Jump to content

Πως να σπάσετε το S-Class στα LG Arena / Viewty Smart


mythoc
 Κοινοποίηση

Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?  

10 members have voted

  1. 1. Ποια εικονίδια για το custom firmware μου?

    • Windows Style
      6
    • BL40 style
      4


Recommended Posts

Παιδια οι εκδοσεις αυτες εχουν ελληνικα η οχι ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 513
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mythoc, η V10_P που έχεις είναι η Γερμανική ή η Αγγλική??

 

είναι η γερμανική.

 

Παιδια οι εκδοσεις αυτες εχουν ελληνικα η οχι ?

 

Ναι.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη κανω download στο κινητο.αντε να δουμε τι θα γινει...για αρχη αλλαξα μονο τον κυβο και το background.

αγαπητε φιλε mythos δυστυχως δεν μπορω να κατεβασω απο rapidshare.ευχαριστω παντως.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

είναι η γερμανική.

 

χμμ εγώ έχω την Αγγλική. Είναι ΟΛΟΙΔΙΑ με την Γερμανική. Λες να υπάρξει κανένα πρόβλημα με τα αρχεία αν περάσω το custom firmware?

Link to comment
Share on other sites

χμμ εγώ έχω την Αγγλική. Είναι ΟΛΟΙΔΙΑ με την Γερμανική. Λες να υπάρξει κανένα πρόβλημα με τα αρχεία αν περάσω το custom firmware?

 

υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνει αυτό... ένας τύπος σε κάποιο φορουμ είχε την αγγλική και όταν πέρασε παρόμοια αρχεία με τα δικά μου, είχε το error 'version mismatch'. Αλλά μπορεί να είχε κάνει αυτός κάτι λάθος φυσικά. Αμα δεν δοκιμάσουμε δεν θα μάθουμε ποτέ! Ενα back-up και μια δοκιμή θα λύσουν τέτοιες απορίες.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

χμμ είμουν στην v10p_00 αλλά φλάσαρα στην v10h που έχει το tagit δηλαδή πρέπει να φλασάρω στην v10p πάλι?

 

Το tagit δουλεύει κανονικά φίλε..;

 

Αν ναι, mythoc υπάρχει περίπτωση να το πάρουμε από την V10h και να το προσθέσουμε στην V10P...;

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Το tagit δουλεύει κανονικά φίλε..;

 

Αν ναι, mythoc υπάρχει περίπτωση να το πάρουμε από την V10h και να το προσθέσουμε στην V10P...;

 

δεν θα το επειχειρήσω, τουλάχιστον σε αυτην την έκδοση.. δεν υπάρχει tag-it στην νέα γερμανική.... επίσης δεν θα βάλω background στις επαφές, αλλά θα ανεβάσω στο μέλλον τον τρόπο για να το κάνετε μόνοι σας. Ανεβάζω τα αρχεία στο rapidshare αυτην την στιγμή.. edit(γύρο στa 700mb βγάινουν :S)

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου προσπάθεια στέφθηκε με απόλυτη απιτυχία!

Δείτε βιντεο

 

μπράβο φίλε, αφού δούλεψε και στο gc900 ίσως πρέπει να αλλάξει όνομα το τόπικ.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Το tagit δουλεύει κανονικά φίλε..;

 

Αν ναι, mythoc υπάρχει περίπτωση να το πάρουμε από την V10h και να το προσθέσουμε στην V10P...;

 

δουλέβει,αλλά δεν θα περάσω πάλι την v10p την γερμανική για να με σίγουρος ότι η custom θα δουλέψει και να μην έχω προβλήματα....

 

Η πρώτη μου προσπάθεια στέφθηκε με απόλυτη απιτυχία!

Δείτε βιντεο

 

ωραίες φωτό έβαλες....μου αρέσουν τα μάτια της γκόμενας....:D

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

'Ετοιμα τα links! :D
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

'Ετοιμα τα links! :D

 

thanks! το part1,2,3 custpartapm τι είναι? γιατί βλέπω και από πάνω customfirmware

 

edit: κατάλαβα τώρα....θα ακολουθήσω αυτά που γράφεις(φλάσαρα στην γερμανική) και θα ποστάρω αν όλα πήγαν καλά!

 

edit: μόνο το πρώτο μέρος δούλεψε.... στο βήμα που λέει να βάλεις custpartapm μου βγάζει

Start boot process.

Device synchronized.

Using: Faster CRC, Skipping Empty blocks , Skip data CRC , Skip protocol CRC

Process time was 31.2 sec.

 

Timeout occured during packet reception

Channel 1 is succesfully closed.

 

οι τιμές είναι αυτές που γράφεις....το πρώτο μέρος δούλεψε,άλλαξαν τα εικονίδια

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

μπράβο φίλε, αφού δούλεψε και στο gc900 ίσως πρέπει να αλλάξει όνομα το τόπικ.

Η επιθυμία σας- διαταγή :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση λαθους..η ολικη επαναφορα γινεται απλα με ενα φλασαρισμα???

 

τωρα ειδα το τοπικ κ θα ασχοληθω μεσα στο σ/κ με το ενδιαφερον εγχειρημα..!!

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση λαθους..η ολικη επαναφορα γινεται απλα με ενα φλασαρισμα???

 

τωρα ειδα το τοπικ κ θα ασχοληθω μεσα στο σ/κ με το ενδιαφερον εγχειρημα..!!

 

ή με φλασάρισμα, ή κρατώντας back-up των αρχείων μέσω του FlashTool (δηλαδή αντι για download επιλέγουμε upload για να ανεβάσουμε τα αρχεία στο PC απο το κινητό).

 

edit: μόνο το πρώτο μέρος δούλεψε.... στο βήμα που λέει να βάλεις custpartapm μου βγάζει

Start boot process.

Device synchronized.

Using: Faster CRC, Skipping Empty blocks , Skip data CRC , Skip protocol CRC

Process time was 31.2 sec.

 

Timeout occured during packet reception

Channel 1 is succesfully closed.

 

οι τιμές είναι αυτές που γράφεις....το πρώτο μέρος δούλεψε,άλλαξαν τα εικονίδια

 

μμμ, δοκίμασες να βγάλεις το usb και να το ξαναβάλεις? Θα το ψάξω λίγο και θα σε ενημερώσω αν βρώ λύση. Αν κανεις άλλος έχει αυτό το πρόβλημα ας το ποστάρει για να βρούμε πιο εύκολα τι φταίει!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

ή με φλασάρισμα, ή κρατώντας back-up των αρχείων μέσω του FlashTool (δηλαδή αντι για download επιλέγουμε upload για να ανεβάσουμε τα αρχεία στο PC απο το κινητό).

 

 

 

μμμ, δοκίμασες να βγάλεις το usb και να το ξαναβάλεις? Θα το ψάξω λίγο και θα σε ενημερώσω αν βρώ λύση. Αν κανεις άλλος έχει αυτό το πρόβλημα ας το ποστάρει για να βρούμε πιο εύκολα τι φταίει!

 

ναι το δοκίμασα πολλές φορές το έκλεισα το άνοιξα άλλαξα μέχρι και usb,δεν νομίζω να φταίει αυτό γιατί μπαίνει κανονικά σε flash mode...το πρώτο μέρος το έκανε τέλεια με την πρώτη και όλα οκ...νομίζω ότι κάτι φταίει στο δεύτερο μέρος με τις τιμές δεν ξέρω...η έκδοση που είχα είναι η γερμανική η P όπως μου είπες...ευχαριστημένος είμαι πάντως μπορεί να μην έχω αθόρυβη κάμερα,αλλά τα φόντα και τα εικονίδια αλλάξανε.ωραία χρώματα! είναι πολύ εύκολη διαδικασία την συνιστώ.μην φοβάστε να το κάνετε.αν αρχίσει να φλασάρει το κινητό όλα καλά....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκίμασα πολλές φορές το έκλεισα το άνοιξα άλλαξα μέχρι και usb,δεν νομίζω να φταίει αυτό γιατί μπαίνει κανονικά σε flash mode...το πρώτο μέρος το έκανε τέλεια με την πρώτη και όλα οκ...νομίζω ότι κάτι φταίει στο δεύτερο μέρος με τις τιμές δεν ξέρω...η έκδοση που είχα είναι η γερμανική η P όπως μου είπες...ευχαριστημένος είμαι πάντως μπορεί να μην έχω αθόρυβη κάμερα,αλλά τα φόντα και τα εικονίδια αλλάξανε.ωραία χρώματα! είναι πολύ εύκολη διαδικασία την συνιστώ.μην φοβάστε να το κάνετε.αν αρχίσει να φλασάρει το κινητό όλα καλά....

 

υπάρχει φυσικά και η πιθανότητα να πήγε κάτι στραβά στο upload ή και στην συμπίεση... πριν λίγο σε μένα δούλεψε κανονικά πάντως :wacko: περίεργο...

 

λοιπόν για δοκίμασε να κάνεις upload στο pc σου τις τιμές αυτες. μόλις το κάνεις, άνοιξε με το WinImage αυτό που θα σου έρθει στο pc, καντο μια αντιγραφή για back-up και μετά βάλε τον φάκελο event sounds απο το δικό μου αρχείο (μέσω σύρσιμου από ένα παράθυρο WinImage στο άλλο, δηλαδή να έχεις ανοιχτά και το δικό μου και το αρχείο που ανέβασες). Αν κάπου κολλήσεις ρίξε ενα reply!edit: Α! μη ξεχάσεις να κάνεις save μέσω του WinImage αφού τα αντιγράψεις!! καλή τύχη!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε mythos εχω ενα προβλημα με τα εικονιδια.

ενω σε ολο το λογισμικο τα εικονιδια εχουν αλλαξει(εβαλα τα windows style) στην οθονη συντομευσης τα εικονιδια ειναι ακομα τα παλια.

σε ποιο .vui πρεπει να δω αν υπαρχουν τα καινουρια εικονιδια?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε mythos εχω ενα προβλημα με τα εικονιδια.

ενω σε ολο το λογισμικο τα εικονιδια εχουν αλλαξει(εβαλα τα windows style) στην οθονη συντομευσης τα εικονιδια ειναι ακομα τα παλια.

σε ποιο .vui πρεπει να δω αν υπαρχουν τα καινουρια εικονιδια?

 

καλα που μου το θύμισες ξέχασα να το γράψω.

 

Πρέπει να αλλάξεις αυτά τα αρχεία.

 

pl_call_normal.png

pl_contacts_normal.png

pl_message_normal.png

pl_menu_normal.png

 

αυτά τα αρχεία βρίσκονται 4 φορές το καθένα στα AMD_OEM\VUI\IdleContacts,IdleWidget,IdleShortcut,IdleMultimedia

 

πρέπει και στα 4 αυτά αρχεία να περάσεις τα εικονίδια που θες αντικαθιστόντας αυτά που ήδη υπάρχουν. (όπως και το background του κύβου!). καλή τύχη!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

καλα που μου το θύμισες ξέχασα να το γράψω.

 

Πρέπει να αλλάξεις αυτά τα αρχεία.

 

pl_call_normal.png

pl_contacts_normal.png

pl_message_normal.png

pl_menu_normal.png

 

αυτά τα αρχεία βρίσκονται 4 φορές το καθένα στα AMD_OEM\VUI\IdleContacts,IdleWidget,IdleShortcut,IdleMultimedia

 

πρέπει και στα 4 αυτά αρχεία να περάσεις τα εικονίδια που θες αντικαθιστόντας αυτά που ήδη υπάρχουν. (όπως και το background του κύβου!). καλή τύχη!

 

δεν εννοω αυτα τα εικονιδια,εννοω τα εικονιδια των συντομευσεων πχ ιστορικο κλησεων ή δημιουργια μηνυματος.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

δεν εννοω αυτα τα εικονιδια,εννοω τα εικονιδια των συντομευσεων πχ ιστορικο κλησεων ή δημιουργια μηνυματος.

 

α συγγνώμη λάθος κατάλαβα! Δεν το έχω ψάξει ακόμα. Θα ενημερώσω αν βρώ κάτι!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Μια custom έκδοση κυκλοφόρησε εδώ και λίγες μέρες από τον SERJ,

download link: http://narod.ru/disk/15080507000/V10P_00.kdz.html

 

Την δοκιμάσα και περιέχει, καινούριο 3d εικονίδιο στην μπαταρία, τα εικονίδια του BL40 και lockscreen σαν του iphone. Επίσης έχει και ενα custom cube. έχουν αλλαχθεί τα δικαιώματα για τις java εφαρμογές, πλεον είναι 100% προσβάσιμες. αθόρυβη λειτουργία κάμερας και skin στο ραδιόφωνο. έχει αλλάξει τις εικόνες στις οθόνες εκκίνησης και απενεργοποίησης (δεν μου άρεσαν:P). Flash μόνο με UpTestEx!! Πανεύκολος τρόπος για φλασάρισμα. Θα ποστάρω οδηγίες σε λίγο!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

α συγγνώμη λάθος κατάλαβα! Δεν το έχω ψάξει ακόμα. Θα ενημερώσω αν βρώ κάτι!

 

τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο σε ξενα φορουμ βρηκα οτι τα εικονιδια για την οθονη συντομευσης βρισκονται εδω AMD_OEM/VUI/RES/Idle/Shorcut στο αρχειο pngarc_open.bin ομως δεν μπορω να ανοιξω το αρχειο.Μηπως εχεις βρει εσυ κατι?

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Μια custom έκδοση κυκλοφόρησε εδώ και λίγες μέρες από τον SERJ,

download link: http://narod.ru/disk/15080507000/V10P_00.kdz.html

 

Την δοκιμάσα και περιέχει, καινούριο 3d εικονίδιο στην μπαταρία, τα εικονίδια του BL40 και lockscreen σαν του iphone. Επίσης έχει και ενα custom cube. έχουν αλλαχθεί τα δικαιώματα για τις java εφαρμογές, πλεον είναι 100% προσβάσιμες. αθόρυβη λειτουργία κάμερας και skin στο ραδιόφωνο. έχει αλλάξει τις εικόνες στις οθόνες εκκίνησης και απενεργοποίησης (δεν μου άρεσαν:P). Flash μόνο με UpTestEx!! Πανεύκολος τρόπος για φλασάρισμα. Θα ποστάρω οδηγίες σε λίγο!

 

hmmm καποιο άλλο link για κατέβασμα? γιατί μου ζητάει να εγκαταστήσω κάτι στο firefox αυτό το λινκ...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

hmmm καποιο άλλο link για κατέβασμα? γιατί μου ζητάει να εγκαταστήσω κάτι στο firefox αυτό το λινκ...

 

θα την ανεβάσω και rapidshare.

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...