Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι φταίει η ROM; Δεν έχουν αναφερθεί γενικότερα προβλήματα σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι φταίει η ROM; Δεν έχουν αναφερθεί γενικότερα προβλήματα σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεις.

 

 

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, εκεί που λέει "πατήστε για προβολή του mms" πατάω και δεν κάνει τίποτα, το ίδιο και ένα άλλο που έχω με την ίδια ρομ, αποστολή κάνει κανονικά.

Είναι η πρώτη μου Ελληνική συσκευή και προσπαθώ να την συνηθίσω :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην αντίστοιχη αγγλική πάντως... δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα. Κάποιος που να έχει δοκιμάσει την ελληνική; Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε μου τα φωτα σας.Παω τηλεφωνο->μενου->επιλογες->επιλογη δικτυου και παω να αλλαξω μπαντα αλλα δεν υπαρχει η καρτελα αυτη.Υπαρχει καπου αλλου ή εξαφανιστηκε;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βάλε το παρακάτω για να έχεις την επιλογή να εναλλάσσεις GSM/3G από το Comm Manager.

 

http://forum.xda-developers.com/images/attach/cab.gif HTC_HD2_CommManager_3G.cab

 

http://1.bp.blogspot.com/_5dgRW5NVc7Y/ShWOq9oujnI/AAAAAAAABVI/0IlLyO7Fwsw/s400/CapScr0001.jpg

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην αντίστοιχη αγγλική πάντως... δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

 

 

Άκυρο το σύμπτωμα, βιάστηκα να το γράψω χωρίς να το τσεκάρω καλά :cry:

Έκανα restore το backup του pιm από το hd και αυτά δεν ανοίγει τα νέα ανοίγουν κανονικά :)

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το παρακάτω για να έχεις την επιλογή να εναλλάσσεις GSM/3G από το Comm Manager.

 

http://forum.xda-developers.com/images/attach/cab.gif HTC_HD2_CommManager_3G.cab

 

http://1.bp.blogspot.com/_5dgRW5NVc7Y/ShWOq9oujnI/AAAAAAAABVI/0IlLyO7Fwsw/s400/CapScr0001.jpg

 

να σε ρωτησωωω! αν εχω nodata λειτουργει το 3g απλα δε συνδνεετε στο Ιντερνετ.. Με αυτο το προγραμμα βγαινει και το 3g για λιγοτερη καταναλωση ενεργειας?

 

Επειδη εχω κοσμοτε 2in1 οποτε θελω να μπω ιντερνετ το γυρναω στη συνδεση βγαζω το nodata και μπαινω.. με αυτο θα πρεπει να ενεργοποιω και το 3g ετσι?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σωστά και τα δύο. Απλά στο δεύτερο που λες καλό είναι να έχεις ανοιχτό το 3G γιατί θα συνδέεσαι με μεγαλύτερες ταχύτητες από ότι με το απλό GPRS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μερικες φορες ενω επιχειρω να καλεσω με 3g δικτυο δεν ειναι δυνατη η κληση και οταν αμεσα γυρνω σε gsm καλει αμεσως
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα μερικες φορες ενω επιχειρω να καλεσω με 3g δικτυο δεν ειναι δυνατη η κληση και οταν αμεσα γυρνω σε gsm καλει αμεσως

 

 

Καλημέρα

Αυτός νομίζω ότι είναι ο λόγος του 3g off για να μην καταναλώνει ενέργεια να ψάχνοντας 3g δίκτυο, εξάλλου δεν το χρειάζεται για απλές κλήσεις.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα το πρωί ανοίγω το τηλέφωνο ενεργοποιείται κανονικά η οθόνη πάω να το ξεκλειδώσω και τίποτα.Εκανα hard reset πάλι τίποτα η οθόνη ανάβει κανονικά συγχρονίζει αλλά απο touch νεκρό.Πριν πάω για το service έχει κανένας καμμιά ιδέα??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά σήμερα το πρωί ανοίγω το τηλέφωνο ενεργοποιείται κανονικά η οθόνη πάω να το ξεκλειδώσω και τίποτα.Εκανα hard reset πάλι τίποτα η οθόνη ανάβει κανονικά συγχρονίζει αλλά απο touch νεκρό.Πριν πάω για το service έχει κανένας καμμιά ιδέα??

 

αφου μετα απο hard reset δεν επανηρθε ,τα πραγματα ειναι δυσκολα

δε φορτωνεις μια αλλη ρομ να δεις τι γινεται(μηπως..)?

screen protector δεν εχεις?

---------------------

@dimlintas

τυχαινει καμια φορα και αυτο αλλα περα απο το σημα οταν δουλευει το συστημα στο φουλ μπλοκαρει καμια φορα

Edited by hellas200
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν περάσουμε την καινούργια rom (1,66) που μας έδωσε ο φίλος από το γερμανικό support της htc ,θα πρέπει να περάσουμε τα update ?
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αν περάσουμε την καινούργια rom (1,66) που μας έδωσε ο φίλος από το γερμανικό support της htc ,θα πρέπει να περάσουμε τα update ?

 

ποιο update?

(αν εννοεις τα hotfix οχι αφου η ρομ βγηκε μετα ταχει μεσα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

το αποφάσισα ότι το παλιό Χ500 πρέπει να αποσυρθεί. Από που να πάρω το HD2, Ελληνικό, γνήσιο, με τελευταία version?

 

Τι προτείνετε για ακουστικό BT, θήκη και car kit?

 

Με data σύνδεση wind, υπάρχουν προβλήματα;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για το buy and sell , εχω τις προυποθεσεις αλλα δεν το βρισκω και ψαχνω για μεταχειρισμενο hd2 για τον αδελφο μου , ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω για το buy and sell , εχω τις προυποθεσεις αλλα δεν το βρισκω και ψαχνω για μεταχειρισμενο hd2 για τον αδελφο μου , ευχαριστω εκ των προτερων

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Καλημέρα,

 

το αποφάσισα ότι το παλιό Χ500 πρέπει να αποσυρθεί. Από που να πάρω το HD2, Ελληνικό, γνήσιο, με τελευταία version?

 

Τι προτείνετε για ακουστικό BT, θήκη και car kit?

 

Με data σύνδεση wind, υπάρχουν προβλήματα;

 

ευχαριστώ προκαταβολικά...

θηκη εγω πηρα απο ebay αν παρω και τα αλλα απο κει παλι

Φόρτωσα και άλλη ρομ αλλά τίποτα.Το σέρβις της ace κοντά στον πειραιά που είναι?

Αθήνα:

ACE-Hellas AE

Αιγαίου Πελάγους 6

Αγ. Παρασκευή 15341

Τηλ: 2106068674

Ώρες λετουργίας: 09:00-15:00 καθημερινές (εκτός αργιών)

http://www.htc.com.gr/customercare.html

Link to comment
Share on other sites

ποιο update?

(αν εννοεις τα hotfix οχι αφου η ρομ βγηκε μετα ταχει μεσα)

 

Ναί τα hot fix .

Ευχαριστώ για τήν απάντηση .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε ενα μηνυμα στα μηνυματα βλεπουμε και τον αριθμο του κινητου που μας το εστειλε. Μπορουμε απο εκει να καλεσουμε αυτο τον αριθμο για κλιση ομιλιας χωρις να χρειαζεται να τον απομνημονευσουμε και να παμε να τον πληκτρολογησουμε ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε ενα μηνυμα στα μηνυματα βλεπουμε και τον αριθμο του κινητου που μας το εστειλε. Μπορουμε απο εκει να καλεσουμε αυτο τον αριθμο για κλιση ομιλιας χωρις να χρειαζεται να τον απομνημονευσουμε και να παμε να τον πληκτρολογησουμε ? Ευχαριστω.

 

 

Ανοίγοντας το μήνυμα πατάς το κάτω αριστερό εικονίδιο (καρτέλα επαφής)και εκεί σου δίνει επιλογή κλήσης.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...