Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο ελληνικο πληκτρολογιο δουλευει καλα με την energy?:rolleyes:

 

Eχω αυτο που εχει ποσταρει ο φιλος b16b, θα το βρεις στην πρωτη σελιδα. Εξαιρετικο! Και το finger συμπαθητικο ειναι, αλλα οχι τοσο του γουστου μου. Να σε ρωτησω, επειδη φανταζομαι εχεις NRG, οταν πατας το κουμπι τερματισμου παρατεταμενα σου βγαζει επιλογη Airplane Mode? Στην ρομ του ΤΡ2 ειχε αυτην την επιλογη, αλλα τωρα δεν την βρισκω. Την εβγαλε ο NRG ή εχει να κανει με bad flash δικο μου?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eχω αυτο που εχει ποσταρει ο φιλος b16b, θα το βρεις στην πρωτη σελιδα. Εξαιρετικο! Και το finger συμπαθητικο ειναι, αλλα οχι τοσο του γουστου μου. Να σε ρωτησω, επειδη φανταζομαι εχεις NRG, οταν πατας το κουμπι τερματισμου παρατεταμενα σου βγαζει επιλογη Airplane Mode? Στην ρομ του ΤΡ2 ειχε αυτην την επιλογη, αλλα τωρα δεν την βρισκω. Την εβγαλε ο NRG ή εχει να κανει με bad flash δικο μου?
σ ευχαριστω για την απαντηση.δεν εχω βαλει ακομα energy τωρα σκεφτομαι να βαλω γιαυτο ρωτησα για πληκτρολογιο που ειναι βασικο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ ότι γίνεται πιο βαρύ.
αρα σωστα καταλαβα...ειναι ασχημη αισθηση! θα το βαλω με τρεις μονο σελιδες γιατι αυτη η διαφορα ειναι αισθητη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εγκατέστησα το Resco Registry στο HD2 (στο τηλέφωνο και όχι στην storage card). Μέτα την εγκατάσταση και αφού έκανα reset παρατήρησα ότι το τηλέφωνο κόλλαγε. Ξαναέκανα πολλαπλά resets και πάλι τα ίδια. Όταν λέω κόλλαγε, εννοώ τόσο τα γραφικά του manilla με τα κινούμενα σύννεφα κινούνταν σπασμωδικά και με κάποιες διακοπές, όσο και όταν πήγαινα στο start και έκανα scroll up/down τα προγράμματα συνέβαινε το ίδιο, δηλαδή το scroll up/down δεν ήταν ομαλό. Απεγκατέστησα το resco registry και έκανα και πάλι reset. Τώρα έχει διορθωθεί σε μεγάλο βαθμό το πρόβλημα αλλά και πάλι κάνει κάτι σπασμωδικά στα γραφικά του καιρού στον manilla.

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα και ξέρω πως θα ακουστεί παράξενο είναι ότι μετά την εγκατάσταση του resco registry τα γραφικά του manilla έδειχναν κάπως θολά (και αυτό δεν ήταν ιδέα μου).

 

Γιατί να συμβαίνει κάτι τέτοιο?

Το resco registry τον έχω πάρει από παλιο member και είναι όλα τσεκαρισμένα.

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

σήμερα κόντεψα να το σπάσω:chair:

ενώ συνδέεται κανονικά με bluetooth όταν σβήνει η οθόνη δεν παίζει κανονικά το τραγούδι παρά μόνο με διακοπές και δεν φταίει το bluetooth έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά μέχρι τώρα:knife:

με wmp κάνει διακοπές και με coreplayer με το που σβήνει η οθόνη απλά σταματάει ο player

καμιά ιδέα???

 

έκανα λάρισα βόλο 2 ώρες με τη μηχανή μόνο και μόνο για τη γ@μομουσικη που σταματούσε κάθε λίγο και λιγάκι :protest::shoot:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σήμερα κόντεψα να το σπάσω:chair:

ενώ συνδέεται κανονικά με bluetooth όταν σβήνει η οθόνη δεν παίζει κανονικά το τραγούδι παρά μόνο με διακοπές και δεν φταίει το bluetooth έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά μέχρι τώρα:knife:

με wmp κάνει διακοπές και με coreplayer με το που σβήνει η οθόνη απλά σταματάει ο player

καμιά ιδέα???

 

έκανα λάρισα βόλο 2 ώρες με τη μηχανή μόνο και μόνο για τη γ@μομουσικη που σταματούσε κάθε λίγο και λιγάκι :protest::shoot:

Κώστα, ο core έχει επιλογή να μην κλείνει ο ήχος όταν σβήνει η οθόνη! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Re paidia kamia lisi gia na vazoume opoio programma theloume sto Navipanel otan topothetoume to kin sti gnisia vasi CS400 HTC? Vgainei mono to Copilot!

επειδη οι πιο πολλοι εδω μεσα δεν εχουν την γνησια βαση γι'αυτο και δεν σου απαντανε μιας και δεν το εχουν δοκιμασει.

εγω σου προτεινω να μπεις στο registry με καποιον editor και να κανεις αναζητηση για το "navipanel". εκει λογικα θα βρεις να εχει την διαδρομη του copilot. θα το αλλαξεις με την διαδρομη οποιου προγραμματος θελεις, π.χ \Storage card\Program files\Destinator\destinator.exe".

για κανε μια προσπαθεια και πες μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μερικες φορες εκει που μιλαω και εχει σβησει η οθονη αναβει μονη της και αρχιζουν και πατιουντε κουμπακια απο το ...αυτι μου.Μπορω να κανω κατι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μερικες φορες εκει που μιλαω και εχει σβησει η οθονη αναβει μονη της και αρχιζουν και πατιουντε κουμπακια απο το ...αυτι μου.Μπορω να κανω κατι ?

Δυστυχως κι εγω το παθαινω... Ποσες φορες εχω βαλει σε εναμονη αυτον που μιλαω, και εχω παρει αλλον τηλ...:rolleyes:

Η artemis v11 που εχω, χρησιμοποιει καποια νεα εκδοση dialer μαλλον, που δεν εχει αυτο το "προστατευτικο" που απετρεπε το πατημα κουμπιων... :(

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κι εγω το παθαινω... Ποσες φορες εχω βαλει σε εναμονη αυτον που μιλαω, και εχω παρει αλλον τηλ...:rolleyes:

Η artemis v11 που εχω, χρησιμοποιει καποια νεα εκδοση dialer μαλλον, που δεν εχει αυτο το "προστατευτικο" που απετρεπε το πατημα κουμπιων... :(

βαλε το inesoft phone 6 και δεν θα υπαρχει αυτο το προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κώστα, ο core έχει επιλογή να μην κλείνει ο ήχος όταν σβήνει η οθόνη! ;)

 

γιώργο δώσε συντεταγμένες-κατευθύνσεις γιατί δεν μπορώ να το βρω...πωωω πόσο με νευρίασε σήμερα δεν περιγράφετε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το inesoft phone 6 και δεν θα υπαρχει αυτο το προβλημα!

 

 

Αυτο εννοεις ????

 

http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=phone.html

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γιώργο δώσε συντεταγμένες-κατευθύνσεις γιατί δεν μπορώ να το βρω...πωωω πόσο με νευρίασε σήμερα δεν περιγράφετε...

 

Αν δεν κάνω λάθος: Menu-> Tools-> Settings-> Select page-> Player-> Play music in background

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτο γιαννη εχει ρυθμιση να σβηνει η οθονη οταν μιλας στο τηλεφωνο και αν θελεις να την αναψεις για να γραψεις π.χ. εναν αριθμο,γινεται πολυ απλα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως κι εγω το παθαινω... Ποσες φορες εχω βαλει σε εναμονη αυτον που μιλαω, και εχω παρει αλλον τηλ...:rolleyes:

Η artemis v11 που εχω, χρησιμοποιει καποια νεα εκδοση dialer μαλλον, που δεν εχει αυτο το "προστατευτικο" που απετρεπε το πατημα κουμπιων... :(

Βασιλη για να επαναφερεις την μπαρα που σου προστατευει τα κουμπια ωστε να μην πατιουντε κανε την παρακατω αλλαγη στο registry και εισαι ετοιμος.

πηγαινε στο [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\PHONE]

και στο EnableSlideCover αντι για μηδεν βαλε την τιμη 1.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

αυτο γιαννη εχει ρυθμιση να σβηνει η οθονη οταν μιλας στο τηλεφωνο και αν θελεις να την αναψεις για να γραψεις π.χ. εναν αριθμο,γινεται πολυ απλα!

 

Ευχαριστω αλλα και 30 δολαρια δεν ειναι λιγα.....

 

Απο οτι λεει εδω θελει πειραγμα για υποστηριζει ελληνικη γραμματοσειρα ?

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα και 30 δολαρια δεν ειναι λιγα.....

 

Απο οτι λεει εδω θελει πειραγμα για υποστηριζει ελληνικη γραμματοσειρα ?

σου εστειλα πμ γιαννη:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου εστειλα πμ γιαννη:)

 

Το πηρα και ευχαριστω Δημητρη.Τελικα για ελληνικα υπαρχει προβλημα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και ευχαριστω Δημητρη.Τελικα για ελληνικα υπαρχει προβλημα ?
αν εννοεις για ελληνικα στο inesoft dialer γιαννη υπαρχει εχα μικρο text file που το βαζεις και βλεπει ελληνικα ονοματα.αν σ ενδιαφερει να στο δωσω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις για ελληνικα στο inesoft dialer γιαννη υπαρχει εχα μικρο text file που το βαζεις και βλεπει ελληνικα ονοματα.αν σ ενδιαφερει να στο δωσω

 

Φυσικα και με ενδιαφερει μιας και οι επαφες μου ειναι ελληνικα γραμμενες.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και με ενδιαφερει μιας και οι επαφες μου ειναι ελληνικα γραμμενες.Ευχαριστω.
οκ θα στο στειλω λιγο πιο μετα γιατι το εχω στην καρτα και πρεπει να θυμηθω και τη διαδικασια να σου γραψω να μην παιδευεσαι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ θα στο στειλω λιγο πιο μετα γιατι το εχω στην καρτα και πρεπει να θυμηθω και τη διαδικασια να σου γραψω να μην παιδευεσαι

 

Οκ....Αναμενω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος: Menu-> Tools-> Settings-> Select page-> Player-> Play music in background

 

γιώργο τσεκαρισμένο είναι.και πάλι με το που σβήνει η οθόνη σταματάει η μουσική...:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ROM - custom made

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ,

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?p=95862#post95862

την ιδέα την έβαλε ο Γιώργος (EchiDNA)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...