Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά το update σε mango παρατηρώ πως το lg μου κλείδωσε (πριν την αναβάθμισή ήταν ξεκλείδωτο με το MFG) . Το έχει προσέξει κανείς αυτό η μόνο σε μένα έτυχε ?
Link to comment
Share on other sites

- Εμένα ξεκινάει καλά και μόλις φτάνει στην εικόνα της συσκευής και του υπολογιστή, στην οθόνη της συσκευής ( βήμα 7 από 9 ) μένει λίγο εκεί (ενώ κανονικά στο σημείο αυτό, θα έπρεπε να εμφανιστεί η λευκή μπάρα και να αρχίσει η εγκατάσταση του λειτουργικού) και στην συνέχεια επανεκκινεί η συσκευή εμφανίζοντας το popup " unsuccessfull update" :(

 

- Άλλος με LG optimus 7 unbranded από vodafone Ελλάδος, με περασμένη την RTM 7720, έχει το ίδιο πρόβλημα;;

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

το περασες? μπορεις να μου πεις τι σ λεει ακριβως στο about?

 

OS version: 7.10.7720.68

Firmware revision number:2250.21.50001.162

Hardware revision nuber: 0003

Radio software ver: 5.69.09.05a_22.50.50.21U

Radio hardware ver: A.102.0.D4

Bootloader ver: 5.0.2250.1(130781)

Chip SOC ver: 2.2.5.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω 7720 rtm και μου βρηκε μονο update της htc... τι δεν κανω σωστα? και ο touchexplorer δεν δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι έχω καταλάβει, η τελική είναι η rtm που είχαμε όσοι την είχαν βάλει, 7720.68 δηλαδή. και με το zune μετά απο αυτό έρχεται firmware update απο την εκάστοτε εταιρεία.

Παρακαλώ όσοι έχουν htc και τελείωσαν με όλα τα updates να γράψουν τι τους βγάζει στο about να συγκρίνουμε όλοι, αν έχει διαφορά η αναβάθμιση απο nodo κανονικά, ή απο mango beta/rtm, ή και με DFT custom όπως εγώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω 7720 rtm και μου βρηκε μονο update της htc... τι δεν κανω σωστα? και ο touchexplorer δεν δουλευει

 

Κι εγω αυτα τα update περασα!! και ο explorer ανοιγει αλλα ειναι αδειος!!!!!

 

 

OS version: 7.10.7720.68

Firmware revision number:2250.21.50001.162

Hardware revision nuber: 0003

Radio software ver: 5.69.09.05a_22.50.50.21U

Radio hardware ver: A.102.0.D4

Bootloader ver: 5.0.2250.1(130781)

Chip SOC ver: 2.2.5.0

Link to comment
Share on other sites

Πρόλαβα και "τσίμπησα" τα αρχεία της 7720.68 πριν τα στείλει στο τηλέφωνο για εγκατάσταση (rar αρχεία είναι) και απ'ότι βλέπω, ΔΕΝ έχει ελληνικά αλλά μόνο τις 5 άλλες γλώσσες...

Άρα, πρέπει πριν αναβαθμιστείτε να κάνετε το εξής, αν θέλετε να κατεβάσει και να βάλει τα ελληνικά σαν γλώσσα μενού:

Με το πρόγραμμα Registry Editor που εγκαταστήσαμε πριν ανοίγουμε την Registry και πάμε στο \HKLM\MUI\Available και εκεί έχει τις 5 βασικές γλώσσες. Προσθέτουμε ένα νέο πεδίο με όνομα «0408» και τιμή «Greek» σαν string.. Βγείτε από τον registry editor και μπείτε πάλι να βεβαιωθείτε ότι εχει καταχωρηθεί η τιμή για τα Ελληνικά.

Περιμένω να τελειώσει η αναβάθμιση για να σιγουρευτώ, αλλά μάλλον το ελληνικό Vodafone Trophy μου, δεν θα έχει ελληνικά μενού.... (και βαριέμαι το restore.....!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι έχω καταλάβει, η τελική είναι η rtm που είχαμε όσοι την είχαν βάλει, 7720.68 δηλαδή. και με το zune μετά απο αυτό έρχεται firmware update απο την εκάστοτε εταιρεία.

Παρακαλώ όσοι έχουν htc και τελείωσαν με όλα τα updates να γράψουν τι τους βγάζει στο about να συγκρίνουμε όλοι, αν έχει διαφορά η αναβάθμιση απο nodo κανονικά, ή απο mango beta/rtm, ή και με DFT custom όπως εγώ.

 

os version 7.10.7720.68

firm 2250.21.406000.401

hard 0004

radio soft 5.69.09.05a_22.50.50.21U

radio h A.102.0.D4

boot 4.6.2250.0(129193)

chip 2.2.5.0

 

ειχα 7720 rtm και αυτο μετα απο htc update μονο, δεν μου βρηκε κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε mango παρατηρώ πως το lg μου κλείδωσε (πριν την αναβάθμισή ήταν ξεκλείδωτο με το MFG) . Το έχει προσέξει κανείς αυτό η μόνο σε μένα έτυχε ?

Μπορώ να το ξεκλειδώσω με το MFG πάλι ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

os version 7.10.7720.68

firm 2250.21.406000.401

hard 0004

radio soft 5.69.09.05a_22.50.50.21U

radio h A.102.0.D4

boot 4.6.2250.0(129193)

chip 2.2.5.0

 

ειχα 7720 rtm και αυτο μετα απο htc update μονο, δεν μου βρηκε κατι αλλο

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι όλο το Mango αυτό ήταν. Δηλαδή ίδιο build με το rtm, καμία αλλαγή επαυτού, και αλλάζει μόνο το firmware.

Εγώ με DFT έχω, δηλαδή χωρίς κανένα update απο zune:

 

OS: 7720.68

firmware revision number: 2250.21.40600.DFT

hardware revision number: 0003

radio software version: 5.54.09.21_22.33b.50.10U

radio hardware version: A.102.0.D4

Bootloader version: 1.20.2250.0(117833)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι όλο το Mango αυτό ήταν. Δηλαδή ίδιο build με το rtm, καμία αλλαγή επαυτού, και αλλάζει μόνο το firmware.

Εγώ με DFT έχω, δηλαδή χωρίς κανένα update απο zune:

 

OS: 7720.68

firmware revision number: 2250.21.40600.DFT

hardware revision number: 0003

radio software version: 5.54.09.21_22.33b.50.10U

radio hardware version: A.102.0.D4

Bootloader version: 1.20.2250.0(117833)

 

τι να πω εχω μπερδεθτει!!! μηπως πρεπει να παμε πισω και να βρει απο μονο του το update? δεν ξερω! παντος στο marketplace htc apps δεν εχει και ο touchexplorer δεν εμφανιζει το περιεχομενο της συσκευεις! εξακολοθθω να ειμαι ξεκλειδωτος

Link to comment
Share on other sites

μολις το συνεδεσα, δε βρισκει τιποτα... ειμαι στην 7392... htc trophy εχω, δεν κανω κατι σωστα;

κάνε το κόλπο που έχω γράψει στην προηγούμεη σελίδα/....

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση τελείωσε , έχω πλέον Mango , κλειδωμένο όμως (παρόλο που έιχα φροντίσει και είχα αντιγράψει το custom.provxml αρχείο και τρέχω το connection setup!) και χωρίς ελληνικά στα μενού...

restore στην 7392 , εγγραφή στην registry και φτου κι'απ την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω εχω μπερδεθτει!!! μηπως πρεπει να παμε πισω και να βρει απο μονο του το update? δεν ξερω! παντος στο marketplace htc apps δεν εχει και ο touchexplorer δεν εμφανιζει το περιεχομενο της συσκευεις! εξακολοθθω να ειμαι ξεκλειδωτος

 

Αυτό με τον touchxplorer το κάνει και στην DFT, και ο Cotulla είχε γράψει:

"This ROM contains new OEM from 4.XX ROM I think it's why TouchExplorer is not working."

Οπότε λογικά έχει να κάνει με νέο firmware. Μια νέα έκδοση του touchxplorer θα έλυνε το πρόβλημα λογικά.

Πάντως όλοι απο Zune φαίνεται να έχουν αυτό το build (7720.68)

Link to comment
Share on other sites

το κόλπο δούλεψε και σε εμένα. ωραίο το μάνγκο, ωραίο το καινούριο ME, και το νέο people, χρήσιμη προσθήκη αυτή στα settings για πληροφορίες μπαταρίας. Πολύ χρήσιμο και τα διαφορετικά χρώματα στις συνομιλίες στα μηνύματα (ανάμεσα σε αυτά που έλαβες και έστειλες δηλαδή). ακόμη το ψάχνω αλλά φαίνεται πολύ καλύτερο και κυλάει άψογα
Link to comment
Share on other sites

κάνε το κόλπο που έχω γράψει στην προηγούμεη σελίδα/....

 

παω να κανω το update οπως λες, και κοβω το ιντερνερ στη μεση, σωστα; μετα, παω να κανω update οταν ξαναμπω, και κολαει στο ψαξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο ρε παιδιά όμως να πρέπει να κάνουμε το κόλπο με το offline για να δεί το update? Είναι λογικό?? Υπάρχει τελικά η ελληνική γλώσσα στο μενού του mango ή όχι??
Link to comment
Share on other sites

παω να κανω το update οπως λες, και κοβω το ιντερνερ στη μεση, σωστα; μετα, παω να κανω update οταν ξαναμπω, και κολαει στο ψαξιμο...

 

αφού κόψεις το internet περιμένεις να τελειώσει το zune το ψάξιμο, αν σου βγάλει το update είσαι Οκ, ξανασυνδέεις το internet και κάνεις το update...

Αν το zune σου βγάλει μύνημα λάθους σημαίνει ότι δεν το πέτυχες και πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο ρε παιδιά όμως να πρέπει να κάνουμε το κόλπο με το offline για να δεί το update? Είναι λογικό?? Υπάρχει τελικά η ελληνική γλώσσα στο μενού του mango ή όχι??

 

Το κόλπο το κάνεις αν θες να πάρεις το Update τώρα!!! Αλλιώς περίμενε πότε θα σου "επιτρέψει" το zune το update (μπορεί να κάνει μερικές μέρες.... )

 

Ελληνικά μενού δεν υπάρχουν, καθώς η vodafone (που είναι το δικό μου) δεν έχει "δηλώσει" στην Microsoft ότι το Trophy μου θα έπρεπε να τα πάρει...

Βάζουμε λοιπόν το κλειδάκι στην registry πριν το update και το "διορθώνουμε" και αυτό...!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σωστό και δεχτό..απλά το θέμα είναι ότι εάν αλλάξεις την τιμή στο registry και κάνεις reset (επειδή θέλω να αλλάξω το ε μαιλ σε ελληνικό) χάνεις την αλλαγή άρα θα πρέπει να φλασσάρω 7003 να βάλω το ε μαιλ που θέλω να πάω σε nodo, να κάνω την αλλαγή στο registry και μετά να παίξω μανγκο...βαρετό :(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...