Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω skype και στο hd2 και στο desireHD.δεν υπαρχει αυτη η εντολη στο μενου>settings... Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.0,0,614!θα κανω αναβαθμιση τωρα,αυτο μαλλον φταιει.

edit οκ εκανα αναβαθμιση και βρηκα την βιντεοκληση.

νασαι καλα σ ευχαριστω για την υπομονη σου!

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα λινκ να Κατέβασω το igοprimo?εύχαριστω

 

Στο παρόν forum δεν μας επιτρέπεται η διακίνηση εμπορικού λογισμικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χμ..... ελληνική επίσημη ROM ε...? χμ... και αλλάζεις τη ρύθμιση και δεν κάνει κάτι ε? Και να υποθέσω έχεις τσεκάρει το διαθέσιμο χώρο στην κάρτα σου ε?

Μετά το άλλο που μπορώ να σκεφτώ να "παίζει" μπορεί να είναι η ονομασία της κάρτας στην ελληνική ROM....

Ψάξε για storage card στη registry να δεις μήπως αυτό πρέπει να αλλάξει σε "κάρτα μνήμης" ή όπως αλλιώς την ονομάζει το σύστημα. Δες δηλαδή με ένα file manager πώς αναφέρεται στην κάρτα μνήμης σου και νομίζω αυτό πρέπει να μπει....

Βέβαια μου φαίνεται κάπως χοντρό bug κάτι τέτοιο να έχει ξεφύγει από το βασικό testing.....:confused:

-------------------------

ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ 2 ΚΙΝΗΤΑ HTC HD2 ΜΕ ΙΔΙΑ ROM :3.14.482.2 (0466) ELL ,ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ

ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ : Ξαφνικά δεν βλέπει την κάρτα SIM ,ΚΑΜΙΑ ΚΑΡΤΑ SIM! Μερικές φορές την έβλεπε. Εδώ και 2 μέρες τίποτα...

Η κάρτα όμως σε άλλο κινητό δουλεύει μια χαρά [ την βλέπει]

Ζητείτε λύση πριν τρελαθώ!

 

ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ : Ξαφνικά όταν το έβγαζες απο τον φορτιστή το λαμπάκι φόρτισης [κόκινο led πάνω αριστερά] εξακολουθούσε να είναι αναμένω ΚΑΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ....

Αν έβγαζες την μπαταρία τότε σε έβγαζε σε μιά λευκή οθόνη χωρίς το σήμα "htc" και παρέμενε παγωμένη. Το ίδιο σε soft reset.

Αν έκανα hard reset είχα επαναφορά αλλά μετά απο 2-3 μέρες πάλι τα ίδια....Τοτε σκέφτηκα να του περάσω νεότερη rom : RUU_Leo_S_HKCSL_WWE_3.14.831.3_Radio_15.42.50.11U_2.15.50.14_LEO_S_Ship .

Εκεί κάτι δεν πήγε καλά και με πετάει έξω με το μήνυμα : image file corrupted ......

Παρά τις δεκάδες προσπάθειες Τ Ι Π Ο Τ Α . Δηλαδή πάμε στην λευκή παγωμένη οθόνη και το κινητό δεν ανοίγει. Μάλιστα στα hard reset λέει ότι η επαναφορά ολοκληρώθηκα και πάτα το volup for boot αλλά και πάλι η λευκή παγωμένη οθόνη [ χωρίς "htc" και χωρίς τα κάτω αριστερά RADIO klp]

Πάντως φορτώνει τον bootloader : PB81100 HX-BG

SPL-2.08.000 8G XE

MicroP(LED) 0X05

MicroP(TOUCH) 0X30

ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο hd2 που δεν βλέπει την sim ειναι για service.Τώρα για το δεύτερο.Εχεις περάσει κατά 99,99% λάθος ρομ.Εχεις ελέγξει τι εθνικότητας ειναι το κινητό; Εχεις πάνω spl που σημαίνει ότι δε θα περαστεί καμμία άλλη ρομ πλην της επίσημης της χώρας για την οποία προορίζεται το hd2. Eπίσης για την επίσημη ρομ 3.14 το spl έπρεπε να ειναι 3.03. Οπότε βρες βάσει του σειριακού αριθμού της συσκευής,ποια επίσημη ρομ πρέπει να περάσεις, και πέρνα την.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 ο σειριακός αριθμός έχει κοινά τα 2 πρώτα γράμματα οπότε όλα ξεκινούν από ΗΤ και κοινά τα 4,5,6 οπότε στο δικό σου θα ειναι ΗΤχZΝWxx ή XNW κτλ βρες ποια ρομ ταιριάζει και πέρνα την αντίστοιχη 3.14
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την συγκεκριμένη μπαταρία http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=39372 ; Αξίζει να προβώ στην αγορά της ή υπάρχει πιθανότητα να προξενήσει πρόβλημα στο κινητό τηλέφωνο;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω δοκιμάσει, την είχα δει όταν έψαχνα και εγώ, κυκλοφορούν στο ebay τέτοιες μπαταρίες, αλλά με όχι πολύ καλές κριτικές.

Δες εδώ:

2430mAh Slim Battery on ebay. Is it even possible?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την συγκεκριμένη μπαταρία http://www.play247.gr/index.php?referrer=true&main_page=product_info&products_id=39372 ; Αξίζει να προβώ στην αγορά της ή υπάρχει πιθανότητα να προξενήσει πρόβλημα στο κινητό τηλέφωνο;

 

 

Η καλύτερη μπαταρία με διαφορά είναι αυτή

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο hd2 που δεν βλέπει την sim ειναι για service.Τώρα για το δεύτερο.Εχεις περάσει κατά 99,99% λάθος ρομ.Εχεις ελέγξει τι εθνικότητας ειναι το κινητό; Εχεις πάνω spl που σημαίνει ότι δε θα περαστεί καμμία άλλη ρομ πλην της επίσημης της χώρας για την οποία προορίζεται το hd2. Eπίσης για την επίσημη ρομ 3.14 το spl έπρεπε να ειναι 3.03. Οπότε βρες βάσει του σειριακού αριθμού της συσκευής,ποια επίσημη ρομ πρέπει να περάσεις, και πέρνα την.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 ο σειριακός αριθμός έχει κοινά τα 2 πρώτα γράμματα οπότε όλα ξεκινούν από ΗΤ και κοινά τα 4,5,6 οπότε στο δικό σου θα ειναι ΗΤχZΝWxx ή XNW κτλ βρες ποια ρομ ταιριάζει και πέρνα την αντίστοιχη 3.14

Καλημέρα Χρήστο. Το δεύτερο επανήλθε ,ούτε θυμάμαι το πώς =έκανα πολλές προσπάθειες ..., και τώρα του έβαλα spl=3.03hspl /rom 3.14 ELL. Πρέπει να βγάλω το HSPL ?

Το πρώτο που ήταν το αγαπημένο μου ενώ κα΄που-κάπου έβλεπε την sim τώρα τίποτα.... Ρώτησα εδώ το service HTC και μου είπε να το στείλουν Αθήνα. Αρνήθηκα νομίζοντας πως ήταν απλά θέμα επαφής ή ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ . Το πήγα σε ένα τεχνίτη που μου είπε πως θέλει αντικατάσταση "Η ΠΛΑΚΕΤΑ" και είναι ασύμφορο χωρίς να μου προσδιορίσει το κόστος. Πές μου τη γνώμη σου : απορρίπτεις εντελώς το θέμα "λογισμικό" και αν ναί πιο το εκτιμώμενο ,απο την πείρα σου , κόστος επισκευής απο την αντιπροσωπία ; Αξίζει το κόπο ;. Το κινητό είναι εκτός εγγύησης . Πρέπει πριν το πάω να το επαναφέρω στο εργοστασιακό hpl 2.08.0000 ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανα 2 μηνο αγορασει μεταχειρισμενο htc 8585 Μεχρι τωρα το ειχα για χρηση GPS kai ειμαι πολυ ευχαριστημένος με αψογο σημα

αλλα οταν δοκίμασα GSM ειδα οτι εχω πολυ χαμηλό σημα

Εχω κάνει αλλαγές ρυθμίσεων - αλλαγές ROM και radio - Το καλύτερο σημα που εχω ειναι 2 γραμμές στην καλύτερη

Mήπως δεν κάνει καλη επαφη η κεραία ? ειναι ιδια η κεραια για GPS -GSM ?

 

εχω Rom omegav30 ELL radio 2.15.50.14 wind free2go

 

ευχαριστω

Πολυ αργότερα βλέπεις οσα είδες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Χρήστο. Το δεύτερο επανήλθε ,ούτε θυμάμαι το πώς =έκανα πολλές προσπάθειες ..., και τώρα του έβαλα spl=3.03hspl /rom 3.14 ELL. Πρέπει να βγάλω το HSPL ?

Το πρώτο που ήταν το αγαπημένο μου ενώ κα΄που-κάπου έβλεπε την sim τώρα τίποτα.... Ρώτησα εδώ το service HTC και μου είπε να το στείλουν Αθήνα. Αρνήθηκα νομίζοντας πως ήταν απλά θέμα επαφής ή ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ . Το πήγα σε ένα τεχνίτη που μου είπε πως θέλει αντικατάσταση "Η ΠΛΑΚΕΤΑ" και είναι ασύμφορο χωρίς να μου προσδιορίσει το κόστος. Πές μου τη γνώμη σου : απορρίπτεις εντελώς το θέμα "λογισμικό" και αν ναί πιο το εκτιμώμενο ,απο την πείρα σου , κόστος επισκευής απο την αντιπροσωπία ; Αξίζει το κόπο ;. Το κινητό είναι εκτός εγγύησης . Πρέπει πριν το πάω να το επαναφέρω στο εργοστασιακό hpl 2.08.0000 ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΎ

Για το δεύτερο hd2.Αν η συσκευή δεν ειναι ελληνική,μην βγάλεις το hspl.Αν ειναι ελληνική,μπορείς να το βάλεις το spl3.03.Aν και γενικά θα έλεγα ότι από την στιγμή που δεν υπάρχει ανάγκη για service,απλά δε χρειάζεται να το πειράξεις

Για το πρώτο hd2.Ναι ειμαι σίγουρος ότι θέλει service.Για το κόστος δεν ξέρω.Επισης το ευρωπαϊκό hd2 δεν έχει spl 2.08.Θα βάλεις την επίσημη 3.14 ρομ μαζί με το spl 3.03 ή την παλιότερη 1.48 ή 1.66 απο κάρτα.για την 1.48 δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165 εννοείται ότι η συσκευή ειναι ελληνική.Αν δεν ειναι ελληνική,θα ψάξεις την ρομ της αντίστοιχης χώρας.Μήπως ειναι t-mobile; Αν ειναι το αμερικάνικο μοντέλο η αντιπροσωπεία εδώ,δεν το αναλαμβάνει και επισης μην κάνεις το λάθος να πας να βάλεις κάποια επίσημη ρομ του ευρωπαϊκού hd2,γιατι θα το μπρικάρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξαφνικά χτες το βράδυ έβγαλα το κινητό από την τσέπη για να το κλείσω και βλέπω την οθόνη να μου βγάζει γραμμές χωρις να βλεπω τιποτα αλλοα απο οθονη σαν να έχει χαλάσει η κάρτα γραφικών. Υπάρχει τέτοια περίπτωση? Γνωρίζουμε που να το παω για να μου πουν τι εχει εκτος αντιπροσωπειας για να μην μου ζητανε κοστος ελεγχου ειναι εκτος εγγυησης ? Μένω Πειραια. Edited by atvelos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχοντας τοσο καιρο τις καταπληκτικες ρομ ομεγα του φιλου ioathe λεω να γυρισω στην μαμησια ρομ του κινητου...

μπενοντας λοιπον στον site για να κατεβασω την μαμησια ρομ μου ζηταει serial number οταν το βαζω λοιπον και παταω να ξεκινησει το κατεβασμα μου λεει οτι ειναι λαθος το SN. και πιο παλια που ηθελα να γυρισω στην μαμησια δεν μπορουσα...τον λογο δεν τον ξερω,δηλαδη ενω και πιο παλια ειχα κατεβασει την μαμησια (1.66 νομιζω) πηγα να την περασω και κολλησε το κινητο.... λες και δεν την υποστιριζε....

μπορει λοιπον καποιος να με βοηθησει να περασω την μαμησια ρομ?

μηπος το κινητο μου ειναι t mobile η δεν ξερω εγω τι αλλο και δεν υποστιριζει την ελληνικη μαμησια ρομ?

 

το κινητο το ειχα αγορασει μεταχειρισμενο τοτε που το ειχα παρει και ειχε κανονικα ελληνικα μεσα αλλα μαλλον δεν ειναι ελληνικο γιατι δεν μου κατεβαζε την επισημη ρομ απο την htc σχετικο θεμα εδω>>>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3855506#post3855506

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

Σου είχα απαντήσει και τότε τι να κάνεις,αλλά δεν έγραψες τελικά πως το έφτιαξες.Για να βρεις τι εθνικότητας ειναι το κινητό θα κοιτάξεις το serial number στο κουτί ή κάτω από την μπαταρία και θα το συγκρίνεις με τους αριθμούς εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 εκεί που λέει για τις 1.66 roms

Σε όλα τα hd2 ίδιας εθνικότητας ειναι κοινά τα 3 πρώτα γράμματα π.χ. ΗΤ9 και τα 5,6,7 δηλαδή στο δικό σου αν ειναι ελληνικό ο σειριακός αριθμός θα ειναι ΗΤ9xMNWxxxx

Aν ειναι t-mobile δηλαδή αμερικάνικο στην πρόσοψη θα γράφει επάνω Τ-Μοbile και τα κουμπιά αποδοχής-απόρριψης κλήσης θα ειναι πράσινο και κόκκινο αντίστοιχα

Link to comment
Share on other sites

Σου είχα απαντήσει και τότε τι να κάνεις,αλλά δεν έγραψες τελικά πως το έφτιαξες.Για να βρεις τι εθνικότητας ειναι το κινητό θα κοιτάξεις το serial number στο κουτί ή κάτω από την μπαταρία και θα το συγκρίνεις με τους αριθμούς εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 εκεί που λέει για τις 1.66 roms

Σε όλα τα hd2 ίδιας εθνικότητας ειναι κοινά τα 3 πρώτα γράμματα π.χ. ΗΤ9 και τα 5,6,7 δηλαδή στο δικό σου αν ειναι ελληνικό ο σειριακός αριθμός θα ειναι ΗΤ9xMNWxxxx

Aν ειναι t-mobile δηλαδή αμερικάνικο στην πρόσοψη θα γράφει επάνω Τ-Μοbile και τα κουμπιά αποδοχής-απόρριψης κλήσης θα ειναι πράσινο και κόκκινο αντίστοιχα

 

ok χρηστο.. τελικα την παρατησα την επιστροφη σε μαμησια ρομ (προσωρινα) και εχω επικεντρωθει λιγο να δω τι παιζει με τα windows7phone. αν και δεν καταλαβαινω πολλα!!! θα σε ρωτησω σχετικα στο αλλο θεμα για τα win 7!

Link to comment
Share on other sites

άμα έχουν ξεφλουδιστεί τα πλήκτρα καλύπτονται μέσα στην εγγύηση? επίσης αν όχι έχει δοκιμάσει κάποιος να τα αλλάξει μόνος του?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Noμίζω πως όχι αλλά μπορείς να ρωτήσεις στο service http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317816

για να τα αλλάξεις μόνος σου προφανώς γίνεται,αν πιάνουν τα χέρια σου.Στο youtube κυκλοφορούν video συναρμολόγησης-αποσυναρμολόγησης του κινητού.Και στο δικό μου έχουν ξεφτίσει αλλά δε με νοιάζει.Εδώ ξέφτιζε το htc one s από την πρώτη μέρα,θα νοιαστώ που ξέφτισαν τα πλήκτρα του "αρχαίου" hd2;

Link to comment
Share on other sites

άμα έχουν ξεφλουδιστεί τα πλήκτρα καλύπτονται μέσα στην εγγύηση? επίσης αν όχι έχει δοκιμάσει κάποιος να τα αλλάξει μόνος του?

 

Δες αυτά :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4120054

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω και κάτι τελευταίο το ηχείο του τηλεφώνου από εκεί δηλαδή που ακούγεται ο ήχος κλήσης είναι λίγο αδύναμο? έτσι μου φάνηκε σε ενός φίλου
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι απο τα δυνατά του σημεία αλλά ειναι και ανάλογα το λειτουργικό.π.χ. Στο android χαμηλώνει σε σχέση με τα wm αλλά μπορείς με το volume+ να το δυναμώσεις.Απο την άλλη στα wp7 έχει ένα απιστευτο boost το ηχείο σε σημείο που από πολλούς θεωρείται bug και έχει βγει fix για διόρθωση.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω πως γίνεται να επιλέξω δίκτυο μόνο gsm? επίσης από χθες που πήρα το τηλέφωνο είχα κάποιες επανεκιννήσεις και καποια κολλήματα στην οθόνη boot.. να ανησυχώ?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για wm μιλας ή για android? Σε κάθε περίπτωση στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή για μόνο gsm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...