Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα πρώτα την 1.61 με goldcard και μετά πέρασα με sspl την topix, το ράδιο που έχει τώρα η συσκευή είναι το 2.06.51.07, αυτό που είχε η επίσημη 1.61.

Το 15.30 που λες τι είναι?

-για τη goldcard πρεπει να το περασεις στην καρτα? (το φοβαμαι λιγο ...)

-απ'οτι ειδα στο κινητο στο ραδιο γραφει 2.05.51.05_2

το αλλο το λεει πρωτοκολλο (15.28.50.07u)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες

εχει αλλαξει κανενας ραδιο χωρις hspl?

εχω βαλει την topix αλλα θελω να αλλαξω ραδιο γιαυτο εβαλα την 1.61 με 15.30 ραδιο αλλα δεν το παιρνει, γιατι?

αφου βαζω ολοκληρη ρομ μαζι με ραδιο γιατι δεν αλλαζει και η ρομ και το ραδιο?

(ακομη το hspl δε θελω να το βαλω)

 

γιατί δεν βαζεις το hspl να ξεμπερδευεις; εβαλα το ραδιο που θελεις σε ενα λεπτο! επισης μπορεις να επαναφερεις πολυ ευκολα το original spl! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν βαζεις το hspl να ξεμπερδευεις; εβαλα το ραδιο που θελεις σε ενα λεπτο! επισης μπορεις να επαναφερεις πολυ ευκολα το original spl! :)

 

εκει με βλεπω να καταληγω

απλα μου κανει εντυπωση πως αφου περναω ρομ+ραδιο μπαινει μονο η ρομ

(δε θελω να μπλεκω και με καρτες )

η αλλαγη ραδιο ωφελησε σε σημα ,gps και διαρκεια μπαταριας?(αξιζει ?)

Link to comment
Share on other sites

-για τη goldcard πρεπει να το περασεις στην καρτα? (το φοβαμαι λιγο ...)

-απ'οτι ειδα στο κινητο στο ραδιο γραφει 2.05.51.05_2

το αλλο το λεει πρωτοκολλο (15.28.50.07u)

 

Αφού δε θέλεις να χρησιμοποιήσεις τη μέθοδο goldcard γιατί δεν περνάς πρώτα την 1.61 με sspl και μετά την Topix πάλι με sspl, λογικά όταν περάσεις την topix η οποία δεν έχει radio, στη συσκευή σου θα υπάρχει το radio που περάστηκε με την 1.61.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε θέλεις να χρησιμοποιήσεις τη μέθοδο goldcard γιατί δεν περνάς πρώτα την 1.61 με sspl και μετά την Topix πάλι με sspl, λογικά όταν περάσεις την topix η οποία δεν έχει radio, στη συσκευή σου θα υπάρχει το radio που περάστηκε με την 1.61.

 

αυτο ακριβως κανω και δε περνιεται το ραδιο της 1.61 μονο η ρομ(τοχω κανει δυο φορες μεχρι τωρα θα επιχειρησω μια ακομη)

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και απο μενα σε ολους τους γιαννηδες.παιδια να ειστε παντα καλα με υγεια και πολλα κινητα:D:D:D:D:D

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
-για τη goldcard πρεπει να το περασεις στην καρτα? (το φοβαμαι λιγο ...)

 

Από τη στιγμή που θα φτιάξεις την κάρτα... μετά είναι το πιο εύκολο πράγμα να flashάρεις με οποιοδήποτε signed rom ή radio.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους... Επειδή έχω χάσει την μπάλα με όλους αυτούς τους όρους στα αγγλικά και δεν ξέρω τι να κάνω, μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορούμε να βάλουμε 5 shortcuts στην αρχικη οθόνη αντί 3 που έχει τώρα?

 

Ευχαριστώ.

 

Κοίταξε στο πρώτο post στο κάτω μέρος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εκει με βλεπω να καταληγω

απλα μου κανει εντυπωση πως αφου περναω ρομ+ραδιο μπαινει μονο η ρομ

(δε θελω να μπλεκω και με καρτες )

η αλλαγη ραδιο ωφελησε σε σημα ,gps και διαρκεια μπαταριας?(αξιζει ?)

Radio θα περάσεις είτε με signed rom και χρήση gold card είτε με hspl μόνο!!!

 

Με sspl δεν περνάει το radio! ;)

 

Χτες άλλαξα radio και έβαλα αυτό που θέλεις να βάλεις κι εσύ, όπως διάβασα έχει βελτιώσεις στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας και στο σήμα!

Μέχρι στιγμής με αρκετό internet χτες και σήμερα και κάμποσες κλήσεις, δεν έχω το ενοχλητικό θόρυβο που έκανε κάποιες φορές το ηχείο και η μπαταρία είναι στο 50%

Αν δεν ολοκληρώσω την δοκιμή μέχρι την επόμενη φόρτιση δεν μπορώ να πω πιω πολλά!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νέο update απο hTC

"Update for HTC HD2 SIM Contacts "

δείτε επίσημη ιστοσελίδα της hTC !!!!

 

Ενημερωτικά... επειδή η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο που flashάρουμε μια ROM, μην φοβηθείτε το ενδεχόμενο hard reset, δεν πειράζει τίποτα το update.

 

Παρόλο τον παραπλανητικό τίτλο (!)... το συγκεκριμένο update βάζει στη συσκευή το Radio 2.06.51.07.

 

(Ενημερώθηκε και το πρώτο post)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Δεύτερον χρόνια πολλά ειδικά στους Γιάννηδες με υγεία και ευτυχία.

Μετά από αρκετά χρόνια "σιωπηλής" παρακολούθησεις των forums (και των 2 τελευταίων βδομάδων που διαβάζω αυτό το thread από την αρχή του) είπα να "επισημοποιήσω"(!!!) την παρουσία μου. Καλώς σας βρήκα και πάλι!

Από προχθές και εγώ ένας κατευχαριστημένος κάτοχος του λέοντα και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Όταν το πρωτοπήρα μόνο ερωτική εξομολόγηση δε του έκανα όσο φόρτιζε για να τελειώσει πιο γρήγορα και να το ανοίξω...

 

Πέρα από την (μακρά μπορώ να ομολογήσω) εισαγωγή, ας πω και εγώ το πόνο μου!

Δημήτρη (zaharaki) συνονόματε (θα το βάλω στην υπογραφή το υπόσχομαι!), θέλω να ρωτήσω για το vito audio notes.

Κάπου είχες γράψει ότι η έκδοση 1.02 με την τελευταία ελληνική rom λειτουργεί καλά και κάνει καλή ηχογράφιση κατά την διάρκεια κλήσης. Επειδή έχω τα παραπάνω(1.02 και 1.48.482.4 ελληνική rom) πρέπει να πειράξω τίποτα στις ρυθμίσεις ή είναι φυσιολογικό σε ΟΧΙ ανοιχτή ακρόαση σχεδόν να μην ακούγετε ο δεύτερος?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων, (#@$% πάλι έκθεση έγραψα...συγνώμη)

Φιλικά Δημήτρης.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά... επειδή η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο που flashάρουμε μια ROM, μην φοβηθείτε το ενδεχόμενο hard reset, δεν πειράζει τίποτα το update.

 

Παρόλο τον παραπλανητικό τίτλο (!)... το συγκεκριμένο update βάζει στη συσκευή το Radio 2.06.51.07.

 

(Ενημερώθηκε και το πρώτο post)

Φοβερό νέο Γιάννη!!!

Έλυσες και το πρόβλημα του φίλου hellas200 :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό νέο Γιάννη!!!

Έλυσες και το πρόβλημα του φίλου hellas200 :lol:

 

Η htc δουλεύει για λογαριασμό του:lol:

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά... επειδή η εγκατάσταση γίνεται με τον ίδιο τρόπο που flashάρουμε μια ROM, μην φοβηθείτε το ενδεχόμενο hard reset, δεν πειράζει τίποτα το update.

 

Παρόλο τον παραπλανητικό τίτλο (!)... το συγκεκριμένο update βάζει στη συσκευή το Radio 2.06.51.07.

 

(Ενημερώθηκε και το πρώτο post)

 

Είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχει κίνδυνος διαγραφής δεδομένων με την εγκατάσταση ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι σίγουρο ότι δεν υπάρχει κίνδυνος διαγραφής δεδομένων με την εγκατάσταση ?

 

Σιγουρότατο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά.. μήπως έχουμε κανένα νέο εκ των έσω απο την Wind για το πότε θα αρχίσει να πουλάει το HTC HD2 ?
The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

μαγκες καλησπερα κι απο μενα,μολις το πηρα κι εχω λιωσει...το κινητο ειναι ερωτας...μια συντομη ερωτησουλα,φοραει την 1.48.482.2 στο site της htc βλεπω την 1.48.482.4,υπαρχει λογος αναβαθμισης?ή ειναι η ιδια?
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση:

 

Εάν το αγοράσω από expansys μπορώ να περάσω επίσημη ελληνική ρομ χωρίς hspl?

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν το αγοράσω από expansys μπορώ να περάσω επίσημη ελληνική ρομ χωρίς hspl?

 

Μπορείς και με την διαδικασία goldcard. Έτσι ή αλλιώς πάντως... θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να ξαναβάλεις την δικιά του ROM.

 

μαγκες καλησπερα κι απο μενα,μολις το πηρα κι εχω λιωσει...το κινητο ειναι ερωτας...μια συντομη ερωτησουλα,φοραει την 1.48.482.2 στο site της htc βλεπω την 1.48.482.4,υπαρχει λογος αναβαθμισης?ή ειναι η ιδια?

 

Βάλε την τελευταία. Είναι βελτιωμένη στα σημεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά.. μήπως έχουμε κανένα νέο εκ των έσω απο την Wind για το πότε θα αρχίσει να πουλάει το HTC HD2 ?

 

την προηγουμενη εβδομαδα μου ειπαν απο την wind μετα τις 15 ιανουαριου θα ειναι διαθεσιμο.το περιμενω και εγω.δεν ξερω αν καποιος αλλος εχει κατι νεωτερο να μας πει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν Καλησπέρα, χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους. Δεύτερον χρόνια πολλά ειδικά στους Γιάννηδες με υγεία και ευτυχία.

Μετά από αρκετά χρόνια "σιωπηλής" παρακολούθησεις των forums (και των 2 τελευταίων βδομάδων που διαβάζω αυτό το thread από την αρχή του) είπα να "επισημοποιήσω"(!!!) την παρουσία μου. Καλώς σας βρήκα και πάλι!

Από προχθές και εγώ ένας κατευχαριστημένος κάτοχος του λέοντα και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Όταν το πρωτοπήρα μόνο ερωτική εξομολόγηση δε του έκανα όσο φόρτιζε για να τελειώσει πιο γρήγορα και να το ανοίξω...

 

Πέρα από την (μακρά μπορώ να ομολογήσω) εισαγωγή, ας πω και εγώ το πόνο μου!

Δημήτρη (zaharaki) συνονόματε (θα το βάλω στην υπογραφή το υπόσχομαι!), θέλω να ρωτήσω για το vito audio notes.

Κάπου είχες γράψει ότι η έκδοση 1.02 με την τελευταία ελληνική rom λειτουργεί καλά και κάνει καλή ηχογράφιση κατά την διάρκεια κλήσης. Επειδή έχω τα παραπάνω(1.02 και 1.48.482.4 ελληνική rom) πρέπει να πειράξω τίποτα στις ρυθμίσεις ή είναι φυσιολογικό σε ΟΧΙ ανοιχτή ακρόαση σχεδόν να μην ακούγετε ο δεύτερος?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων, (#@$% πάλι έκθεση έγραψα...συγνώμη)

Φιλικά Δημήτρης.

 

φιλε Δημητρη καλως ηρθες στην παρεα μας:)

 

φιλε μου η καταγραφη συνομιλιας στην ελληνικη ρομ και η συνεχιση ψαξιματος για αυτο εχει τελειωσει για μενα..

δεν δουλευω πλεον την ελληνικη ρομ,για αυτο και το λεω αυτο.

ηταν οντως καλυτερη η ποιοτητα της 2ης φωνης αλλα οχι σε ικανοποιητικο βαθμο.

το ψαχνω γιατι με ενδιαφερει κ εμενα πολυ και να ειστε σιγουροι οτι καποια στιγμη θα βρεθει λυση.

 

παντως ΔENεχει καμια σχεση η καταγραφη της κλησης σε ποιοτητα με του hd...και αυτο ειναι δυστυχως το μονο σιγουρο...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και με την διαδικασία goldcard. Έτσι ή αλλιώς πάντως... θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να ξαναβάλεις την δικιά του ROM.

 

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη και χρόνια σου πολλά.

 

Άρα καλύτερα να το πάρω από το expansys και να μη σκάσω το 700άρι στο Πλαίσιο. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...