Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνώμη που αναγκάζομαι να επανέλθω στο ερώτημά μου της 6ης Σεπτέμβρη 2012, αλλά φαίνεται να πέρασε απαρατήρητο, γιατί δεν είχα καμία απάντηση:

 

Υπάρχει δοκιμασμένο Αγγλικό-Ελληνικό πληκτρολόγιο για HTC HD2 T8585, Αμερικάνικη έκδοση (ROM Version: 3.14.707.3(04666) WWE);

Ότι σχετικό προσπάθησα να εγκαταστήσω μέχρι τώρα κολλάει τη συσκευή και πρέπει να κάνω Hard Reset για να επανέλθει.

 

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνώμη που αναγκάζομαι να επανέλθω στο ερώτημά μου της 6ης Σεπτέμβρη 2012, αλλά φαίνεται να πέρασε απαρατήρητο, γιατί δεν είχα καμία απάντηση:

 

Υπάρχει δοκιμασμένο Αγγλικό-Ελληνικό πληκτρολόγιο για HTC HD2 T8585, Αμερικάνικη έκδοση (ROM Version: 3.14.707.3(04666) WWE);

Ότι σχετικό προσπάθησα να εγκαταστήσω μέχρι τώρα κολλάει τη συσκευή και πρέπει να κάνω Hard Reset για να επανέλθει.

 

Ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων

 

Όλα τα πληκτρολόγια που έχω παραθέσει στο πρώτο post δουλεύουν κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα πληκτρολόγια που έχω παραθέσει στο πρώτο post δουλεύουν κανονικά.

Ευχαριστώ θερμά.

Το 2ο και το 4ο μου κολλάνε τη συσκευή κατά την επανεκκίνηση.

Θα μπορούσες να μου δώσεις εναλλακτικά links ή ακόμη καλύτερα συνημμένα τα σχετικά αρχεία cab για το 1ο και το 3ο, γιατί το rapidshare δεν μου ανοίγει.

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

μα αυτη η σησκευη εχει καταργιθει.θα εχουν? και ποσα θα στοιχιζει?

 

Η εταιρεία που έχει αναλάβει το service είναι η Arvato ,στα ΚΤΕΛ ΚΗΦΙΣΟΥ σε όροφο . Το ότι δεν παράγεται κάποιο προϊόν δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά ....

Ετοιμάσου να ακούσεις μια ψηλή τιμή πάντως ....

 

"που μπορω να βρω για το htc μου"

Τι να βρεις δεν είπες ,πλακέτα ,οθόνη ή κάτι άλλο ;

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία που έχει αναλάβει το service είναι η Arvato ,στα ΚΤΕΛ ΚΗΦΙΣΟΥ σε όροφο . Το ότι δεν παράγεται κάποιο προϊόν δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν ανταλλακτικά ....

Ετοιμάσου να ακούσεις μια ψηλή τιμή πάντως ....

 

"που μπορω να βρω για το htc μου"

Τι να βρεις δεν είπες ,πλακέτα ,οθόνη ή κάτι άλλο ;

 

μου ζητησε 245 ευρω.εγω το αγορασα 150

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η συσκευή έχει πρόβλημα? Δεν ανοίγει καθόλου ή δεν μπουτάρει σε κάποιο λειτουργικό? Αν δεν ανοίγει,η μπαταρία ειναι φορτισμένη?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η συσκευή έχει πρόβλημα? Δεν ανοίγει καθόλου ή δεν μπουτάρει σε κάποιο λειτουργικό? Αν δεν ανοίγει,η μπαταρία ειναι φορτισμένη?

 

δεν ανοιγει καθολου δεν εχει καμια αποκρισι

Link to comment
Share on other sites

αν τους το πας εκεί , ο έλεγχος θα στοιχίσει 18 ευρώ , και θα σου πουν ακριβώς τι έχει και πόσο κάνει ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το εξείς πρόβλημα με το HTC HD2.

Μου βγάζει το μήνυμα ότι η μνήμη του τηλεφώνου είναι γεμάτη.

Συνδέοντας το τηλέφωνο στον υπολογιστή με το WMDC και ανοίγοντας το file manager παρατηρώ ότι μου παρουσιάζει ότι η μνήμη του τηλεφώνου μου έχει μόνο 5 περίπου ΜΒ από τα 175, ανοίγοντας όμως τη μνήμη και αφού κάνω επιλογή όλων βλέπω ότι το σύνολο των αρχείων είναι μόνο 95 ΜΒ περίπου πράγμα που σημαίνει ότι θα έπρεπε ο ελεύθερος χώρος στο τηλέφωνο να είναι περίπου 75ΜΒ και όχι μόνο 5 .(Κάνω και επιλογή και των κρυφών αρχείων).

Μήπως κάποιος μπορεί να βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου τρώνε τα υπόλοιπα mb τίποτε caches από internet κτλ? ρίξε μια ματιά στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3063658#post3063658 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου τρώνε τα υπόλοιπα mb τίποτε caches από internet κτλ? ρίξε μια ματιά στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3063658#post3063658

 

Θα δοκιμάσω.

Σε ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω.

Σε ευχαριστώ.

 

bbbb Τελικά πολύ μικρή βελτίωση .

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

bbbb Τελικά πολύ μικρή βελτίωση .

 

Αν βλέπεις βίντεο από το youtube, μπες από τον explorer τουυπολογιστή σου, με απιλογή να εμφανίζονται τα κρυφά και τα προστατευμένα αρχεία και πήγαινε στον φάκελο \windows\youtube και σβύσε ότι υπάρχει εκεί Μαζεύει πολύ σαβούρα.

Επίσης από το HTC Album σβύσε όλη την cache

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σόρρυ που έχουν ξαναειπωθούν τα περί flash player κ.λ.π αλλά το τελευταίο update ποιό είναι?

 

θέλουμε τον Opera 10 και το cab για τον flash?

και ποιά έκδοση ακριβώς?

 

επίσης το τελευταίο update σχετικά με ποιά έκδοση του Android μπορούμε να βάλουμε? και αν είναι γρήγορο λόγω του ότι ειναι μονοπύρηνο?

 

dual boot γίνεται να το κάνουμε?

γιατί το έχω δανειστεί από φίλο να δω τι δυνατότητες έχει μπας και του το αγοράσω

thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε windows mobile ποτέ δεν υπήρχε κανονικός flash player αλλά μόνο το flash lite που είναι κατώτερο από το κανονικό flash player.Αν θες flash player θα κάνεις dual boot με android.Δες στον οδηγό της υπογραφής μου.Για dual boot προτείνω την nativesd μέθοδο και για ρομ που θα παίζει και flash την cyanmobile x http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1888633

flash παίζουν και οι ics αλλά οι gingerbread παίζουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολύ

Πάντως τα ποστς εδώ μέσα ανέφεραν για τον opera και για τον skyfire.

 

οπότε opera δοκίμασα τα:

Ninja_Duck_Opera_10_(BASE-FL-RO-XXX)_1.3.cab + Juggalo_X_Official_Flash_Lite_3.1_CE-OS_20757.cab

 

αλλά σε ένα flash video (στην zougla.gr) μου βγάζει το λογότυπο της adobe, όταν ενεργοποιώ τα addins μου βγάζει το γνωστό κουμπί του ''play'' το πατάω τίποτα...

 

ο skyfire δε, εμφανίζει μήνυμα σαν να μην έχω σύνδεση με το ιντερνετ καν (ασύρματο στην προκειμένη)

 

επίσης δοκιμασα τα Opera_Mobile_10_WM.cab και το Opera_Mobile_10_WM_kp.cab αλλά δεν μου φέρνουν καν πληκρολόγιο....

 

το mini5wm.cab ακόμα δεν το δοκίμασα...

 

 

 

με αυτά τα lite που αναφερεις δεν μπορώ έστω σαν ''μεσοβέζικη'' λύση να βλεπω flash?

 

οι οδηγίες φαίνονται αρκετά προσεγμένες αλλά μακροσκελείς :)

το dual boot πάντως μετράει αν παίζει και αξιόπιστα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς ή δεν βρήκα εγώ πως γίνεται.Από τότε όμως που έβαλα android βρήκα την υγειά μου σε αυτό το θέμα και όχι μόνο.Τώρα το έχω dual (4boot αν μετρήσουμε ξεχωριστά τις διαφορετικές εκδόσεις android) boot με wp7 στην εσωτερική μνήμη και με nativesd μια jelly bean,μία ics και μία gingerbread rom.Πάντως μιλώντας από την σκοπιά του απλού χρήστη που θέλει κάτι plug and play και να παίζει 100% άψογα τότε το hd2 δεν κάνει.Αν δεν έχεις όρεξη να διαβάσεις οδηγίες και να δοκιμάσεις μέχρι να καταλήξεις σε αυτό που θα "κάτσει" καλύτερα στη συσκευή σου,δες καλύτερα την λύση μιας κανονικής android συσκευής. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

κατανοητό και σε ευχαριστώ, αλλά αρχικά ήθελα με windows mobile για να εκμεταλλευτώ τους χάρτες gps που έχω και να μην χρεαστεί να αγοράσω κάποιον.

 

σε dual boot δηλαδη πόσο κομπλέ θα είμαι?

Βασικά είμαι συνηθισμένος σε ψαξίματα και πειράγματα έχοντας περάσει από τα χέρια μου 3 gps και έχοντάς τα όλα ξεκλειδώσει ξενερώνω όμως στην ιδέα ότι πρέπει να φαω άλλες 10 ώρες για να το κάνω dual boot :-)

Link to comment
Share on other sites

Δέκα ώρες πάντως δεν θέλει. Έχεις εμπειρία από Android; Αν όχι τότε μάλλον η μετάβαση θα σε "ζορισει" περισσότερο παρά η διαδικασία που κρατάει 1 ώρα μέχρι να κατεβάσεις ότι χρειάζεται και να εγκαταστήσεις + το backup της κάρτας σου και των wm. Ο οδηγός του @bbbb είναι αναλυτικοτατος και με προσεκτικό διάβασμα δεν είναι τίποτα. Βάλε sd android για αρχή που είναι πιο εύκολο.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

κατανοητό και σε ευχαριστώ, αλλά αρχικά ήθελα με windows mobile για να εκμεταλλευτώ τους χάρτες gps που έχω και να μην χρεαστεί να αγοράσω κάποιον.

 

σε dual boot δηλαδη πόσο κομπλέ θα είμαι?

Βασικά είμαι συνηθισμένος σε ψαξίματα και πειράγματα έχοντας περάσει από τα χέρια μου 3 gps και έχοντάς τα όλα ξεκλειδώσει ξενερώνω όμως στην ιδέα ότι πρέπει να φαω άλλες 10 ώρες για να το κάνω dual boot :-)

Εχω την εντύπωση ότι ξεκινάς λάθος και με καθόλου όρεξη.Δε θες δέκα ώρες για να δοκιμάσεις για να το κάνεις dual boot αλλά ο τρόπος που το αναφέρεις σημαίνει ότι δεν έχεις και πολύ όρεξη να ασχοληθείς.Προσωπικά όταν πριν 2,5 περίπου χρόνια έβαλα την πρώτη android rom στο hd2 παρόλο που δε λειτουργούσε σχεδόν τίποτε,δεν απογοητεύτηκα και είχα υπομονή για κάτι καλύτερο και οι εξελίξεις με δικαίωσαν.Το hd2 αποδείχτηκε αθάνατο κινητό και παρόλο που πλέον υπάρχουν κινητά που τρέχουν καλύτερα και wp και android το hd2 δεν το αλλάζω με κανένα άλλο.Ειναι πραγματικά φοβερή η αίσθηση για μένα με 1 κλικ να αλλάζεις περιβάλλον χρήσης και τρόπο εργασίας.Αυτό δεν το προσφέρει κανένα άλλο κινητό που κυκλοφορεί σήμερα.Σαφώς τρέχουν καλύτερα το ένα και μοναδικό λειτουργικό που έχουν απο το εργοστάσιο αλλά είναι ένα και μοναδικό και μένεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει δεν έχεις άδικο αλλά ξέρεις κάπου τα βαριέσαι και αυτά τα σκαψίματα, ξεκλειδώματα κ.λ.π.

έχω φάει στην μάπα μπόλικα, πριν 20 χρόνια που ήμουν 18 χρονών ήταν διαφορετικά ;-)

όπως και να χει σε ευχαριστώ και θα επανέλθω αν το παρω τελικά...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημέρα παιδιά. όντως φοβερό το κινητό. καινούργιος και ψάχνω λινκ να κατεβάσω το igoprimo.οποίος θέλει ας μου στείλει κάποιο λινκ σε pm.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι του Forum.

Έχω το HTC HD2 με την ακόλουθη Rom : Omega v28 WWE και radio version 2.15.50.14 . Το πρόβλημα είναι το Wi-fi ανοίγει και κλείνει μόνο του. Υπάρχει καμία λύση για αυτό ?

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...