Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, έχει προσπαθήσει κανείς να κάνει encode ένα ολόκληρο επεισόδιο κάποιας σειράς και να το τρέξει στο hd2 ??? Και να μπορεί να του βάλει και ελληνικούς υπότιλους?

Βαλε το TCPMP ειναι στην πρωτη σελιδα.

Εχω βαλει ταινιες μεσα και τις εχω δει κανονικα και με ξεχωριστο αρχειο υποτιτλων στα ελληνικα (αρκει βεβαια να εχουν ακριβως το ιδιο ονομα)

Ουτε encode εχω κανει ουτε τιποτα. Ολα κανονικα παιζουν ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το TCPMP ειναι στην πρωτη σελιδα.

Εχω βαλει ταινιες μεσα και τις εχω δει κανονικα και με ξεχωριστο αρχειο υποτιτλων στα ελληνικα (αρκει βεβαια να εχουν ακριβως το ιδιο ονομα)

Ουτε encode εχω κανει ουτε τιποτα. Ολα κανονικα παιζουν ;)

 

Ναι το ξέρω το TCPMP, το έχω βάλει.. Έχει όμως ένα αρνητικό: δεν χρησιμοποιεί hardware acceleration με αποτέλεσμα να παρουσιάζει σπασίματα (ειδικά σε encoded videos από 720p).. Προτιμώ το default player που υποστηρίζει hardware acceleration.. Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει encode και να βάζει μέσα στην ταινία/επεισόδιο και τους ελληνικούς υπότιτλους.. Έχω βρεί ένα τέτοιο, αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει ελληνικά..

Οι ταινίες που λές οτι έχεις βάλει, να υποθέσω ότι είναι χαμηλής ανάλυσης? dvdrips και avi?

Link to comment
Share on other sites

εγώ από τότε που έβαλα στον υπολογιστή windows 7 και windows mobile center πάντα εχω προβλήματα με το συγχρονισμό!καμμία σχέση με το active sync που ήταν σταθερό.μπορεί να το εχω στο καλώδιο δέκα λεπτά και μετά να το δει,η να βάζω και να βγάζω το καλώδιο αρκετές φορές μέχρι να δει τη συσκευή!

 

απ ο,τι βλεπω ολοι μας εχουμε το ιδιο προβλημα... τι να πεις... windows...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω το TCPMP, το έχω βάλει.. Έχει όμως ένα αρνητικό: δεν χρησιμοποιεί hardware acceleration με αποτέλεσμα να παρουσιάζει σπασίματα (ειδικά σε encoded videos από 720p).. Προτιμώ το default player που υποστηρίζει hardware acceleration.. Το θέμα είναι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει encode και να βάζει μέσα στην ταινία/επεισόδιο και τους ελληνικούς υπότιτλους.. Έχω βρεί ένα τέτοιο, αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει ελληνικά..

Οι ταινίες που λές οτι έχεις βάλει, να υποθέσω ότι είναι χαμηλής ανάλυσης? dvdrips και avi?

 

δες αυτα δεν τα εχω κοιταξει αλλα μηπως κανεις αυτο που θελεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

http://www.pocketdivxencoder.net/EN_index.htm

http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μηπως σας εχει τυχει..

 

το τελευταιο καιρο οταν απανταω μια κληση η κανω εγω μια κληση και απαντησει ο αλλος δεν ακουγεται τπτ.. ουτε με ακουνε.. νεκρο.. μετα αν κλεισω και ξανακαλεσω ολα κανονικα.. μερικες φορες συμβαινει και 2-3 φορες.. τι μπορει να ναι?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

απ ο,τι βλεπω ολοι μας εχουμε το ιδιο προβλημα... τι να πεις... windows...

 

Μπορείτε να γίνετε πιο συγκεκριμένοι γύρω από το πρόβλημα συνχρονισμου με τα W7? και εγώ αυτά έχω αλλά δεν έχω προβλημα! μήπως και βοηθήσουμε...

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να γίνετε πιο συγκεκριμένοι γύρω από το πρόβλημα συνχρονισμου με τα W7? και εγώ αυτά έχω αλλά δεν έχω προβλημα! μήπως και βοηθήσουμε...

 

εγω τελευταια εχω προβλημα.αρχισε να θελει 2,3 φορες να το συνδεω η να κανω επανεκινηση το λαπτοπ.τωρα δεν συνδεεται καθολου βγαζει error.

Link to comment
Share on other sites

εγω τελευταια εχω προβλημα.αρχισε να θελει 2,3 φορες να το συνδεω η να κανω επανεκινηση το λαπτοπ.τωρα δεν συνδεεται καθολου βγαζει error.

 

Μάλλον για πρόβλημα στο PC μου ακούγεται παρά στο τηλέφωνο.... μπορείς να το διαπιστώσεις εύκολα. Βρες ένα άλλο pc / laptop και δοκίμασε.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

δες αυτα δεν τα εχω κοιταξει αλλα μηπως κανεις αυτο που θελεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=467112

http://www.pocketdivxencoder.net/EN_index.htm

http://www.any-video-converter.com/products/for_video_free/

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου...

Το 1ο είναι αυτό που βρήκα και εγώ, αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους. Δηλαδή, έκανα encode ένα ολόκληρο επεισόδιο 720p (γνωστής χαμένης σειράς) και του έκανα insert και τους ελληνικούς υπότιτλους, αλλά όταν παίζει τους δείχνει κινέζικα.. Πάντως το προγραμματάκι σκίζει: τα 1,2GB του 720p επεισοδίου τα έκανε 250MB και έτρεχε σφαίρα !!! Ποιότητα σούπερ και κανένα κόλημα !!! Το ίδιο αρχείο με TCPMP τραγικά αποτελέσματα-όλο κολήματα (επειδή δεν χρησιμοποιεί hardware acceleration)...

Τώρα θα δοκιμάσω και τα άλλα που μου είπες και θα δω.. :)

Link to comment
Share on other sites

Χμ... καλά κάνεις και το επισημαίνεις. Έχω καιρό να κάνω τη διαδικασία και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

 

 

 

Ναι... αλλά όταν το πήρες ενδεχομένως να μην φορούσε την τελευταία 1.66.

 

Γιαννη ειναι ο οδηγος που ειχα δωσει και εχεις βαλει στο 1ο ποστ,για την επαναφορα του τηλ σε ΟΕΜ κατασταση για περιπτωση που επρεπε να παει στο σερβις :)

φλασαρισμα απο καρτα κ ετοιμος :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμα για να βλεπουμε κανονικα τα σμσ κ οχι ετσι οπως ταχει σε μια καρτελα ολα μαζι?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι εχετε προβλημα ελεξτε μηπως καποιο firewall σας κοβει την συνδεση,δοκιμαστε αλλη θυρα usb(καλυτερα οι πισω σε κανονικο pc) η και καλωδιο..Αλλιως το πρωτο ειναι να πατε στις ρυθμισεις-κλικ δεξια κατω μενου- περισσοτερα-συνδεσεις-USB se PC και απενεργοποιηστε τον ταχυτερο συγχρονισμο..Δοκιμαστε αμεσως μετα...τα xp εχουνε active syng και τα vista W7 εχουνε το mobile device center:lol:

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Είπα να δοκιμάσω το copilot που έχει μέσα το τηλέφωνο.. το έτρεξα, έβγαλε επιλογές γλώσσας και φωνής και μετά άρχισε να κατεβάζει αρχεία... το σταμάτησα γιατί δεν ήξερα τι..

Τι κατεβάζει βρε παιδιά, ξέρει κανείς? Είναι μεγάλα? Υπάρχουν πουθενά να τα βάλω να μην τα κατεβάσει?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οσοι εχετε προβλημα ελεξτε μηπως καποιο firewall σας κοβει την συνδεση,δοκιμαστε αλλη θυρα usb(καλυτερα οι πισω σε κανονικο pc) η και καλωδιο..Αλλιως το πρωτο ειναι να πατε στις ρυθμισεις-κλικ δεξια κατω μενου- περισσοτερα-συνδεσεις-USB se PC και απενεργοποιηστε τον ταχυτερο συγχρονισμο..Δοκιμαστε αμεσως μετα...τα xp εχουνε active syng και τα vista W7 εχουνε το mobile device center:lol:

 

εγω τα δοκιμασα ολα αλλα τζιφος!θα προσπαθησω παλι αλλα με εχει σκασει:O

Link to comment
Share on other sites

Ta παιδια που εχουν προβλημα με το συγχρονισμο σε win7 ας τρεξουν σε dos την εντολη

net localgroup Administrators LocalService /add

μετα restart.Ειχα το ιδιο προβλημα και ετσι διορθωθηκε.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ είμαι με Windows 7 Ultimate x64 και δεν έχω κανένα πρόβλημα στο συγχρονισμό με το HD2 εδώ και 5+ μήνες που το έχω. Δεν χρειάστηκε να κάνω κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση, απλά εγκατέστησα το Windows Mobile Device Center και έπαιξε. Συγχρονίζω contacts, calendar και SPB Wallet. Δεν ξέρω αν οι άλλες επιλογές (tasks κτλ.) προκαλούν πρόβλημα. Πάντως με τις παραπάνω επιλογές παίζει τέλεια. Υπενθυμίζω ότι χρησιμοποιώ πάντα τη μαμά 1.66 WWE ROM.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι εννοειτε hardware accelaration;στο ομνια ετρεχε 720 οπως τα κατεβαζα με ξεχωριστους υποτιτλους με τον tcpmp και εδω σερνεται στην μιση αναλυση.δοκιμασα το πρωτο προγραμμα απο το xda και εκανα μετατροπη μια αμερικανικη σειρα αλλα με τον tcpmp κανει σπασιματα ενω στην αρχικη αναλυση το παιζει καλα.δοκιμασα με το προγραμμα της htc και το παιζει πολυ ωραια

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πκαποιο προγραμμα για να βλεπουμε την οθονη του υπολογιστη στο κινητο;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες... εχω ενα προβλημα και θα ηθελα την βοηθεια σας.

Εχω ακολουθησει τους οδηγους σας για τις παραμετροποιήσεις στο HD2. Τα περισσοτερα μου τα εχει κανει σωστα. Τα μοναδικα μου προβληματα ειναι πως αριστερα απο την Εναρξη εχει το εικονιδιο του bluetooth και οχι των windows και πως στην κατω μπαρα δεν εχει τα εικονιδια οπως στα screenshots αλλα γραφει οπως στην αρχη "Τηλεφωνο,Μενου, κλπ."

Κανω attach και 2 pics για να καταλαβετε ακριβως πως φενεται...

Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσουμε? HELP!!

 

ΥΓ. Screenshots πως βγαζεις? :p

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ειναι ο οδηγος που ειχα δωσει και εχεις βαλει στο 1ο ποστ,για την επαναφορα του τηλ σε ΟΕΜ κατασταση για περιπτωση που επρεπε να παει στο σερβις :)

φλασαρισμα απο καρτα κ ετοιμος :)

Δημητρη εμαθα ευχαριστα τα νεα....ο Λαυρεντης εχει τις τελικες ετοιμες...αντε να φλασαρουμε...παει μηνας σχεδον απο την τελευταια φορα που φλασαρα...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. Είπα να δοκιμάσω το copilot που έχει μέσα το τηλέφωνο.. το έτρεξα, έβγαλε επιλογές γλώσσας και φωνής και μετά άρχισε να κατεβάζει αρχεία... το σταμάτησα γιατί δεν ήξερα τι..

Τι κατεβάζει βρε παιδιά, ξέρει κανείς? Είναι μεγάλα? Υπάρχουν πουθενά να τα βάλω να μην τα κατεβάσει?

Μάλλον κατεβάζει χάρτες... Ο πανευρωπαϊκός είναι σχεδόν 2 GB, της Ελλάδας δεν ξέρω, υποθέτω μερικές δεκάδες MB. Εγώ που έχω τον πανευρωπαϊκό (αγορασμένο), τον κατέβασε αυτόματα μέσω Wi-Fi (έκανε 2+ ώρες, αν θυμάμαι καλά, για κατέβασμα, αποσυμπίεση και εγκατάσταση).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα λοιπον εχω φαει τα μανικια μου κ δε ξερω τι μπορει να φταιει εχω δοκιμασει ολα τα προγραματα ηχογραφισης κλησης κ σε ολα το ιδιο προβλημα η φωνη του συνομιλητη μου δεν ακουγεται σχεδον καθολου αγουγεται μονο η δικια μου φωνη καλα στο playback γιατι μπορει να συμβενει αυτο????????????? :(:(:( Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκοπευω να αγορασω ενα καινουργιο HD2, μπορω μεσω s.n. να ξερω αν θα εχει το προβλημα της ροζ κηλιδας?

Γενικα εχει καποιο αλλο προβλημα αξεπεραστο μεσω software σαν μοντελο?

Σορρυ αν αυτα εχουν απαντηθει αλλα 859 σελιδες ειναι πολλες(να τις χιλιασετε) και η αναζητηση δεν με βοηθησε.

Ευχαριστω

Edited by spirosta2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σκοπευω να αγορασω ενα καινουργιο HD2, μπορω μεσω s.n. αν θα εχει το προβλημα της ροζ κηλιδας?

Γενικα εχει καποιο αλλο προβλημα αξεπεραστο μεσω software σαν μοντελο?

Σορρυ αν αυτα εχουν απαντηθει αλλα 859 σελιδες ειναι πολλες(να τις χιλιασετε) και η αναζητηση δεν με βοηθησε.

Ευχαριστω

 

ΦΙΛΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΡΙ το εχω εδω κ λιγες μερες βεβεα αλλα δε εχω κανενα προβλημα δουλευει γρηγορα κ μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πκαποιο προγραμμα για να βλεπουμε την οθονη του υπολογιστη στο κινητο;

 

MyMobiler http://www.mymobiler.com/

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...