Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν ειναι 93,4ΜΒ αλλα λοιπουν πολλα πολλα πραγματα οπως Google maps, facebook, mesenger κ.λ.π.

 

πάλι όμως με αυτά που δεν έχει πολλά μου φαίνονται τα Mb ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι πρόβλημα που είχαν οι παλιές rom. Είσαι σίγουρος ότι έχεις την 1.66; Παράξενο μου φαίνεται. :confused:

 

 

ναι ειμαι σιγουρος, το εχω δει και απο τις πληροφοριες λογισμικου και απο την αρχικη οθονη με το λογοτυπο της htc ειναι το 1,66,482,1 (76641) ELL

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατι φορτιστες αυτοκινητου που εχει στο ebay με 4 ευρω ειναι καλοι η θα μας !@$!$ την μπαταρια...εχει παρει κανενας???

 

τωρα παρηγγειλα 2 προστατευτικα οθονης και 1 προστατευτικο σιλικονης συνολο και τα δυο 6,50ευρω!!!!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια κατι φορτιστες αυτοκινητου που εχει στο ebay με 4 ευρω ειναι καλοι η θα μας !@$!$ την μπαταρια...εχει παρει κανενας???

 

Ζημιά δεν κάνουν. Καλό είναι βέβαια να πάρεις έναν με όσο το δυνατό περισσότερα mah στην έξοδο.

 

πως θα μπορέσουμε να

βρούμε οδηγίες για τα

βήματα που πρέπει να

ακολουθήσουμε ώστε

να φλασάρουμε και εμείς

το κινητό . είναι δύσκολο ?

φοράω την επίσημη 1.66

ποια προτείνετε και ποια βήματα

πρέπει να ακολουθήσουμε?

 

Στο πρώτο post υπάρχουν τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ακόμα ερωτήσεις..μπορούμε με κάποιο τρόπο να αλλάξουμε την γραμματοσειρά της συγκευής;; και δεύτερον είδα σε μια custom Rom ότι στην μπάρα με τα Notifications είχε προσθέσει τον Task Manager ώστε να τον ανοίγουμε πιο γρήγορα και εύκολα..Γίνεται κάπως να το κάνουμε αυτό και στην official ή σε κάποια άλλη Rom ;;
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολα τα παιδια του φορουμ....

 

ηθελα να ρωτησω μηπως εχει παραγγειλει και εχει δοκιμασει καποιος αλλη μπαταρια(απο ebay η οπουδηποτε αλλου)

και καταλαβε οτι εβγαλε μεγαλυτερη αυτονομια απο αυτην που περνουμε οταν αγορασαμε το κινητο!

 

ps εκτος την 2400mAh HIGH CAPACITY BATTERY FOR HTC την χονδρη με αλλο πισω καπακι που συνοδευεται!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάποιες ακόμα ερωτήσεις..μπορούμε με κάποιο τρόπο να αλλάξουμε την γραμματοσειρά της συγκευής;;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=532633

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=635891

 

και δεύτερον είδα σε μια custom Rom ότι στην μπάρα με τα Notifications είχε προσθέσει τον Task Manager ώστε να τον ανοίγουμε πιο γρήγορα και εύκολα..Γίνεται κάπως να το κάνουμε αυτό και στην official ή σε κάποια άλλη Rom ;;

 

Στο πρώτο post θα δεις διάφορες επιλογές για task manager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατί του miri είναι 93,4mb και η topix 160mb???

αυτή εδώ http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2353

είναι σαν την v11 αλλά με άλλα εικονίδια ??

χρονιά πολλά σε όλο το φόρουμ και καλή ανάσταση

 

Καλημέρα

Χρίστος Ανέστη,

 

Ο miri έχει 4 εκδόσεις στην v11

XtraLight - Standard - Sense 2.5 - Sense 2.5 without HTC Messaging

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1786

Σττις 2 πρωτες δεν υπαρχει manila γιαυτο ειναι μικρες σε μεγεθος

H Sense 2.5 που είναι η full είναι 200 mb όπως περίπου όσο και η Topix και μετά από φλασσαρισμα και η δυο σου αφήνουν αποθηκευτικό χωρό στην συσκευή περίπου 200 mb.

 

Η http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=2353

ειναι η Elegancia Rom

Είναι η Sense 2.5 v11 του Miri που σε συνεργασία με τον Steve0007 την έχουν αλλάξει οπτικά. Το πιο πάνω Link αναφέρει τις αλλαγές που έχουν γίνει.

 

Την είχα δοκιμάσει άλλα δεν μου άρεσαν όλα. Αυτά που μου αρέσανε τα βρήκα και το τροποποίησα μόνος μου στο miri v11

εκτός από τα Dialer Buttons skinned και Colored small icons on dialer που δεν τα βρίσκω. Αν κάποιος ξέρει ας το αναφέρει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτά που μου αρέσανε τα βρήκα και το τροποποίησα μόνος μου στο miri v11

εκτός από τα Dialer Buttons skinned και Colored small icons on dialer που δεν τα βρίσκω. Αν κάποιος ξέρει ας το αναφέρει.

 

Υπάρχει κάποιο screenshot ή τουλάχιστον να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες;

 

ΥΓ. Χρόνια Πολλά σε όλους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο screenshot ή τουλάχιστον να μας δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες;

 

ΥΓ. Χρόνια Πολλά σε όλους.

 

3 φωτογραφιες:

http://images.htcpedia.com/review_imgs/a9/3b/5f8c442453a490f05e59a505047a.jpg

http://images.htcpedia.com/review_imgs/9e/6d/8bcfb1345a345c6c518f7809922d.jpg

http://images.htcpedia.com/review_imgs/7a/f0/e34a7ec891a04fe3e745990b167b.jpg

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Ευχαριστώ "Athanaso77" για τις πληροφορίες που μου έδωσες άλλη μια φορά!

 

Θα ήθελα τώρα να σας ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποια custom rom και επίσης αν στην rom του Μiri θα μπορέσω να προσθέσω κανονικά την home page του Co0kie όπως επίσης και αν θα μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια πάνω (bluetooth,wifi κλπ.) [αυτά περιέχονται στην Elegancia η οποία όμως κατά τα άλλα δεν μου πολυάρεσε]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα ήθελα τώρα να σας ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποια custom rom και επίσης αν στην rom του Μiri θα μπορέσω να προσθέσω κανονικά την home page του Co0kie όπως επίσης και αν θα μπορώ να αλλάξω τα εικονίδια πάνω (bluetooth,wifi κλπ.)

 

Και οι δύο custom rom του miri είναι πολύ αξιόλογες και μπορείς να βάλεις όλα τα customizations που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ,

Αυτό έψαχνα :):)

Τώρα η συσκευή μου για μένα έγινε τέλεια :):lol:

 

Σκέφτομαι να πάρω το HD2 από Αμερική με το 1GB μνήμη (όταν θα υπάρχει διαθέσιμο:!:)

Τι γνώμη έχετε?

Θα έχω κάποιο πρόβλημα εκτός από την εγγύηση?

Θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα?

Θα μπορώ να φλασσαρω ROM όπως με την Ελληνική συσκευή?

Πιστεύω πως δεν θα έχω πρόβλημα απλά για επιβεβαίωση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκέφτομαι να πάρω το HD2 από Αμερική με το 1GB μνήμη (όταν θα υπάρχει διαθέσιμο:!:)

Τι γνώμη έχετε?

Θα έχω κάποιο πρόβλημα εκτός από την εγγύηση?

Θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα?

Θα μπορώ να φλασσαρω ROM όπως με την Ελληνική συσκευή?

Πιστεύω πως δεν θα έχω πρόβλημα απλά για επιβεβαίωση.

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα με τη λειτουργία του στη χώρα μας. Απλά δεν θα μπορείς να flashάρεις roms που δεν θα βασίζονται στην 2.10.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα με τη λειτουργία του στη χώρα μας. Απλά δεν θα μπορείς να flashάρεις roms που δεν θα βασίζονται στην 2.10.

 

Γνωριζεις τον λογω;

Που μπορω να βρω πιο πολλες πληροφοριες;

Κατα την γνωμη σου αξιζει η αλλαγη;

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη κι απο μένα.

 

2-3 ερωτήσεις θα κάνω μιας και έχω το λιοντάρι στα χέρια μου λίγο καιρό και δεν πρόλαβα ακόμη να ψαχτώ.

 

  • Νομίζω ότι έχω ένα θέμα με το ακουστικό. Αν το δυναμώσω απο την μέση και πάνω, παραμορφώνει την ομιλία και αυτό συμβαίνει και στην ανοιχτή ακρόαση απο το ηχείο του:( . Απ' ότι είδα δεν έχει αναφερθεί παρόμοιο πρόβλημα και δεν ξέρω αν είναι software ή hardware το πρόβλημα.

 


  • Με το πέρασμα των ημερών παρατηρώ οτι αρχίζει να κολάει στο scrolling. Ακόμη και τα συννεφάκια στο Sense κάνουν ''σπασίματα'' και αυτό υπάρχει ακόμη και μετά απο καθάρισμα μνήμης

 


  • Εγκατέστησα το BSB Tweeks και δυστηχώς επέλεξα (κατά λάθος) να μου εμφανίζει το HTC Sense στα Αγγλικά ενώ το είχα στα Ελληνικά (επίσημα).
    Το έκανα απεγκατάσταση αλλά αυτό παρέμεινε Αγγλικό και δεν ξέρω πώς να το επαναφέρω.

 


  • Τις εντολές HKEY_LOCAL_MACHINE\System\*** κ.λ.π, πού ακριβώς και με ποιό τρόπο τις δίνουμε;

 

Να ευχαριστήσω όποιον δεν βαρεθεί Πασχαλιάτικα και μου απαντήσει:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωριζεις τον λογω;

Που μπορω να βρω πιο πολλες πληροφοριες;

 

Έχω διαβάσει από κατόχους τέτοιων συσκευών ότι όσες προσπάθειες και να έκαναν για να περάσουν διαφορετική rom (official ή unofficial), κατέληξαν άκαρπες.

 

Κατα την γνωμη σου αξιζει η αλλαγη;

 

Όχι και ο λόγος είναι ο προφανής... η έλλειψη τεχνικής υποστήριξης και εγγύησης στη χώρα μας. Η ευρωπαϊκή συσκευής δεν στερείται από ποσότητα rom και αυτό το βλέπουμε όλοι μας στην πράξη. Εν ολίγοις δηλαδή... δεν πρόκειται να δεις διαφορά. Επιπρόσθετα, το brand της T-Mobile στην πρόσοψη αλλά και τα χρωματιστά πλήκτρα αποδοχής/απόρριψης κλήσης δε νομίζω ότι αποτελούν αισθητικές βελτιώσεις.

 

Στον αντίποδα τώρα, η εν λόγω συσκευή ενδεχομένως να αποτελεί συλλεκτικό μοντέλο για εμάς εδώ στην Ευρώπη με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:) Χριστός Ανέστη! :)

Χρόνια πολλά σε όλο το forum!

 

Γνωριζεις τον λογω;

Που μπορω να βρω πιο πολλες πληροφοριες;

Κατα την γνωμη σου αξιζει η αλλαγη;

Γιάννη εγώ θα σου έλεγα να κρατήσεις το ευρωπαϊκό HD2 και να περιμένεις 6-7 μήνες που θα βγουν τα νέα μοντέλα που σίγουρα θα έχουν πολλά νέα πράγματα (π.χ. AMOLED displays, 720p/1080p video capture κτλ.). Δεν νομίζω να αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά μόνο για την παραπάνω μνήμη...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ευχαριστήσω όποιον δεν βαρεθεί Πασχαλιάτικα και μου απαντήσει:lol:

 

Νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα για hard reset.

 

Για να κάνεις το manila ελληνικό...

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

 

και αλλάζεις την τιμή από 409 σε 408 (Hex).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει από κατόχους τέτοιων συσκευών ότι όσες προσπάθειες και να έκαναν για να περάσουν διαφορετική rom (official ή unofficial), κατέληξαν άκαρπες.

 

Όχι και ο λόγος είναι ο προφανής... η έλλειψη τεχνικής υποστήριξης και εγγύησης στη χώρα μας. Η ευρωπαϊκή συσκευής δεν στερείται από ποσότητα rom και αυτό το βλέπουμε όλοι μας στην πράξη. Εν ολίγοις δηλαδή... δεν πρόκειται να δεις διαφορά. Επιπρόσθετα, το brand της T-Mobile στην πρόσοψη αλλά και τα χρωματιστά πλήκτρα αποδοχής/απόρριψης κλήσης δε νομίζω ότι αποτελούν αισθητικές βελτιώσεις.

 

Στον αντίποδα τώρα, η εν λόγω συσκευή ενδεχομένως να αποτελεί συλλεκτικό μοντέλο για εμάς εδώ στην Ευρώπη με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

:) Χριστός Ανέστη! :)

Χρόνια πολλά σε όλο το forum!

 

Γιάννη εγώ θα σου έλεγα να κρατήσεις το ευρωπαϊκό HD2 και να περιμένεις 6-7 μήνες που θα βγουν τα νέα μοντέλα που σίγουρα θα έχουν πολλά νέα πράγματα (π.χ. AMOLED displays, 720p/1080p video capture κτλ.). Δεν νομίζω να αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά μόνο για την παραπάνω μνήμη...

 

Το ταξίδι στην Αμερικη είναι τον άλλο μήνα, θέλει σκέψη το πράγμα :confused::confused:

Συμφωνώ όμως με όσα γράψατε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει έρθει η ώρα για hard reset.

 

Για να κάνεις το manila ελληνικό...

 

HKEY_CURRENT_USER\MUI\CurLang

 

και αλλάζεις την τιμή από 409 σε 408 (Hex).

 

To Manila διορθώθηκε με Hard Reset, ευχαριστώ πολύ:wink:

Για το ηχείο αν κάποιος έχει κάτι κατα νού ή έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα δεκτή κάθε πρόταση. Προσπαθώ να αποφύγω το service.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και Χριστος Ανεστη.

Από σήμερα με miri v.11 full και 2.08.50.08 2 radio.

Το ράδιο όταν το εκανα εγκατασταση τα γραμματα στην αρχή ήταν ακαταλαβιστικα και μετά κινεζικά έτσι είναι αυτό το ράδιο η κατεβασα λάθος έκδοση γιατί ενώ το σήμα είναι καλό ο ήχος μοιάζει να έχει χιόνια...

Επισης αν θελησω να περασω άλλο ράδιο το περναω από πάνω η πρέπει να σβησω τα πάντα και πάλι από την αρχή;;

 

Ρεβεκκα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους και Χριστος Ανεστη.

Από σήμερα με miri v.11 full και 2.08.50.08 2 radio.

Το ράδιο όταν το εκανα εγκατασταση τα γραμματα στην αρχή ήταν ακαταλαβιστικα και μετά κινεζικά έτσι είναι αυτό το ράδιο η κατεβασα λάθος έκδοση γιατί ενώ το σήμα είναι καλό ο ήχος μοιάζει να έχει χιόνια...

Επισης αν θελησω να περασω άλλο ράδιο το περναω από πάνω η πρέπει να σβησω τα πάντα και πάλι από την αρχή;;

 

Ρεβεκκα.

 

Θα σου ελεγα να το ξαναπερασεις και να εισαι σιγουρη οτι εχεις αυτο απο το rapidshare που εχει ανεβασει ο Ζαχαρακης στο XDA.

 

To χρησιμοποιω απο την αρχη και δεν ειχα ποτε προβλημα.

 

@@@Γιαννη

Συμφωνω κι εγω οτι δεν αξιζει για το αμερικανικο HD2. Σιγουρα δεν θα χασεις χρηματα αφου θα πουλησεις αυτο που εχεις σε καλυτερη τιμη, αλλα σκεψου ποσο δυσκολα θα πουληθει το αμερικανικο οταν θελησεις να το αλλαξεις.

 

Σε λιγους μηνες θα εχουμε παρα πολλες επιλογες.

Δεν ξερουμε καν σε ποια πλατφορμα θα καταλήξουμε αφου τα series 7 παραμενουν ερωτηματικο και μας εχουν προδιαθεσει αρνητικα με τις ως τωρα ανακοινωσεις.

 

Εγω ετσι οπως τα εχω δει μεσα απο τα βιντεο, θεωρω πολυ πιο κοντα σ᾽αυτο που θελω τα android παρα τα 7αρια. Οποτε αναμονη.

Το HD2 ειναι τρομερο ετσι οπως το εχουμε και αυτην την στιγμη υπερτερει παντων.

Ειναι ταχυτερο (απο το iphone) η το ιδιο γρηγορο (με το nexus & Desire) συν οτι εχουμε καποιες βασικες εφαρμοφογες που δεν υπάρχουν σε καμια αλλη πλατφορμα και το κυριοτερο δεν χρειαζεται να δωσουμε ουτε σεντς ;) γι᾽αυτες.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης αν θελησω να περασω άλλο ράδιο το περναω από πάνω η πρέπει να σβησω τα πάντα και πάλι από την αρχή;;

 

Το περνάς από πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...