Jump to content

Ποιό παιχνίδι παίζετε αυτό τον καιρό;


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμενω να βγει και κανα dlc να το παιξω ολοκληρωμενο.

 

Πήρα το Ultimate Edition στα 70 ευρώ λόγω season pass. Κανονικά δεν κάνω τέτοιες βλακείες με season pass & dlc αλλά σε αυτή την περίπτωση είχε μέσα AC3 & AC Liberation Remastered για PS4, διαθέσιμα από τον Μάρτη του 19, οπότε ήταν καλό ντιλ νομίζω.

 

Μετά από 20 ώρες παιχνιδιού μπορώ να πω ότι ο χάρτης είναι λίγο μικρός αλλά υπέροχος, ο κόσμος, το setting της ελλάδας (με εξαίρεση κάποια politicaly correct στοιχεία) είναι καλύτερο από ότι θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ για αρχαία ελλάδα σε παιχνίδι, η προσοχή στην λεπτομέρεια είναι εκπληκτική, η ιστορία είναι πολύ καλή και έχει ωραίες ανατροπές με στοιχεία που όντως εκπλήσσουν και διαισθητικά μπορώ να πω ότι μόλις έξυσα την επιφάνεια του παιχνιδιού.

 

Παίχτο τελευταίο από αυτά που θες γιατί θα σε κρατήσει μία 100άρα ώρες μέσα στο νερό.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Ultimate Edition στα 70 ευρώ λόγω season pass. Κανονικά δεν κάνω τέτοιες βλακείες με season pass & dlc αλλά σε αυτή την περίπτωση είχε μέσα AC3 & AC Liberation Remastered για PS4, διαθέσιμα από τον Μάρτη του 19, οπότε ήταν καλό ντιλ νομίζω.

 

Μετά από 20 ώρες παιχνιδιού μπορώ να πω ότι ο χάρτης είναι λίγο μικρός αλλά υπέροχος, ο κόσμος, το setting της ελλάδας (με εξαίρεση κάποια politicaly correct στοιχεία) είναι καλύτερο από ότι θα μπορούσα ποτέ να φανταστώ για αρχαία ελλάδα σε παιχνίδι, η προσοχή στην λεπτομέρεια είναι εκπληκτική, η ιστορία είναι πολύ καλή και έχει ωραίες ανατροπές με στοιχεία που όντως εκπλήσσουν και διαισθητικά μπορώ να πω ότι μόλις έξυσα την επιφάνεια του παιχνιδιού.

 

Παίχτο τελευταίο από αυτά που θες γιατί θα σε κρατήσει μία 100άρα ώρες μέσα στο νερό.

 

Ωραιο πακετακι το παραπανω που δινει και τα 2 επιπλεον παιχνιδια. Ο χαρτης απο οσο εχω διαβασει ειναι ο δευτερος μεγαλυτερος απο ολα τα AC με πρωτο του black flag. Αν και καπου ειχα δει οτι μαζι με τη θαλασσα το odyssey ξεφευγει και απο το black flag. Το εχω παιξει σε φιλο το odyssey και ηταν καταπληκτικο. Ειναι αρκετες ωρες σιγουρα το εχω στο προγραμμα ομως καποια στιγμη. Και μονο που ειναι Ελλαδα αρκει. Βγηκε σημερα και patch διορθωνουν 500 πραγματα απο οτι ειδα.

 

Screenshot-7.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο πακετακι το παραπανω που δινει και τα 2 επιπλεον παιχνιδια. Ο χαρτης απο οσο εχω διαβασει ειναι ο δευτερος μεγαλυτερος απο ολα τα AC με πρωτο του black flag. Αν και καπου ειχα δει οτι μαζι με τη θαλασσα το odyssey ξεφευγει και απο το black flag. Το εχω παιξει σε φιλο το odyssey και ηταν καταπληκτικο. Ειναι αρκετες ωρες σιγουρα το εχω στο προγραμμα ομως καποια στιγμη. Και μονο που ειναι Ελλαδα αρκει. Βγηκε σημερα και patch διορθωνουν 500 πραγματα απο οτι ειδα.

 

Ρε ξέρεις τι γίνεται, στην αρχή βλέπεις το 90% της Ελλάδας, μείον Θράκη, Ήπειρο, Ρόδο και κάποια άλλα νησιά Ιόνιο και Αιγαίο και σκαλώνεις να σκρολάρεις τον χάρτη. Μετά όπως αρχίζεις και παίρνεις τα quest αρχίζει και σε προσγειώνει το scaling που έχει πέσει. Καλά, πχ 2km από Μέγαρα για Θερμοπύλες δεν είναι, που λέει το παιχνίδι, που κάνεις ένα τέταρτο με τα πόδια.

 

Μετά βέβαια αρχίζεις και εκτιμάς τις λεπτομέρεις. Ο ηπειρωτικός χάρτης του Odyssey είναι απίστευτα πλούσιος. Καλά πέρα ότι επισκέπτεσαι Αθήνα, με όλες τις ξεχωριστές της τοποθεσίες και μνημεία και σου πέφτει το σαγόνι, πόση γμνη δουλειά έχει πέσει δεν λέγεται. Εντυπωσιάζεται και ο πιο συντηρητικός αρχαιολόγος/ιστορικός. Πέρα όμως από τις τοποθεσίες που βάσει λογικής σφύζουν από ζωή, μένεις κάγκελο με την γραφική αναπαράσταση χλωρίδας κλπ. Πχ βλέπεις καλλιέργεια από ελιές σε σημεία που πρέπει να είναι. Στα νησιά βλέπεις λευκό βοτσαλάκι και απορείς. Σου πετάγεται βέβαια και κανένα λιοντάρι σε συγκεκριμένα σημεία και απορείς πότε είχαμε λιοντάρια αλλά ας το πάρει η ευχή. Βλέπεις συγκεκριμένα resources που πρέπει να φαρμάρεις σε σημεία στην μέση του πουθενά αλλά όταν αρχίζουν και σου γίνουν συνήθεια και μαθαίνει το μάτι να τα προσέχει στον χαμό των πληροφοριών, δημιουργείς υποσυνείδητα έναν αλγόριθμο για το που πρέπει να τα αναζητείς.

 

Τεσπα, το παράκανα. Άιντε καλή μας μέρα.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Ρε ξέρεις τι γίνεται, στην αρχή βλέπεις το 90% της Ελλάδας, μείον Θράκη, Ήπειρο, Ρόδο και κάποια άλλα νησιά Ιόνιο και Αιγαίο και σκαλώνεις να σκρολάρεις τον χάρτη. Μετά όπως αρχίζεις και παίρνεις τα quest αρχίζει και σε προσγειώνει το scaling που έχει πέσει. Καλά, πχ 2km από Μέγαρα για Θερμοπύλες δεν είναι, που λέει το παιχνίδι, που κάνεις ένα τέταρτο με τα πόδια.

 

Μετά βέβαια αρχίζεις και εκτιμάς τις λεπτομέρεις. Ο ηπειρωτικός χάρτης του Odyssey είναι απίστευτα πλούσιος. Καλά πέρα ότι επισκέπτεσαι Αθήνα, με όλες τις ξεχωριστές της τοποθεσίες και μνημεία και σου πέφτει το σαγόνι, πόση γμνη δουλειά έχει πέσει δεν λέγεται. Εντυπωσιάζεται και ο πιο συντηρητικός αρχαιολόγος/ιστορικός. Πέρα όμως από τις τοποθεσίες που βάσει λογικής σφύζουν από ζωή, μένεις κάγκελο με την γραφική αναπαράσταση χλωρίδας κλπ. Πχ βλέπεις καλλιέργεια από ελιές σε σημεία που πρέπει να είναι. Στα νησιά βλέπεις λευκό βοτσαλάκι και απορείς. Σου πετάγεται βέβαια και κανένα λιοντάρι σε συγκεκριμένα σημεία και απορείς πότε είχαμε λιοντάρια αλλά ας το πάρει η ευχή. Βλέπεις συγκεκριμένα resources που πρέπει να φαρμάρεις σε σημεία στην μέση του πουθενά αλλά όταν αρχίζουν και σου γίνουν συνήθεια και μαθαίνει το μάτι να τα προσέχει στον χαμό των πληροφοριών, δημιουργείς υποσυνείδητα έναν αλγόριθμο για το που πρέπει να τα αναζητείς.

 

Τεσπα, το παράκανα. Άιντε καλή μας μέρα.

 

Δεν θα μπορούσαν να τον κάνουν όπως είναι στην πραγματικότητα θα θέλαμε ώρες για να πάμε από Αθήνα σε Μακεδονία πχ. Τα ίδια κάνουν σε όλα τα ac κατεβάζουν αρκετά τις αποστάσεις. Τα μέρη παραμένουν ίδια όμως. Έτσι ήταν και στο origins με τι λεπτομέρεια που γράφεις για αυτό το γούσταρα πολύ. Το odyssey είναι 70 ώρες κοντά όποτε καλό λιώσιμο. Καλή σου μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Assassin’s Creed Rogue[100%]

assasins-creed-rogue.jpg

 

Aκομα ενα πολυ καλο AC απολαυστικο επικο μουσικαρα με παρα πολυ καλα γραφικα ακομα και σημερα. Στο ιδιο μηκος με το black flag χρησιμοποιει ιδια mechanics τα οποια βελτιωνει και εξελίσσει σε μεγαλο βαθμο. Απο ιστορια δεν θα σου δωσει την αισθηση πειρατης που ειδαμε στο black flag αντιθετως θα μας δειξει και τις 2 μεριες των Assassins και των Templars. Θα μου πειτε μα εμεις ειμαστε Assassins. Οντως ειμαστε μεχρι πριν το πρωτο μισο της ιστοριας μας και κατι συμβαινει και γινομαστε templars και εναντιονομαστε στους Assassins. Μου αρεσε και αυτη η οπτικη που δεν ειδα στα αλλα AC που επαιξα και δειχνει οτι δεν ειναι ολα ασπρο-μαυρο με καμια φατρια.

Στα του performance απλα δεν εχω λογια. Απλα εξαιρετικο παταει στη μηχανη γραφικων του black flag και προσθετει πολλα στοιχεια τα οποια τα αγαπησα. Οι βολτες με το καραβι στα παγωμενα μερη της Ανταρκτικης ποτε δεν ηταν ομορφοτερες. Ανταρκτικη-Πρασικη κοιλαδα-Νεα Υορκη. Η ποικιλια του κοσμου του παιχνιδιου δεν θα μας αφησει να βαρεθουμε ουτε λεπτο. Ειδικα η Ανταρκτικη με τα παγωμενα της τοπια η τις χιονοθυελλες μαζι με το βορειο σελας ειναι το κατι αλλο. Πολυ πραμα απο loot τα οποια θα μας δωσουν μερικες πολυ ομορφες στολες. Το οπλοστασιο μας εμπλουτιζετε απο αυτο του black flag και εχουμε βομβες υπνου-τρελας-πυροτεχνηματων συν αυτα που ειδαμε στο black flag. Tα legendary battles πιο επικα απο ποτε ο κακος χαμος απο ολοκληρους στολους συν τα θρυλικα πλοια. Το παιχνιδι ετρεχε μονιμα 60αρι ακατεβατο με βουτυρο κινηση με την καρτα να κοιματε και μαζι με το reshade εδειξε την ομορφια του σε καθε σκηνη. Απλα παιξτε το οσοι το εχετε προσπερασει. 9/10 overall.

 

Τραβηχτηκαν 589 φωτογραφιες σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις PlayStation λέγανε.... Είναι αδύναμο λέγανε....

 

51135319_10157177679441803_2308581957102993408_o.jpg?_nc_cat=1&_nc_ht=scontent.fath3-4.fna&oh=5282b7cb83b28e403b4a38686ad49435&oe=5CFB150B

 

Ρε τα νουμπίδια.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

>Ειναι αδυναμο λεγανε

>Δειχνει screenshot απο cutscene

>νουμπιδια

 

 

ΣΕ ΑΛΛΑ ΝΕΑ, Humble Bundle δινει δωρεαν το Deponia: The Complete Journey

 

Εξαιρετικο adventure, αξιζει με τα 1000!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δειχνει screenshot απο cutscene

 

Α, ναι, ξεχασα, δεν εχει τετοιες παιχνιδαρες το μπρικι σου και λογικο να μην το ξερεις. Το παρον ειναι σε real time gameplay, δεν ειναι pre made.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

κοιτα, και εικονα θα μπορουσε να ειναι απλως, και σε 10fps επισης, δε μου λεει κατι :Ρ

 

Πανε κατεβασε το Deponia, να σου φυγει ο πονοκεφαλος να ξεζαλιστεις :Ρ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, θα μπορουσε να ειναι και 4fps. Φρικινγκ σλαιντσοου. Μεσα στα καλυτερα γραφικα παιχνιδιων ηταν απο το Digital Foundry για το closing video του 2018. Μαζι με Red Dead Redemption 2, God Of War, SpiderMan και Forza. Να μην τα πολυλογω, 4 στα 5 παιζοντουσαν σε PS.

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Αν ειχες RDR2 εγκατεστημενο στο μπρικι σου, θα μαθαινες ποτε για το HumBun του Deponia? Θα σε ενοιαζε?

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ναι, γιατί είμαι γραμμένος στο newsletter του, και ναι γιατί μ'αρέσει σαν παιχνίδι.

 

Και ναι, 3ο, γιατί δεν θα είχα χρόνο να παίξω + μεεεεχρι να πέσει στα 20€ (μαξ) θα αργήσει :P

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Planet Alpha

 

Ισως απο τα πιο ομορφα ταξιδια που θα σας προσφερει ενα platform παιχνιδι. Το παιχνιδι ξεκιναει με εναν αστροναυτη ο οποιος ειναι κουρασμενος και βρισκεται σε εναν αγνωστο πλανητη. Αυτοι ειμαστε εμεις. Στο ταξιδι μας μεχρι το τελος θα συναντησουμε τον απεραντο πολυχρωμο και ιδιομορφο κοσμο του πλανητη Alpha και θα γνωρισουμε τους εισβολεις οι οποιοι ειναι ρομποτ που ηρθαν στον πλανητη ωστε να εξορυξουν τους πορους του και να τον καταστρεψουν. Στη διαρκεια του παιχνιδιου θα μας βοηθησουν ολα τα πλασματα του πλανητη στην εξοντωση των ρομποτ. Οι δυναμεις μας ειναι ελαχιστες. Εχουμε τη δυνατοτητα να μετακινουμε το χρονο στη διαρκεια ολης της ημερας οπως και να μετακινουμε διαφορα αντικειμενα. Μεσα στην απλοτητα του ομως προσφερει ενα αλησμόνητο ταξιδι που θα μας μεινει αξεχαστο. Η καθε στιγμη του παιχνιδιου ειναι ενα μαγικο τοπιο το οποιο την ιδια στιγμη εφοσον μετακινησουμε το χρονο μπρος-πισω μαγικα αλλαζει ολο το περιβαλλον μας και αλληλεπιδρα στη διαρκεια της ημερας. Η δουλεια που εχουν ριξει εδω ειναι υπεροχη και το ultrawide προσθετει παρα πολυ στην ολη εμπειρια. Η εταιρια πισω απο αυτο το διαμαντακι ειναι η Team17 που ειναι γνωστη απο τα Worms. Το τελος θα μπορουσε να ειναι καλυτερο σε αφηνει λιγο στο φλου αλλα μεταξυ μας το ταξιδι σε αποζημιωνει. Ξεκλειδωσα το κανονικο ending μιας και μαζεψα 3 artifacts απο τα 4 που εχει το παιχνιδι και απο οτι ειδα αν τα εχουμε και τα 4 τα τελευταια 10 δευτερολεπτα αλλαζουν λιγο. 9/10 για το ταξιδι και 7/10 σαν παιχνιδι γιατι σιγουρα θα μπορουσε να δωσει περισσοτερα νοηματα στην ολη ιστορια. Οι λατρεις των platform θα το αγαπησετε και οι υπολοιποι θα περασετε ενα πολυ ομορφο 4ωρο.

 

Βγηκαν 465 φωτογραφιες σε ολη τη διαρκεια του παιχνιδιου. Οι περισσοτερες κανουν και για wallpaper:

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Τερμάτισα το Prey (τι υπέροχο/υποτιμημένο game;;;) και έπιασα το Titanfall 2. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ shooter! Έχω ήδη γράψει 15 ώρες στο mp μέσα σε μέρες. :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

far cry???

 

Far cry primal ναι. Ultrawide fov 120 και reshade. Απλα δεν υπαρχει μπορω να περιπλανιεμαι με τις ωρες στον κοσμο του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τερμάτισα το Prey (τι υπέροχο/υποτιμημένο game;;;) και έπιασα το Titanfall 2. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ shooter! Έχω ήδη γράψει 15 ώρες στο mp μέσα σε μέρες. :p

 

Το prey και το TF 2 τα αγορασα φετος στην BF κουτατα και ειναι στο προγραμμα να παιχτουν. Πρεπει να ειναι μοναδικα και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Το prey και το TF 2 τα αγορασα φετος στην BF κουτατα και ειναι στο προγραμμα να παιχτουν. Πρεπει να ειναι μοναδικα και τα 2.

 

Το Prey παίξτο με την ησυχία σου. Σε ήσυχο περιβάλλον, χωρίς πολλά φώτα. Να νιώσεις την ένταση και την μοναξιά του χαρακτήρα που περιπλανιέται. Θυμίζει αρκετά Dead Space σε μερικές φάσεις. Ενώ λένε ότι το game είναι γύρω στις 15 ώρες χωρίς τα side missions και γύρω στις 22-23 με τα side, εγώ το έκανα 35 ώρες (στο εύκολο μάλιστα) βγάζοντας μόλις το 1/6 των side! Απλά δώστου χρόνο γιατί στην αρχή μπορεί να σε ξενίσει. Όσο αναβαθμίζεις τον χαρακτήρα, γίνεται πολύ καλύτερο και ειδικά όσο προχωράει το story. Όταν το τερματίσεις έλα να το συζητήσουμε γιατί σίγουρα θα έχεις απορίες. :p

 

Το Titanfall το είχα πάρει και εγώ γύρω στα 4-5 ευρώ σε προσφορά του PS Store. Ενώ είμαι λάτρης των fps (και των 3rd person) δεν έχω ξαναπαίξει τόσο άρτιο shooter! Τρομερός χειρισμός! Τόσο σαν pilot όσο και σαν Titan όπου μπορείς να κάνεις τα πάντα. Το καλό είναι ότι επειδή έχει παίξει πολλές φορές σε προσφορά, έχει άπειρο κόσμο το online οπότε όταν τερματίσεις το campaign (κάνα 10ωρο χοντρικά) λιώνεις άπειρα στο MP. Κάνε με add να παίζουμε. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Prey παίξτο με την ησυχία σου. Σε ήσυχο περιβάλλον, χωρίς πολλά φώτα. Να νιώσεις την ένταση και την μοναξιά του χαρακτήρα που περιπλανιέται. Θυμίζει αρκετά Dead Space σε μερικές φάσεις. Ενώ λένε ότι το game είναι γύρω στις 15 ώρες χωρίς τα side missions και γύρω στις 22-23 με τα side, εγώ το έκανα 35 ώρες (στο εύκολο μάλιστα) βγάζοντας μόλις το 1/6 των side! Απλά δώστου χρόνο γιατί στην αρχή μπορεί να σε ξενίσει. Όσο αναβαθμίζεις τον χαρακτήρα, γίνεται πολύ καλύτερο και ειδικά όσο προχωράει το story. Όταν το τερματίσεις έλα να το συζητήσουμε γιατί σίγουρα θα έχεις απορίες. :p

 

Το Titanfall το είχα πάρει και εγώ γύρω στα 4-5 ευρώ σε προσφορά του PS Store. Ενώ είμαι λάτρης των fps (και των 3rd person) δεν έχω ξαναπαίξει τόσο άρτιο shooter! Τρομερός χειρισμός! Τόσο σαν pilot όσο και σαν Titan όπου μπορείς να κάνεις τα πάντα. Το καλό είναι ότι επειδή έχει παίξει πολλές φορές σε προσφορά, έχει άπειρο κόσμο το online οπότε όταν τερματίσεις το campaign (κάνα 10ωρο χοντρικά) λιώνεις άπειρα στο MP. Κάνε με add να παίζουμε. :lol:

 

To prey το ειχα παιξει οταν ειχε βγει ενα 2ωρο και απλα το αγαπησα. Απλα ημουν με laptop και δεν ετρεχε τοσο καλα το παιχνιδι. Τωρα θα το παιξω οπως πρεπει και εννοειται θα παω για 100% να τα κανω ολα και θα παιξω και το prey mooncrash. Με ακουστικα και βραδυ θα το παιξω μιας και οσο επαιζα η τριχα ηταν σηκωμενη απιστευτη εμπειρια. Θα γραψω αναλυτικα οταν το τελειωσω να το συζητησουμε.

 

Το TF2 επισης το ειχα παιξει 1 ωριτσα σε single player και το γουσταρα τρελα και ειναι περιπου 13 ωρες ολο το campaign για 100% συμφωνα με το παρακατω site https://howlongtobeat.com/

 

Online δεν παιζω καθολου γιατι τρωει παρα πολυ χρονο και χανω αλλα single player παιχνιδια που θελω να παιξω. Πριν 12 χρονια ελιωνα lineage και 3 μηνες επαιζα μονο εκει το ειχαμε καψει με τα φιλαρακια. Μετα απο εκει δεν ξανα επαιξα ποτε online.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

To prey το ειχα παιξει οταν ειχε βγει ενα 2ωρο και απλα το αγαπησα. Απλα ημουν με laptop και δεν ετρεχε τοσο καλα το παιχνιδι. Τωρα θα το παιξω οπως πρεπει και εννοειται θα παω για 100% να τα κανω ολα και θα παιξω και το prey mooncrash. Με ακουστικα και βραδυ θα το παιξω μιας και οσο επαιζα η τριχα ηταν σηκωμενη απιστευτη εμπειρια. Θα γραψω αναλυτικα οταν το τελειωσω να το συζητησουμε.

 

Το TF2 επισης το ειχα παιξει 1 ωριτσα σε single player και το γουσταρα τρελα και ειναι περιπου 13 ωρες ολο το campaign για 100% συμφωνα με το παρακατω site https://howlongtobeat.com/

 

Online δεν παιζω καθολου γιατι τρωει παρα πολυ χρονο και χανω αλλα single player παιχνιδια που θελω να παιξω. Πριν 12 χρονια ελιωνα lineage και 3 μηνες επαιζα μονο εκει το ειχαμε καψει με τα φιλαρακια. Μετα απο εκει δεν ξανα επαιξα ποτε online.

 

Δεκτό!

Όσο για το Mooncrash, έχω διαβάσει ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό DLC, από τα καλύτερα που έχουν βγει το οποίο -φυσικά- και δεν πήρε τη δημοσιότητα που θα έπρεπε όπως και συνολικά όλο το game

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεκτό!

Όσο για το Mooncrash, έχω διαβάσει ότι πρόκειται για ένα εξαιρετικό DLC, από τα καλύτερα που έχουν βγει το οποίο -φυσικά- και δεν πήρε τη δημοσιότητα που θα έπρεπε όπως και συνολικά όλο το game

 

Θα το παιξεις και αυτο ετσι? Οντως περασε λιγο στο ντουκου. Κυκλοφορησε σαν ξεχωριστο παιχνιδι δεν κουμπωνει πανω στο κανονικο σαν dlc. Οποτε ισως για αυτο μπερδεψε τον κοσμο. Ειδε prey mooncrash και σαν ξεχωριστο και το περασε στο ντουκου. Εγραψες οτι ειναι σαν το dead space. Περιττο να πω οτι αντεξα 40 λεπτα στο dead space εξαιρετικα τρομακτικο για μενα. Το prey μου αρεσε παρα παρα πολυ το ολο theme του οσο επαιξα οποτε οταν το πιασω θα το λιωσω και σιγουρα δεν βρηκα τα τερατα που ειχε στο dead space. Underrated τερμα το prey ενω αλλα σαβουροπαιχνιδα αποκτουν δημοσιοτητα που δεν αξιζουν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Δεν είναι ο ορισμός του DLC. Θα μπορούσες να το πεις stand alone. ;)

Η σύγκριση με το Dead Space (μοναδικό στο είδος του/λατρεμένο franchise προσωπικά) αν και λίγο ατυχής (το ένα 1st το άλλο 3rd), έγινε για να θίξω τις όποιες ομοιότητες σε gameplay, αναβαθμίσεις, backround story και ατμόσφαιρα αν θες. Το DS είναι horror τίτλος. Φτιάχτηκε για να τρομάξεις. Τo Prey δεν σε τρομάζει. Σε αναστατώνει λίγο και σου δημιουργεί λίγο καταθλιπτικά συναισθήματα.

Μην το πολυκουράζουμε, πρέπει να το παίξετε. :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Δεν είναι ο ορισμός του DLC. Θα μπορούσες να το πεις stand alone. ;)

Η σύγκριση με το Dead Space (μοναδικό στο είδος του/λατρεμένο franchise προσωπικά) αν και λίγο ατυχής (το ένα 1st το άλλο 3rd), έγινε για να θίξω τις όποιες ομοιότητες σε gameplay, αναβαθμίσεις, backround story και ατμόσφαιρα αν θες. Το DS είναι horror τίτλος. Φτιάχτηκε για να τρομάξεις. Τo Prey δεν σε τρομάζει. Σε αναστατώνει λίγο και σου δημιουργεί λίγο καταθλιπτικά συναισθήματα.

Μην το πολυκουράζουμε, πρέπει να το παίξετε. :P

 

Ναι βρε καταλαβα πως το εγραψες. Στο gameplay ατμοσφαιρα στυλ ειναι παρομοια απλα στο DS τρομαζεις αρκετα μακαρι να μπορουσα να τα παιξω. Δεν το κουραζουμε συζητηση κανουμε βρε συ. Στο ραφι το εχω οταν ειμαι σε mood θα παιχτει.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο παιχνιδι μην το χασει κανεις. Τελος σε 29.45 ωρες για 100%. Θα κανω αναλυτικο review αργοτερα. Πρεπει να επαιξα τις τελευταιες 4 μερες πανω απο 23 ωρες. Μιας και ειχα ηδη 6 ωρες απο οταν το ειχα ξεκινησει. Το ultrawide δινει ατελειωτο πονο απλα χανεσαι στον κοσμο του παιχνιδιου.

 

FCPrimal-2019-02-02-15-51-24.png&key=a9dee7ffe538418ff646261bd67d24f4ea94bfdd15773ff89699b9b32f08df0a

 

FCPrimal-2019-02-02-13-21-52.png&key=858e2e1b7dcc62f10b0aef808e119cc405472648b93c5802c1d2c1f6a5349174

FCPrimal-2019-02-02-13-21-54.png&key=7ca1b902be7c3c876db6f7375e697e8af2d65ab562c83fef7f22d5c4dd38d3aa

FCPrimal-2019-02-02-15-09-27.png&key=d3b216f7de92f20991ff80559918dbe1d45978e6c3cc53ce7ad71f4656f35b81

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...