Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και παλι!εχω την ελληνικη rom 1.48 και η μπαταρια τελειωνει στην μιση μερα!ειναι λογικο???αν ναι υπαρχει κανενα κολπακι να κραταει περισστερο!?
Link to comment
Share on other sites

παιδια plzzzzz αν μπορει καποιος να απαντησει στο προηγουμενο ποστ μου θα το εκτιμουσα

προσπαθω να το φερω σε καποια βασικη κατασταση και να του παρω ενα full backup να το εχω για αρχη, πριν αρχισω τα βαλε-βγαλε κλπ....

 

επισης μπορει να μου θυμισει καποιος την directory της cache του youtube και του albums? (αν και για το τελευταιο δεν νομιζω να κραταει καμια cache.... :confused: )

 

 

Βαλε τα Hotfixes αφοβα. Μπορεις μονο να διαλεξεις να μην βαλεις αυτο που περναει το καινουριο ραδιο καθως τπαρχουν αναφορες πως αυξανει την καταναλωση. Κατα την αποψη μου δεν συμβαινει αυτο.

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanks :)

αν και πιο πολυ ηθελα να υπενθυμισω την προηγουμενη ερωτηση μου, καθως χωρις να κανω καποιο τρικακι θελω να παρω ενα backup της ρομ με μονο τα απολυτως απαραιτητα προγραμματα και τα updates...

 

οποτε απαντωντας σου λεω οτι σκευτομαι το τοπικ τον τρικς να το τιμησω δεοντως απο αυριο... ;) και δεν εχω προλαβει να δω τα καλουδια που εχει μεσα!

 

thanks Και παλι

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

thanks :)

αν και πιο πολυ ηθελα να υπενθυμισω την προηγουμενη ερωτηση μου, καθως χωρις να κανω καποιο τρικακι θελω να παρω ενα backup της ρομ με μονο τα απολυτως απαραιτητα προγραμματα και τα updates...

 

οποτε απαντωντας σου λεω οτι σκευτομαι το τοπικ τον τρικς να το τιμησω δεοντως απο αυριο... ;) και δεν εχω προλαβει να δω τα καλουδια που εχει μεσα!

 

thanks Και παλι

 

Διορθωσα το προηγουμενο ποστ μου γιατι σου ειχα απαντησει αλλα αντι αλλων!! :O

Κοιτα το τωρα!! :p

 

Παντως γενικα το BsB Tweaks του ισαπνου ειναι τρομερο. Τα εχει ολα πραγματικα!!

Edited by vanzelvoul
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια ειμαι με ελληνικι ρομ αυθεντικη.. εχει μια ωρα ψαχνω το owner information στις ρυθμισεις προσωπικα ... αλλα δεν μου το εχει .. υπαρχει πουθεα αλλου .. ειναι καποιου φιλου το κινητο .. εγω ειμαι απο hd .. και εκει το εχει στη ρομ τη δικια μου.. μπορει κανεις να μς διευκολυνει ? ευχαριστω :)

 

Touch X show owner.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο το εχω ακουσει απο ολους οσους το εχουν δοκιμασει...

 

παντως με τετοιο τουμπανο κινητο, αμα βγει και κανα visual studio που να τρεχει στο Leo.... θα το καταργησω το pc μου :p :lol:

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη εχω χασει τη μπαλα με τα updates, βλεπω σημερα βγηκε νεο κιολας, μπορει καποιος να μου πει ποια απο αυτα που εχουν βγει ειναι αναγκη να βαλω βαση της ρομ και του radio μου?

 

Όλα. Είναι optional βέβαια σαν επιλογή από την στιγμή που δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να μην φλασαρουμε την (Laurentius26 LEOV1 WWE (HTC HD2) Ultimate serie) zaharaki?

Να περιμενυμε την V1.2? Και αν ναι ποτε θα ανεβει στο σαιτ του Laurentius26?

Εσυ θα την δοκιμασεις τωρα? και να δειτε πως παει?

Η ARTEMHS του STERNA τι λεει?

Ευχαριστω!

 

καλημερα σε ολους :)

 

η V2.0 (αυτη ειναι η επισημη ονομασια της) ειναι πλεον δημοσια και μπορειτε να την κατεβασετε και να την ευχαριστηθειτε :rolleyes:

 

[JAN 14] Laurentius26_HD2[LEO]V2_WWE (21889, Sense 2_5_19211619_0)[ONLINE]

 

απλα οτι καλυτερο και σταθεροτερο σε γενικη αποδοση εχει παρουσιαστει ως τωρα:!:

απολαυστετην :happy:

 

σας προετοιμαζω απο τωρα,μην αρχισετε τις γκρινιες για τυχον δυσλειτουργιες κλπ...η ρομ ειναι αψογη!:p

βαλτε οτι χρειαζεται να βαλετε απο εφαρμογες /customization κλπ και οχι οτι βρισκετε μπροστα σας;)

ετσι μονο θα χαρειτε τα τηλεφωνα σας :)

 

οσο για του συμπατριωτη μας του sterna την ρομ,δεν εχω φλασαρει ρομ του παιδιου (και λογικα δεν νομιζω οτι θα το κανω ποτε) και δεν μπορω να εχω γνωμη ;)

 

οσοι εχουν δοκιμασει δουλεια του,καλο ειναι να αναφερουν τις εντυπωσεις τους για αυτους που ενδιαφερονται για ελληνικες ρομ .

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους :)

 

η V2.0 (αυτη ειναι η επισημη ονομασια της) ειναι πλεον δημοσια και μπορειτε να την κατεβασετε και να την ευχαριστηθειτε

 

[JAN 14] Laurentius26_HD2[LEO]V2_WWE (21889, Sense 2_5_19211619_0)[ONLINE]

 

απλα οτι καλυτερο και σταθεροτερο σε γενικη αποδοση εχει παρουσιαστει ως τωρα:!:

απολαυστετην :happy:

 

σας προετοιμαζω απο τωρα,μην αρχισετε τις γκρινιες για τυχον δυσλειτουργιες κλπ...η ρομ ειναι αψογη!:p

βαλτε οτι χρειαζεται να βαλετε απο εφαρμογες /customization κλπ και οχι οτι βρισκετε μπροστα σας;)

ετσι μονο θα χαρειτε τα τηλεφωνα σας :)

 

οσο για του συμπατριωτη μας του sterna την ρομ,δεν εχω φλασαρει ρομ του παιδιου (και λογικα δεν νομιζω οτι θα το κανω ποτε) και δεν μπορω να εχω γνωμη ;)

 

οσοι εχουν δοκιμασει δουλεια του,καλο ειναι να αναφερουν τις εντυπωσεις τους για αυτους που ενδιαφερονται για ελληνικες ρομ .

 

:D

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση!

Οντως διαβασα τα καλύτερα για την παραπανω ρομ...........κατεβαζω άμεσα για φλασσαρισμα! και πιστευω θα την εχω καιρό μεχρι την επομενη ΛΟΛ

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

:D

Ευχαριστώ πολυ για την απαντηση!

Οντως διαβασα τα καλύτερα για την παραπανω ρομ...........κατεβαζω άμεσα για φλασσαρισμα! και πιστευω θα την εχω καιρό μεχρι την επομενη ΛΟΛ

 

φιλε μου για ρομ που εχω δοκιμασει εγω,η γνωμη μου παντα θα ειναι αντικειμενικη ;)

 

αυτη η ρομ πραγματικα αξιζει πολυ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τη ρομ xanny tech pandora για το λεο ? να μου πε4ι κανεις εντυπωσεις ? ειμαι μεταξυ αυτης και λαυρεντη..

 

edit : και καποιο registry editor ποy να εαναι finger friendly διοτι με phm εχω βγαλει τα δακτυλα μου στο λεο ? :p

Edited by xet84
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τη ρομ xanny tech pandora για το λεο ? να μου πε4ι κανεις εντυπωσεις ? ειμαι μεταξυ αυτης και λαυρεντη..

 

edit : και καποιο registry editor ποy να εαναι finger friendly διοτι με phm εχω βγαλει τα δακτυλα μου στο λεο ? :p

 

εγω εχω του λαβραντη και απο το πρωι σημερα την v2 . ειναι οτι καλητερο εχω δει εως τωρα. παρα πολυ καλη εγω πιστευω βαλε λαβρεντη.

Edited by kopromax
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Από τη Wind Καστοριάς. Είναι σίγουρο. Λογικά αύριο παραλαμβάνει η εταιρία μεθαύριο τα καταστήματα.

 

Σήμερα πήρα τηλέφωνο στη Wind (στο κεντρικό κατάστημα, Κηφισσιάς) και μου είπαν πως δεν τους έχουν ενημερώσει για καμμία παραλαβή/διαθεσιμότητα...

 

Οπότε, μάλλον έπεσε άκυρο για τη Wind. Κανένα νεό απο ό,τι μου είπαν και φυσικά είμαστε μακριά απο τη στιγμή που η Wind θα δίνει το Leo... :cry:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στο music tab σε lanscape να βλέπουμε μόνο την λίστα τραγουδιών και όχι των album?

Είναι εφικτό αυτό παιδιά? Συγγνώμη αν κουράζω που ξαναρωτάω

Edited by isiBW
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει δοκιμασει κανεις τη ρομ xanny tech pandora για το λεο ? να μου πε4ι κανεις εντυπωσεις ? ειμαι μεταξυ αυτης και λαυρεντη..

 

edit : και καποιο registry editor ποy να εαναι finger friendly διοτι με phm εχω βγαλει τα δακτυλα μου στο λεο ? :p

 

Resco Registry

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Τάκη η IP είναι της μορφής 169.254.91_ _ _ κα βρίσκεται κάτω απο τη μάσκα MAC

Ευχαριστώ...

 

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το BΑUDTEC!! airwaterdirt τελικα το έλυσες??? Πώς??

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το BΑUDTEC!! airwaterdirt τελικα το έλυσες??? Πώς??

 

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα. Απλά κατέβασε το επίπεδο ασφαλείας του wireless σου σε wpa-psk και ξαναδοκιμασε :)

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδία, έχω εδώ και 4 μέρες περίπου το HD 2 σπάω το κεφάλι μου πως θα μεταφέρω τις επαφές από το Microsoft Outlook 2007 είναι περίπου 1190 επαφές και δεν θέλω να χαθούνε, OK τις έχω και στα άλλα τηλέφωνα αλλά θέλω να τιε βάλω και στο ΗD 2 τι πρέπει να κάνω να τα περάσω και στο HD2 ?

 

Πήγα Έναρξη / Ρυθμίσεις / Υπηρεσίες δεδομένων / ActiveSync, επιλέγω μόνο της επαφές εκεί που λέει "Συγχρονισμός τώρα" αλλά δεν βλέπω να κάνει κάτι. Εντωμεταξύ επάνω στην Γραμμή εκκίνησης βλέπω δύο βελάκια σε αντίθετες κατευθύνσεις, Αλλά δεν βλέπω στις επαφές του τηλεφώνου να έχει μεταφερθεί τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, συγγνώμη για το μεγάλο Post.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδία, έχω εδώ και 4 μέρες περίπου το HD 2 σπάω το κεφάλι μου πως θα μεταφέρω τις επαφές από το Microsoft Outlook 2007 είναι περίπου 1190 επαφές και δεν θέλω να χαθούνε, OK τις έχω και στα άλλα τηλέφωνα αλλά θέλω να τιε βάλω και στο ΗD 2 τι πρέπει να κάνω να τα περάσω και στο HD2 ?

 

Πήγα Έναρξη / Ρυθμίσεις / Υπηρεσίες δεδομένων / ActiveSync, επιλέγω μόνο της επαφές εκεί που λέει "Συγχρονισμός τώρα" αλλά δεν βλέπω να κάνει κάτι. Εντωμεταξύ επάνω στην Γραμμή εκκίνησης βλέπω δύο βελάκια σε αντίθετες κατευθύνσεις, Αλλά δεν βλέπω στις επαφές του τηλεφώνου να έχει μεταφερθεί τίποτα.

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας, συγγνώμη για το μεγάλο Post.

 

Μπορεις να τις περασεις με καλωδιο με συγχρονισμο με το outlook πολυ ευκολα απο το κεντρο συσκευων Windows mobile.

 

Παιδια κατι εκανα και δεν μπορω ουτε να παρω ουτε να στειλω sms...Δεν ειχα απο τα προβληματα που εχουν αναφερθει εδω....Τι μπορει να πειραξα ????Εχω Vodafone.

 

Ευχαριστω πολυ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να τις περασεις με καλωδιο με συγχρονισμο με το outlook πολυ ευκολα απο το κεντρο συσκευων Windows mobile.

 

το έχω συνδέσει με USB στο pc μπήκα στον πίνακα ελένγχου άνοιξα το Windows Mobile Device Center επέλεξα τις επιλογές που είχε πάτησα ΟΚ αλλά δεν βλέπω και πάλυ τις επαφές στο τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

το έχω συνδέσει με USB στο pc μπήκα στον πίνακα ελένγχου άνοιξα το Windows Mobile Device Center επέλεξα τις επιλογές που είχε πάτησα ΟΚ αλλά δεν βλέπω και πάλυ τις επαφές στο τηλέφωνο...

 

 

Περιεργο...Σου λεει οτι ολοκληρωθηκε ο συγχρονισμος χωρις διενεξεις ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δαν κάνει τύποτα.

 

Ε τότε μπορεί να μην έχει συνδεθεί και να μην έχει γίνει συγχρονισμός..

πότε λέει ότι έγινε ο τελευταίος συγχρονισμός ?

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

δαν κάνει τύποτα.

 

Το κινητο το βλεπεις σαν εξωτερικη συσκευη στον υπολογιστη ?Πατα το εικονιδιο "Ο υπογιστης μου" και κοιτα αν βλεπει εκει το κινητο.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...