Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το 3G ειναι με κεφαλαια καπλα δεν μπορω να ενεργοποιησω τα mail.μου λεει οτι θελει εναν κωδικο ενεργοποιησης enterpriser.τι ειναι αυτο?που τον βρισκω αυτον τον κωδικο?εχω μπερδευτει.ειμαι καινουριος γι'αυτο please help
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια το 3G ειναι με κεφαλαια καπλα δεν μπορω να ενεργοποιησω τα mail.μου λεει οτι θελει εναν κωδικο ενεργοποιησης enterpriser.τι ειναι αυτο?που τον βρισκω αυτον τον κωδικο?εχω μπερδευτει.ειμαι καινουριος γι'αυτο please help

 

To "μουρο" διπλα στο 3G το βλεπεις? η απλα σκετο 3G? αν δεν το βλεπεις, δεν εχεις φτιαξει το BIS (Blackbery Internet Service).:O

it's just the way the game is played....:spider:
Link to comment
Share on other sites

ολα οκ με τη συνδεση.μου εκαναν συνδεση bes ενω ειχα πει bis. απιστευτο.τελοσ παντων, με το appworld τι γινεται ρε παιδια? εκανα αυτο που λενε στο blackberry-experts αλλα τιποτα.δειχνει οτι φορτωνει κανονικα αλλα εικονιδιο δε βγαινει.εχω το 9700.το εχει εγκαταστησει κανεις?επισης τα .cod αρχεια πως τα κανω εγκατασταση?thnx:)
Link to comment
Share on other sites

καλή ερώτηση, με το SAR τι γίνεται?

 

Επίσης θέλω μια τιμια απάντηση απο τους κατόχους..

Σε θέμα ΤΗΛΕΦΩΝΟ (δηλαδή ποιότητα επικοινωνίας) έχει βελτιωθεί?

Γιατι με το Curve που είχε (2 παρακαλώ είχα) ήταν πολύ κατώτερα απο τα E series Νοκια που είχα. Τι εννοώ? Δεν με άκουγαν καθαρά, δεν τους άκουγα εγώ καθαρά.

 

Ευχαριστώ παιδια,

Link to comment
Share on other sites

Έχει 1.36 . Δεν το λες και λίγο, αλλά εντάξει. Βέβαια από τα blackberries μόνο το Storm έχει χαμηλό sar (0,47) και το curve 8900 (0,65).

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία και Χρόνια Πολλά. Το τηλέφωνο το έχει φέρει κάποια από τις τρεις εταιρίες κινητής? Ξέρετε κάτι κυρίως για την Cosmote?

Ευχαριστώ πολύ.

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία και Χρόνια Πολλά. Το τηλέφωνο το έχει φέρει κάποια από τις τρεις εταιρίες κινητής? Ξέρετε κάτι κυρίως για την Cosmote?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Xρόνια πολλά..! Εγώ ρώτησα χθες στη Vodafone αλλά το παίζουν κινέζοι. Το μόνο που είπαν ύστερα από πίεση ήταν αόριστα μέσα στον Ιανουάριο. Για να δούμε...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα,για καποιο λογο δε μου κατεβαζει το blackberry app world!μου λεει οτι η συσκευη δεν εχει τα απαραιτητα system requirements.δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..για να μη ρωτησετε εχω ενεργοποιημενη την υπηρεσια blackberry στο προγραμμα κινητης τηλεφωνιας που εχω και δουλευουν ολα αψογα.αν καποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει
Link to comment
Share on other sites

Στο vnp.gr μπορεις να το βρεις με συνδεση ή επιδοτηση Vodafone, καθώς και σκέτη συσκευή.

 

 

Xρόνια πολλά..! Εγώ ρώτησα χθες στη Vodafone αλλά το παίζουν κινέζοι. Το μόνο που είπαν ύστερα από πίεση ήταν αόριστα μέσα στον Ιανουάριο. Για να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Στο vnp.gr μπορεις να το βρεις με συνδεση ή επιδοτηση Vodafone, καθώς και σκέτη συσκευή.

 

Καλό αυτό..! Αλλά πως γίνεται να το έχουν αυτοί και να μην το έχει διαθέσιμο και η Vodafone..? Εντύπωση μου κάνει... Και η επιδότηση είναι ακριβώς η ίδια ή δεν τους νοιάζει και αν σε χάσουν από πελάτη..? Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος από Vodafone, πέρσι είχα 298 ευρώ επιδότηση και πήρα το SE C905 σχεδόν τσάμπα... ;)

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει 1.36 . Δεν το λες και λίγο, αλλά εντάξει. Βέβαια από τα blackberries μόνο το Storm έχει χαμηλό sar (0,47) και το curve 8900 (0,65).

 

Τι ειναι το sar;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το sar;

 

Ο ειδικός ρυθμός απορρόφησης (SAR - Specific absorption rate) αποτελεί μέγεθος που εκφράζει το ρυθμό απορρόφησης της ακτινοβολίας ραδιοσυχνοτήτων από τους ιστούς του ανθρώπινου σώματος. Εκτεταμένη χρήση του μεγέθους γίνεται στα κινητά τηλέφωνα και οι κατασκευαστές αναγράφουν τον αντίστοιχο ειδικό ρυθμό απορρόφησης στο συνοδευτικό εγχειρίδιο για τις συσκευές που παράγουν.

 

Ο ειδικός ρυθμός απορρόφησης μετριέται πλέον με καθιερωμένη μέθοδο για τις συσκευές κινητής τηλεφωνίας που κυκλοφορούν στο εμπόριο η οποία προκύπτει από οδηγίες διεθνών οργανισμών. Πολλές φορές οι οδηγίες υιοθετούνται από κράτη και περιλαμβάνονται στη νομοθεσία των κρατών αυτών. Για την Ευρωπαϊκή Ένωση το όριο που υιοθετείται για τις συσκευές είναι στα 2 W/kgr που περιλαμβάνεται σε όγκο που αντιστοιχεί σε 10 γραμμάρια ιστού, ενώ στις ΗΠΑ το όριο βρίσκεται στο 1,6 W/kgr ανά 1 γραμμάριο ιστού. Για τον γενικό πληθυσμό, όπου δε συμπεριλαμβάνεται η χρήση κινητών τηλεφώνων ή η εργασία σε χώρους όπου υπάρχει ακτινοβολία, το όριο βρίσκεται στα 0,08W/kgr που αντιστοιχεί σε μια μέση τιμή που απευθύνεται στο σύνολο του χώρου και σε καθορισμένο από τα πρότυπα και τις οδηγίες χρονικό διάστημα (το οποίο διαφέρει ανά πρότυπο). Σημειώνεται ότι στα 4 W/kgr (διπλάσιο από την οδηγία για την ΕΕ) βρίσκεται το κατώφλι όπου εμφανίζονται στον άνθρωπο βιολογικά φαινόμενα που οφείλονται σε αύξηση της θερμοκρασίας.

 

[ame=http://el.wikipedia.org/wiki/SAR]Source [/ame]

Link to comment
Share on other sites

επειδη εφαγα αδικο χρονο με το error "907 Invalid COD" και ουσιαστικα δεν μπορουσα να εγκαταστησω 9 στα 10 apps να πω οτι η λυση ηταν πολυ απλουστερη απο ολα τα solutions που διαβασα. ουτε το bug στα documents 2 go εφταιγε ουτε το OS το οποιο εκανα αναβαθμιση σε .421.

 

ηταν απλα θεμα browser. δεν ξερω πως υπηρχε η λαλακια browser της vodafone σαν default browser (την συσκευη δεν την αγορασα απο την vodafone). με το που το αλλαξα στα options και εβαλα τον internet browser τα google maps εγκατασταθηκαν αμεσως... ελπιζω οποιος εχει το ιδιο προβλημα τουλαχιστο να μπορεσει να δοκιμασει αυτο πριν ταλαιπωρηθει με οτιδηποτε αλλο.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εμενα μου κραταει 2 μερες το λιγοτερο με αρκετα mail και internet αλλα μετρια χρηση σαν κινητο.
Link to comment
Share on other sites

https://www.blackberry.com/Downloads/entry.do?code=3210DDBEAA16948A702B6049B8D9A202

 

Η WIND έχει βγάλει το λογισμικό και επίσημα στο site της. Προφανώς δεν αργεί πολύ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..!!

μια ερωτηση...επειδη με ενδιαφερει το κινητο..!!θα ηθελα να ρωτησω κατι...!

αν το παρω σαν σκετη συσκευη....χωρις πακετο δεδομενων..!!το κινητο δεν θα μπαινει απο μονο του στο ιντερνετ..!??

Link to comment
Share on other sites

οχι θα σου ειναι αχρηστο....

χρειαζεσαι σιγουρα ενα πακετο δεδομενων.

εκτος αμα θελεις να παιρνεις μονο τηλ/sms.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...