Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζετε αν η έκδοση 6 του λειτουργικού συστήματος θα διατεθεί επίσημα για τους συνδρομητές της Wind?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο μοντελο.αμα συνδεσω με καλωδιο στο πισι το 9780 το βλεπει αμεσως και περναω τις φωτος στο πιτς φυτιλι, ενα 9700 που εχω ομως δεν το βλεπει οσες προσπαθιες και αν κανω.τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω που θελω να παρω απο μεσα φωτογραφιες και ηχους και δεν μπορω?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ...αν ταξιδεψω στο εξωτερικο η bis δεν θα ισχυει ??? δεν θα εχω email ?? kαι αν εχω θα εχει επιπλεον η διαφορετικη χρεωση ???
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν η έκδοση 6 του λειτουργικού συστήματος θα διατεθεί επίσημα για τους συνδρομητές της Wind?

 

Δεν υπάρχει σίγουρη απάντηση, αλλά προσωπικά δεν νομίζω να γίνει κάποια τέτοια κίνηση, αλλιώς θα είχε γίνει από καιρό. Δεν έχει σημασία όμως, δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά σε μια ελληνική release στην πλειοψηφία των περιπτώσεων.

 

εχω ενα προβλημα με το συγκεκριμενο μοντελο.αμα συνδεσω με καλωδιο στο πισι το 9780 το βλεπει αμεσως και περναω τις φωτος στο πιτς φυτιλι, ενα 9700 που εχω ομως δεν το βλεπει οσες προσπαθιες και αν κανω.τι μπορει να φταιει και τι μπορω να κανω που θελω να παρω απο μεσα φωτογραφιες και ηχους και δεν μπορω?

 

Δεν το βλέπει ούτε σαν mass storage device, όταν το επιλέγεις κατά τη σύνδεση;

 

μια ερωτηση ...αν ταξιδεψω στο εξωτερικο η bis δεν θα ισχυει ??? δεν θα εχω email ?? kαι αν εχω θα εχει επιπλεον η διαφορετικη χρεωση ???

 

Η BIS λογικά θα λειτουργεί, αλλά πλέον αν δεν έχεις πακέτο δεδομένων που να καλύπτει και εξωτερικό (στην ελλάδα υπάρχουν τέτοια πακέτα μόνο ως συμπληρωματική υπηρεσία που θέλει ενεργοποίηση και έξτρα πάγιο), τότε θα χρεώνεσαι κανονικά όποια κίνηση γίνει με τιμές roaming.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

τιποτα.και το εχω συνδεσει και σε διαφορετικους υπολογιστες μηπως εφταιγε ο δικος μου.ενω το 9780 το βλεπει παντου.τι περιεργο μυστηριο ειναι αυτο?και χρειαζομαι οποσδηποτε να βγαλω καποιες φωτογραφιες απο κει μεσα
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω εχω ενα προβλημα με το 9700 οταν μου στελνουνε εμαιλ με ελληνικους χαρακτηρες το βλεπω ως ερωτηματικα ????.εχει τυχει σε εμαιλ που μου εχουν στειλει απο bb σε hotmail να μου ερχονται επισης ως ????.ξερει κανεις τι παιζει?εχω περασμενη την 6.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα.και το εχω συνδεσει και σε διαφορετικους υπολογιστες μηπως εφταιγε ο δικος μου.ενω το 9780 το βλεπει παντου.τι περιεργο μυστηριο ειναι αυτο?και χρειαζομαι οποσδηποτε να βγαλω καποιες φωτογραφιες απο κει μεσα

 

Στα options -> memory, είναι ενεργό το mass storage mode; To auto enable είναι yes ή έστω prompt; Εάν όχι, τότε δε θα λειτουργήσει σαν συσκευή αποθήκευσης σε κανέναν υπολογιστή.

 

 

θα ηθελα να ρωτησω εχω ενα προβλημα με το 9700 οταν μου στελνουνε εμαιλ με ελληνικους χαρακτηρες το βλεπω ως ερωτηματικα ????.εχει τυχει σε εμαιλ που μου εχουν στειλει απο bb σε hotmail να μου ερχονται επισης ως ????.ξερει κανεις τι παιζει?εχω περασμενη την 6.

 

Εάν το πρόβλημα είναι στη λήψη, τότε το πιο πιθανό είναι να φταίει σε κάτι ο αποστολέας και όχι η συσκευή σου. Το θέμα με το hotmail και τα ελληνικά όταν κάποιος στέλνει από τη συσκευή είναι γνωστό και υφίσταται χρόνια τώρα, αλλά και πάλι θέμα του αποστολέα είναι (αν και δε μπορεί να κάνει κάτι πέραν του να στέλνει με greeklish).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ειναι στην αποστολη και στην ληψη.απλα ειναι εκνευριστικα γιατι πρεπει να ζηταω να μου στειλουν παλι τα εμαιλ με greeklish επειδη το χρησιμοποιω επαγγελματικα απλα δεν παιζει..(θα με σ....ισουν καμια φορα)
Link to comment
Share on other sites

Αρχισα να χρησιμοποιω το sheet to go ...κοινως excel και διαπιστωσα οτι ειναι για 30 ημερες ???? νομιζω οτι για ενα επαγγελματικο κινητο οπως το 9700 ειναι απαραδεκτο να ειναι trial μια τετοια απαραιτητη εφαρμογη . μετα το τελος των 30 ημερων θα πρεπει να την αγορασω ή υπαρχει "σπασμενη" καπου να τη κατεβασω????
Link to comment
Share on other sites

ειναι στην αποστολη και στην ληψη.απλα ειναι εκνευριστικα γιατι πρεπει να ζηταω να μου στειλουν παλι τα εμαιλ με greeklish επειδη το χρησιμοποιω επαγγελματικα απλα δεν παιζει..(θα με σ....ισουν καμια φορα)

 

Τόσο έντονο δεν το έχω ξανασυναντήσει, εκτός αν μιλάμε μόνο για λογαριασμούς Hotmail, οπότε και έπεσες στην περίπτωση. Αν όχι, δε γνωρίζω κάτι, ίσως μια νέα έκδοση λογισμικού να βοηθούσε.

 

Αρχισα να χρησιμοποιω το sheet to go ...κοινως excel και διαπιστωσα οτι ειναι για 30 ημερες ???? νομιζω οτι για ενα επαγγελματικο κινητο οπως το 9700 ειναι απαραδεκτο να ειναι trial μια τετοια απαραιτητη εφαρμογη . μετα το τελος των 30 ημερων θα πρεπει να την αγορασω ή υπαρχει "σπασμενη" καπου να τη κατεβασω????

 

Είναι όντως trial. Το τηλέφωνο όμως υποστηρίζει ανάγνωση αρχείων office και pdf ως συνημμένα σε email χωρίς την εφαρμογή αυτή, αλλά όχι και επεξεργασία - εκεί χρειάζεται το docs to go, το οποίο δεν είναι δωρεάν. Εδώ κάπου όμως θέλω να σε ενημερώσω ότι η συζήτηση περί πειρατικών απαγορεύεται σύμφωνα με τους ΟΠΧ και θα σε παρακαλέσω να μην ξαναγίνει σχετική αναφορά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει τι γινεται με το wap ??? πηρα τηλεφωνο στη cosmote για να ζητησω να απενεργοποιησουν το wap ετσι ωστε να μη συνδεομαι με αυτο αλλα μονο με wi-fi κ μου ειπαν οτι απο τη στιγμη που εχω BIS απενεργοποιειται αυτοματα!! ισχυει οντως κατι τετοιο ??? γιατι ο τυπος που μιλησα δεν μου φανηκε πολυ σιγουρος !! επισης απο τοτε που εκανα αναβαθμιση σε OS 6 δυσκολευομαι να βρω τις ρυθμισεις του wi-fi . εχω πρωτη επιλογη το hotspot ...οταν δεν ειμαι σε wi-fi λογικα για να μπω δεν χρησιμοποιει αυτοματα BIS ??? εχω την εντυπωση οτι οταν δεν εχω δικτυο δεν μπαινει καθολου internet ...αν μπορει καποιος να μου το ξεδιαλυνει θα ηταν πολυ χρησιμο . ευχαριστω προκαταβολικα !
Link to comment
Share on other sites

Προσοχηηηη, δεν ισχυει αυτο που σου ειπε , ζητησε να στο απενεργοποιησουν , και εγω με BIS και μου ηρθε ενα κουστουμι με το wap που ακομη το σκεφτομαι , βεβαια μου το πιστωσανε το ποσο μετα απο φασαρια , εσυ ζητα να στο απενεργοποιησουν το wap για να εχεις υσηχο το κεφαλι σου και τελος .
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παρει ενα μεταχειρισμενο bb9700 και εκτος απο pin για την καρτα μου ζηταει και αλλο ενα pin σου δινει 5 προσπαθειες.ξερει κανεις τι ειναι?και πως μπορω να το παρακαμψω?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το παρακάμψεις. Είναι το pin που έχει βάλει ο προηγούμενος (BES IT Policy) από την εταιρεία του.

 

Προσπάθησε να κάνεις ότι γράφει εδώ εκεί που γράφει Method 3

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

rokk με προλαβες πηγα να κανω edit το προηγουμενο post μου:τελικα το παρεκαμψα(δεν ειδα το Link σου btwθα το δω σε λιγο) λοιπον εκανα wipe out και μετα περασα παλι το os απο πανω.τελικα μου ζητησε να βαλω καινουργιο pin για την συσκευη και τελικα ολα καλα.κοιταξα οτι οντως ηταν κλειδωμενο απο το ΙΤ και δεν μπορω να παρακαμψω την διαδικασια να κανω εισαγωγη pin οταν θελω να ξεκλειδωσω.

 

μολις διαβασα το λινκ σου και απο οτι καταλαβα εκανα μια μπακαλιστικη παραλλαγη αυτο που εγραψα.αργοτερα θα το κανω οπως λεει στο σαιτ της rim

Edited by dalton114
αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι όπως το έκανες απλά άλλαξες το PIN αλλά κάθε φορά θα στο ζητάει... Επίσης εκτός το PIN μπορεί το IT Policy να περιλαμβάνει και άλλες "απαγορεύσεις" γιαυτό το καλύτερο είναι να κάνεις remove it policy.

Ακολούθησε το Method 3, είναι πανεύκολο και θα έχεις ένα reset to factory blackberry ;)

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το παρακάμψεις. Είναι το pin που έχει βάλει ο προηγούμενος (BES IT Policy) από την εταιρεία του.

 

Προσπάθησε να κάνεις ότι γράφει εδώ εκεί που γράφει Method 3

 

rokko τελικα το εκανα και ολα καλα.επισης μπορει να γινει και με το bbsak.πολυ καλο εργαλειο εχει τα παντα και συμφερει.

Link to comment
Share on other sites

To bbsak??? Πως το κάνει? Είσαι σίγουρος γιατί δεν νομίζω να το κάνει κανένα app...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

στο bbsak v.1.9.1 εχει λειτουργια wipe out/back up/back up and restore και επισης restore to factory defaults.στο σαιτ του bbsak γραφει οτι κανει remove IT policy.η αληθεια ειναι οτι δεν το δοκμασα με το bbsak. ειχα καιρο να μπω στην γραμμη εργαλειων των windows και δεν μπορουσα να αντισταθω.
Link to comment
Share on other sites

Το wipe out το έχω δοκιμάσει και δεν το κάνει. Τώρα για το factory reset ίσως έχεις δίκιο αλλά εκεί που είναι κρυμμένο δεν το είχα δει. Θα το δοκιμάσω και θα σου πω

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα και δω

εχθες αποκτησα το 1ο μου bb κινητο

ολα καλα με την ενεργοποιηση με τον παροχο μου

το κινητο φοραγε os5 επαιξα μαζι του μια μερα

και τωρα περναω την 6,0,576 απο την avea

ειναι κατι που πρεπει να προσεξω κατα την ενεργοποιηση?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με την αναβαθμιση, αρκετα απλη διαδικασια

πολυ καλο και χρησιμο το backup restore του bb desktop manager

επισης μου περασε και τις playlist απο το mac

υπαρχει καποιος τροπος να κανουμε αναβαθμισεις απο το mac?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...