Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να μετακινησω εικονιδια μεσα σε φακέλους στην Εναρξη (ή να τα διαγραψω ) ???:wacko:

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως μπορώ να μετακινησω εικονιδια μεσα σε φακέλους στην Εναρξη (ή να τα διαγραψω ) ???:wacko:

 

Πήγαινε με τον Resco Explorer στον φάκελο /Windows/Start menu/Programs αφού πρώτα έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις του να βλέπεις τα rom & hidden files.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πως μπορω να αλλαξω εικονιδια που δεν αλλαζουν με τιποτα;

Οταν λεω με τιποτα το εννοω....χρησιμοποιησα το csmi και το jwmd και tools - htc sense tools - clear icon cache και παρ'ολα αυτα δεν γινεται τιποτα :mad::mad::mad:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πως μπορω να αλλαξω εικονιδια που δεν αλλαζουν με τιποτα;

Οταν λεω με τιποτα το εννοω....χρησιμοποιησα το csmi και το jwmd και tools - htc sense tools - clear icon cache και παρ'ολα αυτα δεν γινεται τιποτα :mad::mad::mad:

 

Δοκίμασε να μετονομάσεις το νέο εικονίδιο. Από HTC_calculator σε σκέτο calculator για παράδειγμα. Και μετά κάνε την αλλαγή με τα προγράμματα που ανέφερες.

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτή έχω Γιάννη, απλά επειδή το έβγαλε με ημ/νία 5/7/2010 είπα μήπως είναι κάτι καινούριο. Μάλλον κάποιο glitch με τις ημ/νίες στο site της HTC...

 

Αυτό το αρχείο δεν είναι τίποτε άλλο από μια καινούργια έκδοση του υπάρχοντος, τίποτα το αξιοσημείωτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο παιρνω το ΗD2. Εχετε μηπως κατι να μου πειτε να προσεξω ή καποια συμβουλη να μου δωσετε? Για παραδειγμα η φιλη μου πηρε το HD mini και επρεπε να φορτωσει ενα προγραμμα που λεγετε nodata για να μην χρεωνεται! πρεπει να το κανω κ εγω αυτο με το HD2???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυριο παιρνω το ΗD2. Εχετε μηπως κατι να μου πειτε να προσεξω ή καποια συμβουλη να μου δωσετε? Για παραδειγμα η φιλη μου πηρε το HD mini και επρεπε να φορτωσει ενα προγραμμα που λεγετε nodata για να μην χρεωνεται! πρεπει να το κανω κ εγω αυτο με το HD2???

 

Ναι, καλο ειναι να το εγκαταστησεις αυτο, ιδιαιτερα μαλιστα αν δεν εχεις καποιο data plan. Σε καθε περιπτωση διαβασε προσεκτικα την πρωτη σελιδα, εχει οτιδηποτε μπορει να χρειαστεις και πολλα παραπανω. Δωσε βαση στα Must Haves που εχει ποσταρει ο Ζαχαρακης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχετε μηπως κατι να μου πειτε να προσεξω ή καποια συμβουλη να μου δωσετε?

 

Διάβασε το πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόκειται για επαφή της κάρτας SIM και όχι του τηλεφώνου; Αν ναι, η ένταξη της στην καρτέλα Πρόσωπα δεν επιτρέπεπεται.

 

οχι φιλε μου οι επαφες μου ειναι ολες αντεγραμμενες στο τηλ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας με βοηθησει και μένα τον ψιλοασχετο κάποιος!!!

οπως είπα και σε προηγούμενο ποστ δεν μπορώ να βάλω επαφές, στης συντομεύσης πρόσωπα!

επιλεγω επαφη-βαζω φωτογ. αλλα τιποτα!!!

έχω ψάξει -διαβάσει πολύ,άκρη δεν βρήκα!!!:wacko:

έχω την γνήσια rom 1.66.482.1 ελ

 

παρακαλώ τα φώτα σας.ευχαριστώ

 

ξερετε καποιον με το ιδιο προβλημα????

pls help

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας! πως μπορω να αλλαξω αριστερα πανω, πανω και απ το ρολοι, να εμφανιζεται το ονομα του παροχου κινητης τηλεφωνιας μου? φορεσω την elegancia rom και τωρα στο σημειο εκεινο που πρωτα εγραφε vodafone τωρα λεει elegancia series. γινεται να το κανω να λεει ξανα vodafone?:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας! πως μπορω να αλλαξω αριστερα πανω, πανω και απ το ρολοι, να εμφανιζεται το ονομα του παροχου κινητης τηλεφωνιας μου? φορεσω την elegancia rom και τωρα στο σημειο εκεινο που πρωτα εγραφε vodafone τωρα λεει elegancia series. γινεται να το κανω να λεει ξανα vodafone?:O

 

Απο την αρχικη οθονη του τηλεφωνου πατα το κουμπι ΜΕΝΟΥ και μετα COOKIES HOME TAB EDITOR, μετα πηγαινε κατω στην επιλογη MISCELANEUS SETTINGS και πατα στο CUSTOM OPERATOR TEXT...

Eκει μπορεις να το αλλαξεις σε οτι θελεις εσυ !

Πρεπει ομως να εχεις στο τηλεφωνο σου τον cookies home tab editor!

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχικη οθονη του τηλεφωνου πατα το κουμπι ΜΕΝΟΥ και μετα COOKIES HOME TAB EDITOR, μετα πηγαινε κατω στην επιλογη MISCELANEUS SETTINGS και πατα στο CUSTOM OPERATOR TEXT...

Eκει μπορεις να το αλλαξεις σε οτι θελεις εσυ !

Πρεπει ομως να εχεις στο τηλεφωνο σου τον cookies home tab editor!

 

πραγματικα τελεια η βοηθεια σου!:cool: ουτε που ειχα δει την υπαρξη αυτου του μενου:wacko: (2 μερες το χω ολες ολες το htc με μαγειρεμενη ρομ και δεν εχω παρει ακομα μπρος) ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω:D

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

E μην βιαζεσαι σιγα σιγα θα την βρεις την ακρη :)

Το τηλεφωνο ειναιο τελοιο αλλα θελει και λιγο ψαξιμο, αυτο ειναι που σε κανει να μην το βαριεσαι κι ολας... :p

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

ξερετε καποιον με το ιδιο προβλημα????

pls help

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχεις το προβλημα. Προσπάθησε το παρακάτω.

- Πήγαινε στην επαφή που σε νεδιαφέρει.

- Πάτησε την κάτω δεξιά επιλογή (Μενου)

- επέλεξε "edit" (η ρομ μου είναι αγγλική άρα πρέπει να μεταφράσεις...)

- πήγαινε κάτω - κάτω εκεί που γράφει "more" - (φαντάζομαι "περισσότερα" στην ρομ σου)

- επέλεξέ το

- πλέον "βγαίνεις" από το manilla και κάνεις edit της επαφής σε Windows mobile περιβάλλον.

- αμέσω μετά το όνομα της επαφής είναι η επιλογή "select a picture". Πάτησέ την και πήγαινε στην φωτό που θέλεις

 

Εάν δεν σου δουλέψει και αυτό ... λυπάμαι.

 

- α! σκέφτηκα και το άλλο: αν έχεις τις επαφές σου στο outlook (pc), και κάνεις συχρονισμό με το τηλέφωνο, μπορέις να βάλεις φωτο εκεί - στο outlook δηλαδή και θα περαστούν αυτόματα στο κινητό σου.

Edited by stsalkit
edit
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

εχει βρει κανεις θηκη για την μεση???????????????????

 

οταν λες για την μεση τι εννοεις;

 

εγω εχω παρει μια θηκη δερματινη απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-touch-HD2-THiki-Dermatini-Leather-Case-Flip-Type.113746.html η οποια ειναι απαρα πολυ καλη και βολικη . ειχα παρει και pdair αλλα αυτη εδω με βολεψε καλητερα γιατι δενει καλητερα με το κινητο. και εχει και κλιπ για την ζονη το οποιο ειναι πολυ γερο.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω καμία πατάτα, εάν κρατήσω το ράδιο 2.12.50.02.2 θα έχω πρόβλημα ? δείτε τη λέει ο μάγειραςBEFORE YOU DOWNLOAD AND FLASH ANY OF THESE ROMS, MAKE SURE YOUR RADIO VERSION IS AT LEAST 2.07.50 (not 51! any .50 version should be okay) , OR YOUR PHONE WILL NOT BOOTUP AFTER YOU FLASH ! λογικά το 50 είμαι εντάξει ?
Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω καμία πατάτα, εάν κρατήσω το ράδιο 2.12.50.02.2 θα έχω πρόβλημα ? δείτε τη λέει ο μάγειραςBEFORE YOU DOWNLOAD AND FLASH ANY OF THESE ROMS, MAKE SURE YOUR RADIO VERSION IS AT LEAST 2.07.50 (not 51! any .50 version should be okay) , OR YOUR PHONE WILL NOT BOOTUP AFTER YOU FLASH ! λογικά το 50 είμαι εντάξει ?

 

 

Είσαι εντάξει με το 2.12.50.02.2 :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

οταν λες για την μεση τι εννοεις;

 

εγω εχω παρει μια θηκη δερματινη απο εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-touch-HD2-THiki-Dermatini-Leather-Case-Flip-Type.113746.html η οποια ειναι απαρα πολυ καλη και βολικη . ειχα παρει και pdair αλλα αυτη εδω με βολεψε καλητερα γιατι δενει καλητερα με το κινητο. και εχει και κλιπ για την ζονη το οποιο ειναι πολυ γερο.

 

αυτο ενοουσα για την ζωνη ωραια φενεται !!! thanks!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάνω καμία πατάτα, εάν κρατήσω το ράδιο 2.12.50.02.2 θα έχω πρόβλημα ? δείτε τη λέει ο μάγειραςBEFORE YOU DOWNLOAD AND FLASH ANY OF THESE ROMS, MAKE SURE YOUR RADIO VERSION IS AT LEAST 2.07.50 (not 51! any .50 version should be okay) , OR YOUR PHONE WILL NOT BOOTUP AFTER YOU FLASH ! λογικά το 50 είμαι εντάξει ?

το δοκιμασα μια μερα με την energy αυτο το radio.φαινομενικα δειχνει να δουλευει σωστα,αλλα ειδα προβληματα με το τηλεφωνο και αργουσε να στειλει μηνυματα,και εβαλα παλι αυτο που λεει ο energy.

σε σενα λειτουργει κανονικα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα αυτη που λεει ο NRG την 2.07.50.27_2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος !!!

Η προηγουμενη εκανε παρασιτα ... αυτη πετάει !!

ROM: Omega v22.5 ELL

Radio: 2.15.50.14

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια του εχει παρουσιασει κανενοσ προβλημα στην πρωτη κληση που τον καλουν να μιλας και να μην ακουγεσαι στον αλλον?
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα μια μερα με την energy αυτο το radio.φαινομενικα δειχνει να δουλευει σωστα,αλλα ειδα προβληματα με το τηλεφωνο και αργουσε να στειλει μηνυματα,και εβαλα παλι αυτο που λεει ο energy.

σε σενα λειτουργει κανονικα?

Δεν το δοκίμασα ακόμη είμαι στην δουλεία θα φλασαρω το βράδυ.
Link to comment
Share on other sites

παιδεσ καποιοσ μια μικρη βοηθεια για να αναβαθμισω το κινιτο? δεν ξερω τι εργαλεια χρειαζοντε το hspl τι ειναι χρειαζετε να το φλασαρω πριν το αναβαθμισω ενασ απλοσ οδηγοσ με βηματα υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...