Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ HTC HD2 ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΛΛΥ ΣΥΧΝΑ, ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ

 

Μην το σπασεις.Το αγοραζω με 150ευρω!!!:lol:

Εχει δικιο ο vanzelvoul,ηρεμησε και παρτα απο την αρχη.Το κινητο ειναι ΜΠΙΣΤΟΛΙ!!!

Edited by nekisia1
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ HTC HD2 ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΛΛΥ ΣΥΧΝΑ, ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ

 

Πριν κάνεις οτιδήποτε, επιχείρησε ένα hard reset (εάν κολλάει και μετά από αυτό, τότε είναι για service), μετά εγκατέστησε ένα ένα τα προγράμματά σου μέχρι να εντοπίσεις πιο σου δημιουργεί πρόβλημα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.....

Έχω ένα πρόβλημα με το internet ενώ έχω τσεκαρισμένο τη ρύθμιση για προβολή κινητού δεν μου εμφανίζει έτσι τις ιστοσελίδες....επανεκίνηση εχω κάνει αλλά τίποτα.

Επίσης δεν μου κανει μεγέθυνση με pinch and zoom παρά μόνο με διπλό χτύπημα στην οθόνη....

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω αρχίσει να απελπίζομαι...:(

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, πολλα ευχαριστω για το μεγαλο και αρκετα ενημερωτικο τοπικ! Εχω την εξης απορια αν μπορειτε να βοηθησετε. Εχω ενα Sony Ericsson K810i και θελω να μεταφερω τα παντα στο HD2...Εκανα sync τις επαφες/ημερολογιο/κλπ με το outlook αλλα τι γινετε με τα sms? Το Μyphone explorer κανει export σε csv, xml αλλα μετα πως τα περναω στο HD2? Για βοηθηστε λιγακι :O
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το HD2 αλλά θέλω να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα πριν αποφασίσω οριστικά.

 

1) Καταγράφει βίντεο υψηλής ποιότητας (πχ. D1) και σε τι ανάλυση ακριβώς?

 

2) Η οθόνη του συγκριτικά με του iphone πόσο πανω ή κάτω βρίσκεται, προσοχή: ρωτώ όσον αφορά την απεικόνιση όχι την λειτουργία αφής. (το Milestone διάβασα ότι υπερτερεί του iphone στον τομέα ποιότητας/φωτεινότητας/λεπτομέρειας.)

 

3) Ο browser του υποστηρίζει πλοήγηση σε sites που έχουν Adobe Flash τμήματα? (Αν και υποθέτω οτι με Windows αυτό δε θα είναι πρόβλημα)

 

4) Όσον αφορά την χρήση του ως κανονικό GPS τι γίνεται? Βλέπω ότι δεν έχει κάποια εφαρμογή με χάρτες και δε θα ήθελα επ'ουδενί να χρεώνομαι κάθε φορά που το χρησιμοποιώ. Υπάρχει διαθέσιμο software?

 

5) Η έκδοση Leo που αναφέρεται εδώ τι είναι ακριβώς? Το μοντέλο που σκοπεύω να αγοράσω είναι απο την expansys με αγγλικό μενού όπως λέει. Τια διαφορές υπάρχουν μεταξύ των δύο?

 

 

Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν κάποιες ερωτήσεις ακούγονται χαζές αλλά δεν είχα προηγούμενη εμπειρία με Win Mo κινητά.

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ. Τροποποίησα το μήνυμα μου γιατί ο σκοπός που το πόσταρα δεν ήταν να κάνω αντιπαράθεση των κινητών αλλά να μάθω τα 5 πράγματα που ρωτάω πιο πάνω

Edited by mclisme
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδιαφέρομαι για αγορά καλού και ακριβού smartphone αλλά το οποίο να έχει και multimedia δυνατότητες και αυτή τη στιγμή είμαι μεταξύ Htc HD2 και Motorola Milestone. Για να πω την αλήθεια προσωπικά μου αρέσει περισσότερο το HD2 αλλά θέλω να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα πριν αποφασίσω οριστικά.

 

Τέτοιες συζητήσεις... αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

 

Καλημερα παιδες, πολλα ευχαριστω για το μεγαλο και αρκετα ενημερωτικο τοπικ! Εχω την εξης απορια αν μπορειτε να βοηθησετε. Εχω ενα Sony Ericsson K810i και θελω να μεταφερω τα παντα στο HD2...Εκανα sync τις επαφες/ημερολογιο/κλπ με το outlook αλλα τι γινετε με τα sms? Το Μyphone explorer κανει export σε csv, xml αλλα μετα πως τα περναω στο HD2? Για βοηθηστε λιγακι :O

 

Να τα σώσεις όλα μου φαίνεται λίγο δύσκολο. Εάν μπορέσεις να περάσεις επαφές και calendar μέσω του SE PC Suite στο Outlook της σουίτας Microsoft Office, μετά από εκεί περνάνε εύκολα στο HD2. Εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις και να τις στείλεις όλες μαζί με bluetooth. Για τα sms σου πάντως... δύσκολο.

 

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ HTC HD2 ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΛΛΥ ΣΥΧΝΑ, ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ

 

Γίνε πιο αναλυτικός για να καταλάβουμε ποιο είναι το πρόβλημα και να αποφεύγεις να γράφεις με κεφαλαία. Δεν είναι αποδεκτά βάσει των κανονισμών του forum.

 

Καλημέρα και από εμένα. Άγόρασα ένα hd2 από αγγλία αλλά είναι κλειδωμένο. Ξέρει κάποιος κανένα μαγαζί για να το ξεκλειδώσω? γιατί μέχρι στιγμής 2 άτομα από το ebay που ζήτησα κωδικό μου είπαν οτι το ιμει μου δεν υπάρχει στην database. (αυτό σημαίνει οτι δεν υπάρχει ακόμα ή οτι δεν θα υπάρξει???)

ευχαριστώ.

 

Εάν μιλάς για SIM Unlock... http://leo.unlock-now.com/sim-unlock-HTC-HD2/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πολύ καλό γι αυτούς που έχουν πρόβλημα με τα τελευταία shortcut και έχει και κάτι άλλα πραγματα επιπλέον...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

και με επιλογή να το αλλάζεις απο 16 σε 20 shortcut

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια! μολισ πηρα το hd2! πολυ καλοοοο!!η ρομ του παιδια ειναι 1.48.482.4. ειναι η τελευταια?κατι διαβασα για τον 1.66....ειναι ελληνικη?ποιεσ ειναι οι προτεσ ενεργεισ παιδια?καποια hot fix βαζω?σασ ευχαριστω πολυ και αρχιζω διαβασμα! περιμενω και την απαντηση σασ!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κάτι πολύ καλό γι αυτούς που έχουν πρόβλημα με τα τελευταία shortcut και έχει και κάτι άλλα πραγματα επιπλέον...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

και με επιλογή να το αλλάζεις απο 16 σε 20 shortcut

δεν κανει διπλες εγγραφες στην εναρξη;

 

γεια σασ παιδια! μολισ πηρα το hd2! πολυ καλοοοο!!η ρομ του παιδια ειναι 1.48.482.4. ειναι η τελευταια?κατι διαβασα για τον 1.66....ειναι ελληνικη?ποιεσ ειναι οι προτεσ ενεργεισ παιδια?καποια hot fix βαζω?σασ ευχαριστω πολυ και αρχιζω διαβασμα! περιμενω και την απαντηση σασ!
ναι υπαρχει και 1.66 ελληνικη,δεν περνας hot fix γιατι ειναι μεσα:)καλοριζικο....σορρυ για τα 2 συνεχομενα ποστ.....:O Edited by lagoudakis
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

δεν κανει διπλες εγγραφες στην εναρξη;

 

Θα σε γελάσω γιατί εγώ είχα βάλει το cab με τις 16 και είχα κάνει τις διορθώσεις για τα διπλά εικονίδια μέσω registry.

Τώρα απλά απεγκατέστησα το πρόγραμμα για τα 16 shortcuts και έβαλα αυτό και δεν μου εμφάνισε τίποτα περίεργο...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη

Πενακι δεν εχει?

Με το δαχτυλο πατατε τα σωστα? Παντα?

Δεν σας ενοχλει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Θα σε γελάσω γιατί εγώ είχα βάλει το cab με τις 16 και είχα κάνει τις διορθώσεις για τα διπλά εικονίδια μέσω registry.

Τώρα απλά απεγκατέστησα το πρόγραμμα για τα 16 shortcuts και έβαλα αυτό και δεν μου εμφάνισε τίποτα περίεργο...

να εισαι καλα,,θα το δοκιμασω

 

Συγνωμη

Πενακι δεν εχει?

Με το δαχτυλο πατατε τα σωστα? Παντα?

Δεν σας ενοχλει?

στην αρχη με ενοχλουσε,συνηθεια ειναι τελικα,απλα πρεπει να πλενω τα χερια πιο συχνα για να μην αφηνει μπιχλα:p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου θυμίσει πώς δημιουργούμε shortcut για soft reset, ώστε να μη χρειάζεται να σηκώνουμε κάθε φορά το καπάκι;

Ευχαριστώ

Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει και 1.66 ελληνικη,δεν περνας hot fix γιατι ειναι μεσα:)καλοριζικο....σορρυ για τα 2 συνεχομενα ποστ.....:O

 

Ευχαριστω φιλε μου!την κατεβαζω απο το σιτε τησ htc?βαζοντασ το σεριαλ ?μετα κανω αμεσωσ hard reset? sorry για τισ πολλεσ ερωτησεισ!

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει διπλες εγγραφες στην εναρξη;

 

Οχι, δεν κανει και επισης σβηνει και αλλαζεται η τελευταια σειρα.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια. εχω βαλει μια custom rom 2.02531 artemis 2.8 ELL. τωρα που βγηκε η ελληνικη 1.66 τι να κανω? να βαλω την 1.66?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή μας αναπαραγάγει video σε μορφή 3GPP και mp4?

 

Ναι, και τα δύο.

 

παιδια εχω μια απορια. εχω βαλει μια custom rom 2.02531 artemis 2.8 ELL. τωρα που βγηκε η ελληνικη 1.66 τι να κανω? να βαλω την 1.66?

 

 

Από εσένα εξαρτάται αυτό. Ενημερωτικά, υπάρχει πιο καινούργια Artemis.

 

Ευχαριστω φιλε μου!την κατεβαζω απο το σιτε τησ htc?βαζοντασ το σεριαλ ?μετα κανω αμεσωσ hard reset? sorry για τισ πολλεσ ερωτησεισ!

 

Ναι σε όλα.

 

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου θυμίσει πώς δημιουργούμε shortcut για soft reset, ώστε να μη χρειάζεται να σηκώνουμε κάθε φορά το καπάκι;

Ευχαριστώ

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021523#post3021523

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021542#post3021542

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι πολύ καλό γι αυτούς που έχουν πρόβλημα με τα τελευταία shortcut και έχει και κάτι άλλα πραγματα επιπλέον...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=625483

 

και με επιλογή να το αλλάζεις απο 16 σε 20 shortcut

 

Ενημερώθηκε αναλόγως το πρώτο post.

 

εννοω φιλε ποια ειναι η καλυτερη? αξιζει να βαλω την 1.66?

 

Δεν πήρες άμεση απάντηση γιατί είναι υποκειμενικό. Διάβασε τις απόψεις των χρηστών και κρίνε αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.....

Έχω ένα πρόβλημα με το internet ενώ έχω τσεκαρισμένο τη ρύθμιση για προβολή κινητού δεν μου εμφανίζει έτσι τις ιστοσελίδες....επανεκίνηση εχω κάνει αλλά τίποτα.

Επίσης δεν μου κανει μεγέθυνση με pinch and zoom παρά μόνο με διπλό χτύπημα στην οθόνη....

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί έχω αρχίσει να απελπίζομαι...:(

 

Βοήθεια κανείς.....

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια κανείς.....

Hard reset εκανες? Μηπως περασες καποιο cab και κολλαει....:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ένα πρόβλημα με το internet ενώ έχω τσεκαρισμένο τη ρύθμιση για προβολή κινητού δεν μου εμφανίζει έτσι τις ιστοσελίδες....επανεκίνηση εχω κάνει αλλά τίποτα.

Επίσης δεν μου κανει μεγέθυνση με pinch and zoom παρά μόνο με διπλό χτύπημα στην οθόνη....

 

Με ποιον internet browser όλα αυτά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, σήμερα εγκατέστησα την 1.66 από το γερμανικό site της htc και με το s.n. που μας έδωσε ο athanaso (ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!), προσπαθώ μανιωδώς να σβήσω τις διπλές συντομεύσεις που μου εμφανίζει στο start menu (λόγου .cab που έγκατέστησα για 20 links στιν αρχική οθόνη+2 ρολόγια) αλλά αποτυγχάνω! Και σαν μην φτάνει αυτό μου δημιουργεί και καινουριές (όπως του BSB task, Clean Ram etc). Και τόσο ο Resco explorer όσο και ο explorer της htc ΔΕΝ βλέπουν καν τις συντομεύσεις αυτές... Υπάρχει τρόπος μέσω registry να κατατάξω τις συντομεύσεις στους φακέλους που θέλω;;; (Βρήκα κάτι σχετικό με την registry στους XDA αλλά από εκεί σβήνεις τις συντομεύσεις και δεν τις κατατάσεις.). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...