Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
μιας και το ανεφερες για το HDTWEAK υπαρχει κατι που να μην το πειραξουμε?

 

Δεν το χρησιμοποιώ γιατί είναι ένα project που δεν τελείωσε και είχε αρκετά προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ γιατί είναι ένα project που δεν τελείωσε και είχε αρκετά προβλήματα.

 

για να κλεισω το off-topic,το bsbtweaks μπορω να το βαλω στο HD ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να κλεισω το off-topic,το bsbtweaks μπορω να το βαλω στο HD ?

 

Όχι, είναι αποκλειστικά για το HD2.

 

Εντούτοις, στην προηγούμενη ερώτηση σου δεν κατάλαβα ότι μιλούσες για το HDTweak του HD αλλά για ένα άλλο HD2Tweak που έχει κυκλοφορήσει για το HD2.

 

Το HDTweak του HD μπορείς να το χρησιμοποιήσεις άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδια γιατι οταν το βαζω στο φορτιστη του αυτοκινητου να φορτισει ,μου δουλευει για πεντε λεπτα και μετα μου αναβοσβηνει το λαμπακι μια πορτοκαλι και μια πρασινο,χωρις να φορτιζει?

Ακριβώς το ίδιο μου έχει κάνει κι εμένα κάποιες λίγες φορές όμως. Έχω παρατηρήσει ότι μου το κάνει σε ταξίδια καλοκαίρια, μεσημέρια, κάτω από τον ήλιο και μόνο σε περιπτώσεις αυξημένης θερμοκρασίας μέσα στο αυτοκίνητο, αφου έχω δουλέψει ίσως και κανένα GPS πρόγραμμα και έχει ζεσταθεί αρκετά η συσκευή. Πραγματικά βράζει όταν το παρατηρήσω και αν το αφήσω να κρυώσει φορτίζει OK κανονικά μετά... Δοκίμασέ το σταματημένος τώρα που πέφτουν και οι θερμοκρασίες, πριν ξεκινήσεις οδήγηση, για παραπάνω χρόνο και νομίζω θα φορτίζει κανονικά.

Οπότε μάλλον κάτι σαν κόφτης μπαίνει και διακόπτει τη φόρτιση, για προστασία πιστεύω...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο μου έχει κάνει κι εμένα κάποιες λίγες φορές όμως. Έχω παρατηρήσει ότι μου το κάνει σε ταξίδια καλοκαίρια, μεσημέρια, κάτω από τον ήλιο και μόνο σε περιπτώσεις αυξημένης θερμοκρασίας μέσα στο αυτοκίνητο, αφου έχω δουλέψει ίσως και κανένα GPS πρόγραμμα και έχει ζεσταθεί αρκετά η συσκευή. Πραγματικά βράζει όταν το παρατηρήσω και αν το αφήσω να κρυώσει φορτίζει OK κανονικά μετά... Δοκίμασέ το σταματημένος τώρα που πέφτουν και οι θερμοκρασίες, πριν ξεκινήσεις οδήγηση, για παραπάνω χρόνο και νομίζω θα φορτίζει κανονικά.

Οπότε μάλλον κάτι σαν κόφτης μπαίνει και διακόπτει τη φόρτιση, για προστασία πιστεύω...

 

ε τοτε αυτο ειναι!!

πηραμε κομπλεξικη συσκευη!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπερβολικά ''έξυπνη" θα έλεγα. Καλύτερα δηλαδή, να αναγνωρίζει εγκαίρως μια διαφαινόμενη κατάσταση υπερθέρμανσης και πρόκλησης βλάβης και ας είναι αυτό υπερβολή.

Δεν πιστεύω να έχει τύχει σε κανέναν να αποφορτιστεί τελείως η μπαταρία λόγω της προαναφερόμενης κατάστασης άρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Σε κάθε περίπτωση προτείνω:

- φορτιστή αυτοκινήτου όχι μεγαλύτερο των 500mah αν και οι κατασκευαστές βεβαίως το γνωρίζουν και αποφεύγουν μεγαλύτερη τιμή και

- βάση αυτοκινήτου αεραγωγού για καλύτερη σκίαση καθώς και για ψύξη από τον κλιματισμό όταν απαιτηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπερβολικά ''έξυπνη" θα έλεγα. Καλύτερα δηλαδή, να αναγνωρίζει εγκαίρως μια διαφαινόμενη κατάσταση υπερθέρμανσης και πρόκλησης βλάβης και ας είναι αυτό υπερβολή.

Δεν πιστεύω να έχει τύχει σε κανέναν να αποφορτιστεί τελείως η μπαταρία λόγω της προαναφερόμενης κατάστασης άρα δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Σε κάθε περίπτωση προτείνω:

- φορτιστή αυτοκινήτου όχι μεγαλύτερο των 500mah αν και οι κατασκευαστές βεβαίως το γνωρίζουν και αποφεύγουν μεγαλύτερη τιμή και

- βάση αυτοκινήτου αεραγωγού για καλύτερη σκίαση καθώς και για ψύξη από τον κλιματισμό όταν απαιτηθεί.

 

1-βαση αυτοκινητου για τον αεραγωγο που εχεις δει?γιατι και εμενα εχω παρατηρησει οτι με gps καλοκαιρι βλεπω στις ενδειξεις του igo8 οτι εχει σταματησει να φορτιζει!και φτανω στον προορισμο μου και εχει πεσει αρκετα η μπαταρια!

2-υπαρχει καποια εφαρμογη που να καταγραφει ποσο μιλησες απο καθε αριθμο?με τα νεα προγραμματα των εταιρειων θελω να μετραει πχ τα νουμερα που ειναι βοδα και κοτε γιατι τα free λεπτα ειναι αλλα απο τα free λεπτα που δινουν πχ για την wind και σταθερα.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

βαση αυτοκινητου για τον αεραγωγο που εχεις δει?γιατι και εμενα εχω παρατηρησει οτι με gps καλοκαιρι βλεπω στις ενδειξεις του igo8 οτι εχει σταματησει να φορτιζει!και φτανω στον προορισμο μου και εχει πεσει αρκετα η μπαταρια!

 

βασικα βαση απο πακι ειχα παρει παλι απο φαναρι πολυ ωραια εκανε για ολα τα κινητα αλλα δυστηχως εσπασε !

Link to comment
Share on other sites

βασικα βαση απο πακι ειχα παρει παλι απο φαναρι πολυ ωραια εκανε για ολα τα κινητα αλλα δυστηχως εσπασε !

εννοεις με βεντουζα η εμπαινε κατευθειαν στον αεραγωγο?γιατι με βεντουζα εμενα δεν φτανει στον αεραγωγο ειναι μακρια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- φορτιστή αυτοκινήτου όχι μεγαλύτερο των 500mah αν και οι κατασκευαστές βεβαίως το γνωρίζουν και αποφεύγουν μεγαλύτερη τιμή

 

Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορεί ο φορτιστής να "σηκώσει" το φορτίο της υπερκατανάλωσης (λόγω χρήσης GPS) και δεν φορτίζει τη συσκευή, απλά τη συντηρεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

είχα αναφέρει και παλιώτερα ότι είχα πρόβλημα με το incallrecording + bluethooth , τέλος παντων το απεγκατέστησα και αν θυμάμαι καλά έκανα και hr λόγω lockscreen του cht 1.8.5 . Ομως το πρόβλημα με το bluethooth παραμένει ,δηλαδή ενώ οι συσκευές είναι paired ο καλών δεν μ ακούει όταν χρησιμοποιώ το bt .Επισης παρατήρησα χθες , όταν απενεργοποιησα το sence ότι το εικονίδιο του bt στο today screen (όχι στο toolbar) είναι ένα λευκό κουτάκι είτε ενεργό είτε ανενεργό . Εξακολουθώ να χρησιμοποιώ το cht και ένα toolbar :gfreek B brians W6.5taskbar...

Είμαι με την stock 1.66 .

Υπάρχει άλλη λύση εκτός του hr ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι να πω, δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις. Καλύτερα να κάνεις ένα hard reset και προσεχτικό στήσιμο από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Ο συγκεκριμένος τύπος βάσης (εννοώ το κομμάτι που εφαρμόζει στη πλάτη του κινητού), προκαλεί φθορά στην πάνω και κάτω αριστερή γωνία της πρόσοψης, εκεί που ακουμπάει γιατί είναι σκληρό.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κυκλοφορούν τόσες universal βάσεις που κάνουν για τις περισσότερες συσκευές (οι κλασσικές με τα μαξιλαράκια). Γιατί δεν προτιμάτε κάποιες από αυτές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από την υπερθέρμανση στο παρμπρίζ, υπάρχει περίπτωση να πάθει βλάβη η συσκευή και να κολλάει;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από την υπερθέρμανση στο παρμπρίζ, υπάρχει περίπτωση να πάθει βλάβη η συσκευή και να κολλάει;

 

Είναι γεγονός ότι δεν είναι και ότι καλύτερο. Το γεγονός ότι κολλάει είναι η "ασφάλεια" της συσκευής για να μην πάθει μόνιμη ζημιά. Καλό είναι να αποφεύγεται μιας και οι θερμοκρασίες που αναπτύσσονται εκεί κάτω από τον ήλιο και με το GPS ενεργό είναι πολύ υψηλές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι γεγονός ότι δεν είναι και ότι καλύτερο. Το γεγονός ότι κολλάει είναι η "ασφάλεια" της συσκευής για να μην πάθει μόνιμη ζημιά. Καλό είναι να αποφεύγεται μιας και οι θερμοκρασίες που αναπτύσσονται εκεί κάτω από τον ήλιο και με το GPS ενεργό είναι πολύ υψηλές.

 

Εννοώ να πάθει μόνιμη βλάβη μετά από την ηλιοθεραπεία. Ο λόγος που ρωτώ είναι γιατί κάτι κολλήματα που αναφέρω στο thead της Ωμέγα παρατηρήθηκαν μετά από υπερθέρμανση.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν έχω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις. Καλύτερα να κάνεις ένα hard reset και προσεχτικό στήσιμο από την αρχή.

 

 

να πάρω εκτός του pim και κανένα άλλο backup ή θα διαιωνίζεται το πρόβλημα ;

 

α! μήπως αν αλλάξω radio -έχω το 06 αν δεν κάνω λάθος - ;;;(θα χρειαστώ πάλι hr;)

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνιμη βλάβη δεν είναι τόσο εύκολο να πάθει. Αυτό βέβαια εξαρτάται και από την συχνότητα έκθεσης σε τέτοιες συνθήκες. Εάν η συσκευή σε κανονικές συνθήκες λειτουργίας δεν παρουσιάζει προβλήματα... δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος τύπος βάσης (εννοώ το κομμάτι που εφαρμόζει στη πλάτη του κινητού), προκαλεί φθορά στην πάνω και κάτω αριστερή γωνία της πρόσοψης, εκεί που ακουμπάει γιατί είναι σκληρό.

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είχα και έχω τις επιφυλάξεις μου για κάτι τέτοιο και γι΄αυτό τη χρησιμοποιώ μόνο κατά τη χρήση του GPS ή σε μεγάλες διαδρομές για τηλεφωνικές κλήσεις. Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω δει κάποια φθορά της συσκευής.

Για εξάλειψη κάθε κινδύνου φθοράς εξαιτίας της βάσης έψαχνα αρχικά, μια βάση σαν την παρακάτω που όμως θα ήταν αεραγωγού αλλά δυστυχώς δεν βρήκα κάτι.

 

http://www.netimes.com/shop/car-mount-cradle-for-htc-hd2-t8585-htc-leo-p-2535.html?cPath=80_731

 

Edit: @NIKOLAOS68

Είναι διαπιστωμένο αυτό που ισχυρίζεσαι; Είχες εσύ ή κάποιος άλλος αυτή την εμπειρία;

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Edit: @NIKOLAOS68

Είναι διαπιστωμένο αυτό που ισχυρίζεσαι; Είχες εσύ ή κάποιος άλλος αυτή την εμπειρία;

 

Εγώ.

Έχω πάρει από το ebay τέτοια βάση, είναι η ίδια με τη μόνη διαφορά ότι είναι με βεντούζα.

Όταν βάζεις και βγάζεις το τηλέφωνο, τρίβεται πάνω στη βάση και κάνει σημάδια εκεί που ανέφερα.

Δεν καταστρέφει το τηλέφωνο, απλώς είναι κάτι σαν γρατζουνιές και για όποιον είναι "ψείρας" είναι ενοχλητικό.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...