Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όμως από την κάρτα είναι πιο γρήγορο, εύκολο και ασφαλές! Τώρα σε μένα κάτι χτύπησε στην κάρτα! Την κάνω φορμάτ και την δοκιμάζω ξανά! Έχω την ίδια κάρτα σε 3 κινητά τον τελευταίο χρόνο! :)

 

επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου...απο το pc το update διαρκει το πολυ 3 λεπτα κ δεν χρειαζεται να φορτωνεις την καρτα κλπ ουτε copy/pste τιποτα τεσπα γιατι γραφβ απο το τηλ σε βλεπω για topix 1.5.2;Kαληνυχτα σε ολους.... ΟΜΝΟVASOS BTW στo btw απο τα παλια....

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά οff-topic, αλλά ομολογώ πως δε το περιμένω με καθόλου ενθουσιασμό ή ανυπομονησία το Leo...

 

Ενώ το 5800 το περίμενα πως και πως. Ίσως επειδή πριν το 5800 είχα για ένα δίμηνο το SE G900 που μου είχε σπάσει τα νεύρα και περίμενα πως και πως να το αλλάξω (ήταν και ο λόγος που έριξα μόνιμο Χ στην SE βασικά, ενώ ως τότε ήμουν φανατικός της)...

 

Βασικά με αγχώνει λίγο και η ιδέα του άγνωστου (μιας και τα WM μου είναι εντελώς άγνωστη πλατφόρμα).

 

Μπα φιλαρακι μην αγχωνεσαι καθολου για το hd2, θα δεις που μολις το πιασεις στα χερια σου δεν θα θες κατι αλλο μετα.. Σαν να βλεπεις πρωτη φορα εγχρωμη τν ενα πραμμα!!!:p

Και εγω χρονια σε νοκια κ ερικσον , πρωτη φορα σε wm αλλα σιγα σιγα ολα φτιαχνουν.. Λιγο διαβασμα στο τοπικ κ ειδικα στην 1η σελιδα κ ολα πανε ρολοι..και ρομ φλασαρα κ εμαθα τι ειναι τα cabακια κ οι taskmanager!! απλα θελει λιγο διαβασμα κ εχει κ εδω παιδια που βοηθανε..

Απλα με το που το παρεις μην αρχισεις να σκαλιζεις που λεμε, αστο οπως ειναι για λιγο να το μαθεις κ μετα κανε οτι θελεις..:):)

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου...απο το pc το update διαρκει το πολυ 3 λεπτα κ δεν χρειαζεται να φορτωνεις την καρτα κλπ ουτε copy/pste τιποτα τεσπα γιατι γραφβ απο το τηλ σε βλεπω για topix 1.5.2;Kαληνυχτα σε ολους.... ΟΜΝΟVASOS BTW στo btw απο τα παλια....

 

:) Τώρα έχω την Artemis 8, αφού αυτή έκατσε τελευταία και δούλεψε! Βαριέμαι να ξαναφλασάρω, το έκανα πάνω από 10 φορές σήμερα! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

:) Τώρα έχω την Artemis 8, αφού αυτή έκατσε τελευταία και δούλεψε! Βαριέμαι να ξαναφλασάρω, το έκανα πάνω από 10 φορές σήμερα! :lol:

τη φλασαρω τωρα ....καλη???

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

τη φλασαρω τωρα ....καλη???

 

Δεν την έχω δουλέψει καθόλου ακόμα! Μιας και στήνω το κινητό!

 

Για μένα η πιο καλή ήταν η topix 1.2 :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ευγε,αλλα να κανω το δικηγορο κ να ρωτησω; ειναι ποτε δυνατον να γινεται καλυτερο φλασ.. απο την καρτα κ οχι το pc; προσοχη λοιπον σε ολους μας :X

 

επετρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου...απο το pc το update διαρκει το πολυ 3 λεπτα κ δεν χρειαζεται να φορτωνεις την καρτα κλπ ουτε copy/pste τιποτα τεσπα γιατι γραφβ απο το τηλ σε βλεπω για topix 1.5.2;Kαληνυχτα σε ολους.... ΟΜΝΟVASOS BTW στo btw απο τα παλια....

 

φιλε μου για καμποσα χρονακια μεχρι σημερα φλασαρω παντα απο καρτα και ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα:!:

 

επετρεψε μας να ξερουμε κατι παραπανω για αυτο το θεμα ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου για καμποσα χρονακια μεχρι σημερα φλασαρω παντα απο καρτα και ποτε δεν αντιμετωπισα προβλημα:!:

 

επετρεψε μας να ξερουμε κατι παραπανω για αυτο το θεμα ;)

 

Κι εγω Δημητρη, ετσι κι αλλιως δεν μπορω να φλασαρω απο το mac ουτε απο τα windows seven που τρεχω μεσα απ αυτα. Ενω κανει συχρονισμο αν θελησω, δεν φλασαρει ουτε official.

Απλα χρησιμοποιω μια καρτα 256ΜΒ απο παλιο ΝΟΚΙΑ, την οποια ανω format καθε φορα που της ριχνω μια ρομ.

 

Για οσους δεν ξερουν, το φλασαρισμα απο pc κρυβει κινδυνους οπως η διακοπη ρευματος η ενα απροσδοκητο κολλημα.

Ειμαστε τυχεροι που οι bootloaders τα τελευταια χρονια ειναι γαιδουρια αλλιως θα κλαιγανε πολλοι καμενες συσκευες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω Δημητρη, ετσι κι αλλιως δεν μπορω να φλασαρω απο το mac ουτε απο τα windows seven που τρεχω μεσα απ αυτα. Ενω κανει συχρονισμο αν θελησω, δεν φλασαρει ουτε official.

Απλα χρησιμοποιω μια καρτα 256ΜΒ απο παλιο ΝΟΚΙΑ, την οποια ανω format καθε φορα που της ριχνω μια ρομ.

 

Για οσους δεν ξερουν, το φλασαρισμα απο pc κρυβει κινδυνους οπως η διακοπη ρευματος η ενα απροσδοκητο κολλημα.

Ειμαστε τυχεροι που οι bootloaders τα τελευταια χρονια ειναι γαιδουρια αλλιως θα κλαιγανε πολλοι καμενες συσκευες.

 

ακριβως ετσι Κωστα. οι ποιο νεοι δεν θυμουνται καν τα ασταθη πρωτα wm που γινονταν τουβλα αν κατι διεκοπτε την οποια διαδικασια φλασαρισματος :cry:

 

εγω χρησιμοπιω παντα την ιδια καρτα,απλα οπως εχω ξαναπει,που και που,την αντιγραφω στο pc την φορμαρω και ξαναβαζω τα αρχεια μου μεσα και ειναι παντα καθαρη.

πρεπει να προσεχεις παντα,για να εχεις :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Παιδιά.

Έρχομαι κι εγώ από τον κόσμο των Symbian (S60 5th - 5800XM) και είμαι νεόπας στα Win Mobile. Κάποτε έγραφα και tutorial για τα S60 αλλά από PPC είμαι άσχετος.

 

Σήμερα το πήρα και από το πρωί σχεδόν προσπαθώ να κάνω συγχρονισμό με το Outlook μέσω του "Κέντρο συσκευών των Windows Mobile" αλλά δε γίνεται τίποτα. Επείδή όμως το 'βαλα γινάτι να το πάρω μαζί μου στη βραδινή έξοδο και δε γινόταν χωρίς επαφές, βρήκα μια μπακαλίστικη προσωρινή μέθοδο: Είχα όλες τις επαφές σε αρχειάκια - κάρτες *.vcf στο PC. Τα πέρασα στην κάρτα μνήμης και τα άνοιξα από εκεί με "κλικ" απαντώντας μία μία "Ναι" στην ερώτηση αν θέλω να αποθηκευτεί στη συσκευή μου. Δεν ήταν και λίγες (+200) αλλά τι να 'κανα. Το γράψιμο το γλίτωσα πάντως. :p

Μη γελάτε. Τη δουλειά μου την έκανα για την ώρα. Το θέμα όμως είναι ότι κάποια στιγμή θα χρειαστώ και το συγχρονισμό.

 

Υπάρχει κάπου αναλυτικά (με αντιμετώπιση προβλημάτων] η διαδικασία για να ρίξω λίγο διάβασμα; Να φταίει που δεν έχω δηλωμένο το Office 2007; Το λειτουργικό είναι original δηλωμένο Windows 7.

 

Σβησε οτι συγχρονισμο εχεις και ξανακανε ξετικαροντας επαφες κ.τ.λ.

Μετα οταν δει το κινητο τοτε τικαρισε οτι θες να συγχρονισης.

Δυστυχως το κανει καμια φορα!

Βαλε και το Pim Backup που ειναι 1 δωρεαν εφαρμογη να εχεις ΠΑΝΤΑ τα ΡΙΜ αρχεια σου(επαφες μηνυματα κ.α.) σε 1 backup στη καρτουλα και στο PC

Και τελος ριξε 1 καλο διαβασμα στη 1η σελιδα και γενικα εδω στο θεμα οπου ο Γιαννης τα εχει πολυ τακτοποιημενα!

Καλος μας ηρθες!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φίλε Μάνο.

Το ότι θα ρίξω διάβασμα το είχα δεδομένο ούτως ή άλλως. Δεν περίμενα όμως να είναι τόσο δύστροπο στο συγχρονισμό το θέμα. Και δε νομίζω ότι φταίει το HTC γι' αυτό αλλά το πρόγραμμα επικοινωνίας των Windows. Διάβασα την αντιμετώπιση προβλημάτων από το PC και καράφλιασα. Κοιτάξτε αντιμετώπιση (copy paste από το Κέντρο Βοήθειας των Windows 7:

 

Ελέγξτε τη συσκευή για τυχόν σχετικά μηνύματα του συστήματος και αντιμετωπίστε οποιεσδήποτε συνθήκες επηρεάζουν τη σύνδεση.

 

Βεβαιωθείτε ότι, τόσο στη συσκευή όσο και στον υπολογιστή, έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση USB:

 

Στον Πίνακα Ελέγχου, επιλέξτε Κλασική προβολή και ανοίξτε το Κέντρο συσκευών των Windows Mobile. Επιλέξτε το πλαίσιο ελέγχου Επιτρέπονται οι συνδέσεις USB.

Στο ActiveSync στη συσκευή σας, κάντε κλικ στις επιλογές Μενού > Συνδέσεις και επιλέξτε το πλαίσιο ελέγχου Συγχρονισμός υπολογιστών μέσω.

Αποσυνδέστε τη συσκευή και συνδέστε την ξανά.

 

Αποσυνδέστε, επανεκκινήστε και επανασυνδέστε τη συσκευή.

 

Αποσυνδέστε τη συσκευή, επανεκκινήστε τον υπολογιστή και επανασυνδέστε τη συσκευή.

 

Κάντε τα εξής:

 

Αποσυνδέστε τη συσκευή.

Ανοίξτε τις ακόλουθες θύρες για όλα τα προγράμματα στο τείχος προστασίας του υπολογιστή: 990: Ανοίξτε τη θύρα εισερχομένων TCP 999: Ανοίξτε τη θύρα εισερχομένων TCP 5678: Ανοίξτε τη θύρα εισερχομένων TCP 5679: Ανοίξτε τη θύρα εξερχομένων UDP 5721: Ανοίξτε τη θύρα εισερχομένων TCP 26675: Ανοίξτε τη θύρα εισερχομένων TCP

Επανασυνδέστε τη συσκευή.

Κάντε τα εξής:

 

Αποσυνδέστε τη συσκευή.

Απενεργοποιήστε το πρόγραμμα προστασίας από ιούς.

Επανασυνδέστε τη συσκευή.

Κάντε τα εξής:

 

Αποσυνδέστε τη συσκευή.

Ανοίξτε τις "Συνδέσεις δικτύου" στον Πίνακα Ελέγχου στον υπολογιστή.

Κάντε δεξιό κλικ στη σύνδεση τοπικού δικτύου την οποία δημιούργησε το Κέντρο συσκευών των Windows Mobile και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην εντολή Ιδιότητες.

Στην περιοχή Αυτή η σύνδεση χρησιμοποιεί τα εξής στοιχεία, επιλέξτε όλα τα πλαίσια ελέγχου (για να επιλέξετε όλα τα πρωτόκολλα).

Επανασυνδέστε τη συσκευή.

 

Το τι επανεκκίνηση έχει πέσει δε λέγεται. :heat:

Είμαστε στο 2010 και για να συνεννοηθούν δυο συσκευές κάνουμε τέτοιους τεμενάδες!!! Δεν ξέρω.... Εγώ το βρίσκω επιεικώς απαράδεκτο. :down:

 

Δε θα το βάλω κάτω βέβαια. Θα το συγχρονίσω πού θα πάει... Αυτά με τις θύρες και τα πρωτόκολλα δεν τα δοκίμασα ακόμα.

 

Υποθέτω ότι παίζουν ρόλο και οι ονομασίες των συσκευών (όνομα υπολογιστή, όνομα τηλεφώνου). Στην αρχή το όνομα τηλεφώνου το είχα βάλει τυχαία, μετά ανακάλυψα ότι είχε όνομα. Στην περίπτωσή μου λέγεται "HTC30" και ήταν κάπου βαθιά κρυμμένο στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, πόση ώρα του παίρνει να κάνει ένα συγχρονισμό σε 200 επαφές; Μερικές φορές που υποτίθεται ότι καταφέρνει να συνδεθεί, βλέπω το πράσινο τμήμα να περνοδιαβαίνει τη μπάρα προόδου αλλά πρόοδος μηδέν. Για κάνα δεκάλεπτο τουλαχιστον που περίμενα δεν είδα να αλλάζει κάτι ούτε τη μπάρα να γεμίζει, έστω 1%. Μήπως είμαι ανυπόμονος; Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,θα ηθελα μια εξυπηρετηση γιατι ειλικρινα θα το σπασω.με ποιο προγραμμα κανεται convert τα βιντεακια σας και σε τι μορφη τα μετατρεπετε!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,θα ηθελα μια εξυπηρετηση γιατι ειλικρινα θα το σπασω.με ποιο προγραμμα κανεται convert τα βιντεακια σας και σε τι μορφη τα μετατρεπετε!!!!!

 

1.βαλε τον core player παιζει τα παντα ή βαλε τον TCPMP v0.81RC1Beta που ειναι δωρεαν

http://www.4shared.com/file/89175177/89c24ac7/TCPMP_v081RC1Beta_Touch_HD.html

 

2.αλλιως μπορεις με αυτο το προγραμμα να μετατρεπεις οποιοδηποτε βιντεο για να τρεχει απο το hd2 (δουλευει και σε hd και σε hd2)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

 

3.βαζεις αυτο

http://www.pocketdivxencoder.net/EN_index.htm

στον υπολογιστη σου και μετατρεπεις οποιο αρχειο σε οτι θελεις (για το hd2 βαζεις αναλυση 480 x 800 pixels)

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δουλέψει καθόλου ακόμα! Μιας και στήνω το κινητό!

 

Για μένα η πιο καλή ήταν η topix 1.2 :lol:

 

+10000000000

Συμφωνώ απόλυτα. Και για μένα ως τώρα η 1.2, είναι η καλύτερη, η πιο γρήγορη, η πιο σταθερη. Από όλες του topix δεν έχω δοκιμάσει την 1.5.2 (πήγα κατευθείαν στην 1.5.3).

 

@Zaharakis

Ήθελα να ρωτήσω τον Zaharaki αν η 1.5.2 είναι καλύτερη από την 1.5.3, γιατί στο forum xda λένε οτι είχε κάποια προβληματάκια και για το λόγο αυτό έκανε step back στο 21891 από το 21893. Στην περίπτωση που δεν είναι καλύτερη, θα ξαναβάλω την 1.2 για να ησυχάσω.

 

Όσο για τις v10 και v11 του Miri που τις δουλέυω καιρό τώρα, είναι μεν πιο touch friendly αλλά ακόμα έχουν μικροπροβληματάκια σταθερότητας.

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

Δε θα το βάλω κάτω βέβαια. Θα το συγχρονίσω πού θα πάει... Αυτά με τις θύρες και τα πρωτόκολλα δεν τα δοκίμασα ακόμα.

 

Υποθέτω ότι παίζουν ρόλο και οι ονομασίες των συσκευών (όνομα υπολογιστή, όνομα τηλεφώνου). Στην αρχή το όνομα τηλεφώνου το είχα βάλει τυχαία, μετά ανακάλυψα ότι είχε όνομα. Στην περίπτωσή μου λέγεται "HTC30" και ήταν κάπου βαθιά κρυμμένο στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

Αλήθεια, πόση ώρα του παίρνει να κάνει ένα συγχρονισμό σε 200 επαφές; Μερικές φορές που υποτίθεται ότι καταφέρνει να συνδεθεί, βλέπω το πράσινο τμήμα να περνοδιαβαίνει τη μπάρα προόδου αλλά πρόοδος μηδέν. Για κάνα δεκάλεπτο τουλαχιστον που περίμενα δεν είδα να αλλάζει κάτι ούτε τη μπάρα να γεμίζει, έστω 1%. Μήπως είμαι ανυπόμονος;

Τι να σου πω φίλε μου, μάλλον έπεσες στην περίπτωση... Εγώ ποτέ μα ποτέ δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα με το συγχρονισμό του HD2 με το PC (Windows 7 Ultimate x64, Windows Mobile Device Center 6.1). Δεν χρειάστηκε ποτέ να ανοίξω κάποια πόρτα. Απλά έχοντας διαγράψει όλα τα προηγούμενα partnerships, τόσο από το PC όσο κι απ' το HD2 (αν υπήρχαν), συνδέω το HD2 στο PC, το βρίσκει, τσεκάρω ό,τι θέλω να συγχρονίσει (επαφές, ημερολόγιο κτλ.) και σε μερικά δευτερόλεπτα έχει τελειώσει. Μιλάω για κάπου 70+ επαφές αλλά και με 200 δεν νομίζω να έκανε πολύ περισσότερο. Μάλλον κάτι δεν πάει καλά στο PC σου...

 

Για το θέμα του ονόματος της συσκευής, αν πριν τον πρώτο συγχρονισμό την έχεις ονομάσει κάπως (π.χ. MyNewHD2), μόλις το συνδέσεις και κάνεις τον πρώτο συγχρονισμό μετονομάζεται αυτόματα σε HTCxx όπου xx τυχαίοι αριθμοί. Αν θέλεις μετά μπορείς να το ξαναμετονομάσεις σε MyNewHD2 ή ό,τι άλλο θέλεις και θα παραμείνει για όσο διάστημα διατηρείται το τρέχον partnership.

 

Καλημερα σε ολους,θα ηθελα μια εξυπηρετηση γιατι ειλικρινα θα το σπασω.με ποιο προγραμμα κανεται convert τα βιντεακια σας και σε τι μορφη τα μετατρεπετε!!!!!

Εγώ (όπως και οι περισσότεροι εδώ) χρησιμοποιώ τον CorePlayer που παίζει τα πάντα χωρίς να χρειαστούν μετατροπή, εκτός αν είναι τεράστια 720p/1080p που δεν μου έχει τύχει ποτέ. Αν ο λόγος που θέλεις να κάνεις μετατροπή είναι ότι δεν τα παίζει ο Windows Media Player του HD2 βάλε τον CorePlayer.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως ετσι Κωστα. οι ποιο νεοι δεν θυμουνται καν τα ασταθη πρωτα wm που γινονταν τουβλα αν κατι διεκοπτε την οποια διαδικασια φλασαρισματος :cry:

 

εγω χρησιμοπιω παντα την ιδια καρτα,απλα οπως εχω ξαναπει,που και που,την αντιγραφω στο pc την φορμαρω και ξαναβαζω τα αρχεια μου μεσα και ειναι παντα καθαρη.

πρεπει να προσεχεις παντα,για να εχεις :D

Καλημερα σας!

Σε αυτο εχεις δικιο (διακοπη οποισδηποτε μορφης) αλλα ευτυχως το ΛΕΟ bootloader οπως ειπες ειναι τερας.........

Στο ΟΜΝΙΑ την ειχα παθει κ ειχα κολλησει σε μια ΡΟΜ:cry:

Θα πρεπει να αρχισω να το κανω κ γω ετσι μου φαινεται!:)

 

Τωρα για 1η φορα σημερα θα γραψω οσα δεν εχω γραψει μεχρι τωρα........καθοτι εχω μαθει να αγοραζω φτηνα κ να πουλαω ακριβα που λενε οι παλιοι!

Τις πιο πολλες φορες ειμαι σιωπηλος κ παρακολουθω-διαβαζω κ αν μπορω να βοηθησω το κανω:)

Λοιπον μετα απο καιρο που ακολουθουσα την ΑRTEMIS μεχρι κ την V8 αποφασισα να βαλω την TOPIX 1.5.2, τι να πω το τηλ. πεταει στην κυριολεξια.....αν κ του εχω φορτωσει εναν σκασμο προγραματα-εφαρμογες-μοντιφες κλπ

Απολυτο δικιο στον φιλο zaxaraki:whistle: μονο αν θες κανε ενα ποστ για την εγγραφη των κλησεων και ποια εκδοση του vito κ ποιες ρυθμισεις χρειαζονται, εκτος αν στην 1.5.2 δεν δουλευει καλα οπως στην 1.2 που ειχες αναφερει οτι γινοταν σχεδον αψογα! Ευχαριστω προκαταβολικα!

Λοιπον το συμπερασμα μου ειναι 1 για οποιον θελει 6.5...... TOPIX κ μονο TOPIX κ οποια εκδοση θελει 1.5.2 ή 1.2 με το μονο μειονεκτημα τον αγγλικων κλπ που βεβαια ευκολα το τηλ. μεταμορφωνεται σε Ελληνικο manilla keyboard κλπ

Τωρα αν καποιος θελει 6.5.Χ που δοκιμαζα σχεδον αμεσως μετα την αγορα του ΛΕΟ μου δεν ξερω τι να πω... Miri V... ή Αrtemis v7 μονο για Ελληνικα που την δουλεα καιρο κ ηταν μια χαρα χωρις καθολου bags κλπ

Η Αrtemis v8 δεν μου αρεσε καθολου :X μια κ βασιζεται στη νεα base 1.7 αν δεν κανω λαθος, η v7 που ηταν μια ενωση 1.66 κ 2.10 ηταν η πιο σταθερη κ γρηγορη!

Εξαλου τι αλλο να κανουν κ ποσο να βελτιωσουν μια ΡΟΜ?

Γι αυτο μονο κ μονο τον λογω (για να παρουσιασουν κατι) αλλαζουν συνεχεια εκδοσεις κ τωρα κ καλα πεσαν ολοι πανω στην base 1.7 οπως κ ο Kwbr........

Τα συμπερασματα δικας σας, προσπαθησα να ειμαι περιεκτικος!

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,θα ηθελα μια εξυπηρετηση γιατι ειλικρινα θα το σπασω.με ποιο προγραμμα κανεται convert τα βιντεακια σας και σε τι μορφη τα μετατρεπετε!!!!!

 

 

 

hellas200

 

1.βαλε τον core player παιζει τα παντα ή βαλε τον TCPMP v0.81RC1Beta που ειναι δωρεαν

http://www.4shared.com/file/89175177..._Touch_HD.html

 

2.αλλιως μπορεις με αυτο το προγραμμα να μετατρεπεις οποιοδηποτε βιντεο για να τρεχει απο το hd2 (δουλευει και σε hd και σε hd2)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

 

3.βαζεις αυτο

http://www.pocketdivxencoder.net/EN_index.htm

στον υπολογιστη σου και μετατρεπεις οποιο αρχειο σε οτι θελεις (για το hd2 βαζεις αναλυση 480 x 800 pixels)

 

 

 

Φιλε μου σε υπερ ευχαριστω δουλευουν ολα αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα....

 

Θέλω να ρωτήσω κάτι που με έχει δυσκολέψει.....

 

- Εταιρικό email τρέχει σε Exchange Server 2007 SP2

- Για τη σύνδεση χρειάζεται να γίνει install Root Certificate

- Προσπαθώ να "στήσω" τον Excahnge account στο κινητό και είναι προφανές ότι το πρόβλημα είναι στο certificate και δεν μπορώ να συνδεθώ

- To certificate εγινε install κανονικά με double-click...

- Το κακό είναι ότι με ψάξιμο βρήκα ότι όταν κάνεις έτσι installation απλό το Certificate Management στα Windows Mobile στο βάζει το certificate στο HKEY_CURRENT_USER\Comm\Security\SystemCertificates Το πρόβλημα με αυτό το store είναι ότι δεν χρησιμοποιείται για SSL server authentication. To κανονικό store γι΄ αυτή τη δουλειά είναι το HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\Security\SystemCertificates

 

Ερώτηση:

Ξέρετε πώς μπορώ να επιλέξω πού θα γίνει install το certificate ή πώς να το κάνω στο συγκεκριμένο folder?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθεια....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φίλε Μάνο.

Το ότι θα ρίξω διάβασμα το είχα δεδομένο ούτως ή άλλως. Δεν περίμενα όμως να είναι τόσο δύστροπο στο συγχρονισμό το θέμα. Και δε νομίζω ότι φταίει το HTC γι' αυτό αλλά το πρόγραμμα επικοινωνίας των Windows. Διάβασα την αντιμετώπιση προβλημάτων από το PC και καράφλιασα. Κοιτάξτε αντιμετώπιση (copy paste από το Κέντρο Βοήθειας των Windows 7:

 

Το τι επανεκκίνηση έχει πέσει δε λέγεται. :heat:

Είμαστε στο 2010 και για να συνεννοηθούν δυο συσκευές κάνουμε τέτοιους τεμενάδες!!! Δεν ξέρω.... Εγώ το βρίσκω επιεικώς απαράδεκτο. :down:

 

Δε θα το βάλω κάτω βέβαια. Θα το συγχρονίσω πού θα πάει... Αυτά με τις θύρες και τα πρωτόκολλα δεν τα δοκίμασα ακόμα.

 

Υποθέτω ότι παίζουν ρόλο και οι ονομασίες των συσκευών (όνομα υπολογιστή, όνομα τηλεφώνου). Στην αρχή το όνομα τηλεφώνου το είχα βάλει τυχαία, μετά ανακάλυψα ότι είχε όνομα. Στην περίπτωσή μου λέγεται "HTC30" και ήταν κάπου βαθιά κρυμμένο στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Αλήθεια, πόση ώρα του παίρνει να κάνει ένα συγχρονισμό σε 200 επαφές; Μερικές φορές που υποτίθεται ότι καταφέρνει να συνδεθεί, βλέπω το πράσινο τμήμα να περνοδιαβαίνει τη μπάρα προόδου αλλά πρόοδος μηδέν. Για κάνα δεκάλεπτο τουλαχιστον που περίμενα δεν είδα να αλλάζει κάτι ούτε τη μπάρα να γεμίζει, έστω 1%. Μήπως είμαι ανυπόμονος;

 

λοιπον εσυ το πιο πιθανο που παει στο μυαλο μου,να φταιει..

εχεις ορισει το Microsoft outlook ως το προεπιλεγμενο προγραμμα αλληλογραφιας??ειναι πολυ βασικο και το πιο πιθανο για να σε παιδευει ετσι..

τωρα για τον χρονο που χρειαζεται να περασει 200 επαφες,κανα 2λεπτο το πολυ.

προσεξε ομως,πρεπει να ορισεις μεσα απο τις ρυθμισεις του κεντρου συσκευων των win.mobile,ποιες επαφες θα περασει που,γιατι μπορεις καλλιστα να σβησεις τελειως τις επαφες του Outlook σου αντι να τις περασεις στο τηλ!!

 

Τωρα για 1η φορα σημερα θα γραψω οσα δεν εχω γραψει μεχρι τωρα........καθοτι εχω μαθει να αγοραζω φτηνα κ να πουλαω ακριβα που λενε οι παλιοι!

Τις πιο πολλες φορες ειμαι σιωπηλος κ παρακολουθω-διαβαζω κ αν μπορω να βοηθησω το κανω:)

Λοιπον μετα απο καιρο που ακολουθουσα την ΑRTEMIS μεχρι κ την V8 αποφασισα να βαλω την TOPIX 1.5.2, τι να πω το τηλ. πεταει στην κυριολεξια.....αν κ του εχω φορτωσει εναν σκασμο προγραματα-εφαρμογες-μοντιφες κλπ

Απολυτο δικιο στον φιλο zaxaraki:whistle: μονο αν θες κανε ενα ποστ για την εγγραφη των κλησεων και ποια εκδοση του vito κ ποιες ρυθμισεις χρειαζονται, εκτος αν στην 1.5.2 δεν δουλευει καλα οπως στην 1.2 που ειχες αναφερει οτι γινοταν σχεδον αψογα! Ευχαριστω προκαταβολικα!

Λοιπον το συμπερασμα μου ειναι 1 για οποιον θελει 6.5...... TOPIX κ μονο TOPIX κ οποια εκδοση θελει 1.5.2 ή 1.2 με το μονο μειονεκτημα τον αγγλικων κλπ που βεβαια ευκολα το τηλ. μεταμορφωνεται σε Ελληνικο manilla keyboard κλπ

Τωρα αν καποιος θελει 6.5.Χ που δοκιμαζα σχεδον αμεσως μετα την αγορα του ΛΕΟ μου δεν ξερω τι να πω... Miri V... ή Αrtemis v7 μονο για Ελληνικα που την δουλεα καιρο κ ηταν μια χαρα χωρις καθολου bags κλπ

Η Αrtemis v8 δεν μου αρεσε καθολου :X μια κ βασιζεται στη νεα base 1.7 αν δεν κανω λαθος, η v7 που ηταν μια ενωση 1.66 κ 2.10 ηταν η πιο σταθερη κ γρηγορη!

Εξαλου τι αλλο να κανουν κ ποσο να βελτιωσουν μια ΡΟΜ?

Γι αυτο μονο κ μονο τον λογω (για να παρουσιασουν κατι) αλλαζουν συνεχεια εκδοσεις κ τωρα κ καλα πεσαν ολοι πανω στην base 1.7 οπως κ ο Kwbr........

Τα συμπερασματα δικας σας, προσπαθησα να ειμαι περιεκτικος!

 

φιλε Βασιλη,κοιτα εδω 205

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.

εβαλα σημερα την topix_1_5_2 με radio 2.08.50.08_2 και ειδα πως εχει ηδη εναν task manager.

μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να τον αφαιρεσω για να περασω τον WKTask;

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.

εβαλα σημερα την topix_1_5_2 με radio 2.08.50.08_2 και ειδα πως εχει ηδη εναν task manager.

μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να τον αφαιρεσω για να περασω τον WKTask;

 

πηγαινε στις ρυθμισεις/συστημα και απενεργοποιησε τον.;)

 

μετα μπορεις να βαλεις ανετα τον wtask:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα.

εβαλα σημερα την topix_1_5_2 με radio 2.08.50.08_2 και ειδα πως εχει ηδη εναν task manager.

μπορει καποιος να μου πει αν μπορω να τον αφαιρεσω για να περασω τον WKTask;

 

πηγαινε στις ρυθμισεις/συστημα και απενεργοποιησε τον.;)

 

μετα μπορεις να βαλεις ανετα τον wtask:)

 

Και προτείνω να διαγράψεις και το παρακάτω κλειδί από τη registry:

HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\BootLauncher\Services\TaskManager

για να μη δημιουργήσει ποτέ ξανά πρόβλημα ο task manager της htc;)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

απο το outlook πηγαινεις αρχειο>εισαγωγη-εξαγωγη>εγαγωγη σε αρχειο:)

 

Παιδιά καλημέρα, Χρόνια Πολλά, Χριστός Ανέστη!

 

Μια ερώτηση: εμένα το outlook έχει μέσα επαφές, ημερολόγιο, εργασίες και σημειώσεις, αλλά ΔΕ μου εμφανίζει σε καμία από τις πιο πάνω επιλογές το αρχείο>εισαγωγή/εξαγωγή>εξαγωγή σε αρχείο...κάνω κάτι λάθος, δε κατάλαβα κάτι καλά;

 

Και κάτι ακόμη (ποτέ δεν είναι μόνο ένα :p ) αφού έχει το κινητό μέσα τα windows mobile γιατί χρειάζεται να κατεβάσω το office?

 

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εσυ το πιο πιθανο που παει στο μυαλο μου,να φταιει..

εχεις ορισει το Microsoft outlook ως το προεπιλεγμενο προγραμμα αλληλογραφιας??ειναι πολυ βασικο και το πιο πιθανο για να σε παιδευει ετσι..

τωρα για τον χρονο που χρειαζεται να περασει 200 επαφες,κανα 2λεπτο το πολυ.

προσεξε ομως,πρεπει να ορισεις μεσα απο τις ρυθμισεις του κεντρου συσκευων των win.mobile,ποιες επαφες θα περασει που,γιατι μπορεις καλλιστα να σβησεις τελειως τις επαφες του Outlook σου αντι να τις περασεις στο τηλ!!

 

1. Προεπιλεγμένο είναι το Outlook.

2. Μωρέ ας συγχρονιστεί και ας τις σβήσει (τις έχω σε vcf). Τουλάχιστον να δω ότι η σύνδεση "ζει". Το κακό είναι ότι τις περισσότερες φορές δεν βλέπει καν το κινητό να συνδεθεί. Αλλά και όσες φορές συνδέθηκε, δεν κατάλαβα γιατί. Απλά συνέβη μετά από κάμποσες επανεκκινήσεις υπολογιστή - κινητού. Ακόμα και τότε όμως... συγχρονισμός γιοκ.

Ευχαριστώ, παιδιά. Θα συνεχίσω το ψάξιμο. Κάτι απλό θα είναι αλλά μάλλον είναι κρυμμένο καλά.

 

3. Με τα πολλά ον-οφ μου έφυγε και η πόλη (Ιωάννινα) από τον καιρό. Άλλο ψάξιμο πάλι! :rolleyes:

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, χθες το βραδυ γυρω στις 5 :angry::shoot::chair::knife::rocket: με ξυπνησαν κατι περιεργοι ηχοι .. μετα απο μερικα δευτερολεπτα συνειδητοποιησα οτι το κινητο μου επαιρνε τηλεφωνο! το εκλεισα και πριν συνελθω απο το σοκ πηρε και αλλο αριθμο!!

 

προσπαθησα να μπω ιντερνετ απο τη συσκευη να κανω μια αναζητηση του αριθμου αλλα ουτε ο οπερα δεν ανοιγε καν και ο εχπλορερ δεν συνδεοταν σε καμια σελιδα!

 

φυσικα η ωρα ηταν ακαταλληλη οποτε απλα αφαιρεσα τη μπαταρια και συνεχισα τον υπνο μου... σημερα το πρωι λοιπον κανω αναζητηση και πεφτω στο εξης thread...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=650393

 

φαινεται να υπαρχει εδω και κατι λιγοτερο απο τρεις βδομαδες. ολοι φαινεται να κολλησαν απο ενα παιχνιδι με ονομα 3D anti terrorist απο το omarket το οποιο ομως εγω δεν θυμαμαι να εχω κατεβασει ποτε οποτε υποθετω οτι και καποιο αλλο προγραμα στο omarket ειναι μολυσμενο...

 

Το οποιο αρχειο τελος παντων δημιουργει ενα αρχειο smart32.exe στον φακελο windows το οποιο κανει ολη τη ζημια... μετα τη διαγραφη τα προβληματα με το δικτυο συνεχιζονται οποτε υποθετω οτι θα χρειαστει τελικα hard reset...

 

Εχει καποιος παρομοια εμπειρια; Καμια ιδεα ποιο αλλο προγραμμα μπορει να κανει τη ζημια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...