Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα υπαρχει καπιο προγραμα ωστε αν το χασουμε κ του βαλουν αλλη καρτα να μας στειλη σμσ σε ενα τηλεφωνο που του εχουμε προκαθορισει τον αριθμο της καρτας?? το ειχα στο ε90 μου αυτο phone locator νωμιζω λεγοτανε υπαρχει κατι αντιστηχο????????? δεν εχω δει πουθενα!:(

επισεις ηθελα να ρωτησω εμενα που το πηρα με την ταιλευταια επισημη ρομ μεσα θα πρεπει να βαλω το patch που διορθονη τη φωτογραφικη μηχανη ?? η τοχουν βαλει ηδη????

 

το προγραμμα που ψαχνεις φιλε για σμσ που λες ειναι αυτο http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-smart-protect.html και ειναι δοκιμασμενο...

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια με εχει πεθανει στης επανεκινησεις!!! κ χωρις να μου πεταει καπιο μυνημα ετσι στα καλα καθουμενα γιατι?? γνωριζει κανεις??
Link to comment
Share on other sites

300 το τζαμακι??? Στη Νοκια τ ν95 είχε 50!

 

Δλδ αν έχει 300 το τζαμακι ν πάω σε ένα τζαμα καλύτερα!

Edited by anesperos13
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου το εχει κανει αυτο αλλα οταν εψαχνα πολυ ωρα σημα....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
300 το τζαμακι???

 

Στη Νίκο τ ν95 είχε 50!

 

Δλδ αν έχει 300 το τζαμακι ν πάω σε ένα τζαμα καλύτερα!

 

Η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum.

 

ΡΕ παιδια με εχει πεθανει στης επανεκινησεις!!! κ χωρις να μου πεταει καπιο μυνημα ετσι στα καλα καθουμενα γιατι?? γνωριζει κανεις??

 

Τι μήνυμα ακριβώς; Μάλλον ήρθε η ώρα για hard reset.

 

ρε παιδια γιατι δεν μου παιζει το bsb tweaks?

 

Το έχεις εγκαταστήσει και δεν σου τρέχει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή που να περάσω όλους τους λογαριασμούς mail και να κάνει αυτόματη αναζήτηση νέων μηνυμάτων π.χ κάθε 1 ώρα;

Με καλύπτει και η default απλά όταν σετάρω hotmail και msn λογαριασμούς, με πετάει στο windows live και δεν θέλω.

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδια με εχει πεθανει στης επανεκινησεις!!! κ χωρις να μου πεταει καπιο μυνημα ετσι στα καλα καθουμενα γιατι?? γνωριζει κανεις??

 

Τι ROM και RADIO εχεις???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Τη βοήθειά σας παρακαλώ.Σήμερα είδα την προσφορά στο Γερμανό με 479 και μπορώ να πώ πως είμαι στο τσάκ να το χτυπήσω.Το είχα πάρει απόφαση να πάω σε android και συγκεκριμένα στο desire μιάς και δέν ήθελα ξανά windows mobile αφού έχω ήδη ένα mio a701 αλλά μόνο για το gps.Αξίζει λέτε να το χτυπήσω μιάς και απ'οτι είδα και από δω αλλά καί από xda μπορούμε να κάνουμε παπάδες με το κινητό.

 

Αστειευεσαι; ειναι η πλεον καταλληλη στιγμη για να αγορασεις ενα hd2, τωρα που ειναι στο απογειο της ωριμοτητας του. Φλασαρεις και μια καλη ρομ 6.5.Χ και εκμεταλλευεσαι στο μεγιστο ενα απο τα καλυτερα κινητα στην ιστορια με την htc...

Link to comment
Share on other sites

Αστειευεσαι; ειναι η πλεον καταλληλη στιγμη για να αγορασεις ενα hd2, τωρα που ειναι στο απογειο της ωριμοτητας του. Φλασαρεις και μια καλη ρομ 6.5.Χ και εκμεταλλευεσαι στο μεγιστο ενα απο τα καλυτερα κινητα στην ιστορια με την htc...

 

Εγω ημουν μεταξυ Galaxy S kai HD2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και χαρουμενος που επελεξα το HD2! Πραγματικα ειναι καταπληκτικο!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν μεταξυ Galaxy S kai HD2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος και χαρουμενος που επελεξα το HD2! Πραγματικα ειναι καταπληκτικο!

 

το galaxy s εχει καποια στοιχεια κι ενα λειτουργικο, που σαφως υπερτερει των wm. Απο την αλλη αν στησεις σωστα ενα λεο, αυτο παιζει καλυτερα απο οποιαδηποτε συσκευη πωλειται στη χωρα μας αυτη τη στιγμη, χωρις υπερβολη. Να εισαι διατεθειμενος να αφιερωσεις καποιο χρονο ομως...

Link to comment
Share on other sites

το galaxy s εχει καποια στοιχεια κι ενα λειτουργικο, που σαφως υπερτερει των wm. Απο την αλλη αν στησεις σωστα ενα λεο, αυτο παιζει καλυτερα απο οποιαδηποτε συσκευη πωλειται στη χωρα μας αυτη τη στιγμη, χωρις υπερβολη. Να εισαι διατεθειμενος να αφιερωσεις καποιο χρονο ομως...

 

Πολύ καλή η τοποθέτηση σου Βαγγελη. Αντικατροπτιζει την πραγματικότητα.

Μπορεί το λειτουργικό να είναι πεπαλαιομενο αλλά η συσκευή με την συμβολή του xda προσφέρει τα περισσότερα από κάθε άλλη αυτή την στιγμή.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σήμερα μου έκλεψαν το hd2 :( ξέρω το imei μπορώ να κάνω κάτι ?

 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Μπορείς να ενημερώσεις την HTC για την απώλεια σε περίπτωση που πάει στο service η συσκευή αλλά δεν νομίζω να φτάσει ποτέ εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους!Η παραγγελία έγινε και άν όχι σάββατο μεσημέρι τη δευτέρα το έχω στα χέρια μου....:)

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Τις αρχικές και όχι μόνο απορίες σου θα σου τις λύσει το πρώτο post.

 

Να σαι καλά.Ήδη άρχισα τη μελέτη...:)

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους!Η παραγγελία έγινε και άν όχι σάββατο μεσημέρι τη δευτέρα το έχω στα χέρια μου....:)

 

αντε με το καλο! Welcome to the club!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ρε παιδιά γιατί κοίταξα στο bay.. Εμένα μ ράγισε το τζαμί αλλά καταταλλα λειτουργεί κανονικά η οθόνη..

 

Γίνεται αλλαγή μόνο τ τζαμί η ολη? στο eβαy βρήκα LCD screen γράφει με 40 δολλαρια.. Αν το πάρω με pay pal έρχεται σπίτι μ από Αμερική χωρίς ν χρειάζεται τπτ άλλο? κ σ πόσο καιρό ξέρετε?

 

Ευχαριστώ!

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Μπορείς να ενημερώσεις την HTC για την απώλεια σε περίπτωση που πάει στο service η συσκευή αλλά δεν νομίζω να φτάσει ποτέ εκεί.

 

Καλημέρα. Κρίμα για τον φίλο:(

Για τέτοιες περιπτώσεις θυμάμαι, κάπου είχα δει παλιότερα ένα προγραμματάκι που εγκαθιστούμε στο κινητό κσι σε περίπτωση που χαθεί ή κλαπεί αν του στείλουμε ένα sms όταν αυτό διαβαστεί , διαγράφει όλα τα περιεχόμενα της συσκευής. Για επαγγελματική χρήση κινητού θεωρώ ότι είναι must . Μήπως ξέρει κάποιος φίλος που θα το βρω;

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

 

εχω την τελευταια μαμα ρομ 1,66 ραδιο 2,06.51.07

μου πετασει προβλημα servise exe !! εχθες πηρα μια μεγαλη καρτα μνημης εβαλα λοιπον ολα τα προγραματα εκει κ μαλλον απο εκει γινεται κατι οπως επισεις δεν μου δουλευει το bsb tweaks το rotete !! τα εχω βαλει ολα στην καρτα μνημης μηπως δεν πρεπει??

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κρίμα για τον φίλο:(

Για τέτοιες περιπτώσεις θυμάμαι, κάπου είχα δει παλιότερα ένα προγραμματάκι που εγκαθιστούμε στο κινητό κσι σε περίπτωση που χαθεί ή κλαπεί αν του στείλουμε ένα sms όταν αυτό διαβαστεί , διαγράφει όλα τα περιεχόμενα της συσκευής. Για επαγγελματική χρήση κινητού θεωρώ ότι είναι must . Μήπως ξέρει κάποιος φίλος που θα το βρω;

 

Sprite Terminator v1.2.0.Build.186

Locate your phone using GPS - See exactly where your phone is and track it on via Google Maps, or Virtual Earth.

* Set and Forget – Once configured, Sprite Terminator is unobtrusive and can only be uninstalled with the correct password

* Remote Delete – Send an SMS message to initiate the wipe operation including all external storage cards

* Remote Lock-Down – Send an SMS message to lock all functionality or re-set the device master password

* SIM Change Alert – Receive a notification SMS message if the SIM card has been changed

* Activity Retrieval – Send an SMS message to retrieve call log entries

* Supports all Windows Mobile 5 & 6 Phones :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι καινούργιος!

Εχω ενα HTC HD2 & ένα TOUCH HD, διαβάζοντας το εκπληκτικό thread στο forum κατάφερα να περάσω cooked ROM την "Artemis HD2 ROM Family Ver 24.0 Gen II". Είναι πολύ καλή γρήγορη, σταθερή. Το πρόβλημά μου είναι πως όταν θέλω να καλέσω - να ψάξω μια επαφή από το πληκτρολόγιο της "κλήσης τηλεφώνου" :

1) η αντιστοίχηση των γραμμάτων σε κάθε πλήκτρο είναι ξανά διαφορετική σε σχέση με του HD1 δηλαδή είναι σειριακή η ακολουθία 2 = ΑΒΓ δηλ. το Γ βγαίνει στο πλήκτρο 2 κι όχι στο πλήκτρο 4 (που είναι το G). Ερώτημα 1ο : αυτό αλλάζει με κάποιο τρόπο ;

2) Αν δεν αλλάζει θα μπορούσα να βρώ κάποιο προγραμματάκι που να μου δείχνει μαζί με τους αγγλικούς χαρακτήρες "τυπωμένους" στον κάθε αριθμό και τους ελληνικού π.χ. για το πληκτρο "2" να μου δείχνει ABC & ΑΒΓ.

3) μπορεί να περάσουμε αγγλική ROM και να βλέπουμε & να γράφουμε ελληνικά ; Αν ναι με τι τρόπο ;

Το HTC HD κάνει και τα 2. Κατάφερα να περάσω και σ' αυτό Windows mobile 6.5.x (ROM_6.5_GREEK_BUILD_21897_10.04.2010_GRIGORIS) και είναι ταχύτατο πλέον !

Συγνώμη αν μακρυγορώ αλλά είναι αρχή και είμαι γεμάτος απορίες !

Link to comment
Share on other sites

240 ευρω μου παν απο ACE για το τζαμι.. οτι να ναι.. εγω το βρισκω ενα 50αρικο το digitizer. εχει περασει ποτε κανεις? θα τα καταφερω μονος μου? η να το πεταξω το κινητο?
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...