Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι έκανες πριν βγάλεις την μπαταρία? Έκανες κάτι εγκατάσταση?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Ειχα παρατηρησει οτι δεν ερχονταν τα email μου και θεωρησα ότι κόλησε και ετσι εκλεισα το κινητο, εβγαλα την μπαταρια και την ξαναεβαλα. Εκ τοτε τιποτα. Το εβαλα τωρα και να φορτισει και πάλι τα ιδια. Αναβοσβηνει γρηγορα μονο η λυχνία σε κόκκινο χρώμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο παρά να περάσεις μία βόλτα από το FAQ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

myescapology, για τυχόν απορίες δε χρειάζεται να ανοίγεις νέο θέμα όταν ήδη υπάρχουν κατάλληλα.

 

Το τηλέφωνό σου φαίνεται πως είναι bricked/nuked, δηλαδή συνέβη κάποιο σοβαρό σφάλμα λογισμικού και δε μπορεί να κάνει boot. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων μπορείς να το επαναφέρεις ο ίδιος, αλλά χάνονται όλα τα δεδομένα που έχει η συσκευή καθώς και οι εφαρμογές που έχεις εγκαταστήσει.

 

Μια απλή μέθοδος, είναι να εγκαταστήσεις μια συμβατή έκδοση λογισμικού του τηλεφώνου σου στον υπολογιστή και να τρέξεις τον Loader. Στη συνέχεια, συνδέεις το τηλέφωνο με το καλώδιο και προσέχεις το εξής: καθώς το τηλέφωνο είναι σε loop και συνεχώς κάνει reboot και αναβοσβήνει το led, θα υπάρξουν σημεία που θα το "δει" ο υπολογιστής και θα το εμφανίσει σαν συνδεδεμένο στον loader. Ζητούμενο είναι να προλάβεις να πατήσεις το next όταν θα εμφανιστεί σαν συνδεδεμένο.

 

Εάν δε βγάλεις άκρη, θα βρεις άπειρα guides για nuked και bricked blackberries στο google.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο bug που είδα αυτές τις ημέρες.

Πολλές φορές (όχι πάντα), όταν γράφω ένα sms και σβήσω κάποιους χαρακτήρες λόγω λάθους, έπειτα ότι χαρακτήρα και να πατάω, δεν εμφανίζεται τίποτα!

Πρέπει να πάω πίσω και πάλι από την αρχή.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο?

κι εγω το παθαινω με την τελευταια εκδοση.. εγω κανω εναλλαγη γλωσσας και διορθωνεται ή απλα βγαινω και ξαναμπαινω στο σμς

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην διαδικτυακή παρέα!

 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποια εφαρμογή που να μπορεί να μπλοκάρει τα εισερχόμενα sms. Έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή, την Call Control η οποία όμως μπλοκάρει μόνο εισερχόμενες κλήσεις, με βάση τους αριθμούς που καταχωρείς. Κάτι αντίστοιχο υπάρχει για sms?

 

Ευχαριστώ πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θες να μπλοκάρεις μόνο συγκεκριμένους αριθμούς, έτσι;

 

ακριβώς, για την ακρίβεια 2 συγκεκριμένους αριθμούς μόνο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις που μπορω να αγοράσω μία θήκη σας αυτή που έδινε η συσκευασία για blackberry bold 9700. Είχα την λευκή (αφού έχω το λευκό 9700) και την έχασα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανεις που μπορω να αγοράσω μία θήκη σας αυτή που έδινε η συσκευασία για blackberry bold 9700. Είχα την λευκή (αφού έχω το λευκό 9700) και την έχασα. Ευχαριστώ

 

Στο Πλαίσιο 20 ευρώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο 20 ευρώ

 

Απατεώνες!!! Μπες εδώ και δες ένα σε λιγότερο από τα μισά http://cgi.ebay.com/WHITE-Leather-Holster-Case-BlackBerry-Bold-9700-/130448272873?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item1e5f52ade9

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την θήκη που είχε στο κουτί που αγόρασα, δεν την έχει το πλαίσιο. Καμία μεγάλη αλυσίδα. Κι αυτή η rim δεν έχει αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Nέο leak για 6αρι OS/9700

 

http://*****berry.com/leaked-os-6-0-0-358-blackberry-bold-9700

 

Το εγκατέστησα και θα τσεκάρω σύντομα διαφορές!

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Nέο leak για 6αρι OS/9700

 

http://*****berry.com/leaked-os-6-0-0-358-blackberry-bold-9700

 

Το εγκατέστησα και θα τσεκάρω σύντομα διαφορές!

 

Περιμένουμε αναλυτικό review.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Nέο leak για 6αρι OS/9700

 

http://*****berry.com/leaked-os-6-0-0-358-blackberry-bold-9700

 

Το εγκατέστησα και θα τσεκάρω σύντομα διαφορές!

 

Το έχω εγκαταστήσει από το απόγευμα και οι πρώτες εντυπώσεις μου δεν είναι ενθουσιώδεις, αλλά βλέπω ότι έχει αρχίσει να στρώνει το OS 6 σιγά σιγά.

Το μενού έχει κάποιο ελαφρύ (όχι ενοχλητικό) lag κάποιες φορές.

Για να δουλέψει το Facebook v1.9 με τα Social Feeds πρέπει να εγκατασταθεί η έκδοση για μη υποστηριζόμενες χώρες του AppWorld που υπάρχει στο : blackberry.com/facebook και όχι από άλλο OTA link ή jad αρχείο.

Η μπαταρία δεν έχει εμφανίσει ακόμα κάτι το ανησυχητικό.

Δοκίμασα να εγκαταστήσω το AppWorld v 2.0.0.36. Η εγκατάσταση έγινε κανονικά, αλλά δε μου το εμφανίζει πουθενά για να δω αν δουλεύει ή όχι (ούτε στα 3rd party apps).

Τα νέα μενού μου αρέσουν πολύ και αλλάζουν το feeling της συσκευής.

Ο internet browser δεν τα πάει και άσχημα. Μπορεί βέβαια και πολύ καλύτερα.

Η επιλογή των connection settings και των προφίλ στην homescreen ήταν κάτι που ήθελα και μου αρέσει.

Από εφαρμογές δεν έχω εγκαταστήσει ακόμα τίποτα, γιατί θέλω να το διατηρήσω καθαρό ώστε να φανούν οι πιθανές αδυναμίες του λογισμικού.

Με WiFi δίκτυο συνδέθηκε ταχύτατα.

Τα Service Books δεν παρουσίασαν κάποιο πρόβλημα στην εγκατάστασή τους και η σύνδεση με το δίκτυο (αν και πήρε λίγο χρόνο παραπάνω την πρώτη φορά) έγινε απροβλημάτιστα.

Αν και θα μου λείψουν κάποια χρήσιμα εργαλεία της v5 (πχ AppWorld, themes), εάν δε βγάλει σημαντικά προβλήματα θα την κρατήσω.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα πρόγραμμα που μετράει την μνήμη και πες μας εάν έχει ακόμα memory leak.

Επίσης βίντεο mp4 επεξεργασμένα τα παίζει με ήχο?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα προτείνεις φίλε μου γι' αυτή τη δουλειά ?

Έβαλα κάποια .avi που έχουν και αρκετά μεγάλο μέγεθος (περίπου 300mb) δίχως επεξεργασία κατευθείαν από το pc και τα έπαιξε αξιοπρεπέστατα (με ήχο), ενώ με το OS 5 ζοριζόταν πολύ. Ιδιαίτερα μεγάλη διαφορά έχει όταν θες να πας σε συγκεκριμένο σημείο του video, όπου πριν απλά ήθελε πάνω από 1 λεπτό (στα παραπάνω που αναφέρω) και τώρα το κάνει σχεδόν άμεσα (2-3 sec).

Αν προλάβω θα μετατρέψω το απόγευμα κάποιο .mp4 για να σου πω τα αποτελέσματα.

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ποιό πρόγραμμα προτείνεις φίλε μου γι' αυτή τη δουλειά ?

Έβαλα κάποια .avi που έχουν και αρκετά μεγάλο μέγεθος (περίπου 300mb) δίχως επεξεργασία κατευθείαν από το pc και τα έπαιξε αξιοπρεπέστατα (με ήχο), ενώ με το OS 5 ζοριζόταν πολύ. Ιδιαίτερα μεγάλη διαφορά έχει όταν θες να πας σε συγκεκριμένο σημείο του video, όπου πριν απλά ήθελε πάνω από 1 λεπτό (στα παραπάνω που αναφέρω) και τώρα το κάνει σχεδόν άμεσα (2-3 sec).

Αν προλάβω θα μετατρέψω το απόγευμα κάποιο .mp4 για να σου πω τα αποτελέσματα.

 

To meterberry είναι καλό για να δεις το memoryleak

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το εγκαταστήσω και σας θα πω τις εντυπώσεις μου.

 

edit : Μετά την εγκατάσταση του meterberry v2.5 μου δείχνει 71MB program memory.

Edited by Don Karlos

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την θήκη που είχε στο κουτί που αγόρασα, δεν την έχει το πλαίσιο. Καμία μεγάλη αλυσίδα. Κι αυτή η rim δεν έχει αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.

 

Στο Πλαίσιο της οδού Στουρνάρη την αγόρασα εγω 20 ευρώ. Σε ποιό Πλαισιο πήγες και δεν τη βρηκες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο της Αγίας Παρασκευής ρώτησα. Μου ανέφεραν ότι κανένα κατάστημα δεν έχει τις θήκες που δίνει η RIM στην αρχική συσκευασία. Μου είπαν ότι το μόνο που έχουν να μμου δείξουν είναι θήκες με κλιπ ζώνης. Αυτό συγκεκριμένα http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/RIM-Leather-Case-Holster-95xx-Black-534955.htm . Και βέβαια μόνο σε μαύρο. Είναι πραγματικά κρίμα να μην έχει μία σοβαρή after sales πολιτική η RIM στην Ελλάδα. Τόσο παρακατιανούς μας θεωρεί????? Ούτε App store, ούτε κανονικό service.....
Link to comment
Share on other sites

Η RIM παγκοσμίως (μέχρι και στον Καναδά) έχει την ίδια πολιτική με αυτή που ακολουθεί στην Ελλάδα - πρόσβαση σε service point έχεις μόνο μέσω του παρόχου.

 

Εγώ πάντως είχα πάρει από Πλαίσιο την αυθεντική θήκη που είχε το Storm στην αρχική συσκευασία, οπότε μάλλον κάτι σου είπαν λάθος...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...