τα εισαγωγικά!) Βγαίνουμε από τον registry editor και ξαναμπαίνουμε για να βεβαιωθούμε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

 

Να σου πω την αληθεια φιλε μου το εκανα αυτο την πρωτη φορα που περασα το mango rtm αλλα δεν μου αρεσε η ελληνικη γλωσσα με κατι bugs που ειχε κι ετσι αφου χρειαστηκε να ξανακανω την διαδικασια απο την αρχη για αλλο λογο αποφασισα να μην την ξαναπερασω!!!

Μπορει να μην την χρησημοποιω εγω προσωπικα αλλα με εξοργιζει το οτι απουσιαζει απο την αναβαθμηση της MS και αυτο απο μονο του λεει πολλα!!

 

Ισως να ειναι διαθεσιμη σε 2-3 μερες αλλα εγω σημερα που μιλαμε σαν ελληνας καταναλωτης νιωθω ενα ZERO...

:angry::angry::angry::angry::angry:

Link to comment
Share on other sites

ωχ αν έχουμε κάνει χωρίς το κολπάκι δεν μπορούμε να έχουμε 160 χαρακτήρες . πως να επαναφέρουμε ?

 

Ασχετο φιλε μου αυτο με τους χαρακτηρες!!

Εγω το εκανα απευθειας!!

Δεν παιζει ρολο!

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια,θα μεινω με dtf μαλλον και να πανε να πνιγουνε...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

αυτό με 60 και όχι 160 με χάλα . Για τα άλλα τόσα χρονιά που έχω pda συνήθισα χωρίς ελληνικά .
Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR

Άραγε το Dell Venue Pro πότε θα μπει στο παιχνίδι της αναβάθμισης; Έχω βόνταφον αλλά το αγόρασα από Γαλλία, εχει καμιά σχέση αυτό;

 

Woohooooo! έκανα το force update apo to zune και τώρα εγκαθιστώ τη Μανγκο!!!

 

[uPDATE] Μόλις ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση. Μάνγκο κι επίσημα. ΟΜΩΣ! έχω το το Dell Venue Pro και το φυσικό πληκτρολόγιο ΔΕΝ μου πληκτρολογεί στα ελληνικά! (θα περιμένω ίσως κάποιο update από dell??) Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει!

Επίσης το μενού δεν έχει ελληνικά αλλά αυτό δε με νοιάζει.

Edited by PranKsteR
Link to comment
Share on other sites

OS version: 7.10.7720.68

Firmware revision number:2250.21.50001.162

Hardware revision nuber: 0003

Radio software ver: 5.69.09.05a_22.50.50.21U

Radio hardware ver: A.102.0.D4

Bootloader ver: 5.0.2250.1(130781)

Chip SOC ver: 2.2.5.0

 

Άλλοι έχουν firmware 2250.21.50001.162.

Απο που είναι το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω το HTC Mozart με mango αλλα εχω ενα πρόβλημα στο hardware revision μου γραφει NA και στο radio hardware version μου γραφει 0.0.0.0 Μήπως ξέρει κανείς τι έχει γίνει???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα που για άγνωστο λόγο είχε κελιδώσει όταν ήμουν σε ΝοDo και μιας και περίμενα το mangoν δεν ήθελα να κάνω hard reset και να ξαναπεράσω τώρα τι πρέπει να κάνω???Να ξαναπεράσω όλες τις ρομ απο την εργοσταστιακη μέχρι και την 7720?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα κ γω Mango και ξαναέκανα restore κατευθείαν.......

1ον Η εφαρμογή Connection Setup δεν δουλέυει καν.. Την διέγραψα και μπήκα market να την ξαναβρώ αλλά εξαφανιζόλ.

2ον Οι εφαρμόγες Touchexplorer, registry editor πετάνε μήνυμα has been revoked by microsoft και τις διαγράφει

 

Άμα μπορεί να βοηθήσει κανένας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα που για άγνωστο λόγο είχε κελιδώσει όταν ήμουν σε ΝοDo και μιας και περίμενα το mangoν δεν ήθελα να κάνω hard reset και να ξαναπεράσω τώρα τι πρέπει να κάνω???Να ξαναπεράσω όλες τις ρομ απο την εργοσταστιακη μέχρι και την 7720?

 

Αν κλειδωσε ... Nαι πρεπει να ακολουθησεις τον οδηγο (επακριβως) απο την αρχη ...

Βεβαια τωρα τα βηματα Γ και Δ δεν θα γινουν .. πας αμεσως σε Mango...

 

Παιδιά πέρασα κ γω Mango και ξαναέκανα restore κατευθείαν.......

1ον Η εφαρμογή Connection Setup δεν δουλέυει καν.. Την διέγραψα και μπήκα market να την ξαναβρώ αλλά εξαφανιζόλ.

2ον Οι εφαρμόγες Touchexplorer, registry editor πετάνε μήνυμα has been revoked by microsoft και τις διαγράφει

Άμα μπορεί να βοηθήσει κανένας

 

Τα ιδια ισχυουν και για την δικη σου περιπτωση. Me to restore που εκανες εχασες το κλειδωμα...

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια,θα μεινω με dtf μαλλον και να πανε να πνιγουνε...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Για οσους ειχαν ηδη περάσει την RTM 7720.68 δεν υπάρχει καμμια διαφορα στο λειτουργικο..

 

Αυτο που εγκαθιστατε ειναι ενα πακετο απο driver που ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ για καθε συσκευη (HTC LG Samsung)

και για την αψογη λειτουργια του Mango και των τηλεφωνων.

 

Μεχρι τωρα τρεχαμε το mango με driver για NoDo.

Απο τις πρωτες δοκιμες (γιατι μολις τωρα εκανα το update) βλέπω οτι γινεται ακομη πιο γρηγορο.

Oτι εφαρμογες ειχα βαλει απο το pc δουλευουν κανονικα ολες, ειναι ακομη ξεκλειδωτο και επισης δουλευουν και το advance config και το registry editor...

 

Επισης ολες οι εφαρμογες τηε HTC αναβαθμιστηκαν μαζι με καμμια 15αρια αλλες εφαρμογες που ειχα (μετα το Mango update ειδα 30 update στο marketplace).

Οι εφαρμογες της HTC εχουν πληρως εξελληνιστει και ειναι ολες πλεον στα Ελληνικά

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

colossus

μπορείς να γράψεις αναλυτικά με MFG τι αλλαγές πρέπει να κάνω για να έχω ελληνικά?? δλδ πως συμπληρώνω όλα τα πεδία

ευχαριστώ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για πείτε μου κάποιος που έχει βάλει ελληνικό windows live λογαριασμό (ως κύριο).

Στο marketplace σας έχει όλες τις εφαρμογές; Για πατήστε ας πούμε tunein radio, θα σας το βρει;

Μου τη σπάει γιατί με προηγούμενο live id ΟΧΙ Ελληνικό, έβρισκε περισσότερες εφαρμογές, τώρα όχι.

Επίσης, στο ελληνικό live id έχω όλες τις επαφές του msn μου που θέλω, αν το βάλω ως δευτερεύον, τις εμφανίζει κανονικά στα μηνύματα / online, ώστε να μπορώ να κάνω chat ξέρωγω; Ξέρει κάποιος σίγουρα; Για να μην κάνω τζάμπα reset. Θυμάμαι ότι σε nodo δε μπορούσα.

Αν μου απαντήσει κάποιος θα του ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 7392 ξεκλείδωτη και κάνω τα εξής:

1. Τρέχω το U2M7720 v1.2 του ansar, πατάω "Chevron unlock" (κοπιάρει το custclear.provxml στο C:\Windows).

2. Τρέχω το HTC Connection setup και το (ξεκλείδωτο) τηλέφωνο ξανα-ξεκλειδώνει (για κάποιο λόγο αν δεν το κάνω δεν παίζει το επόμενο βήμα!)

2. Ξανά στο U2M7720 επιλέγω ελληνική γλώσσα (και βάζει την τιμή για τα ελληνικά στην registry - το τσεκάρω αμέσως μετά!)

3. Πατάω "Chevron unlock" (ξανα-κοπιάρει το custclear.provxml στο C:\Windows) και με βγάζει στην αρχική οθόνη.

4. Κάνω το πρώτο update στην 7403 (παίρνει backup πρώτα). Όλα ΟΚ, το τηλέφωνο ξεκλείδωτο. Καλού κακού, ξανακάνω το βήμα 3 με το U2M7720 !

5. Δεύτερο update σε 7720.68, όταν τελειώνει το τηλέφωνο με επιλογή για ελληνικά μενού ΑΛΛΑ κλειδωμένο!

6. Τρέχω το HTC Connection setup για να ξεκλειδώσει, καμμία αλλαγή! Το τηλέφωνο παραμένει κλειδωμένο και δεν μπορώ να τρέξω τίποτα!

7. restore στο backup, όλα ΟΚ σε Nodo :-(

Κάνω κάτι λάθος???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 7392 ξεκλείδωτη και κάνω τα εξής:

1. Τρέχω το U2M7720 v1.2 του ansar, πατάω "Chevron unlock" (κοπιάρει το custclear.provxml στο C:\Windows).

2. Τρέχω το HTC Connection setup και το (ξεκλείδωτο) τηλέφωνο ξανα-ξεκλειδώνει (για κάποιο λόγο αν δεν το κάνω δεν παίζει το επόμενο βήμα!)

2. Ξανά στο U2M7720 επιλέγω ελληνική γλώσσα (και βάζει την τιμή για τα ελληνικά στην registry - το τσεκάρω αμέσως μετά!)

3. Πατάω "Chevron unlock" (ξανα-κοπιάρει το custclear.provxml στο C:\Windows) και με βγάζει στην αρχική οθόνη.

4. Κάνω το πρώτο update στην 7403 (παίρνει backup πρώτα). Όλα ΟΚ, το τηλέφωνο ξεκλείδωτο. Καλού κακού, ξανακάνω το βήμα 3 με το U2M7720 !

5. Δεύτερο update σε 7720.68, όταν τελειώνει το τηλέφωνο με επιλογή για ελληνικά μενού ΑΛΛΑ κλειδωμένο!

6. Τρέχω το HTC Connection setup για να ξεκλειδώσει, καμμία αλλαγή! Το τηλέφωνο παραμένει κλειδωμένο και δεν μπορώ να τρέξω τίποτα!

7. restore στο backup, όλα ΟΚ σε Nodo :-(

Κάνω κάτι λάθος???

 

Τι ακριβως κανει ο ansar ... Και σε παρα πολλους το provxml που δινει δεν δουλευει ..

Το δικό μου αυτο που εχω στην πρωτη σελιδα ειναι καρατσεκαρισμενο ΔΟΥΛΕΥΕΙ

Επίσης Αν διαβασεις και ακολουθησεις τον οδηγο που εχω στην υπογραφή μου σε διαβεβαιωνω οτι θα εχεις mango και Ελληνικά

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...