Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω -για ακόμα μια φορά- το εξής σοβαρό πρόβλημα με την συσκευή. Κατά την διάρκεια μιας τηλεφωνικής κλήσης ή και κατά τον τερματισμό της, η συσκευή κολλάει και επανέρχεται μονάχα με reset. Πράγμα το οποίο είχα αντιμετωπίσει και πριν απο λίγους μήνες και είχε διορθωθεί με την αλλαγή της μητρικής.

Δυστυχώς αυτήν την φορά, μετά το πρώτο crash, αν και κατάφερα να το ενεργοποιήσω ξανά, δεν μπόρεσα να μπω ξανά στο λειτουργικό. Και μετά απο μερικές προσπάθειες, δεν ανοίγει καν.

 

Άντε πάλι για service...:(

 

Έτσι για την ιστορία....

Όπως αναφέρω παραπάνω, η συσκευή πήγε στο servise στην arvato και τελικά ήρθε πίσω σε καμιά δεκαριά μέρες με αλλαγμένη μητρική. Όταν έστειλα την συσκευή, τους είχα ζητήσει την αντικατάσταση της με μια νέα. Δυστυχώς, κανείς απο το service δεν μου απάντησε στο αίτημα μου, πράγμα το οποίο τους ζητούσα ρητώς να κάνουν, το οποίο και θεωρώ απαράδεκτο. Όπως επίσης απαράδεκτο είναι και το γεγονός ότι υποχρεώθηκα να αναλάβω την αποστολή της συσκευής στο service και να επωμισθώ το κόστος της μεταφοράς.

 

Το πιο απαράδεκτο όμως πιο είναι; Κρατηθείτε... Η συσκευή μετά απο δύο μονάχα μέρες λειτουργίας, έκαψε και για τρίτη(!!!) φορά μητρική. :ninja:

 

Για να δούμε τι θα μου πουν πάλι στο service...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία....

Όπως αναφέρω παραπάνω, η συσκευή πήγε στο servise στην arvato και τελικά ήρθε πίσω σε καμιά δεκαριά μέρες με αλλαγμένη μητρική. Όταν έστειλα την συσκευή, τους είχα ζητήσει την αντικατάσταση της με μια νέα. Δυστυχώς, κανείς απο το service δεν μου απάντησε στο αίτημα μου, πράγμα το οποίο τους ζητούσα ρητώς να κάνουν, το οποίο και θεωρώ απαράδεκτο. Όπως επίσης απαράδεκτο είναι και το γεγονός ότι υποχρεώθηκα να αναλάβω την αποστολή της συσκευής στο service και να επωμισθώ το κόστος της μεταφοράς.

 

Το πιο απαράδεκτο όμως πιο είναι; Κρατηθείτε... Η συσκευή μετά απο δύο μονάχα μέρες λειτουργίας, έκαψε και για τρίτη(!!!) φορά μητρική. :ninja:

 

Για να δούμε τι θα μου πουν πάλι στο service...

 

Αυτό δεν έχει ξαναγίνει !!:worry:

Μήπως φταίει κάτι άλλο και καίει την μητρική; πχ ο φορτιστής ή η μπαταρία;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία....

Όπως αναφέρω παραπάνω, η συσκευή πήγε στο servise στην arvato και τελικά ήρθε πίσω σε καμιά δεκαριά μέρες με αλλαγμένη μητρική. Όταν έστειλα την συσκευή, τους είχα ζητήσει την αντικατάσταση της με μια νέα. Δυστυχώς, κανείς απο το service δεν μου απάντησε στο αίτημα μου, πράγμα το οποίο τους ζητούσα ρητώς να κάνουν, το οποίο και θεωρώ απαράδεκτο. Όπως επίσης απαράδεκτο είναι και το γεγονός ότι υποχρεώθηκα να αναλάβω την αποστολή της συσκευής στο service και να επωμισθώ το κόστος της μεταφοράς.

 

Το πιο απαράδεκτο όμως πιο είναι; Κρατηθείτε... Η συσκευή μετά απο δύο μονάχα μέρες λειτουργίας, έκαψε και για τρίτη(!!!) φορά μητρική. :ninja:

 

Για να δούμε τι θα μου πουν πάλι στο service...

 

Θυμαμαι κάποιον που το είχε υποπτευτεί πάντως..... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3941342#post3941342

:))

Αυτό συμβαίνει λοιπόν.... υπάρχει κάποιο βραχυκύκλωμα ή κάτι που κάνεις το οποίο καίει την πλακέτα.... δεν εξηγείται αλλιώς....

Παίζει να έχεις τρελές αυξομοιώσεις στο ρεύμα σου όταν το φορτίζεις??? :))

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εκανα το λαθως και κλειδωσα το κινητο (hd2) και επειτα ξεχασα τον κωδεικο!! υπαρχει τροπος ωστε να το ξεκλειδοσω χωρις καποιο custom rom η flash? και αν οχι πως αλλιως μπορω? :happy:

HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εκανα το λαθως και κλειδωσα το κινητο (hd2) και επειτα ξεχασα τον κωδεικο!! υπαρχει τροπος ωστε να το ξεκλειδοσω χωρις καποιο custom rom η flash? και αν οχι πως αλλιως μπορω? :happy:

 

Με hard reset (να μείνεις στην ίδια ROM δηλαδή) είσαι οκ.... απλά θα σβηστούν όλα σου τα δεδομένα (προγράμματα, επαφές κλπ κλπ κλπ).

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Εκανα το λαθως και κλειδωσα το κινητο (hd2) και επειτα ξεχασα τον κωδεικο!! υπαρχει τροπος ωστε να το ξεκλειδοσω χωρις καποιο custom rom η flash? και αν οχι πως αλλιως μπορω? :happy:

 

Επισης περαν του hard reset, οταν το ξαναστησεις δηλαδη, σε περιπτωση που του φορεσεις κανενα θεμα (απο το spb mobile shell πχ) ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ να αφαιρεσεις τον κωδικο κλειδωματος. Γιατι τοτε, ακομα κι αν τον ξερεις, δε θα ξεκλειδωνει η συσκευη'

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχεις τρελές αυξομοιώσεις στο ρεύμα σου όταν το φορτίζεις??? :))

 

Αν και δεν είναι απίθανο, λίγο δύσκολο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση δεν παίζει αυτό, καθώς παρέλαβα την συσκευή και την λειτούργησα κατευθείαν χωρίς να την φορτίσω. Την επομένη παρέδωσε το πνεύμα της, οπότε δεν πρόλαβα καν να την συνδέσω στο ρεύμα.

 

Τέσπα, πιστεύω δεν έχει κανένα νόημα να ξαναπάει και για τρίτη(!!!) φορά στο service για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ενημέρωσα αναλυτικά την HTC και μου είπαν ότι μέσα σε 5 εργάσιμες ημέρες θα με έχουν ενημερώσει σχετικά με το θέμα. Για να δούμε...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι απίθανο, λίγο δύσκολο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση δεν παίζει αυτό, καθώς παρέλαβα την συσκευή και την λειτούργησα κατευθείαν χωρίς να την φορτίσω. Την επομένη παρέδωσε το πνεύμα της, οπότε δεν πρόλαβα καν να την συνδέσω στο ρεύμα.

 

Τέσπα, πιστεύω δεν έχει κανένα νόημα να ξαναπάει και για τρίτη(!!!) φορά στο service για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ενημέρωσα αναλυτικά την HTC και μου είπαν ότι μέσα σε 5 εργάσιμες ημέρες θα με έχουν ενημερώσει σχετικά με το θέμα. Για να δούμε...

 

Θα σου στείλουν άλλη ανακατασκευασμένη λογικά..... Είναι το πιο φυσιολογικό μετά από ότι σου έχει συμβεί και με δεδομένο ότι καινούργιες τέτοιες συσκευές δεν υπάρχουν πλέον.... :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας ένα επώνυμο προϊόν ξοδεύουμε αρκετά περισσότερα χρήματα , ένας από τους λόγους για το ακριβό κόστος είναι και το θέμα του service , με ότι συνεπάγεται από θέματα εγγύησης και επάρκειας ανταλλακτικών .

 

Κάνε χρήση αυτού του δικαιώματος ακόμη και αν σταλεί στο service 10 φορές απαιτώντας πλέον και τα κόμιστρα .

Προσωπικά θα βολευόμουν με άλλη συσκευή , αλλά δεν θα πετούσα κάτι για το οποίο έχουν άλλοι την ευθύνη , θα τους έριχνα το μπαλάκι έτσι για το ζουτ .

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είναι απίθανο, λίγο δύσκολο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Βέβαια στην προκειμένη περίπτωση δεν παίζει αυτό, καθώς παρέλαβα την συσκευή και την λειτούργησα κατευθείαν χωρίς να την φορτίσω. Την επομένη παρέδωσε το πνεύμα της, οπότε δεν πρόλαβα καν να την συνδέσω στο ρεύμα.

 

Τέσπα, πιστεύω δεν έχει κανένα νόημα να ξαναπάει και για τρίτη(!!!) φορά στο service για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Ενημέρωσα αναλυτικά την HTC και μου είπαν ότι μέσα σε 5 εργάσιμες ημέρες θα με έχουν ενημερώσει σχετικά με το θέμα. Για να δούμε...

 

Τεινω να πιστεψω αυτο που εξαρχης σου ειχα πει. Το προβλημα δεν εστιαζεται στη μητρικη σου. Η καμμενη μητρικη ειναι απορροια αλλου υπαρκτου θεματος που ακομα δε σου εχουν επιλυσει. Μηπως γινεται καποιο βραχυκυκλωμα;

 

Δε δικαιολογειται απανωτα 3 φορες μητρικη... Απαιτησε ανακατασκευασμενη αν υπαρχει, ειδαλλως παλι στο service. Δικαιωματικα!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας ένα επώνυμο προϊόν ξοδεύουμε αρκετά περισσότερα χρήματα , ένας από τους λόγους για το ακριβό κόστος είναι και το θέμα του service , με ότι συνεπάγεται από θέματα εγγύησης και επάρκειας ανταλλακτικών .

 

Αυτής ακριβώς της λογικής είμαι και 'γω! Ένα απο τα πράγματα που πληρώνεις αγοράζοντας ένα τέτοιο προϊόν, είναι και το after sale service του, με και αν συνεπάγεται αυτό!

 

Τεινω να πιστεψω αυτο που εξαρχης σου ειχα πει. Το προβλημα δεν εστιαζεται στη μητρικη σου. Η καμμενη μητρικη ειναι απορροια αλλου υπαρκτου θεματος που ακομα δε σου εχουν επιλυσει. Μηπως γινεται καποιο βραχυκυκλωμα;

 

Ενδεχομένως. Αυτό όμως είναι κάτι το οποίο αφορά τον τεχνικό που το επισκευάζει και όχι τον τελικό χρήστη.

 

Δε δικαιολογειται απανωτα 3 φορες μητρικη... Απαιτησε ανακατασκευασμενη αν υπαρχει, ειδαλλως παλι στο service. Δικαιωματικα!

 

Στις περιπτώσεις ελαττωματικού προϊόντος, είναι υποχρεωμένοι να αντικαταστήσουν το προϊόν με καινούριο, είτε όμοιο, είτε παρόμοιο αντίστοιχων ή ανώτερων δυνατοτήτων.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτής ακριβώς της λογικής είμαι και 'γω! Ένα απο τα πράγματα που πληρώνεις αγοράζοντας ένα τέτοιο προϊόν, είναι και το after sale service του, με και αν συνεπάγεται αυτό!

 

 

 

Ενδεχομένως. Αυτό όμως είναι κάτι το οποίο αφορά τον τεχνικό που το επισκευάζει και όχι τον τελικό χρήστη.

 

 

 

Στις περιπτώσεις ελαττωματικού προϊόντος, είναι υποχρεωμένοι να αντικαταστήσουν το προϊόν με καινούριο, είτε όμοιο, είτε παρόμοιο αντίστοιχων ή ανώτερων δυνατοτήτων.

 

Επικοινώνησες ξανά με το σέρβις;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Στις περιπτώσεις ελαττωματικού προϊόντος, είναι υποχρεωμένοι να αντικαταστήσουν το προϊόν με καινούριο, είτε όμοιο, είτε παρόμοιο αντίστοιχων ή ανώτερων δυνατοτήτων.

 

Καινουριο οχι οταν δεν ειναι DOA. Εχεις παψει προ καιρου να βρισκεσαι σε DOA. Παρομοιο αντιστοιχων δυνατοτητων σπανιως.. Ανωτερων δυνατοτητων, καλυτερο αυτου που αγορασες, ποτε! Δεν ειναι βλακες.. Κερδος ψαχνουν! Ανακατασκευασμενη συσκευη αν υπαρχει, ή ξανα service της υπαρχουσας.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! το πρωτο μου μηνυμα! με ποιον τροπο μπορω να αποθηκευσω τα sms στο pc; Edited by ppetross1974
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησες ξανά με το σέρβις;

 

Όχι, καθώς δεν έχει κανένα νόημα. Έχω επικοινωνήσει ήδη τρεις(!!!) φορές και είτε δεν κατάφεραν να δώσουν λύση στο πρόβλημα μου(κλήσεις, παράσιτα), είτε η λύση που έδωσαν ήταν παροδική(μητρική).

 

Καινουριο οχι οταν δεν ειναι DOA. Εχεις παψει προ καιρου να βρισκεσαι σε DOA. Παρομοιο αντιστοιχων δυνατοτητων σπανιως.. Ανωτερων δυνατοτητων, καλυτερο αυτου που αγορασες, ποτε! Δεν ειναι βλακες.. Κερδος ψαχνουν! Ανακατασκευασμενη συσκευη αν υπαρχει, ή ξανα service της υπαρχουσας.

 

Δεν αναφέρομαι στην DOA. Η νομοθεσία για ελαττωματικό προϊόν είναι διαφορετική. Δεν έχω μπροστά μου το νομικό πλαίσιο να σου το παραθέσω, αυτό όμως ίσχυσε παλιότερα σε προϊόν άλλης εταιρίας.

Σίγουρα δεν είναι βλάκες, είναι όμως πρωτίστως επαγγελματίες. Δεν γνωρίζω συγκεκριμένα για την πολιτική της HTC, απο την εμπειρία μου όμως με αντίστοιχες εταιρίες, εκεί έχω καταλήξει.

 

Τέσπα, δεν έχει νόημα να συνεχίσουμε με εικασίες. Όταν έχω κάποιο νεότερο, θα ενημερώσω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες! το πρωτο μου μηνυμα! με ποιον τροπο μπορω να αποθηκευσω τα sms στο pc;

 

Θα βαλεις καποιο .cab στο κινητο σου οπως το pim backup. Θα παρεις backup τα sms, κι απο εκει το αρχειο που θα δημιουργηθει, το περνας στο pc σου.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα βαλεις καποιο .cab στο κινητο σου οπως το pim backup. Θα παρεις backup τα sms, κι απο εκει το αρχειο που θα δημιουργηθει, το περνας στο pc σου.

 

ευχαριστω φιλη μου

να φανταστω δεν υπαρχει προγραμμα διαχειρισης στυλ lifeblog/symbian....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλη μου

να φανταστω δεν υπαρχει προγραμμα διαχειρισης στυλ lifeblog/symbian....

 

δεν εχω ασχοληθει με symbian αρκετο καιρο, οποτε δε μπορω να βοηθησω πανω σε αυτο!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ασχοληθει με symbian αρκετο καιρο, οποτε δε μπορω να βοηθησω πανω σε αυτο!

 

ειναι προγραμμα διαχειρισης με timeline επεξεργασια sms ομαδοποιηση χαρακτηρισμο κλπ... πολυ καλο για οσους θελουν να τα εχουν ολα τακτοποιημενα! :)

σ ευχαριστω παντως! με βοηθησες αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά δεν μπορώ να κάνω update στον καιρό. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

 

και εγω έχω το ίδιο πρόβλημα. Μόλις γύρισα απο wp7 γιατι δεν έβρισκα .. ακρη και ενω πριν μου συγχρόνιζε κανονικά, τώτα βγάζει συνέχεια σφάλμα. Συχγρονίζει μετοχές κλπ αλλά καιρός ... τίποτα. Έβαλα την χτ 30 ομεγα.

καποιος καποια λυση;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια εδγοστασιακη ρομ ειχα βαλει το cab weathercities του paosha.Ενω μου γινοταν ανανεωση καιρου κ ολα καλα,ξαφνικα δεν μου ανανεωνει τον καιρο.Μολιε σβησω τις εξτρα πολεις μου κανει κανονικα την ανανεωση στην τρεχουσα θεση.Κανεις καμια ιδεα;;;
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες σελίδες αυτό συζητιέται , το weathercities μάλλον δεν θα ξαναδουλέψει αν δεν ασχοληθεί κάποιος να αλλάξει τις ρυθμίσεις στην βάση δεδομένων του και αυτό διότι άλλαξαν τα σάιτ ενημέρωσης .
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος ωστε να βαλω android στο hd2, πρωτα θελει flash? και τι ακριβως ειναι το leo?
HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...