Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να και ο πρώτος που το άνοιξε για να δώσει πληροφορίες σχετικά με το τσιπάκι!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624331

 

 

Τελικά επιβεβαιώθηκε, δηλαδή πως φοράει το broadcom BCM4329 chip.

 

Broadcom's most integrated 65 nm single-chip combo device with single-band (2.4 GHz) 802.11b/g/n or dual-band (2.4 GHz and 5 GHz) 802.11a/b/g/n, plus Bluetooth 2.1 + EDR and FM receiver and transmitter features

 

http://www.broadcom.com/products/Bluetooth/Bluetooth-RF-Silicon-and-Software-Solutions/BCM4329#features

Link to comment
Share on other sites

Κάνε delete copilot, opera.exe, wallpapers, και move το google maps στη storage card και θα ελευθερώσεις 30mb.

 

καλημερα Κωστα :)

 

φιλε μου ειναι παντα μεσα στη ρομ οσες φορες και να τα σβησεις...μετα απο ενα HR θα ειναι παλι εκει...;)

και δεν μου αρεσουν αυτα :O

 

προτιμω καθαρες και οσο πιο Lite ρομς,ωστε να εχω μεσα οτι ΕΓΩ χρειαζομαι και θελω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχετε βγαλει ποτε φωτογραφια ενα προσωπο σε ενα σκοτεινο μεροσ αλλα βγαζει πολυ εντονο φλασ..."ασπριζει" το προσωπο...ασχημα ομωσ οχι καλαισθητα.....υπαρχει καποιοσ τροπος να μειωσουμε την ενταση?????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχετε βγαλει ποτε φωτογραφια ενα προσωπο σε ενα σκοτεινο μεροσ αλλα βγαζει πολυ εντονο φλασ..."ασπριζει" το προσωπο...ασχημα ομωσ οχι καλαισθητα.....υπαρχει καποιοσ τροπος να μειωσουμε την ενταση?????

 

 

αυτο και αν ειναι αξιο αναφορας Κωστα :blink:

και ειδικα σε κανονικες συνθηκες,που χρειαζεται ομως το φλας, φωτιζεται περισσοτερο η αριστερη πλευρα της φωτογραφιας :O

 

το παραδοξο ομως ειναι αλλου...:rolleyes:

 

τοσα χρονια ζηταγαμε μια τιμια καμερα και φλας στα wm της htc :O

 

τωρα που επιτελους εχουμε και καλη καμερα αλλα και δυνατο φλας,ζηταμε να φωτιζει λιγοτερο :lol::lol:

 

δεν μας το βρισκει κανεις τελικα πουθενα :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτο και αν ειναι αξιο αναφορας Κωστα :blink:

και ειδικα σε κανονικες συνθηκες,που χρειαζεται ομως το φλας, φωτιζεται περισσοτερο η αριστερη πλευρα της φωτογραφιας :O

 

το παραδοξο ομως ειναι αλλου...:rolleyes:

 

τοσα χρονια ζηταγαμε μια τιμια καμερα και φλας στα wm της htc :O

 

τωρα που επιτελους εχουμε και καλη καμερα αλλα και δυνατο φλας,ζηταμε να φωτιζει λιγοτερο :lol::lol:

 

δεν μας το βρισκει κανεις τελικα πουθενα :happy:

θελουμε να γινομαστε καλυτεροι...οσο μπορουμε.....xxaaxaxaxa

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χθες έβαλα την 1.66 και μετά απο Spbbackup επανέφερα τα πάντα.

η rom μετονομάστηκε μόνη της ξανά σε 1.48 !!!!

 

πρέπει να τα ξαναστήσω απ την αρχή μάλον.... ενα ένα και βαριέμαι.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκουμε την Kwbr Topix 1.2 Sense 2.5;

Έφυγα από την 1.1.7 Topix και φλασάρισα του Λαυρέντη την 3 για την ROM 1.66 αλλά δεν...

Αλήθεια Δημήτρη Ζαχ. φαίνεσαι ότι είσαι beta tester και στην 3 αλλά μάλλον έχει ξεμείνει εκεί από τη προηγούμενη έκδοση. Ετσι είναι;

Φιλικά Τάκης

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκουμε την Kwbr Topix 1.2 Sense 2.5;

Eδω... http://www.xs4all.nl/~titanxs/theboiler/ ;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια Δημήτρη Ζαχ. φαίνεσαι ότι είσαι beta tester και στην 3 αλλά μάλλον έχει ξεμείνει εκεί από τη προηγούμενη έκδοση. Ετσι είναι;

Φιλικά Τάκης

 

εκτος των Laurentius26/Kwbr ,εχω διατελεσει και σε αλλους μαγειρες beta tester..

 

καποιοι απο αυτους,μου στελνουν ΠΑΝΤΑ καθε νεα δουλεια τους να την δοκιμασω χρονια τωρα...

οπως κανει ο Λαβρεντης παντα;)

 

τις περισσοτερες φορες δεν εμφανιζομαι σε καποια λιστα,οπου αυτο εχει γινει κατα καιρους ειναι επιλογη των σεφ και οχι δικη μου και δεν εχει "ξεχαστει " εκει ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

@zaxarakis

 

η V3 του λαβρεντη τη λεει?

να το αναβαθμησω η μια χαρα ειναι και με την 2,1?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

@zaxarakis

 

η V3 του λαβρεντη τη λεει?

να το αναβαθμησω η μια χαρα ειναι και με την 2,1?

 

μερικα μηνυματα πιο πισω λεω τι κανω εγω :)

 

απο εκει και μετα εσεις αποφασιζετε ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιωντας το bsb tweak βαζω να περιστρεφεται το destinator και δεν το κανει.....καμια λυση?????????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Destinator 7 ψαχνω να βρω πως γινεται να μην κλεινει ο φωτισμος της οθονης, αλλα δεν το βρισκω πουθενα... Καμια βοηθεια?:O

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

λεγοντας σαβουρα ενοω οτι ειναι πολυ φορτωμενη Κωστη ετσι?;)

 

μην νομισει κανεις οτι ενοω οτι δεν ειναι καλη η ρομ :confused:

 

αλλα αμα βλεπω copilot μεσα κλπ και 126 mb ελευθερο χωρο.... :wacko:

 

την δοκιμασα απο περιεργεια και μονο,δεν αλλαζω ρομ μετα την 1.1.7 του Kwbr παρα μονο με δικη του και μονο δουλεια!!

το τηλ δουλευει αψογα και δεν βλεπω τον λογο να ψαχνομαι αδικα...

ηρθε και το 2.07 το ραδιο και εδεσε το γλυκο :)

 

μια χαρα ειμαστε :D

Αρε Μητσο ποσο ζηλευω, μαμω τα μηλα μου:lol:

Ετσι μουρχεται στις 15 φλεβαρη να το κανω ανταλλαγη με κανα HD2;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Destinator 7 ψαχνω να βρω πως γινεται να μην κλεινει ο φωτισμος της οθονης, αλλα δεν το βρισκω πουθενα... Καμια βοηθεια?:O

 

Πηγαινε start/settings/sound & display/backlight/ και στο "On external power" ξετσεκαρησε και τα δυο items.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει η ρομ 1,66 αλλα για τισ ελληνικεσ σθσκεθεσ δεν κανει...ΣΩΣΤΑ?η κανω εγω κατι λαθοσ και δε μπωρω να την κατεβασω.
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει η ρομ 1,66 αλλα για τισ ελληνικεσ σθσκεθεσ δεν κανει...ΣΩΣΤΑ?η κανω εγω κατι λαθοσ και δε μπωρω να την κατεβασω.

 

Δε κανει,περιμενουμε λιγο να βγει και για μας!!:)

 

Παρεπιπτωντος να πω οτι με ενα καρο προγραμματα πανω το δουλευω με 147MB χωρο και ξεκιναω με 200 κ κατι ΜΒ RAM!

Καθολου ασχημα πιστευω και δε βρισκω αυτη τη στιγμη ΚΑΝΕΝΑ λογο εκτος απο απλη περιεργια για δοκιμες να μπενω σε τριπακι φλασαρισματος για το..φλασαριαμα!!

Oι 2 φωτος ειναι πριν απο λιγο και ενω εχει δουλεψει το τηλεφωνο αρκετη ωρα(μειωση RAM)

Edited by manan69t
ROM RAM

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αρε Μητσο ποσο ζηλευω, μαμω τα μηλα μου:lol:

Ετσι μουρχεται στις 15 φλεβαρη να το κανω ανταλλαγη με κανα HD2;)

 

Η αληθεια ειναι πως μας εχεις λειψει Κωστα....

 

Τεχω για μια μερα ολοκληρη την μαμα 1,66.

Ναι ειναι φωρτομενη αλλα παει σφαιρα. Λες να προσελαβαν κανεναν απο XDA μερια??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καταφερα να περασω τις επαφες στο outlook. εκανα συχρονισμο αλλα δεν μου τις περναει στο τηλεφωνο. μεσα στο outlook υπαρχουν κανονικα οι επαφες. τι μπορει να φταιει?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω στο Destinator 7 ψαχνω να βρω πως γινεται να μην κλεινει ο φωτισμος της οθονης, αλλα δεν το βρισκω πουθενα... Καμια βοηθεια?:O

 

Μονο οταν εχεις ενεργο τον χαρτη στην οθονη και οχι τις βασικες ρυθμισεις του προγραμματος

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να περασω τις επαφες στο outlook. εκανα συχρονισμο αλλα δεν μου τις περναει στο τηλεφωνο. μεσα στο outlook υπαρχουν κανονικα οι επαφες. τι μπορει να φταιει?

Αποσύνδεσέ το από το pc, κάνε ένα restart και στα 2 και ξαναπροσπάθησε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καταφερα να περασω τις επαφες στο outlook. εκανα συχρονισμο αλλα δεν μου τις περναει στο τηλεφωνο. μεσα στο outlook υπαρχουν κανονικα οι επαφες. τι μπορει να φταιει?

 

Αν συγχρονίζεις με activesync νομίζω ότι έχει σαν προεπιλογή να συγχρονίζει τις επαφές μέσω outlook express. Εκεί πρέπει να επιλέξεις να συγχρονίζει μέσω outlook.

 

Αν το θυμάμαι καλά...

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια του λαυρεντιου ειναι σαν κακοφτιαγμενη τουρτα ετοιμη ν αδιαλυθει

Ο τοπιξ εκανε καλη δουλεια στο κυκνειο ασμα του...:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...