Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα κατεβάζω την δοκιμαστική έκδοση από το link που μου στείλατε. Αν γίνεται αυτό το οποίο μου προτείνατε, με γλιτώνετε από περιττά έξοδα και "τρέξιμο". Ακόμα όμως και να μην ισχύει, έυχαριστώ πολύ για την συμβουλή σας.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατεβάζω την δοκιμαστική έκδοση από το link που μου στείλατε. Αν γίνεται αυτό το οποίο μου προτείνατε, με γλιτώνετε από περιττά έξοδα και "τρέξιμο". Ακόμα όμως και να μην ισχύει, έυχαριστώ πολύ για την συμβουλή σας.

 

 

Μια χαρα δουλευει....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στην ελληνική ρομ η κάρτα μνήμης ονομάζεται Κάρτα Αποθήκευσης.Aυτό δυστυχώς δημιουργεί προβλήματα σε κάποια προγράμματα πλοήγησης.Υπάρχει κάποιο cab ή εύκολος τρόπος για αλλαγή του ονόματος σε storage card(όχι μέσω registry ή sktools);
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος media player για τη συσκευη? Εβαλα το core player αλλα δεν παιζει ενα βιντεο, mpeg2, που περασα...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στην ελληνική ρομ η κάρτα μνήμης ονομάζεται Κάρτα Αποθήκευσης.Aυτό δυστυχώς δημιουργεί προβλήματα σε κάποια προγράμματα πλοήγησης.Υπάρχει κάποιο cab ή εύκολος τρόπος για αλλαγή του ονόματος σε storage card(όχι μέσω registry ή sktools);

 

καλησπερα :)

 

δοκιμασε με το advance configuration ,να ορισεις που κκ ποια θα ειναι τα βασικα πραγματα που συνηθως δημιουργουν προβληματα σαν και αυτο που λες ;)

δλδ

my documents folder

program files folder

downloads κλπ

 

την επιλογη της καρτας δεν βαζω το χερι μου στην φωτια,αλλα νομιζω οτι υπαρχει και αυτη...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το αποφάσισα ότι το παλιό Χ500 πρέπει να αποσυρθεί. Από που να πάρω το HD2, Ελληνικό, γνήσιο, με τελευταία version?

 

http://www.skroutz.gr/s/94970/HTC-Touch-HD2.html?keyphrase=htc+hd2

 

Τι προτείνετε για ακουστικό BT, θήκη και car kit?

 

ebay.co.uk

 

Με data σύνδεση wind, υπάρχουν προβλήματα;

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα :)

 

δοκιμασε με το advance configuration ,να ορισεις που κκ ποια θα ειναι τα βασικα πραγματα που συνηθως δημιουργουν προβληματα σαν και αυτο που λες ;)

δλδ

my documents folder

program files folder

downloads κλπ

 

την επιλογη της καρτας δεν βαζω το χερι μου στην φωτια,αλλα νομιζω οτι υπαρχει και αυτη...

Eυχαριστώ θα το δοκιμάσω.Πρόβλημα έχω με το destinator8 που δεν έχει ήχο και το igo8 που όταν έχω το sys.txt βγάζει μήνυμα "database not found"

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποιος ειναι ο καλυτερος media player για τη συσκευη? Εβαλα το core player αλλα δεν παιζει ενα βιντεο, mpeg2, που περασα...

 

Μάλλον θα χρειαστείς να μετατρέψεις το βίντεο σου σε άλλο format. Δες εδώ τι υποστηρίζει το Core Player το οποίο θεωρείται το καλύτερο στο είδος του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο προγραμμα (converter) για να περναμε ταινιες μεσα

στον λεοντα?

Εβαλα το MP4forHD αλλα μου τις βγαζει πολυ μεγαλες 700-900 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.

Αφού έβγαλα τα μάτια μου να διαβάζω, μόλις σήμερα πήρα στα χέρια μου το HD2. Δυστυχώς, η χαρά μου μετά τα πρώτα λίγα λεπτά χρήσης εξανεμίστηκε, καθώς μόλις πήγα να κάνω συγχρονισμό διαπίστωσα ότι το pc μου δε "βλέπει" τη συσκευή. Καμιά ιδέα τι μπορεί να πηγαίνει στραβά;

(Σημειωτέον, έχω windows7 με κέντρο συγχρονισμού)

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις συνδέσει συσκευή και υπολογιστή με το καλώδιο που υπάρχει στο κουτί; Δεν πιστεύω να χρησιμοποιείς κάποιο USB Hub. Εν ανάγκη συνέδεσε το με τις πίσω USB θήρες. Μετά άνοιξε το Windows Mobile Device Center, δεν κάνει τίποτα; Όταν συνδέεις τη συσκευή στον υπολογιστή δεν ακούς τον ανάλογο ήχο ότι κάτι συνδέθηκε στο PC;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ θα το δοκιμάσω.Πρόβλημα έχω με το destinator8 που δεν έχει ήχο και το igo8 που όταν έχω το sys.txt βγάζει μήνυμα "database not found"

 

 

Για το igo και εγώ το ίδιο θέμα είχα λόγω της αλλαγής ονόματος της κάρτας και έσβησα από το sys το [folders app="%sdcard%/igo8] και ξεκίνησε κανονικά.

Στο gpspocketpc έχω δει κάπου ένα cab που διορθώνει το πρόβλημα.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις συνδέσει συσκευή και υπολογιστή με το καλώδιο που υπάρχει στο κουτί; Δεν πιστεύω να χρησιμοποιείς κάποιο USB Hub. Εν ανάγκη συνέδεσε το με τις πίσω USB θήρες. Μετά άνοιξε το Windows Mobile Device Center, δεν κάνει τίποτα; Όταν συνδέεις τη συσκευή στον υπολογιστή δεν ακούς τον ανάλογο ήχο ότι κάτι συνδέθηκε στο PC;

 

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ναι, το συνδέω με το καλώδιο του κουτιού και όταν το συνδέω βγάζει τον ανάλογο ήχο. Στην αρχή μου έβγαλε ότι το λογισμικό δε συνδέθηκε με επιτυχία. Θα δοκιμάσω και με τις πίσω θύρες και θα ενημερώσω.

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καποιο προγραμμα (converter) για να περναμε ταινιες μεσα

στον λεοντα?

Εβαλα το MP4forHD αλλα μου τις βγαζει πολυ μεγαλες 700-900 ΜΒ

 

Δοκίμασε και το SmartMovie v4.00

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τίποτα και με τις πίσω θύρες. Ενώ βγάζει τους ήχους δεν εμφανίζεται κανένα μήνυμα. Δεν το βλέπει ούτε στο κέντρο συγχρονισμού, ούτε καν στον υπολογιστή ως άγνωστη συσκευή
Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο προγραμμα (converter) για να περναμε ταινιες μεσα

στον λεοντα?

Εβαλα το MP4forHD αλλα μου τις βγαζει πολυ μεγαλες 700-900 ΜΒ

 

Color7 DVD Rip Factory Pro 8.0.7.1

 

με αυτό λέει ότι κάνεις παπάδες ..δεν το έχω δοκιμάσει.

προσωπικά έχω αγοράσει το Spb mobile DVD αλλά δεν το χρησιμοποιώ γιατί ο COre player παίζει πολλά format.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα; (Συγχωρήστε μου τη βιασύνη, αλλά όπως καταλαβαίνετε η αγωνία μου είναι μεγάλη)
Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς, τίποτα και με τις πίσω θύρες. Ενώ βγάζει τους ήχους δεν εμφανίζεται κανένα μήνυμα. Δεν το βλέπει ούτε στο κέντρο συγχρονισμού, ούτε καν στον υπολογιστή ως άγνωστη συσκευή

 

Όταν συνδέεις τη συσκευή με το PC στη συσκευή λογικά πρέπει να σου εμφανίζει ένα μενού για τον τύπο της σύνδεσης που θέλεις. Εκεί πρέπει να επιλέξεις την πρώτη επιλογή (ActiveSync) και όταν ανοίγεις το Windows Mobile Device Center θα πρέπει να γράφει Connecting. Τίποτα από αυτά δεν συμβαίνει;

 

Εάν όχι κάνε επανεκκίνηση τόσο στο PC όσο και στη συσκευή σου. Τέλος, απενεργοποίησε πιθανό Internet security που ενδεχομένως να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου και ξαναδοκίμασε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις τη συσκευή με το PC στη συσκευή λογικά πρέπει να σου εμφανίζει ένα μενού για τον τύπο της σύνδεσης που θέλεις. Εκεί πρέπει να επιλέξεις την πρώτη επιλογή (ActiveSync) και όταν ανοίγεις το Windows Mobile Device Center θα πρέπει να γράφει Connecting. Τίποτα από αυτά δεν συμβαίνει;

 

Εάν όχι κάνε επανεκκίνηση τόσο στο PC όσο και στη συσκευή σου. Τέλος, απενεργοποίησε πιθανό Internet security που ενδεχομένως να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου και ξαναδοκίμασε.

 

Στη συσκευή εμφανίζεται το μενού, αλλά στο κέντρο συγχρονισμού δεν εμφανίζεται τίποτα. Κάνω επανεκκίνηση και τα λέμε

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Για το igo και εγώ το ίδιο θέμα είχα λόγω της αλλαγής ονόματος της κάρτας και έσβησα από το sys το [folders app="%sdcard%/igo8] και ξεκίνησε κανονικά.

Στο gpspocketpc έχω δει κάπου ένα cab που διορθώνει το πρόβλημα.

Το igo8 δούλεψε έτσι.Το destinator 8 όχι.Τελικά έκανα αυτό που ήθελα με ένα κλικ με την βοήθεια του sktools:cool:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ θα το δοκιμάσω.Πρόβλημα έχω με το destinator8 που δεν έχει ήχο και το igo8 που όταν έχω το sys.txt βγάζει μήνυμα "database not found"

 

 

απο που εχεις "αγορασει" το igo ?κοιτα αυτο που δινω εγω στο γνωστο μαγαζακι;)

 

για το προβλημα που εχεις με το sys.text,απλα σβηστο απο τον φακελο του igo κανε επανεκινηση και ανοιξε παλι το προγραμμα ;)

 

οσο για το dest εγω χρησιμοποιω το 7 και δουλευει αψογα...

 

(υπαρχει και αυτο απο μενα στο ιδιο μαγαζι:))

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή...;

Εκανα χειροκίνητα τις αλλαγές με το registry program των sk tools, μετά export reg file και μετά convert reg file to cab:cool: και πλέον έχω ένα cab αρχείο που αλλάζει το όνομα σε storage card.Aυτό το ήθελα για ένα φίλο που δεν είναι εξοικιωμένος με προγράμματα styl sktools και registry

To igo8 είναι το γνωστό igo8.3.4 με τα data.zip από gpspocketpc

To πρόβλημα είναι ότι αν σβήσεις το sys.txt το πρόγραμμα τρέχει σε 240*400 και όχι σε 480*800 με αποτέλεσμα το πιξέλιασμα.

Το dest 7 το ξέρω ότι τρέχει άψογα αλλά προτιμώ το 8 που έχει tts.Βέβαια δεν έχω ειδοποιήσεις καμερών,αλλά γιαυτή τη δουλειά χρησιμοποιώ παράλληλα το poi warner.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καποιο προγραμμα (converter) για να περναμε ταινιες μεσα

στον λεοντα?

Εβαλα το MP4forHD αλλα μου τις βγαζει πολυ μεγαλες 700-900 ΜΒ

 

Εδώ γίνεται συζήτηση για το θέμα που σε ενδιαφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...