Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου είναι εύκολο να γράψεις σε ποιο ποστ ,έκανα search αλλά δεν το βρήκα, ευχαριστώ.

 

Post 4091 .

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το εκανα μια χαρα επανηλθαν ολα και περασα και το hotfix δεν ξερω γιατι δεν το περναγε πριν

 

και μια ακομα ερωτηση αν αλλαξω ρομ και βαλω π.χ. του lavrentius μπορω να βαλω το backup ή δεν μπορω σε αλλη ρομ;

 

Οχι δεν μπορεις!:(

 

Με το Sprite πέρασα το backup που είχα πάρει από την wwe rom στην Topix και δούλεψε κανονικά (επιλέγεις όταν τρέχεις το bakckup την επιλογή ή level 2). Χρειάστηκε μόνο να περάσω το cab για τα 20 συντομεύσεις στο sense.

Αφού έχεις φλασάρει μια καινούρια rom δοκιμάζεις αν δουλεύει σωστά το backup, το μονό που έχεις να χάσεις είναι ο χρόνος για ένα hard reset αν κάτι δε δουλέψει σωστά (σίγουρα λιγότερος ο χρόνος της δοκιμής από το να στήσεις όλο το τηλέφωνο από την αρχή).

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός, αλλα επειδή καίγομαι... Μήπως ξέρεις κάποιος, κάτι, σχετικά με το HTC HD2 και το πότε θα το φέρει η Wind ?..

 

Ευχαριστώ !

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός, αλλα επειδή καίγομαι... Μήπως ξέρεις κάποιος, κάτι, σχετικά με το HTC HD2 και το πότε θα το φέρει η Wind ?..

 

Ευχαριστώ !

 

 

Γιατι δεν πας σε ενα καταστημα wind να ρωτησεις?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν πας σε ενα καταστημα wind να ρωτησεις?

 

Έχω ρωτήσει σε αρκετά καταστήματα και παίρνω συνέχεια και διαφορετική απάντηση. Ο ένας μου λέει πως δεν το βλέπει να έρχεται καθόλου, ο άλλος μου λέει πως μέσα στον Ιανουάριο θα έρθει... και έχω μπερδευτεί. Ε και είπα μήπως κάποιος απο εσάς που ασχολείστε πολύ με το χώρο, έχετε κάποιες καλές πληροφορίες.

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δεν με αφηνε να το εγκαταστησω αλλα καπου βρηκα το version 2.8.1 (wm6) και δουλεψε. Sorry δεν θυμαμαι link.

 

μα το κανω εγκατασταση μεσω το resco explorer και τιποτα δεν υπαρχει πουθενα το προγραμμα εχω κολλησει ασχημα...απεγκατεστησα το resco και οταν πηγαινα να κανω εγκατασταση το ptravel μου ανεφερε οτι δεν ειναι υπογεγραμμενο το πιστοποιητικο...

Αν και καπου ειχα δει δει πως μπορουμε να απορριψουμε αυτο το προβλημα με την συνεχομενη ανακοινωση οτι το προγραμμα δεν εινα υπογεγραμμενο το πιστοποιητικο του μηπως καποιος θημαται πως γινεται αυτο?

 

εγω εχω βαλει την 2.6.1 και παιζει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα και το εγκατεστησα αλλα ...δε μπορω να το βρω πουθενα και ουτε συντομευση μου εκανε ειχε και ******,καμια βοηθεια.

 

μα το κανω εγκατασταση μεσω το resco explorer και τιποτα δεν υπαρχει πουθενα το προγραμμα εχω κολλησει ασχημα...απεγκατεστησα το resco και οταν πηγαινα να κανω εγκατασταση το ptravel μου ανεφερε οτι δεν ειναι υπογεγραμμενο το πιστοποιητικο...

Αν και καπου ειχα δει δει πως μπορουμε να απορριψουμε αυτο το προβλημα με την συνεχομενη ανακοινωση οτι το προγραμμα δεν εινα υπογεγραμμενο το πιστοποιητικο του μηπως καποιος θημαται πως γινεται αυτο?

 

το ptravel alrarm,μηπως εχει εμφανιστει στα today plugins σου??:happy:

για να μην ρωτας που ειναι αυτα,start/settings/all settings/today/items

 

αν το δεις εκει μεσα,ξανακανε την εγκατασταση αντικαθιστωντας το και πριν αρχισεις να πατας οκ σε καθε παραθυρο που σου βγαζει,διαβασε τι λενε αυτα...

 

Προσπαθώ να εγκαταστήσω τον wmp12 (thanks to zaharakis ) αλλά ενώ μου λέει ότι η εγκατάσταση ολοκληρώνεται επιτυχώς, όταν ανοίγω τον wmp μου ανοίγει τον παλιό (wmp10). Τι κάνω λάθος; :confused:

(έχω κάνει Soft reset και τον wmp τον ανοίγω από την " Έναρξη" των wm.)

 

φιλε μου ειναι απλα αναβαθμιση της εκδοσης του wmp.δεν εχει να δεις καποια διαφορα οπτικα:)

για customization,αν τον χρησιμοποιεις,ριξε τον φακελο του rar,καπου μεσα στην καρτα σου(σε ενα φακελο που εσυ θελεις) και μετα μεσα απο το wmp πηγαινε ρυθμισεις/skin πατησε next και περιμενε να το βρει;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω ρωτήσει σε αρκετά καταστήματα και παίρνω συνέχεια και διαφορετική απάντηση. Ο ένας μου λέει πως δεν το βλέπει να έρχεται καθόλου, ο άλλος μου λέει πως μέσα στον Ιανουάριο θα έρθει... και έχω μπερδευτεί. Ε και είπα μήπως κάποιος απο εσάς που ασχολείστε πολύ με το χώρο, έχετε κάποιες καλές πληροφορίες.

Αύριο ξεκινά η διάθεσή του από τη Wind.

Link to comment
Share on other sites

zaharaki τι λεει η νεα ρομ του λαυρεντη αργει????

 

η v1.1 προσπεραστηκε λογω προβληματικου build..

Τωρα κατεβαζω την v1.2 απο το τηλ ..

Θα φλασαρω αργοτερα ομως γιατι βαριεμαι τωρα:)ειμαι εξω για καφε:)

 

αυτο ειναι το καλο του hspl...οπου και αν εισαι απλα

1.κατεβαζεις οποια ρομ/ραδιο γουσταρεις κατευθειαν απο το τηλ σου

2.αποσυμπιεζεις

3. Μετονομαζεις

4.φλασαρεις απο την καρτα σου

5. Τεσταρεις, αν σου αρεσει στηνεις αν οχι ξαναφλασαρεις τη. Ρομ που ειχες,γυρνας το backup σου και τελος.

 

Ps

δεν βλεπω το ονομα σου στην υπογραφη σου:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μερικα ακομα νεα, σχετικα με τα WM7, οπου αναφερεται μεσα και το HD2....:D

 

Φυσικα...τιποτα επισημο ακομα..........:mad:

 

http://www.betanews.com/article/Microsoft-at-CES-Finally-what-to-expect-from-Windows-Mobile-7-and-Windows-Phone/1262994146

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το hotfix που βγήκε σήμερα είναι διαφορετικό από αυτό πο είχε βγει πιο παλιά; Πρέπει να περάσουμε και αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να μην φλασαρουμε την (Laurentius26 LEOV1 WWE (HTC HD2) Ultimate serie) zaharaki?

Να περιμενυμε την V1.2? Και αν ναι ποτε θα ανεβει στο σαιτ του Laurentius26?

Εσυ θα την δοκιμασεις τωρα? και να δειτε πως παει?

Η ARTEMHS του STERNA τι λεει?

Ευχαριστω!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ??? Απο πού το έμαθες ??? :worry:

Από τη Wind Καστοριάς. Είναι σίγουρο. Λογικά αύριο παραλαμβάνει η εταιρία μεθαύριο τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες παρακατω ειναι καποια στοιχεια απο το κιν μου

 

επειδη εχω χασει τη μπαλα με τα updates, βλεπω σημερα βγηκε νεο κιολας, μπορει καποιος να μου πει ποια απο αυτα που εχουν βγει ειναι αναγκη να βαλω βαση της ρομ και του radio μου?

 

να σημειωσω οτι με τα σμσ δεν εχω παρατηρησει κανενα προβλημα απολυτως μεχρι στιγμης...

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για αυτό;

 

εγκατέστησα την έκδοση 9.70 #35443 του opera και τώρα δεν μπορώ να κάνω ζουμ χρησιμοποιώντας 2 δάχτυλα όπως στις φωτογραφίες.έχω ενεργοποιήσει να φαίνεται η zoom bar.λέτε να φταίει αυτό ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση;

 

αν έχεις ενεργοποιήσει την zoom bar δεν σε αφήνει να κάνεις zoom με τα 2 δάκτυλα...

παραπληροφορηση. Αψογα δουλεύει με zoom bar το zoom με τα δαχτυλα. Αλλά πρεπει να βρεις opera για hd2 και όχι ότι ναναι για να υποστηρίζει multitouch

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι σε τι αναλυση και τι ειδος αρχειου μπορω να κανω μετατροπη

μια ταινια dvd, avi κτλ για το λεο μαw;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι με ελληνικι ρομ αυθεντικη.. εχει μια ωρα ψαχνω το owner information στις ρυθμισεις προσωπικα ... αλλα δεν μου το εχει .. υπαρχει πουθεα αλλου .. ειναι καποιου φιλου το κινητο .. εγω ειμαι απο hd .. και εκει το εχει στη ρομ τη δικια μου.. μπορει κανεις να μς διευκολυνει ? ευχαριστω :)
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι με ελληνικι ρομ αυθεντικη.. εχει μια ωρα ψαχνω το owner information στις ρυθμισεις προσωπικα ... αλλα δεν μου το εχει .. υπαρχει πουθεα αλλου .. ειναι καποιου φιλου το κινητο .. εγω ειμαι απο hd .. και εκει το εχει στη ρομ τη δικια μου.. μπορει κανεις να μς διευκολυνει ? ευχαριστω :)

 

η απαντηση βρισκεται στο πρωτο ποστ....στο λινκ Hints and Tips

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια plzzzzz αν μπορει καποιος να απαντησει στο προηγουμενο ποστ μου θα το εκτιμουσα

προσπαθω να το φερω σε καποια βασικη κατασταση και να του παρω ενα full backup να το εχω για αρχη, πριν αρχισω τα βαλε-βγαλε κλπ....

 

επισης μπορει να μου θυμισει καποιος την directory της cache του youtube και του albums? (αν και για το τελευταιο δεν νομιζω να κραταει καμια cache.... :confused: )

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...