Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανδρεα μαλλον εισαι απο τους τελευταιους με hd2 και wm... Παιζει κι ο τελευταιος...

 

Η απουσια υποστηριξης,πληθωρας εφαρμογων, οι "δυσκινητες εκτελεσεις" σε καθημερινα πραγματακια, σε συνδυασμο με τα resets σε οδηγουν στο android θελοντας και μη πλεον.

 

Παραυτα το android το σιχαινομαι κι εγω, γι αυτο και εδωσα το hd2, αλλα απλα δεν συγκρινεται με τα μακαριτικα wm. (και δυστυχως η υποστηριξη για wp στο hd2, ειναι μαλλον σε βρεφικο σταδιο κι ελλειπης).

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

 

Τα 'χουμε πει κατ' ιδίαν, βρε κούκλα μου.

Είμαι ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ του "Manila" (TouchFlo) User Interface. Και ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ τα WinMo (τα οποία σίγουρα είναι "πατάτα" λειτουργικό και μου σπάει τα νεύρα)!!! Το Android αφ' ενός ΔΕΝ μου άρεσε (οπτικά) ποτέ, αφ' εταίρου το βρήκα (με manual μαζί!) αρκετά "μπερδεψομπούτικο" σε κάποια πράγματα και δεν το άντεξα πολύ και το 'βγαλα αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα Θοδωρη/Χρηστο/Μανο ο καθενας κρινει ενα λειτουργικο αναλογα παντα με τις αναγκες του, κι αυτο ας κρατησουμε! :happy:

 

Τονισα κι εγω πως προοριζονταν γι αλλη εποχη και συσκευες, οταν μονα τους μονοπωλουσαν την αγορα των smartphones, και κανεις δε το αμφισβητει αυτο, αλλα στα σημερινα τηλεφωνα, και με τα "φρεσκα παιδια" android κι ios, να παιζουν κι αυτα, φαινοταν το ποσο κακογραμμενα ηταν!

 

Απλως ισως, το φλασαρε-ξεφλασαρε, δεν αποτελουσε για ολους αγαπημενο παιχνιδι, που απλως εψαχναν τη σταθεροτητα και την απροβληματιστη εκτελεση! ;)

 

Μακαρι το cooking wp στο hd2 να ηταν τοσο ανεπτυγμενο οσο αυτο του android! :) Δεν θα εδιωχνα τη συσκευη αυτη ποτε, αλλα δυστυχως δοκιμαζοντας, απογοητευτηκα! :(

 

Υ.Γ: Συμφωνω οτι τα wp, ξεκινησαν πολυ αρνητικα, αλλα μετα την αναβαθμιση mango που πηραν, δεν παιζονται! (κατ εμενα παντα) :happy: :happy:

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Θα βάλω το ίδιο ερώτημα και στο forum του HD, αλλά είπα να το βάλω και εδώ μιας και οι περισσότεροι από εμάς το είχαμε σαν συσκευή πριν από το HD2.

 

Υπάρχει κάποιο "αξιόλογο" και με λογικές τιμές μαγαζί για να πάω το HD μου για αλλαγή οθόνης και digitizer.

Για να μην "γεμίζουμε" το forum με off-topic, pm me.

 

(Sorry για το off-topic).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Τα 'χουμε πει κατ' ιδίαν, βρε κούκλα μου.

Είμαι ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΟΠΑΔΟΣ του "Manila" (TouchFlo) User Interface. Και ΕΧΩ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ τα WinMo (τα οποία σίγουρα είναι "πατάτα" λειτουργικό και μου σπάει τα νεύρα)!!! Το Android αφ' ενός ΔΕΝ μου άρεσε (οπτικά) ποτέ, αφ' εταίρου το βρήκα (με manual μαζί!) αρκετά "μπερδεψομπούτικο" σε κάποια πράγματα και δεν το άντεξα πολύ και το 'βγαλα αμέσως.

Καλησπέρα και από μένα,

παρότι δεν έχω γράψει κάτι για πολύ καιρό (μήνες τώρα) έχω παρακολουθήσει όλες και τις 1300+σελίδες από την αρχή που πήρα το hd2 και θέλω να ευχαριστήσω όλους του συμμετέχοντες στο forum που με έχουν βοηθήσει πολλές φορές χωρίς να το ξέρουν!

Φοράω την Omega με cht v2.0.0 και έχω μία από τις αρχικές εκδόσεις android στην sd.

 

Παίρνω αφορμή με όσα γράφτηκαν παραπάνω να δηλώσω και γω πως δυσκολεύομαι να παω σε android διότι νομίζω ότι την παραμετροποιήση που έχω στα wm δεν θα την έχω εκεί (και από αισθητικής πλευράς).

Επίσης θα χάσω τα 4 προγράμματα navigation που έχω, και το pinch to zoom σε όλες τις οθόνες (με το zoomer) που γιά μένα (και λόγω πρεσβυωπίας) είνα άκρως απαραίτητα.

 

Τέλος επειδή δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μια Android nand Rom στο hd2 θα ήθελα να ρωτήσω αν πλησιάζει τις δυνατότητες ενός γνήσιου παρόμοιου android phone ή έχει μεγάλη διαφορά (σε δυνατότητες εφαρμογών, ταχύτητα, μπαταρία κ.λ.π.) γιατί φοβάμαι πως αργά ή γρήγορα εκεί θα καταλήξω και γώ.

Υ.Σ.

Επι τη ευκαιρεία να ρωτήσω και κάτι που ήθελα να ρωτήσω από την αρχή και δεν το έκανα ποτέ.

Στο tab του mail (έχω Gmail) βλέπω τα εισεχόμενα. Μόλις πατήσω εμφάνιση δεν μου βγάζει τα απεσταλμένα, διεγραμμένα κ.λ.π. κατηγορίες.

Ξέρει κανείς αν γίνεται να εμφανίζονται και αυτά;

Και κάτι τελευταίο.

Στον συγχρονισμό με outlook οι επαφές αλλάζουν σειρά όσον αφορά το Ονομα και το Επώνυμο και πρέπει να αλλάζω σε κάθε μία επαφή το "καταχώρηση ως" για να εμφανιστούν σωστα.

Είχε κάποτε συζητηθεί το θέμα στις πρώτες σελίδες αλλά δεν θυμάμαι αν είχε δοθεί απάντηση, ή έπρεπε να τις αλλάξει κανείς με το χέρι μία-μία.

Συγγνώμη αν καουρασα.

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Λόγω άμεσου και εσπευσμένου ταξιδιού στο εξωτερικό, θα ήθελα κάποιες άμεσες πληροφορίες σχετικά με IGO και Destinator.

 

Παρακαλώ όποιος έχει την διάθεση και την γνώση, να μου στείλει ένα email στο zpro_athens@yahoo.com

 

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για τις απαντήσεις τους.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

ήρθε τελικά η ώρα που το τηλεφωνάκι μου χρειάζεται καινούρια μπαταρια

(δεν το δίνω με τίποτα για να πάρω άλλο προς το παρόν γιατί με έχει βολέψει

αφάνταστα και δεν γουστάρω καθόλου μα καθόλου android....)

έχει υπ όψιν κανένας φίλος μπαταρία απο ebay μεγαλύτερης χωρητικότητας και αξιόπιστη????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να παρεις προτιμησε η γνησια η της mugen ακομα καλυτερα,μιας και πολλες κινεζικες δεν δουλευουνε η δεν φωρτωνουνε

Και το δικο μου μετα απο 2χρονια αρχισε να μη πατιεται ευκολα το power σαν να μπηκε πιο μεσα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Λόγω άμεσου και εσπευσμένου ταξιδιού στο εξωτερικό, θα ήθελα κάποιες άμεσες πληροφορίες σχετικά με IGO και Destinator.

 

Παρακαλώ όποιος έχει την διάθεση και την γνώση, να μου στείλει ένα email στο zpro_athens@yahoo.com

 

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για τις απαντήσεις τους.

 

ΤΙ ακριβώς θέλεις;

Βρίσκεις τον χάρτη της χώρας που θα πας, τον βάζεις και τέλος.

 

(Για μένα, iGo Primo ή DontPanic για εξωτερικό, Destinator για Ελλάδα.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρει κανείς ένα πρόγραμμα με το οποίο να μπορεί κανείς να κάνει export των επαφών του σε κάρτες .vcf (έχω κάνει αναγραμματισμό στον τίτλο ;) )???
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρει κανείς ένα πρόγραμμα με το οποίο να μπορεί κανείς να κάνει export των επαφών του σε κάρτες .vcf (έχω κάνει αναγραμματισμό στον τίτλο ;) )???

 

Καλησπερα φιλε Θοδωρη! Λοιπον, θα παρεις backup με το pim. Το .pib αρχειο, θα το μετονομασεις σε .zip. Θα το αποσυμπιεσεις και η μορφη θα ειναι .csv. Επειτα με τον converter που σου επισυναπτω, θα κανεις τη μετατροπη σε vCard, vcf δηλαδη, που θες! ;)

 

h**p://www.softpedia.com/get/Office-tools/Other-Office-Tools/CSV-to-VCF-vCard-Converter.shtml

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να παρεις προτιμησε η γνησια η της mugen ακομα καλυτερα,μιας και πολλες κινεζικες δεν δουλευουνε η δεν φωρτωνουνε

Και το δικο μου μετα απο 2χρονια αρχισε να μη πατιεται ευκολα το power σαν να μπηκε πιο μεσα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

πολλά τα λεφτά...

κάτι πιο οικονομικό και δοκιμασμένο???

έλεγα για αυτήν εδώ

http://www.ebay.com/itm/New-2300mAh-High-Capacity-Battery-HTC-HD2-T8585-LEO-/110744950909?pt=PDA_Accessories&hash=item19c8e9d87d

πείτε καμιά γνώμη..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πολλά τα λεφτά...

κάτι πιο οικονομικό και δοκιμασμένο???

έλεγα για αυτήν εδώ

http://www.ebay.com/itm/New-2300mAh-High-Capacity-Battery-HTC-HD2-T8585-LEO-/110744950909?pt=PDA_Accessories&hash=item19c8e9d87d

πείτε καμιά γνώμη..:)

Ας είμαστε λίγο ποιο "ψυλλιασμένοι".

1. Πως είναι δυνατόν μια μπαταρία σχεδόν διπλάσια σε χωρητικότητα, να έχει τις ίδιες διαστάσεις και να χωράει στο τηλέφωνο χωρίς έξτρα καπάκι.

2. Και αν είναι δυνατό, γιατί δεν υιοθετούν αυτή την τεχνολογία και οι επώνυμες εταιρίες... δε θέλουν να πουλήσουν;

3. Όταν αγοράζουμε από internet (κυρίως ebay) καλό είναι να ρίχνουμε και καμία ματιά στα feedbacks (κυρίως στα αρνητικά), κάτι παραπάνω γνωρίζουν αυτοί που αγόρασαν πριν από εμάς!

4. Το ρητό που λέει: "Ότι δίνεις, παίρνεις" κολλάει απόλυτα στην περίπτωση αυτή...

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε Θοδωρη! Λοιπον, θα παρεις backup με το pim. Το .pib αρχειο, θα το μετονομασεις σε .zip. Θα το αποσυμπιεσεις και η μορφη θα ειναι .csv. Επειτα με τον converter που σου επισυναπτω, θα κανεις τη μετατροπη σε vCard, vcf δηλαδη, που θες! ;)

 

h**p://www.softpedia.com/get/Office-tools/Other-Office-Tools/CSV-to-VCF-vCard-Converter.shtml

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη για την πρότασή σου! :) Έχω όμως ένα θέμα με το csv. To csv export ως μορφή δεν "παίρνει" εικόνες ringtones και notes μιας επαφής και αυτό είναι πρόβλημα για μένα..... Έκανα export από το outlook μου σε csv και ήταν σχεδόν unreadable, και αυτό γιατί τα πεδία είχαν "βγει" άλλα αντί άλλων.... Θα μου πεις κανονικά δεν θα έπρεπε...ναι συμφωνώ...όμως το csv δεν θα μπορούσε να γίνει import κάπου.....

Επομένως σκεφτόμουν κάποιο τρόπο να το αποφύγω το στάδιο και να πάρω ένα export σε vCard που παίρνει όλα τα πεδία μιας επαφής (συμπεριλαμβανομένου εικόνων, ringtones κλπ) και έτσι γίνεται import και σε άλλα συστήματα (όπως για παράδειγμα σε android ;) ) επειδή ένα vCard φαντάζομαι (και ελπίζω) είναι standardised ως πρότυπο άσχετα συστήματος.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα.

 

Απο rom 1.48 ... μολις εχθες αποβασισα να βαλω mango wm7 .

 

Ισως καποιος απο εσας να ξερει να μου πει ενα serial για να ξεκλειδωσω ... λεω εγω τωρα !?!

 

Οτι βρηκα ειναι πολυπλοκο για εμενα ...

 

Δεν θελω να ξαναγυρισω στην εποχη cookies home tab ... για αυτο το λογο

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Ειρήνη για την πρότασή σου! :) Έχω όμως ένα θέμα με το csv. To csv export ως μορφή δεν "παίρνει" εικόνες ringtones και notes μιας επαφής και αυτό είναι πρόβλημα για μένα..... Έκανα export από το outlook μου σε csv και ήταν σχεδόν unreadable, και αυτό γιατί τα πεδία είχαν "βγει" άλλα αντί άλλων.... Θα μου πεις κανονικά δεν θα έπρεπε...ναι συμφωνώ...όμως το csv δεν θα μπορούσε να γίνει import κάπου.....

Επομένως σκεφτόμουν κάποιο τρόπο να το αποφύγω το στάδιο και να πάρω ένα export σε vCard που παίρνει όλα τα πεδία μιας επαφής (συμπεριλαμβανομένου εικόνων, ringtones κλπ) και έτσι γίνεται import και σε άλλα συστήματα (όπως για παράδειγμα σε android ;) ) επειδή ένα vCard φαντάζομαι (και ελπίζω) είναι standardised ως πρότυπο άσχετα συστήματος.....

 

Εχεις δικιο Θοδωρη σε αυτο. Αν αυτο ειναι που θες, τοτε οντως δε βοηθα αυτο που σου προτεινα! Τα .pib παντως, κρατουν τα στοιχεια που θες! Ringtones δεν ξερω, αλλα φωτο και email σιγουρα (κρατουσα του πρωην μου την αγαπημενη φωτο επι 1 χρονο ετσι οσο ειχα το hd2, γι αυτο και το θυμαμαι :lol: )

 

Τα .csv λογω του οτι ειναι εκτελεσιμα αρχεια excel προφανως γι αυτο δεν εχουν τη δυνατοτητα. Εψαξες αν υπαρχει converter pib to vCard;

 

Παρεμπιπτοντως, οι vCards ειναι by default τα backups των ΝΟΚΙΑ κι iPhone! Ειναι ο,τι πιο βολικο κι ευχρηστο συναντησα εως τωρα σε συγχρονισμο ιδιως κατα τη διαδικασια του restore.

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Θοδωρη σε αυτο. Αν αυτο ειναι που θες, τοτε οντως δε βοηθα αυτο που σου προτεινα! Τα .pib παντως, κρατουν τα στοιχεια που θες! Ringtones δεν ξερω, αλλα φωτο και email σιγουρα (κρατουσα του πρωην μου την αγαπημενη φωτο επι 1 χρονο ετσι οσο ειχα το hd2, γι αυτο και το θυμαμαι :lol: )

 

Τα .csv λογω του οτι ειναι εκτελεσιμα αρχεια excel προφανως γι αυτο δεν εχουν τη δυνατοτητα. Εψαξες αν υπαρχει converter pib to vCard;

 

Παρεμπιπτοντως, οι vCards ειναι by default τα backups των ΝΟΚΙΑ κι iPhone! Ειναι ο,τι πιο βολικο κι ευχρηστο συναντησα εως τωρα σε συγχρονισμο ιδιως κατα τη διαδικασια του restore.

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

 

:) Ναι....νομίζω θα περιμένω ως αύριο να δοκιμάσω να τις κάνω κατευθείαν export από το outlook που νομίζω ότι γίνεται.... :)

Ευχαριστώ πολύ πάντως για άλλη μια φορά για την βοήθεια και τις σκέψεις ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

:) Ναι....νομίζω θα περιμένω ως αύριο να δοκιμάσω να τις κάνω κατευθείαν export από το outlook που νομίζω ότι γίνεται.... :)

Ευχαριστώ πολύ πάντως για άλλη μια φορά για την βοήθεια και τις σκέψεις ;)

 

Να πεις οτι βοηθησα κιολας... :wacko:

Ευχομαι να τα καταφερεις! (σκοπευεις ν αλλαξεις το hd2; Γιατι δεν το κανεις με pib το backup; δεν εξυπηρετει; :))

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Να πεις οτι βοηθησα κιολας... :wacko:

Ευχομαι να τα καταφερεις! (σκοπευεις ν αλλαξεις το hd2; Γιατι δεν το κανεις με pib το backup; δεν εξυπηρετει; :))

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

 

Όχι προς το παρόν δεν θα ήθελα να το αλλάξω.... "βλέπω" όμως τα λειτουργικά ως επόμενες εναλλακτικές. Αυτόν τον καιρό λοιπόν έχω βάλει μια πολύ καλή και κατά τα άλλα σταθερή SD έκδοση Android που όμως με χαλάει απίστευτα η ιδέα να ανεβάσω όλες μου τις επαφές στο gmail μου προκειμένου να τις συγχρονίσω με το android..... Βρήκα λοιπόν ένα πρόγραμμα που ισχυρίζεται ότι μπορεί να κάνει import vCards χωρίς να χρειάζεται η μεσολάβηση του gmail....

Γενικά πάντως, το Android δεν με τρελαίνει..... νομίζω ότι μέχρι να αλλάξω ή το iOS θα είναι το επικρατέστερο (ειδικά τώρα με τα notifications του 5) ή τα Windows Phone..... Το Android το βλέπω πολύ.... "πρόχειρο" σε όλα τα επίπεδα....... και τα applications του, εκτός των μεγάλων (facebook, twitter, foursquare) τα οποία θεωρώ πολύ καλογραμμένα και είναι αυτά που χρησιμοποιώ ουσιαστικά.... όσα άλλα έχω δει είναι......:blink: Τέλος πάντων.... αυτά είναι προσωπική άποψη και το κλείνω εδώ το offtopic.... :) ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Όχι προς το παρόν δεν θα ήθελα να το αλλάξω.... "βλέπω" όμως τα λειτουργικά ως επόμενες εναλλακτικές. Αυτόν τον καιρό λοιπόν έχω βάλει μια πολύ καλή και κατά τα άλλα σταθερή SD έκδοση Android που όμως με χαλάει απίστευτα η ιδέα να ανεβάσω όλες μου τις επαφές στο gmail μου προκειμένου να τις συγχρονίσω με το android..... Βρήκα λοιπόν ένα πρόγραμμα που ισχυρίζεται ότι μπορεί να κάνει import vCards χωρίς να χρειάζεται η μεσολάβηση του gmail....

Γενικά πάντως, το Android δεν με τρελαίνει..... νομίζω ότι μέχρι να αλλάξω ή το iOS θα είναι το επικρατέστερο (ειδικά τώρα με τα notifications του 5) ή τα Windows Phone..... Το Android το βλέπω πολύ.... "πρόχειρο" σε όλα τα επίπεδα....... και τα applications του, εκτός των μεγάλων (facebook, twitter, foursquare) τα οποία θεωρώ πολύ καλογραμμένα και είναι αυτά που χρησιμοποιώ ουσιαστικά.... όσα άλλα έχω δει είναι......:blink: Τέλος πάντων.... αυτά είναι προσωπική άποψη και το κλείνω εδώ το offtopic.... :) ;)

 

Εγω παντως, οσες φορες χρειαστηκα ενα διαυλο επικοινωνιας συσκευων ασυμβατων, χρησιμοποιησα gmail, και μ εξεπληξε η απλοτητα και η ευκολια του (Τωρα βεβαια, νεος χρηστης mac, διαπιστωσα οτι το outlook για mac τελικα ειναι ακομα πιο αποτελεσματικο).

 

Οσο για το android συμφωνω! Και με λυπει το γεγονος οτι δεν τα "βρισκω" με το λειτουργικο του μελλοντος. Με το iOS μετα την εμπειρια χρησης που μου προσφερε, τωρα με τo Mac ηρθε κι εδεσε, ριζωσα για τα καλα στο λογισμικο της apple.

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Προσθεσε ενα στους χρηστες HD2 με Windows Mobile. Και μαλιστα με εργοστασιακη ROM και CHT (αλλά μου εχει λειψει το SecondToday).

 

Ρε φιλαρακια, πού αλλου μπορω να τρεξω Cash Organizer+PathAway?

 

Ενταξει, αξιοπιστο Outlook (μηνυματα, επαφες, εργασιες, ημερολογιο), FB, Google Earth, πλοηγηση αυτοκινητου, κλπ βρισκεις παντου (Android, iOS, κα). Ασε τη μανουβρα μεχρι να συνηθισεις τη νεα πλατφορμα...

 

Το μονο που με απασχολει ειναι τι θα γινει αμα 'πεθανει' το κακογερασμενο HD2.

Igavio

Link to comment
Share on other sites

Ναι....οκ για να μην το αφήσω το θέμα ανοιχτώ για κάποιον που ενδεχομένως να θέλει να ξέρει τι έγινε..... λοιπόν τα vcf βγαίνουν (με διάφορες ταρζανιές) από το outlook, όμως όταν πάνε να "μπουν" στο android οι ελληνικοί χαρακτήρες μεταφράζονται στα κλασικά γνωστά μας ακαταλαβίστικα που από ότι φαίνεται οφείλεται στο ότι δεν πρέπει να βγαίνουν ως UTF8 χαρακτήρες.... ή να μην τουε διαβάζει σωστά.....

Επομένως πάω να ψάξω σε κανένα thread προς τα "εκεί".... αν και όπως είπα...μάλλον μόνο για ακαδημαϊκούς λόγους και πιο πολύ από περιέργεια θα ψάξω παρά για να κάνω δουλειά ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Προσθεσε ενα στους χρηστες HD2 με Windows Mobile. Και μαλιστα με εργοστασιακη ROM και CHT (αλλά μου εχει λειψει το SecondToday).

 

Ρε φιλαρακια, πού αλλου μπορω να τρεξω Cash Organizer+PathAway?

 

Ενταξει, αξιοπιστο Outlook (μηνυματα, επαφες, εργασιες, ημερολογιο), FB, Google Earth, πλοηγηση αυτοκινητου, κλπ βρισκεις παντου (Android, iOS, κα). Ασε τη μανουβρα μεχρι να συνηθισεις τη νεα πλατφορμα...

Το μονο που με απασχολει ειναι τι θα γινει αμα 'πεθανει' το κακογερασμενο HD2.

Igavio

 

Θα πάρεις "Μήλο", όπως ψάχνω τώρα εγώ να δώσω το HD2 και να πάρω "Άι-φόνι 4".

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είχα για 22 μήνες περασμένη την 1.48 WWE στο κινητό μου (αυτή που είχε δηλαδή όταν το αγόρασα). Σήμερα "αξιώθηκα" και πέρασα την 3.14 WWE.

 

Μου έχει κάνει εντύπωση κάτι. Δεν μπορώ να δω τις επαφές της SIM και μόνο αυτές. Τι εννοώ? Αν πάμε από την Κεντρική Οθόνη και επιλέξουμε Phone>All People>Menu>View>SIM, λογικά θα έπρεπε να βλέπω μόνο τις επαφές που είναι αποθηκευμένες στην SIM (και μόνο αυτές γιατί το τηλέφωνο προέρχεται από αναβάθμιση και ακόμα δεν έχω κάνει restore από το backup τα contacts). Παραδόξως δεν μου τις δείχνει. Ακολουθώντας το ίδιο path, δηλαδή Phone>All People>Menu>SIM Manager βλέπω κανονικά τις επαφές στον SIM Manager. Έχετε καμμιά ιδέα για το τί συμβαίνει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Ναι....οκ για να μην το αφήσω το θέμα ανοιχτώ για κάποιον που ενδεχομένως να θέλει να ξέρει τι έγινε..... λοιπόν τα vcf βγαίνουν (με διάφορες ταρζανιές) από το outlook, όμως όταν πάνε να "μπουν" στο android οι ελληνικοί χαρακτήρες μεταφράζονται στα κλασικά γνωστά μας ακαταλαβίστικα που από ότι φαίνεται οφείλεται στο ότι δεν πρέπει να βγαίνουν ως UTF8 χαρακτήρες.... ή να μην τουε διαβάζει σωστά.....

Επομένως πάω να ψάξω σε κανένα thread προς τα "εκεί".... αν και όπως είπα...μάλλον μόνο για ακαδημαϊκούς λόγους και πιο πολύ από περιέργεια θα ψάξω παρά για να κάνω δουλειά ;)

 

ανοιξε ενα φακελο στην sd ονομασε τον τηλ. καταλογος και ριξε εκει μεσα τις επαφες σου.

Link to comment
Share on other sites

ανοιξε ενα φακελο στην sd ονομασε τον τηλ. καταλογος και ριξε εκει μεσα τις επαφες σου.

 

εμ.... ίσως δεν το ξεκαθάρισα αρκετά καλά.... το export από το outlook έχει το πρόβλημα.... δεν "βγάζει" όλα τα πεδία (λείπουν δεύτερο email, δεύτερο κινητό κλπ κλπ) οπότε όπου και όπως και να τα βάλεις θα λείπουν..... garbage in garbage out.... νόμος.... :(

Αν δεν βρεθεί τρόπος να μεταφερθούν κατευθείαν από το outlook οι επαφές, με ΟΛΑ τους τα πεδία.... τότε θα λείπουν.....

Ο μόνος τρόπος που "βγαίνουν" ΟΛΑ τα πεδία (εκτός φωτογραφίας και ringtone) είναι export σε excel, αλλά αυτό δεν είναι ή τουλάχιστον δεν έχω βρει εγώ να είναι χρήσιμη μορφή για import με κάποιο τρόπο κάπου..... :worry:

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...