Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου αν κοιταξεις λιγο στις αγγελιες θα δεις οτι υπαρχουν και σε καλυτερες τιμες....;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι , σχετικά με κλειδωμένες συσκευές.Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από το ebay με sim lock και να το ξεκλειδώσω.Εδώ θέλω να σας ρωτήσω.Υπάρχει διαφορά στο locked και στο sim locked? δηλαδή κάπου διάβασα ότι σε locked συσκευή δε μπορείς να βάλεις custom roms?Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχω ήχο στα εισερχόμενα mail:O

menu-περισσότερα-ήχοι και ειδοποιήσεις-ειδοποιήσεις δεν μου εμφανίζει πουθενά νέο mail μονο sms και mms:(

 

Δεν βλέπεις το Event: Messaging: New e-mail message;

 

είχε αναφερθεί ότι μπορεί να γίνει ενσωμάτωση το εορτολόγιο στο ημερολόγιο το hd2 μέσο outlook αν δεν κάνω λάθος.πως γίνετε αυτό γιατί δεν μπορώ να το βρω:)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3021881#post3021881

 

Γεια σας θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι , σχετικά με κλειδωμένες συσκευές.Σκέφτομαι να αγοράσω ένα κινητό από το ebay με sim lock και να το ξεκλειδώσω.Εδώ θέλω να σας ρωτήσω.Υπάρχει διαφορά στο locked και στο sim locked? δηλαδή κάπου διάβασα ότι σε locked συσκευή δε μπορείς να βάλεις custom roms?Γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικά με αυτό?

 

Για τις SIM Locked εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Για ότι άλλο, υπάρχουν λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Για τις SIM Locked εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Για ότι άλλο, υπάρχουν λύσεις.

 

Mιας και μου απάντησες , να σε απασχολήσω με μια ακόμα ερώτηση.Αν δηλαδή βρω τρόπο να σπάσω το simlock μπορώ να setarw τη συσκεύη χωρίς περιορισμούς σε λογισμικό(γιατί σε sim δε θα έχω πλεον );

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Mιας και μου απάντησες , να σε απασχολήσω με μια ακόμα ερώτηση.Αν δηλαδή βρω τρόπο να σπάσω το simlock μπορώ να setarw τη συσκεύη χωρίς περιορισμούς σε λογισμικό(γιατί σε sim δε θα έχω πλεον );

 

Ναι, το simlock είναι ο μόνος περιορισμός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπεις το Event: Messaging: New e-mail message;

 

δυστυχώς όχι:(

 

 

 

 

μπορεί κάποιος να το ανεβάσει ή εδώ ή κάπου αλλου εκτος rapidshare??δυστυχώς δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από rapid:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δυστυχώς όχι:(

 

Ποια ROM φοράει η συσκευή σου;

 

μπορεί κάποιος να το ανεβάσει ή εδώ ή κάπου αλλου εκτος rapidshare??δυστυχώς δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από rapid:(

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποια ROM φοράει η συσκευή σου;

 

1.48.482.2(71294)ell

 

μπορεί κάποιος να ανεβάσει και αυτό εδω γιατί το rapid με έχει τρελάνει στα error

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3022313#post3022313

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όσων αφορά τα e-mail ούτε σε μένα βλέπω τίποτα. Αλλά επειδή είναι ελληνικά μήπως είναι στο ρυθμίσεις>ήχοι και ειδοποιήσεις>ειδοποιήσεις το:

Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματ (δε φαίνετε τίποτα άλλο στα ελληνικά!)

 

Στο manila settings>ήχος και οθόνη>ήχοι ειδοποιησης, έχει δημιουργία μηνύματος e-mail άρα λέω μήπως είναι το ίδιο. ΑΛΛΆ δημιουργία???? αντί για νέο e-mail δημιουργία μηνύματος e-mail???????

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.48.482.2(71294)ell

 

μπορεί κάποιος να ανεβάσει και αυτό εδω γιατί το rapid με έχει τρελάνει στα error

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3022313#post3022313

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3042235#post3042235

 

όσων αφορά τα e-mail ούτε σε μένα βλέπω τίποτα. Αλλά επειδή είναι ελληνικά μήπως είναι στο ρυθμίσεις>ήχοι και ειδοποιήσεις>ειδοποιήσεις το:

Μηνύματα: Δημιουργία μηνύματ (δε φαίνετε τίποτα άλλο στα ελληνικά!)

 

Στο manila settings>ήχος και οθόνη>ήχοι ειδοποιησης, έχει δημιουργία μηνύματος e-mail άρα λέω μήπως είναι το ίδιο. ΑΛΛΆ δημιουργία???? αντί για νέο e-mail δημιουργία μηνύματος e-mail???????

 

Αυτό πρέπει να είναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα καταρχήν ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας γιατί εγώ το ‘λεο’ το πήρα μέσω Αγγλίας και χωρίς εσάς δεν θα έκανα και πολλά.

 

Έχω παρατηρήσει ότι όποτε το βάζω για φόρτιση με pc ή φορτιστή αυτό δεν αλλάζει την ένδειξη από μπαταρία σε φύσα ρεύματος. Αλλά αναβοσβήνει πορτοκαλί και πράσινο όταν του δίνω ρεύμα ενώ πριν δώσω ρεύμα τίποτα. (Έχω βάλει και ένα led notification)

Έχω κάνει κάτι λάθος: Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1.48.482.2(71294)ell

 

μπορεί κάποιος να ανεβάσει και αυτό εδω γιατί το rapid με έχει τρελάνει στα error

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3022313#post3022313

 

ρε Κωστη εχουν δωθει τοσα και τοσα,δεν γινεται να μπουν ολα συνημενα στο φορουμ ;)

 

απλα αν δεν εχεις λογ/σμο στο rapid δεν μπορεις να κατεβαζεις πολλα παραλληλα αρχεια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Που το βλέπεις αυτό ακριβώς;

 

Αν θέλεις μην αλλάζεις την γραμματοσειρά. Φαντάζεσαι πόσο δυσανάγνωστο θα ήταν εάν το έκαναν όλοι εδώ μέσα;

 

Γράψε λάθος, κοιτούσα στο μενου του ραδιοφώνου και εκεί έγραφε έκδοση 2.5

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απλα αν δεν εχεις λογ/σμο στο rapid δεν μπορεις να κατεβαζεις πολλα παραλληλα αρχεια :)

 

Δεν είναι αυτό, το rapidshare θέλει να τους κάνει όλους premium users.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ειναι σπαστικο το ξερω Κωστη :O

θελει η υπομονη,η γινεσαι premium member..εγω ειμαι 3 χρονια κοντα τωρα..αναγκαστικα,αλλα δεν με χαλαει να σας πω την αληθεια,με 50ε τον χρονο ολα δουλεεουν αψογα και ταχυτατα...δεν βλεπω τον λογο να μην τους τα δινω,την στιγμη που κανω την δουλεια μου ;)

 

και ενα νεο,

σε λιγη ωρα αρχιζουμε να τεσταρουμε την νεα δουλεια του Laurentius26 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki νεα δουλεια????πιστευω θα αργησει να τη δωσει......

 

will see..;)

 

τα benchmarks μας την δινουν πιο δυνατη απο την υπαρχουσα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

will see..;)

 

τα benchmarks μας την δινουν πιο δυνατη απο την υπαρχουσα....

Φτιάξε μας Δημήτρη!!! Φοβερή δουλειά η πρώτη... φαντάζομαι το ίδιο θα είναι και η δεύτερη! :lol:

 

Αλήθεια, δοκίμασε κανείς την ελληνική Artemis του sternas;;; :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

σας κανει και εσας τιποτ περίεργο οταν γράφετε μηνυμα δηλαδή να βγάζει περίεργα κενα και ανακατεκενες λέξεις εκει που τι γράφετε αλλα αν το στειλετε μετα στα μηνυματα σας να φαινεται οκ;
Link to comment
Share on other sites

σας κανει και εσας τιποτ περίεργο οταν γράφετε μηνυμα δηλαδή να βγάζει περίεργα κενα και ανακατεκενες λέξεις εκει που τι γράφετε αλλα αν το στειλετε μετα στα μηνυματα σας να φαινεται οκ;

an εχεις κανει την αναβαθμιση στη rom και δεν εχεις βαλει και το sms fix,τοτε κανει τα κενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να το ανεβάσει ή εδώ ή κάπου αλλου εκτος rapidshare??δυστυχώς δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα από rapid:(

 

και σε μενα πολλες φορες εμφανιζει error και δεν κατεβαινει απο rapidshare

στο ανεβασα εδω

http://www.sendspace.com/file/97qyh6

Link to comment
Share on other sites

Hallo !

Μήπως ξέρει κανείς κάνα tip για να setάρουμε παραπάνω από ένα λογαριασμούς Hotmail ? .. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Hallo !

Μήπως ξέρει κανείς κάνα tip για να setάρουμε παραπάνω από ένα λογαριασμούς Hotmail ? .. :confused:

 

δοκιμασε αυτο (δεν το'χω τσεκαρει)

6. How to Enable More Than 1 Hotmail Account in Email Tab

By default you can only check one hotmail account at a time. Here is how to enable more hotmail accounts.

 

1. Create a new email account.

2. In the email field write your email but replace the “@hotmail.com” with “@hotmail.con”, this way the OS is not going to load Windows live messenger to sync your email.

3. Disable the option “Try to get e-mail settings…”

4. Select the email provider, in this case, Internet e-mail.

5. Complete the name and account display name

6. Incoming server: “pop3.live.com:995″. Account type: POP3

7. Complete the form with your username and password. Note: the username is your full email address: “yourusername@hotmail.com” and not “yourusername”.

8. Outgoing mail server: “smtp.live.com:25″. Check the “outgoing server requires au…”. Click on Advanced settings and check the “Require SSL…” for incoming and outgoing e-mail.

9. Complete the rest of the setup.

10. Now, go to your email account and go to Tools > Options, once there, click on the email account you just created and click on “Edit account setup.” NOTE: It might make you wait until it syncs 1 time.

11. Replace the “@hotmail.con” with the right one “@hotmail.com” and hit next ’till the end of the setup, and done.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...