Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται κάτι μεγάλο για το Far Cry 6;

 

ή μπορεί να παίρνουν ενημερώσεις τα DLC !

farcry6mjup.jpg

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται κάτι μεγάλο για το Far Cry 6;
 
ή μπορεί να παίρνουν ενημερώσεις τα DLC !
farcry6mjup.thumb.jpg.e8bf454643eeb8bc4c0e0d1364404684.jpg
https://mp1st.com/news/far-cry-6-update-1-000-013-rolled-out-this-feb-14

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μας βγήκε με κόκκινο το FC6 , πρώτη φορά συμβαίνει να με πετάει απο αποστολή. Ειδικότερα μιλάω για το insurgency missions , στο τελευταίο επίπεδο που κάνω τα expedititions.

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-02-16 125910.jpg

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μας βγήκε με κόκκινο το FC6 , πρώτη φορά συμβαίνει να με πετάει απο αποστολή. Ειδικότερα μιλάω για το insurgency missions , στο τελευταίο επίπεδο που κάνω τα expedititions.
828894659_2023-02-16125910.thumb.jpg.666b71119321e67a68f90ac9e5d5800a.jpg
Μόλις τελείωσα το κανονικό game χωρίς κιχ.
Ξεκινάω και εγώ τα insurgency με μια 6700xt κάρτα που πήρα

Sent from my LE2123 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, junglist said:

Μόλις τελείωσα το κανονικό game χωρίς κιχ.
Ξεκινάω και εγώ τα insurgency με μια 6700xt κάρτα που πήρα

Sent from my LE2123 using Tapatalk
 

Χαίρομαι που το ευχαριστιεσαι!! 

Εντάξει το bug μια φορά συνέβη.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Plants vs. Zombies Game of the Year[100%]

81-KEg-Jo-Qsx-L-AC-UF1000-1000-QL80.jpg

https://store.steampowered.com/app/3590/Plants_vs_Zombies_GOTY_Edition

ΠΡΟΣΟΧΗ. Το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι φοβερα εθιστικο και μπαινεις να παιξεις 1 ωρα και κλεινεις 3ωρα για πλακα. Πιστευω ολοι το γνωριζετε ισως ενα απο τα καλυτερα tower defense παιχνιδια διαχρονικο θυμαμαι το 2011 το ειχα τερματισει σε κινητο αλλα μιας και υπαρχει και σε υπολογιστη ξανα ασχοληθηκα αρκετα. 

Εχουμε αρκετα modes και επιλογες με το adventure να ειναι το βασικο οπου αδηφαγα ζομπι ερχονται στην αυλη μας να μας φανε και προσπαθουμε να προστατεψουμε το σπιτι μας και σε καθε chapter μας παει και σε αλλο μερος οπως πισινα σκεπη η βραδυ. Σε καθε level ξεκλειδωνουμε και ενα νεο φυτο για να προστατευτουμε. Τα levels στη μερα προφανως πιο ευκολα μιας και περνουμε πιο ευκολα ηλιους για να φτιαξουμε την αμυνα και την επιθεση μας το βραδυ βασιζομαστε αποκλειστικα στα ηλιοσπορα. Οι μεθοδοι προστασιας αλλα και επιθεσης πραγματικα ατελειωτοι με παρα πολλες επιλογες για να περασουμε ενα level. Ατελειωτα βεβαιως ειναι και τα ζομπι τα οποια οσο προχωραμε δυσκολευουν ολο και περισσοτερο με αποκορυφωμα τον τελικο αρχηγο των ζομπι.

Απο εκει και περα και μολις τελειωσουμε το adventure ξεκιναει το πανυγηρι με επιπλεον modes. Survival puzzles και mini games. Τα mini games αποτελουνται απο 20 παιχνιδια το καθενα μοναδικο και μπορεις να περασεις ατελειωτες ωρες σε αυτα. Τα puzzles ειναι 2 modes οπου ανεβαινει η δυσκολια μολις περασουμε το καθενα με το 10ο να ειναι endless δηλαδη απεριοριστα levels ενα μετα το αλλο και οσο παμε. Και τελος το survival οπου εχουμε αρχικα 10 levels για καθε μερος του σπιτιου οπως στο adventure αλλα με 5 απανωτες επιθεσεις και 10 στα hard levels. Μολις τα περασουμε ολα ξεκλειδωνει το endless οπου παιζουμε το level στην πισινα και μπορει να παει πραγματικα στο απειρο αν και δυσκολευει υπερβολικα μετα απο καποιο σημειο αλλα λυσεις υπαρχουν. 

Δεν λειπει και το zen garden οπου καλλιεργουμε τα φυτα μας που γινονται drop τυχαια οσο παιζουμε τα ποτιζουμε λιπασμα κτλ τα οποια μπορουμε να πουλησουμε αργοτερα για να αγορασουμε ακομα καλυτερα φυτα που θα βοηθησουν στην αντιμετωπιση των ζομπι καποια ειναι τερμα OP και χωρις αυτα απλα δεν προχωρας στο endless. Ασχοληθηκα 27 ωρες εκανα τα παντα στο παιχνιδι περα απο το να βρω το ζομπι yeti το οποιο βρισκουμε στο level 4.10 στο δευτερο playthrough του adventure ισως καποια στιγμη στο μελλον. 

Με λιγα λογια οτι καλυτερο μπορειτε να παιξετε σε τετοιο στυλ σε tower defense παιχνιδι ειναι εθιστικο εχει ωραιο soundtrack πανεξυπνο στον τροπο που μπορουμε να φτιαξουμε την αμυνα μας αλλα και την επιθεση για την αντιμετωπιση στα παντα αλλα και zen με πολλα modes για ολα τα γουστα. Αναλλοιωτο στο χρονο τοσα χρονια μετα βγαζει τα ιδια vibes με τοτε που κυκλοφορησε πριν 14 χρονια κοντα. 9/10

Παρακατω φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/T69t8hd

Link to comment
Share on other sites

Portal with RTX[100%]

portal-rtx-2.jpg

https://store.steampowered.com/app/2012840/Portal_with_RTX

Τι μπορει να γραφτει για αυτο το κλασικο επος μετα απο 16 χρονα απο οταν πρωτο βγηκε το 2007? Πολλα. Και αυτο γιατι ηταν τοσο μπροστα απο την εποχη του και ως ιδεα και ως art design αλλα και ως gameplay το οποιο κανει τον παιχτη να σκεφτει out of the box και να παιξει με τον τροπο σκεψης που θελει.

Τερματισμενο το main game το 2007 στο PS3 οταν βγηκε ειπα να το ξανα πιασω τοσα χρονια μετα μιας και η Lightspeed Studios μαζι με την Nvidia το προσθεσαν full path-tracing και το εφεραν στο 2023 και ακομα παραπερα μιας και ριχνει σαγονια σε φωτισμους και γενικα οτι πιο ρεαλιστικο θα παιξει καποιος αυτη τη στιγμη το παιχνιδι ειναι χαρμα οφθαλμων. 

Αναλλοιωτο στο χρονο μολις το εβαλα μου εφερε προφανως μνημες απο παλια και αμεσως μπηκα στο πνευμα του παιχνιδιου και των portals. To παιχνιδι σε παει σιγα σιγα απο τα ρηχα στα βαθια και εχει ενα εξαιρετικο learning curve στο campaign του. Ενα campaign στο οποιο βρισκομαστε σε ενα εργαστηριο και μια φωνη μας περναει απο τεστ σε τεστ και δωματιο δωματιο για να λυσουμε καποιους γριφους. Τι κρυβει απο πισω ομως ολο αυτο? Mindblown σεναριο οπως ακριβως ειναι και το gameplay του. 

Μετα το τελος του βασικου παιχνιδιου αν θελουμε μπορουμε να πεσουμε πραγματικα στα βαθια και στα advanced chambers οπως και στα challenges τα οποια θα φτασουν τον παιχτη στα ορια του στα παντα στην σβελταδα στην ευφυια στα αντανακλαστικα του οπως και στην υπομονη του ειδικα αν εισαι ενα βημα πριν το gold και το χανεις για ελαχιστα. Προφανως ως αδηφαγος των puzzle παιχνιδιων και των δυσκολων γριφων δεν θα μπορουσα να αφησω το παιχνιδι ετσι οποτε επιβαλλονταν χρυσο σε ολα τα challenges οπως και να εχει. Μετα απο αρκετο καψιμο τις 6 τελευταιες μερες καταφερα το 100% μετα απο 17 ωρες παιχνιδιου. Προσοχη θα πρεπει να παιχτει και δευτερη φορα το campaign για το 100% των achievements για τα ραδιοφωνακια οποτε για τους τελειομανεις εχουμε 2x campaign συν τα 6 advanced chambers συν τα 18 challenges αναμεσα στα 6 chambers. 

Η Valve ξεπερασε τον εαυτο της σε μια εποχη που οι developers εδειχναν περισσοτερη αγαπη στα παιχνιδια και φαινοταν. Μπραβο λοιπον στην Valve για την αγαπη που εδωσαν στο παιχνιδι οπως και στην Lightspeed Studios για την τρομερη δουλεια στο θεμα του ray tracing σε ενα παιχνιδι που δεν νομιζω να ξεχαστει ποτε και θα παιζετε για πολλα χρονια ακομα απο gamers που δεν θελουν απλα mindless fun αλλα να εχουν και την αναλογη δυσκολια ωστε να σου δωσουν αυτη την ικανοποιηση οταν περνας ενα level. 10/10

Παρακατω φωτογραφιες απο το παιχνιδι

https://postimg.cc/gallery/4p8S86h/aac6e9f3

Link to comment
Share on other sites

ποιο παιχνιδι ειναι???
Το τελευταίο είναι το uncharted 4 το πρώτο το forza horizon 4.

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mol said:

Το φορζα το κατάλαβα, το άλλο όχι καθώς είμαι στο πράσινο στρατόπεδο (χβοχ)

Εγω σε PC ειμαι παλιοτερα ημουν σε PS3 αλλα εχουν ερθει αρκετα απο sony μερια. Εχω τελειωσει days gone horizon zero dawn και τωρα παιζω Uncharted 4. Και εχουμε god of war spiderman little big planet το τελευταιο returnal και ερχεται και το last of us remake. Και απο xbox εννοειται εχουμε τα παντα σε υπολογιστη. 

Link to comment
Share on other sites

Πέταξε προσφορά το steam μισοτιμης το chernobylite στα 15€ , την ίδια στιγμή που στο allkeyshop έχει 3,12€ 🤣

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πέταξε προσφορά το steam μισοτιμης το chernobylite στα 15€ , την ίδια στιγμή που στο allkeyshop έχει 3,12€ 
Εγώ το πήρα από humble bundle έπαιζε πριν λίγες μέρες σε φοβερή τιμή μαζί με άλλες παιχνιδαρες.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, king2009 said:

Εγώ το πήρα από humble bundle έπαιζε πριν λίγες μέρες σε φοβερή τιμή μαζί με άλλες παιχνιδαρες.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάτω από 3€; Το έχεις ξεκινήσει το παιχνίδι; 

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Inevar said:

Κάτω από 3€; Το έχεις ξεκινήσει το παιχνίδι; 

Ηταν στα 13.85 μαζι με αρκετα αξιολογα ακομα προφανως το αγορασα αμεσα. Δεν το εχω ξεκινησει ακομα οχι αλλα το εχω στο προγραμμα ελπιζω για φετος. Τωρα τερματισα portal και εχω πιασει uncharted να το συνεχισω μετα το προγραμμα εχει wolfenstein old blood και μετα ελπιζω death stranding αναλογα το χρονο που θα εχω γιατι ειναι μεγαλο. Παιζω και το forza 4 ταυτοχρονα το οποιο μιας και πηγα σε 4070ti εχει καποιο bug με crash σε ολες τις nvidia οποτε αναμενω patch ωστε να μην εχω θεμα με τυχαια crashes. Απειρα αγορασμενα παιχνιδια αλλα τοσος λιγος χρονος για να παιχτουν ολα οπως πρεπει. Παω και για 100% στα περισσοτερα οποτε καταλαβαινεις οτι δεν φτανει ο χρονος δυστυχως.

Screenshot-1.png
Screenshot-2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μιλήσω για το πώς ξεκίνησα να παίζω το Sons of the Forest. Ως μεγάλος θαυμαστής του πρώτου μέρους - The Forest, περίμενα την κυκλοφορία αυτού του παιχνιδιού με μεγάλη ανυπομονησία. Όταν έμαθα ότι οι προγραμματιστές είχαν κυκλοφορήσει μια δοκιμαστική έκδοση του παιχνιδιού, άρχισα αμέσως να το παίζω. Εντυπωσιάστηκα με τα βελτιωμένα γραφικά και τα νέα χαρακτηριστικά, όπως η κατασκευή πιο περίπλοκων δομών και νέων όπλων. Αν και το demo ήταν σύντομο, μου έδωσε μια ιδέα για το τι μου επιφύλασσε στην πλήρη έκδοση. Αν είστε λάτρης του The Forest ή αγαπάτε το open world survival, σας συνιστώ να δοκιμάσετε ανεπιφύλακτα το Sons of the Forest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...