Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, ανοίγεις browser->options->browser cofiguration->browser->hotsopot

 

Ή αλλιώς, βγάζεις off την κεραία, ανοίγεις wifi και σερφάρεις

:)

 

Αν το κάνει όμως έτσι, θα πρέπει να κάνει τα παραπάνω κάθε φορά που θα μπαίνει στον browser.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να ελέγξεις τις τιμές από το Skroutz πολύ εύκολα και άμεσα, δεν υπάρχει κάτι άλλο σχετικά να σου πούμε. Κοίτα εδώ.

 

Τo blackberry απαιτεί BIS για τη συμπίεση και για όλες τις επίσημες εφαρμογές. Μπορείς να έχεις πρόσβαση στο ίντερνετ και χωρίς BIS, μέσω wifi και με third party εφαρμογές.

 

α σε ευχαριστω πολυ!! κ να ρωτησω κ κατι αλλο(σορι αλλα ειμαι λιγο ασχετη) αν ενεργοποιησω το ΒΙS θα χρεωνομαι μετα?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει από τις ρυθμίσεις να επιλέξεις Hotspot Browser, απλά δε θυμάμαι από πού το κάνεις, είναι Ρυθμίσεις-Advanced και μετά νομίζω Browser...

 

μηπως θυμασαι να μου το πεις στα ελληνικα? γιατι το χρεισημοποιω στα ελληνικα :)

και μια αλλη απορια.. γιατι στην λιστα sms μερικα μηνυματα μου τα εμφανιζει σαν γραμμη αντι για ονομα? δεν φαινετε τιποτα αλλο και πρεπει να πατησω την λεπτη γραμμη αν θελω ναμπω στην συνομιλια?δεν αλλαζει αυτο το πραγμα?

Edited by Cavaradossi
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

α σε ευχαριστω πολυ!! κ να ρωτησω κ κατι αλλο(σορι αλλα ειμαι λιγο ασχετη) αν ενεργοποιησω το ΒΙS θα χρεωνομαι μετα?

 

Αν ενεργοποιήσεις BIS, το οποίο ενεργοποιείται μόνο σε συμβόλαια, τότε θα έχεις ένα συγκεκριμένο πάγιο κάθε μήνα και κάποιο συγκεκριμένο δωρεάν όγκο δεδομένων. Θα χρεώνεσαι περισσότερο μόνο σε περίπτωση που ξεπεράσεις τον όγκο αυτό, κάτι που σε blackberry είναι αρκετά δύσκολο να κάνεις.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσεις BIS, το οποίο ενεργοποιείται μόνο σε συμβόλαια, τότε θα έχεις ένα συγκεκριμένο πάγιο κάθε μήνα και κάποιο συγκεκριμένο δωρεάν όγκο δεδομένων. Θα χρεώνεσαι περισσότερο μόνο σε περίπτωση που ξεπεράσεις τον όγκο αυτό, κάτι που σε blackberry είναι αρκετά δύσκολο να κάνεις.

 

ωραια! σε ευχαριστω πολυ!! τελικα θα παρω το 9700:)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείες πως λειτουργεί η ενεργοποίηση email μέσω microsoft exchange; Κάνει συνεχείς ελέγχους για νέα emails καταναλώνοντας δεδομένα ή είναι όπως στους λογαριασμούς μέσω BIS;

 

Επίσης παρατήρησα ότι αν το desktop computer είναι ανοικτό στο πρόγραμμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (πχ. outlook) τότε τα νέα μηνύματα δεν πηγαίνουν στο Blackberry. Μόνο αν ειναι κλειστό το outlook τα emails έρχονται στο τηλέφωνο. Ειναι φυσικολογικό αυτό. Ξέρει κανείς;

 

Ευχαριστώ

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι ακριβώς όπως στο BIS, γίνεται push το email και δε χρειάζεται να ψάχνει το κινητό.

 

Τι λογαριασμό έχεις στο outlook? Θα πρέπει να ρυθμίσεις να αφήνει αντίγραφο στον σέρβερ για να το πάρει το blackberry - ενδέχεται να το κάνει fetch πρώτα το outlook και να το διαγράφει, οπότε μετά η υπηρεσία blackberry δε βρίσκει κάτι.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

γιατι στην λιστα sms μερικα μηνυματα μου τα εμφανιζει σαν γραμμη αντι για ονομα? δεν φαινετε τιποτα αλλο και πρεπει να πατησω την λεπτη γραμμη αν θελω ναμπω στην συνομιλια?δεν αλλαζει αυτο το πραγμα?
κανεις να μου λυσει αυτη την απορια?
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

κανεις να μου λυσει αυτη την απορια?

 

Tί εννοείς ακριβώς? Όταν ανοίγεις τα sms, εκεί που αναφέρει πρόσωπο και μετά το περιεχόμενο?

 

 

Επιπλέον: εφόσον το blackberry OS 6 κατάφεραν να το στριμώξουν στα 256ΜΒ RAM του νέου Curve 3G 9300 (βίντεο στο 4'50''), γιατί όχι και στο 9700? :happy:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=zXbKARoHAEI&feature=player_embedded]YouTube - BlackBerry 6 Running on the BlackBerry Bold 9700, Pearl 3G and Curve 9300[/ame]

Edited by egoeimai
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

οπως ανοιγεις τα sms δεν λεει τα ονοματα που εχεις συνομιλησει? ξεκιναει πχ

πρωτη γραμμη - Γιωργος

δευτερη γραμμη - Μαριος

και ο τριτος που ειναι πχ ο κωστας εχει μια γραμμη σαν να ειναι κρυμμενος και πρεπει να πατησεις πανω στην γραμμη για να σου δειξει την συνομιλια του κωστα.. δεν λεει δηλαδη πουθενα στα sms το ονομα κωστας παρολο που υπαρχει .. κατω απο αυτην την γραμμη βεβαια, που τυχαια ανακαλυψα κ ελεγα που εξαφανιστηκε η συνομιλια με τον κωστα αφου δεν την ειχα σβησει

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...

Οι ρυθμίσεις σου στα μηνύματα ειναι οκ? Δλδ, display order, hide field/sent messages, κτλ.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μηνήματα>επιλογές μηνυμάτων>γενικές επιλογές>

σειρά εμφάνισης: ονομα, θέμα

εμφάνιση κεφαλίδας: σε 2 γραμμές

εμφάνιση αριθμού μηνυμάτων: μή αναγνωσμένα

απόκρυψη αρχ/σταλθ μηνυμάτων: όχι, όχι

 

Τσέκαρε τα παραπάνω, αν και δεν ξέρω αν φταίει κάποιο από αυτά.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πατησα συνδεση ιντερνετ hotspot οποτε τωρα δεν χρεωνομαι στην καρτα και μπενω μονο μεσω wifi.πως γινεται ομως και ενω εχω κανει αυτην την ρυθμιση και εχω κλειστο και το wifi οταν μπενω να συνομιλησω στο whatsapp να λειτουργει κανονικα? Επισης πανω δεξια στο σημα αναβοσβηνει συνεχως βελακι..αυτο σημαινει πως ειμαι συνδεδεμενη? Τι σημαινει αυτο? Δεν το κανε πριν Πως ομως αφου εχω κανω τις ρυθμισεις να μην χρεωνει? Βοηθηστε γιατι ανχωθηκα
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

έλαβα τον πρώτο μου λογαριασμό με το πακέτο BIS από τον cosmote.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί έχω χρεωθεί πλοήγηση WAP 15 ευρώ σε διάφορες μέρες και ώρες?

Τι παράξενη χρήση έχω κάνει και πως μπορώ να το ρυθμίσω ώστε να αποφύγω τις μελλοντικές χρεώσεις???

Εννοείται πως για τη χρήση Blackberry οι χρεώσεις σε όλες τις ημερομηνίες είναι 0 ευρώ.

 

Επίσης ας το επιβεβαιώσει κάποιος, νομίζω πως με ενεργοποιημένο το WI-FI και εφόσον έχεις σύνδεση παρακάμπτετε το BIS ακόμη και αν δεν έχεις ορίσει τον browser ως hotspot.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Kaνεις ν απαντησει σε μενα?γιατι απο χθες χρεωνομαι κ ποιος ξερει τι λογαριασμος θα μου ρθει..
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Πατησα συνδεση ιντερνετ hotspot οποτε τωρα δεν χρεωνομαι στην καρτα και μπενω μονο μεσω wifi.πως γινεται ομως και ενω εχω κανει αυτην την ρυθμιση και εχω κλειστο και το wifi οταν μπενω να συνομιλησω στο whatsapp να λειτουργει κανονικα? Επισης πανω δεξια στο σημα αναβοσβηνει συνεχως βελακι..αυτο σημαινει πως ειμαι συνδεδεμενη? Τι σημαινει αυτο? Δεν το κανε πριν Πως ομως αφου εχω κανω τις ρυθμισεις να μην χρεωνει? Βοηθηστε γιατι ανχωθηκα

 

Υπάρχει ο εξής απλός τρόπος για να μην "τρως" δεδομένα απο το data plan σου. Πηγαίνεις menu---->manage connections και απενεργοποιείς την πρώτη επιλογή που είναι ο πάροχος κινητής τηλεδψνίας στην οποία ανήκεις. Αμέσως απο κάτω ενεργοποιεις το WiFi και συνδέεσαι στο δίκτυο που θα βρείς. Όταν θελήσεις να ξαναενεργοποιήσεις τη σύνδεση του κινητού σου θα κάνεις την αντίστροφη διαδικασία.

 

Ελπίζω να βοήθησα

 

Μην αγχώνεσαι για τις χρεώσεις, τα ΒΒ έχουν μεγάλη συμπίεση. Να φανταστεις οτι εχω οριο 250 ΜΒ οριο και με το ζορι καταναλώνων 25-35 ΜΒ το μήνα με πολύ χρήση κιόλας.

Edited by moment_v
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβατε την ερωτηση μου..

εχω κατεβασει το whatsapp και ενω εχω βαλει να μπενει ιντερνετ μονο μεσω wifi εχω ενεργοποιησει δηλαδη στις ρυθμισεις αυτο που μου ειπατε το hotspot οσες φορες ανοιγω το whatsapp βλεπω το σηματακι βελακι ν αναβοσβηνει πανω δεξια που σημαινει οτι χρεωνομαι στην καρτα και δεν μπενει μεσω wifi.γιατι συμβαινει αυτο ? και δεν εχω ενεργοπιησει BIS opote χρεωνομαι.δεν εχω καθολου δωρεαν ιντερνετ στο κινητο γι αυτο και θελω να μπενω μονο μεσω wifi

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Όταν η συσκευή (9700) μπαίνει στη θήκη της είναι ρυθμισμένη να κλειδώνει αυτόματα. Υπάρχει τρόπος να οριστεί να ξεκλειδώνει επίσης αυτόματα μόλις βγεί από η θήκη; Τώρα τη βγάζω απο τη θήκη και πρέπει πρώτα να την ξεκλειδώσω για να τη χρησιμοποιήσω εκτός αν πρέπει να απαντήσω σε εισερχόμενη κλήση κάτι που το επιτρέπει. Δεν έχω καταφέρει να βρω τη ρύθμιση. Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

 

Επίσης καμία πρόταση για καλή εφαρμογή καιρού;

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Αν η θήκη είναι το holster της BB, τότε πρέπει να ξεκλείδώνει αυτόματα, όλα μου τα ΒΒ το έκαναν
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα...

 

Σημερα μου ηρθε ι λογαριαμος της Vodafone και εκπλικτος ειδα πως ειχα 27 κλησεις προς Internet διαρκειας 5 περιπου ωρων, τα kbytes ηταν περιπυ 2500 και το συνολο αυτων 29 ευρω.(λεω περιπου διοτι δεν εχω μπροστα μου τον λογαριασμο)

 

Να σημειωσω πως εχο απλη συνδεση κινητης τηλεφωνειας χωρις internet. Με το ΒΒ μπαινω στο internet απο το σπιτι μου που εχω wifi και σε αλλα σημεια οπου υπαρχει ασυρματο internet.

 

Ο explorer που μπαινω ειναι του ΒΒ και εχω επιλεξει ως προγραμμα περιηγησης στις ρυθμισεις το hotspot. Μπαινω επισης και στο im+(messenger).

Αυτες οι κλησεις προς Internet πως μπορει να προεκυψαν και τι μπορω να κανω για να μην προκειψουν ξανα.

Ευχαριστω !!!

Edited by manosc4
Link to comment
Share on other sites

Αν η θήκη είναι το holster της BB, τότε πρέπει να ξεκλείδώνει αυτόματα, όλα μου τα ΒΒ το έκαναν

 

Η θήκη είναι η δική του αλλά δεν ξεκλειδώνει βγάζοντάς το, ενώ κλειδώνει όταν τοποθετείται σε αυτήν. Στο manual δεν κατάφερα να βρω την απάντηση.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ΙΜ έμπαινε με τη σύνδεσή σου;

 

σκεφτηκα αυτο που λες και απενεργοποιωντας την συνδεση του δικτυου κινητης τηλεφωνιας εμπαινα και παλι κανονικα στο im+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...