Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα κατ εμενα, ασχολεισαι περισσοτερο με το τηλεφωνο, μοιραια, εαν το εχεις με official που ειναι πιο ασταθης, σε σχεση με μια καλη σταθερη custom! :happy:

 

Προσωπικα οσο το ειχα λατρευα την energy! Ουτε εγω ηθελα να αλλαξω την official, μ επεισε ενας φιλος που το ειχε ηδη πριν απο μενα να βαλω energy, κι ειχε πολυ δικιο! Πιο πλουσιο, πιο γρηγορο, πιο σταθερο, πιο ομορφο! :happy:

 

Καλη Χρονια! :D

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ "Energy"!!! Μακράν οι πιο κορυφαίες HD2 ρομς!

Τις δοκίμασα όλες (πρώτα μια "Energy", μετά έβαλα Ο,ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ!)... και φυσικά επέστρεψα στην "Energy", διότι όλες οι άλλες έρχονται "δεύτερες και καταιδρωμένες", ο τυπάς ο Αμερικάνος σεφ φτιάχνει "παπάδες", δεν παίζεται...

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ "Energy"!!! Μακράν οι πιο κορυφαίες HD2 ρομς!

Τις δοκίμασα όλες (πρώτα μια "Energy", μετά έβαλα Ο,ΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ!)... και φυσικά επέστρεψα στην "Energy", διότι όλες οι άλλες έρχονται "δεύτερες και καταιδρωμένες", ο τυπάς ο Αμερικάνος σεφ φτιάχνει "παπάδες", δεν παίζεται...

 

Μονο που νομιζω οτι κι αυτος σταματησε την αναπτυξη.. :rolleyes:

 

Εμενα μ αρεσε και η elegancia αλλα καποιο .cab μου την εκανε ασταθη και λιγο καιρο μετα, δε λειτουργουσε η καμερα! Οποτε, energy κι απο μενα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ξεχάσει πως να φτιάξω email account στο HD2...

Θέλω να του βάλω το email της WIND (tellas). Τί στοιχεία θα βάλω; (Ειδικά στο password, αλλά ΚΥΡΙΩΣ στο όνομα του σέρβερ).

Link to comment
Share on other sites

που μπορούμε να βρούμε τις custom roms (και ειδικά την energy );

 

Κανε λογαριασμο στο forum xda developers. Επειτα βρες τη συσκευη αναμεσα στα νηματα, και θα βρεις συγκεκριμενο thread για custom roms. Η καθε μια εχει το δικο της topic, θα βρεις εκει την energy.

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
που μπορούμε να βρούμε τις custom roms (και ειδικά την energy );

 

Εν ολίγοις, τα πάντα υπάρχουν εδώ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=534

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

που μπορούμε να βρούμε τις custom roms (και ειδικά την energy );

 

Ακολουθείς τις συμβουλές της Ειρήνης και το συγκεκριμένο thread που ρωτάς είναι εδώ: hxxp://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=534 ;)

 

ops με πρόλαβε ο Γιάννης... ας σβηστεί το δικό μου :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω -για ακόμα μια φορά- το εξής σοβαρό πρόβλημα με την συσκευή. Κατά την διάρκεια μιας τηλεφωνικής κλήσης ή και κατά τον τερματισμό της, η συσκευή κολλάει και επανέρχεται μονάχα με reset. Πράγμα το οποίο είχα αντιμετωπίσει και πριν απο λίγους μήνες και είχε διορθωθεί με την αλλαγή της μητρικής.

Δυστυχώς αυτήν την φορά, μετά το πρώτο crash, αν και κατάφερα να το ενεργοποιήσω ξανά, δεν μπόρεσα να μπω ξανά στο λειτουργικό. Και μετά απο μερικές προσπάθειες, δεν ανοίγει καν.

 

Άντε πάλι για service...:(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω -για ακόμα μια φορά- το εξής σοβαρό πρόβλημα με την συσκευή. Κατά την διάρκεια μιας τηλεφωνικής κλήσης ή και κατά τον τερματισμό της, η συσκευή κολλάει και επανέρχεται μονάχα με reset. Πράγμα το οποίο είχα αντιμετωπίσει και πριν απο λίγους μήνες και είχε διορθωθεί με την αλλαγή της μητρικής.

Δυστυχώς αυτήν την φορά, μετά το πρώτο crash, αν και κατάφερα να το ενεργοποιήσω ξανά, δεν μπόρεσα να μπω ξανά στο λειτουργικό. Και μετά απο μερικές προσπάθειες, δεν ανοίγει καν.

 

Άντε πάλι για service...:(

 

Κάνε ένα hardreset πριν το πας για σέρβις, γιατί μπορεί κάποια εφαρμμογή να κάνει το πρόβλημα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hardreset πριν το πας για σέρβις, γιατί μπορεί κάποια εφαρμμογή να κάνει το πρόβλημα.

 

Όπως αναφέρω και παραπάνω, δυστυχώς δεν κάνει κάν boot το λειτουργικό. Δεν μπορώ ούτε backup να πάρω δηλαδή. Θα μπορούν άραγε στο service να καταφέρουν να το εκκινήσουν και να έχω πρόσβαση στα δεδομένα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Κι εκαψε σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα δευτερη πλακετα; Περιεργο.. :confused:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Και 'μένα μου φαίνεται πολύ περίεργο. Μπορεί άραγε η συσκευή να χαρακτηριστεί ελαττωματική και να αντικατασταθεί με νέα; Άραγε παίζει αυτό το σενάριο;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Οταν το πας σε εξουσιοδοτημενο service και για συγκεκριμενες βλαβες, δεν διδεται μια τυπικη εκ νεου εγγυηση για το ανταλλακτικο; Δεν ειμαι σιγουρη γι αυτο, αλλα νομιζω η ace εδινε +6 μηνες γι αυτο που αντικατεστησε. Αλλα για συγκεκριμενα ανταλλακτικα.

 

Δε το ρωτας; Δε χανεις τιποτα. Ενδεχεται το προβλημα να εστιαζεται αλλου; Να γινεται καποιο βραχυκυκλωμα που εχει αντικτυπο στην πλακετα και να μην εφταιξε η πλακετα καθαυτω;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πας σε εξουσιοδοτημενο service και για συγκεκριμενες βλαβες, δεν διδεται μια τυπικη εκ νεου εγγυηση για το ανταλλακτικο; Δεν ειμαι σιγουρη γι αυτο, αλλα νομιζω η ace εδινε +6 μηνες γι αυτο που αντικατεστησε. Αλλα για συγκεκριμενα ανταλλακτικα.

 

Ναι, αυτό ισχύει. Δεν ξέρω πόσο είναι το χρονικό διάστημα, αλλά νομίζω ότι η εγγύηση για το συγκεκριμένο ανταλλακτικό που αντικαταστάθηκε ανανεώνεται για χρόνο ίσο με την αρχική εγγύηση του προϊόντος. Όπως και να 'χει πάντως είμαι εντός εγγύησης οπότε δεν τίθεται θέμα.

 

Δε το ρωτας; Δε χανεις τιποτα. Ενδεχεται το προβλημα να εστιαζεται αλλου; Να γινεται καποιο βραχυκυκλωμα που εχει αντικτυπο στην πλακετα και να μην εφταιξε η πλακετα καθαυτω;

 

Δυστυχώς αρχίζω να φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει. Βέβαια πέρα απο αυτό αντιμετωπίζω άλλο δύο σημαντικά προβλήματα. Παράσιτα με τα handsfree και κάποιο πρόβλημα με τις κλήσεις(κάνω κλήση, ο παραλήπτης απαντάει και ενώ με ακούει κανονικά εγώ δεν ακούω τίποτα!). Το δεύτερο το παρουσίαζε και πριν την αλλαγής της μητρικής και συνέχισε να το παρουσιάζει και με την καινούρια.

 

Για όλους τους παραπάνω λόγους πιστεύω πως θα πρέπει να επιδιώξω την αντικατάσταση της με νέα. Αν γνωρίζει κανείς που θα ήταν καλό να απευθυνθώ(ίσως στο service να μην είναι αρμόδιοι για τέτοια θέματα) και με ποιο τρόπο, θα με βοηθούσε αρκετά!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, μου δινεται η εντυπωση πως το προβλημα εστιαζεται αλλου και γινεται υπαρκτο με τη μορφη της καμμενης πλακετας. Και το λεω γιατι αν δεν πεσεις σε αστοχια υλικου, ειναι λιγο περιεργο να καψει πλακετα ξανα σε συντομο διαστημα. Επισης το στηριζω και στο γεγονος οτι ειχε θεμα με τις κλησεις και πριν σου την αλλαξουν, πραγμα που δε διορθωθηκε με την αλλαγη.

 

Παραυτα, εαν δεν ειναι το service αρμοδιο τοτε ποιοι ειναι; Πηγαινε το στην arvato διπλα στην εισοδο του ΚΤΕΛ Κηφισου, και θα σου δωσουν τις απαντησεις. Απλα, ισως αργησει η επισκευη χαρακτηριστικα λογω ελλειψεως ανταλλακτικου.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με τα κεντρικά και όπως με ενημέρωσαν πρέπει να τους το στείλω Αθήνα και μάλιστα να επιβαρυνθώ τα έξοδα αποστολής!

Με έχει ταλαιπωρήσει αρκετά η συγκεκριμένη συσκευή πάντως...:(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζω -για ακόμα μια φορά- το εξής σοβαρό πρόβλημα με την συσκευή. Κατά την διάρκεια μιας τηλεφωνικής κλήσης ή και κατά τον τερματισμό της, η συσκευή κολλάει και επανέρχεται μονάχα με reset. Πράγμα το οποίο είχα αντιμετωπίσει και πριν απο λίγους μήνες και είχε διορθωθεί με την αλλαγή της μητρικής.

Δυστυχώς αυτήν την φορά, μετά το πρώτο crash, αν και κατάφερα να το ενεργοποιήσω ξανά, δεν μπόρεσα να μπω ξανά στο λειτουργικό. Και μετά απο μερικές προσπάθειες, δεν ανοίγει καν.

 

Άντε πάλι για service...:(

 

Νομίζω ότι απλά είσαι γκαντέμης με την συγκεκριμένη συσκευή, φίλε μου.

Εγώ, στη θέση σου, θα το παρατούσα και θα κοιτούσα άλλο κινητό, πια. Δεν λέω, "ΜΙΑ ΖΩΗ" ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ κι εγώ - και το αγόρασα τελικά, αλλά αν είναι να τραβάς τα "Πάθη Του Χριστού" τόσο καιρό... ε, "άι στο..." καλό, θα 'λεγα εγώ στην συσκευή!

Έτσι είχα "πήξει" παρόμοια στο Λονδίνο με ένα ΝΟΚΙΑ που είχα και με έκανε να "καταραστώ" τους Φιλανδούς - για τα κινητά τους, γιατί έχω πάει 2-3 φορές Φιλανδία για τους... Nightwish!!!

 

Τεςπα, για μένα "σούταρέ το" και πάρε κάτι άλλο, να ηρεμίσεις. Έχεις δαπανήσει ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ, ΧΡΟΝΟ & ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ, για να επενδύσεις και άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι απλά είσαι γκαντέμης με την συγκεκριμένη συσκευή, φίλε μου.

Εγώ, στη θέση σου, θα το παρατούσα και θα κοιτούσα άλλο κινητό, πια. Δεν λέω, "ΜΙΑ ΖΩΗ" ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ κι εγώ - και το αγόρασα τελικά, αλλά αν είναι να τραβάς τα "Πάθη Του Χριστού" τόσο καιρό... ε, "άι στο..." καλό, θα 'λεγα εγώ στην συσκευή!

Έτσι είχα "πήξει" παρόμοια στο Λονδίνο με ένα ΝΟΚΙΑ που είχα και με έκανε να "καταραστώ" τους Φιλανδούς - για τα κινητά τους, γιατί έχω πάει 2-3 φορές Φιλανδία για τους... Nightwish!!!

 

Τεςπα, για μένα "σούταρέ το" και πάρε κάτι άλλο, να ηρεμίσεις. Έχεις δαπανήσει ΠΟΛΥ ΧΡΗΜΑ, ΧΡΟΝΟ & ΨΥΧΙΚΗ ΟΔΥΝΗ, για να επενδύσεις και άλλο!

 

Συμφωνω σε ο,τι γραφεις! Ενταξει να χαλασει 1 φορα λες, ετυχε! Αλλα δευτερη, και τοσο αμεσα, δεν αξιζει για μια συσκευη 2 ετων η επισκευη πλεον. Και τα μεταφορικα που θα το παραλαβει courier θα ειναι ~30-40€

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πολύ καλά το σκεπτικό σας και για να είμαι ειλικρινής μου έχει περάσει πολλές φορές απο το μυαλό κάτι τέτοιο, όμως αν αναλογιστεί κανείς ότι η συσκευή είναι εντός εγγύησης και πως δεν μιλάμε για κινητό των 100€, μάλλον επιβάλετε να ασχοληθεί κάποιος με το θέμα.

Πάντως πιστεύω πως αν στο service μπορούσαν να δώσουν λύσεις οι οποίες δεν είναι παροδικές και επιπλέον ακολουθούσαν διαφορετική πολιτική σε κάποια πράγματα, σίγουρα δεν θα με είχε ξενερώσει τόσο το όλο θέμα.

 

Τέσπα, έστειλα την συσκευή στο service και αναμένω νεότερα σχετικά με το θέμα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω πολύ καλά το σκεπτικό σας και για να είμαι ειλικρινής μου έχει περάσει πολλές φορές απο το μυαλό κάτι τέτοιο, όμως αν αναλογιστεί κανείς ότι η συσκευή είναι εντός εγγύησης και πως δεν μιλάμε για κινητό των 100€, μάλλον επιβάλετε να ασχοληθεί κάποιος με το θέμα.

Πάντως πιστεύω πως αν στο service μπορούσαν να δώσουν λύσεις οι οποίες δεν είναι παροδικές και επιπλέον ακολουθούσαν διαφορετική πολιτική σε κάποια πράγματα, σίγουρα δεν θα με είχε ξενερώσει τόσο το όλο θέμα.

 

Τέσπα, έστειλα την συσκευή στο service και αναμένω νεότερα σχετικά με το θέμα.

 

Ζήτα τους τα λεφτά για το κούριερ, μπορούσαν να στείλουν την εταιρία κούριερ που συνεργάζονται να παραλάβει την συσκευή απο το σπίτι σου με δική τους χρέωση, απείλησέ τους ότι θα στείλεις γράμμα παραπόνων στην μαμά HTC.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ζήτα τους τα λεφτά για το κούριερ, μπορούσαν να στείλουν την εταιρία κούριερ που συνεργάζονται να παραλάβει την συσκευή απο το σπίτι σου με δική τους χρέωση, απείλησέ τους ότι θα στείλεις γράμμα παραπόνων στην μαμά HTC.

 

Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο! Και το κανουν ολες οι εταιρειες σχεδον, αλλα στην Ελλαδα ειμαστε... Με ο,τι αυτο συνεπαγεται...

 

Ετεροχρονισμενα ομως, δε νομιζω να κερδισει κατι... :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο σχετικά με τα μεταφορικά. Το έκανα θέμα τόσο γιατί το θεωρώ απαράδεκτο σαν πολιτική, όσο και για το γεγονός πως απο προσωπική μου εμπειρία σε service άλλων εταιριών, η αντιμετώπιση ήταν η μέρα με την νύχτα! Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα δεχόμουν κάτι τέτοιο(όντως ετεροχρονισμένα δεν νομίζω να γίνει κάτι), απο την στιγμή όμως που ουσιαστικά τους ζητάω αντικατάσταση της συσκευής με νέα, δεν ήθελα να ρίξω το βάρος πάνω σε αυτό το θέμα.

 

Τώρα ως αναφορά την αντικατάσταση, στην περίπτωση που δεν ικανοποιηθεί το αίτημα μου, τότε σίγουρα θα ενημερώσω αναλυτικά την μαμά HTC σχετικά με το θέμα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το ερωτημα που τιθεται ειναι, πως θα γινει αντικατασταση της συσκευης με νεα, τη στιγμη που εχει σταματησει η γραμμη παραγωγης της;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το ερωτημα που τιθεται ειναι, πως θα γινει αντικατασταση της συσκευης με νεα, τη στιγμη που εχει σταματησει η γραμμη παραγωγης της;

 

ΠOΛY ΣΩΣTA. EΠIMENΩ, ΞEXNA TO. ΠAPE AΛΛO.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...